Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ψαχνω ενα προγραμμα viewer για android μεσω wifi , θελω να τρεχει συνεχεια αλλα να μην εμφανιζεται καποιο εικονιδιο της εφαρμογης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα τράβηξα καμία 20ρια φωτογραφίες με την κάμερα του κινητού μου αλλά για πρώτη φορά ΔΕΝ μου τις αποθήκευσε μέσα στο dropbox όπως έκανε παντα!!!! Τι μπορώ να κάνω γι αυτό?

Τις θέλω και στο dropbox.

Μήπως είχε κάτω από 20% μπαταρία?

Και όπως σου πρότεινε ο φίλος πριν λίγα ποστ βάλε φωτογραφίες google. Δεν θα χάσεις ποτέ τίποτε και έχει ένα σωρό καλούδια μέσα η εφαρμογή. Πχ αν πας να κάνεις αναζήτηση φωτογραφίας στις έχει ταξινομημένες σε πράγματα, αυτοκίνητα, ποδήλατα, φαγητά, γάμος, χορός, ηλιοβασιλέματα κλπ εγώ που έχω μερικές χιλιάδες φωτογραφίες βρίσκω αυτή που ψάχνω σχεδόν αμέσως.

Edited by panosntok
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα με συνεχόμενο πάτημα, στη μπάρα δεν φαίνεται τίποτα.

Στα καλά καθούμενα χαμηλώνει η φωτεινότητα στην οθόνη , παγώνει για 3 - 4 δευτερόλεπτα το κινητό και μου πετάει την διαφήμιση σε ολόκληρη την οθόνη, καλύπτει και την μπάρα ειδοποιήσεων. Αναγνωρίζει μόνο το κουμπί πίσω, η πάτημα οπουδήποτε στην οθόνη και με πάει στο store.

 

Όταν σου πετάξει την διαφήμιση πατάς κεντρικό και βγαίνεις.

Μετά πατάς το κουμπί που σου δείχνει τις πρόσφατα κλεισμένες εφαρμογές...Και εκεί κάνεις παρατεταμένο πάτημα σε αυτό που θες και βγαίνει η επιλογή "πληροφορίες".

Απο εκεί θα δεις ποια εφαρμογή στο κάνει...

Για δοκίμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!Υπάρχει πρόγραμμα για περιβάλλον windows που να κάνει install εφαρμογές via pc;
Καλύτερα ταπεινός,παρά ταπεινωμένος!:music:
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!Υπάρχει πρόγραμμα για περιβάλλον windows που να κάνει install εφαρμογές via pc;

 

Θέλεις να γίνεται συγκεκριμένα μέσω κάποιου προγράμματος; γιατί δεν το κάνεις από το play.google.com;

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να γίνεται συγκεκριμένα μέσω κάποιου προγράμματος; γιατί δεν το κάνεις από το play.google.com;

 

Κάνω install εφαρμογές εκτός google!Δοκίμασα το mobilego αλλά έχει προβλήματα συνδεσιμότητας με 4.0+ android λογισμικά!

Καλύτερα ταπεινός,παρά ταπεινωμένος!:music:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για απολυτο ελεγχο της συσκευης απτο pc (και πλητρολογηση μυνηματων whatsapp κτλπ) το airdroid κανει η υπαρχει καλυτερο;

Θενκς

Link to comment
Share on other sites

Κάνω install εφαρμογές εκτός google!Δοκίμασα το mobilego αλλά έχει προβλήματα συνδεσιμότητας με 4.0+ android λογισμικά!

και γιατί δεν τις κατεβαζεις κατευθείαν από την συσκευή σου; θα γλιτώσεις χρόνο και κόπο !!

Link to comment
Share on other sites

και γιατί δεν τις κατεβαζεις κατευθείαν από την συσκευή σου; θα γλιτώσεις χρόνο και κόπο !!

 

Εμπειρικά και μόνο!

Καλύτερα ταπεινός,παρά ταπεινωμένος!:music:
Link to comment
Share on other sites

Εμπειρικά και μόνο!

Εαν θέλεις να παιδεύεσαι... δεν έχει λογική πάντως αυτό που κάνεις ..στο οικοσύστημα του Android είσαι(οι δυνατότητες είναι άπειρες..) ..Δεν έχεις ios ,η windows mobile...Μην κάνεις την ζωή δύσκολη.... πάντα φιλικά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για απολυτο ελεγχο της συσκευης απτο pc (και πλητρολογηση μυνηματων whatsapp κτλπ) το airdroid κανει η υπαρχει καλυτερο;

Θενκς

Κάνει και το airdroid. Πριν 9-10 μήνες εγω χρησιμοποιουσα το mobizen. Το κατεβάζεις στο κινητό, το "τρέχεις" Και πας από τον υπολογιστή σου στο www. mobizen .com και βλέπεις κανονικά την οθόνη του κινητού σου.

