Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν ρωτάω στο σωστό νήμα. Στην εφαρμογή Gmail μου είχαν στείλει από Google ,αποδείξεις αγοράς από το store. Κάποιες τις έκανα delete. Έτσι μετά από αναβάθμιση μιας εφαρμογής χάθηκαν τα πάντα και για να μου τα επαναφέρουν ,μου ζητάνε τους αριθμούς από τις αποδείξεις. Πως μπορώ να επαναφέρω πίσω στην εφαρμογή τα σβησμένα;

 

Καλημέρα. Μπες από τον υπολογιστή σου στο google wallet.

Από εκεί βρες τη συναλλαγή που θέλεις. Αν πατήσεις πάνω της, δεξιά αναφέρει τo "αναγνωριστικό συναλλαγής".

Γενικά με τον τρόπο που δουλεύουν οι αγορές από το google play, δε χρειάζεται να κρατάς τα περισσότερα email (εκτός από εκείνα που περιέχουν activational codes).

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει αγορές μέσα στη εφαρμογή όχι ότι αγόρασα την εφαρμογή. Παίδες θα κοιτάξω και μέσω Google wallet που αναφέρει το παιδί,αλλιώς με βλέπω τράπεζα . Ευχαριστώ όλους σας για το ενδιαφέρον
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κατι το dropbox που έχω στο κινητό μου όταν του ανεβάζω μια φωτό την αποθηκεύει στην πραγματική της ανάλυση ή την συμπιέζει ;
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου ανεβάζει το αρχικό αρχείο, δεν ξέρω όμως εάν υπάρχει ρύθμιση για συμπίεση.
Link to comment
Share on other sites

Την ανεβάζει σε πλήρη ανάλυση και την βλέπεις ως προεπισκόπιση σε χαμηλή ανάλυση .... Για να την δεις σε πλήρη ανάλυση θα πρεπει να την κατεβάσεις!
Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει με μερικές εφαρμογές η παιχνίδια που έχουν έκπτωση αλλά Ελλάδα έχουν κανονική τιμή.

Έχει το Pho.to lab Pro 10λεπτα αλλά σε μας έχει 4.64

 

Ο ίδιο και με Room 2 που είχε 10λεπτα αλλά σε μας κανονική τιμή

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ένα δεύτερο ζήτημα μερικές εφαρμογές μου τις βγάζει incompatible στο note 3.

 

Έχει το hitman sniper 50 λεπτά και δεν μπορώ να το αγοράσω. Τρομερό σπάσιμο. Έχω αλλαγμενο dpi αν φταίει αυτό.

 

Το αγορασα απο τον υπολογιστη αλλα και παλι δεν με αφηνει να το κανω install στο κινητο παρα μονο στο tablet.Καποια λυση?

 

Δοκιμασα με market helper να αλλαξω το ονομα της συσκευης ωστε να το αναγνωριζει ως nexus/g3 αλλα τιποτα.

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ένα δεύτερο ζήτημα μερικές εφαρμογές μου τις βγάζει incompatible στο note 3.

 

Έχει το hitman sniper 50 λεπτά και δεν μπορώ να το αγοράσω. Τρομερό σπάσιμο. Έχω αλλαγμενο dpi αν φταίει αυτό.

 

Το αγορασα απο τον υπολογιστη αλλα και παλι δεν με αφηνει να το κανω install στο κινητο παρα μονο στο tablet.Καποια λυση?

 

Δοκιμασα με market helper να αλλαξω το ονομα της συσκευης ωστε να το αναγνωριζει ως nexus/g3 αλλα τιποτα.

 

Δοκίμασα να πάρεις το apk του παιχνιδιού απο το τάμπλετ σου, πέρασε το στο κινητό και δοκίμασε να το εγκαταστήσεις. Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με το Navigon, με αυτό το τρόπο το πέρασα μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να πάρεις το apk του παιχνιδιού απο το τάμπλετ σου, πέρασε το στο κινητό και δοκίμασε να το εγκαταστήσεις. Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με το Navigon, με αυτό το τρόπο το πέρασα μια χαρά

Ναι αυτό θα κάνω δεν γίνεται αλλιώς. Και σπασμένο να το πάρω δεν θα έχει το id μου που το αγόρασα. Ευχαριστώ για τη συμβουλή.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά στης γυναίκας την εφαρμογή Facebook κάθε φορά που πατάει έναν σύνδεσμο την ενημερώνει ότι θα κλείσει η εφαρμογή και θα υπάρχει χρέωση Δεδομένων.τί βλακεία είναι αυτή; Δεν μπορώ να βρω πως φεύγει.Και πάνω πάνω στην εφαρμογή λέει Facebook με χρήση δεδομένων!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά στης γυναίκας την εφαρμογή Facebook κάθε φορά που πατάει έναν σύνδεσμο την ενημερώνει ότι θα κλείσει η εφαρμογή και θα υπάρχει χρέωση Δεδομένων.τί βλακεία είναι αυτή; Δεν μπορώ να βρω πως φεύγει.Και πάνω πάνω στην εφαρμογή λέει Facebook με χρήση δεδομένων!