Μπορείς από τον υπολογιστή να κάνεις τα πάντα στο κινητό σου. Να στείλεις η να απαντήσεις σε μηνυματα, viber, τα πάντα όλα!!! Σαν να έχεις στα χέρια σου το κινητό σου!!

Δεν θυμάμαι όμως αν για να συνδεθείς πρέπει να έχεις ανοιχτό το wifi η τα μπλουτουθ στο κινητό σου. Δες το αυτο.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εαν θέλεις να παιδεύεσαι... δεν έχει λογική πάντως αυτό που κάνεις ..στο οικοσύστημα του Android είσαι(οι δυνατότητες είναι άπειρες..) ..Δεν έχεις ios ,η windows mobile...Μην κάνεις την ζωή δύσκολη.... πάντα φιλικά :lol:

 

Με απασχολεί η διαχείρηση των εφαρμογών install/uninstall μέσω υπολογιστή όταν το κινητό είναι docked!Προσωπικά δεν με βολεύει να έχω το κινητό συνεχώς στα χέρια μου για να εγκαταστήσω ή να απεγκαταστήσω εφαρμογές!Η google έχει αποδείξει το πόσο πρακτικό είναι το να εγκαθιστάς εφαρμογές μέσω υπολογιστή από το να χρησιμοποιείς το ενσωματωμένο installer!Το θέμα είναι τι γίνεται με τις εφαρμογές εκτός google!

Καλύτερα ταπεινός,παρά ταπεινωμένος!:music:
Link to comment
Share on other sites

Με απασχολεί η διαχείρηση των εφαρμογών install/uninstall μέσω υπολογιστή όταν το κινητό είναι docked!Προσωπικά δεν με βολεύει να έχω το κινητό συνεχώς στα χέρια μου για να εγκαταστήσω ή να απεγκαταστήσω εφαρμογές!Η google έχει αποδείξει το πόσο πρακτικό είναι το να εγκαθιστάς εφαρμογές μέσω υπολογιστή από το να χρησιμοποιείς το ενσωματωμένο installer!Το θέμα είναι τι γίνεται με τις εφαρμογές εκτός google!

 

Αναζήτηση στο ''φίλο'' έκανες?

Link to comment
Share on other sites

Έχω απορίες σχετικά με την εφαρμογή google photos. Αν βάλω Εκεί φωτο θα είναι δημόσιες; Θα τις βλέπει κανείς άλλος Εκτως από μένα; οι φίλοι που έχω στο google plus ας πούμε. Δημοσιευοντε καπου;; Και μόνο που βλέπω google...... Ανησυχώ λίγο!! Μέχρι τώρα χρησιμοποιουσα το dropbox γιατί με βόλευε όταν τραβαγα μια φώτο από το κινητό μου την έστελνε και εκει αυτοματα Κ Έτσι δεν έχανε τιποτα ! Υπάρχει αυτή η δυνατότητα στο google photos ;;;

Θα ήθελα τα φώτα σας ..........

 

 

Και μια απορία ακόμα. Κατέβασα την εφαρμογή και επέλεξα την επιλογή χρήση Χωρίς λογαριασμό gmail! Όταν τραβάω μια φωτο με το κινητό και την διαγράψω από το άλμπουμ του κινητού βλέπω ότι σβήνει και από την εφαρμογή google photos. Με το dropbox δεν γινόταν αυτο.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Έχω απορίες σχετικά με την εφαρμογή google photos. Αν βάλω Εκεί φωτο θα είναι δημόσιες; Θα τις βλέπει κανείς άλλος Εκτως από μένα; οι φίλοι που έχω στο google plus ας πούμε. Δημοσιευοντε καπου;; Και μόνο που βλέπω google...... Ανησυχώ λίγο!! Μέχρι τώρα χρησιμοποιουσα το dropbox γιατί με βόλευε όταν τραβαγα μια φώτο από το κινητό μου την έστελνε και εκει αυτοματα Κ Έτσι δεν έχανε τιποτα ! Υπάρχει αυτή η δυνατότητα στο google photos ;;;

Θα ήθελα τα φώτα σας ..........