Θα έχει wind λογικά,και σε μένα το βγάζει και είναι δωρεάν η χρήση στην εφαρμογή Facebook,δηλαδή με ανοιχτά 3g δεν καταναλώνει δεδομένα,αλλά αν πατήσεις κάποιο link, θα κάνει χρήση δεδομένων άρα αν δεν έχεις κάποιο πακέτο θα σε χρεώσει.

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει wind λογικά,και σε μένα το βγάζει και είναι δωρεάν η χρήση στην εφαρμογή Facebook,δηλαδή με ανοιχτά 3g δεν καταναλώνει δεδομένα,αλλά αν πατήσεις κάποιο link, θα κάνει χρήση δεδομένων άρα αν δεν έχεις κάποιο πακέτο θα σε χρεώσει.

Ναι wind έχουμε! Αλλά το βγάζει και με wifi! δεν θα έπρεπε να το βγάζει μόνο με 3g ας πούμε; Δεν απενεργοποιείται αυτή η ειδοποίηση όταν πάει να ανοίξει κάποιο λινκ;

μόνο σήμερα της το βγάζει! Για πόσο θα είναι δωρεάν. f2g έχει

Link to comment
Share on other sites

Ναι wind έχουμε! Αλλά το βγάζει και με wifi! δεν θα έπρεπε να το βγάζει μόνο με 3g ας πούμε; Δεν απενεργοποιείται αυτή η ειδοποίηση όταν πάει να ανοίξει κάποιο λινκ;

μόνο σήμερα της το βγάζει! Για πόσο θα είναι δωρεάν. f2g έχει

Μέχρι 7/1/16 αν θυμάμαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Στο type mail εδω και μερικες αναβαθμισεις εχω το εξης προβλημα: Αν θελω να δω αρκετα παλια mail (απο το 2014 και πριν) πρεπει να κανω scroll down και να περιμενω αρκετα μεχρι να τα "κατεβασει" το προγραμμα. Αν βγω απο το type mail και ξαναμπω και επαναλαβω την ιδια διαδικασια πρεπει να ξαναπεριμενω να τα ξανακατεβασει. Επαιξα λιγο με οσες ρυθμισεις νομιζα οτι εχουν σχεση αλλα τιποτε.

Δοκιμασα τη στοκ mail app του νοτε2 και του νοτε4 και κανουν αυτο που ζηταω αμεσως χωρις καμμια ρυθμιση. "Κατεβαζουν" δηλαδη απαξ ολα τα mail μου και τα κρατανε στη μνημη οσες φορες κι αν μπω/βγω απο την εφαρμογη. Ρωταω λοιπον αν μπορει να γινει αυτο και στο type mail. Ή αν κανω εγω κατι λαθος. Οι λογαριασμοι ειναι ολοι gmail και οι συσκευες ειναι νοτε2 με καστομ 442 και νοτε4 με στοκ 511.

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες υπάρχει κάνας καιρός έγκυρος και ελαφρύς να προτείνεται.καλες γιορτές εύχομαι...Ευχαριστώ

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες υπάρχει κάνας καιρός έγκυρος και ελαφρύς να προτείνεται.καλες γιορτές εύχομαι...Ευχαριστώ

 

εγω χρησιμοποιω το weather timeline και ειναι απολυτα ευχαριστημενος!!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samruston.weather

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιω το weather timeline και ειναι απολυτα ευχαριστημενος!!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samruston.weather

 

Οκ φίλε μου thanks!!! θα το κοιτάξω.

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε Νέο update για το viber που το αλλαξε πολύ εμφανισιακά !!! Τώρα Όταν πατάω την καρτέλα "επαφές" μου δείχνει όλες τις επαφές που έχω στο κινητό και αυτές που έχουν και αυτές που δεν έχουν viber. Ξέρει κανείς πως να το κάνω πάλι να δείχνει μόνο τις επαφές που χρησιμοποιούν το viber Στην καρτέλα "επαφές";

 

 

Έχω πάει ρυθμισεις- γενικά και είναι ξετικαρισμενη η επιλογή "ολες οι επαφες" αλλά πάλι τις δείχνει ολες

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο και γω, σπαστικο να βλεπεις ολες τις επαφες

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε Νέο update για το viber που το αλλαξε πολύ εμφανισιακά !!! Τώρα Όταν πατάω την καρτέλα "επαφές" μου δείχνει όλες τις επαφές που έχω στο κινητό και αυτές που έχουν και αυτές που δεν έχουν viber. Ξέρει κανείς πως να το κάνω πάλι να δείχνει μόνο τις επαφές που χρησιμοποιούν το viber Στην καρτέλα "επαφές";

 

 

Έχω πάει ρυθμισεις- γενικά και είναι ξετικαρισμενη η επιλογή "ολες οι επαφες" αλλά πάλι τις δείχνει ολες

 

Το ιδιο και γω, σπαστικο να βλεπεις ολες τις επαφες

To ιδιο και σε εμενα :mad:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ολοι στο playstore διαμαρτυρονται για αυτο το θεμα

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα ήρθε και δεύτερο update για το viber αλλά παραμένει το θέμα με τις επαφες...

Πιστεύω να το διορθώσουν κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κάνεις για check in αεροπορικά εισιτήρια εφαρμογή; και ΑΝ είναι δυνατόν να έχει Ελληνικά.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...