 

 

Και μια απορία ακόμα. Κατέβασα την εφαρμογή και επέλεξα την επιλογή χρήση Χωρίς λογαριασμό gmail! Όταν τραβάω μια φωτο με το κινητό και την διαγράψω από το άλμπουμ του κινητού βλέπω ότι σβήνει και από την εφαρμογή google photos. Με το dropbox δεν γινόταν αυτο.

 

 

Δεν είναι δημόσιες.Μόνο εσύ τής βλέπεις.

Αν το επιλέξεις τις ανεβάζει κατευθείαν.

Χωρίς λογαριασμό gmail δεν ξέρω πώς λειτουργεί...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δημόσιες.Μόνο εσύ τής βλέπεις.

Αν το επιλέξεις τις ανεβάζει κατευθείαν.

Χωρίς λογαριασμό gmail δεν ξέρω πώς λειτουργεί...

Βλέπω όμως ότι αν τις σβήσω από το άλμπουμ του κινητού σβηνοντε και από το google photos.... !!!!! Εγώ θέλω σε περίπτωση που διαγράφουν φωτο καταλαθος από το κινητό να μου τις έχει κρατημενες στο app αυτό!! Αλλά βλέπω και Δεν το κάνει...

 

Έβαλα λογαριασμό gmail αλλά επέλεξα Την 2 επιλογή που αν θυμάμαι καλά λέει αρχικό μέγεθος φωτογραφιών και μου λέει υπόλοιπο 14GB Ελεύθερος χώρος. Κάποια Παιδιά εδώ λέγανε ότι πήραν 1TB χώρο. Ξέρει κανείς πως;;;

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω όμως ότι αν τις σβήσω από το άλμπουμ του κινητού σβηνοντε και από το google photos.... !!!!! Εγώ θέλω σε περίπτωση που διαγράφουν φωτο καταλαθος από το κινητό να μου τις έχει κρατημενες στο app αυτό!! Αλλά βλέπω και Δεν το κάνει...

 

 

Σε μένα τις κρατάει.

Σίγουρα τις έχεις κάνει backup ;

Έχω την εντύπωση ότι χωρίς σύνδεση σε λογαριασμό google δεν το κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα τις κρατάει.

Σίγουρα τις έχεις κάνει backup ;

Έχω την εντύπωση ότι χωρίς σύνδεση σε λογαριασμό google δεν το κάνει...

Τώρα του έβαλα λογαριασμο google αλλά πάλι δεν τις κραταει

Link to comment
Share on other sites

Τώρα του έβαλα λογαριασμο google αλλά πάλι δεν τις κραταει

 

 

Έχουν γίνει backup Πριν τις σβήσεις;

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]64090[/ATTACH] κάτω από τις φωτο μου διχνει μόνιμα αυτό το σηματακι ενώ έχω το wifi ανοιχτο. Είναι σε όλες τις φωτο αυτο. Κάτι δεν λειτουργει σωστά μαλλον
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]64090[/ATTACH] κάτω από τις φωτο μου διχνει μόνιμα αυτό το σηματακι ενώ έχω το wifi ανοιχτο. Είναι σε όλες τις φωτο αυτο. Κάτι δεν λειτουργει σωστά μαλλον

 

 

Δεν ξέρω.

Έχεις πολλές φωτογραφίες; Ίσως χρειάζεται λίγο χρόνο.

Εμένα λειτουργεί απροβλημάτιστα....

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]64090[/ATTACH] κάτω από τις φωτο μου διχνει μόνιμα αυτό το σηματακι ενώ έχω το wifi ανοιχτο. Είναι σε όλες τις φωτο αυτο. Κάτι δεν λειτουργει σωστά μαλλον

Πρέπει να ενεργοποιήσεις τον συγχρονισμό στο google για να σου κάνει backup και να δεις μέσα από την εφαρμογή να ρυθμίσεις να συγχρονίζει τις φωτο η οταν είναι μόνο συνδεδεμένος ο φορτιστής η οχι!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ενεργοποιήσεις τον συγχρονισμό στο google για να σου κάνει backup και να δεις μέσα από την εφαρμογή να ρυθμίσεις να συγχρονίζει τις φωτο η οταν είναι μόνο συνδεδεμένος ο φορτιστής η οχι!

Αυτό που λες με τον φορτιστή που ακριβώς είναι; Δεν βρίσκω κάτι. Όσο για τον συγχρονισμό τον έχω ανοιχτό. Είναι περίπου 40 φώτο αλλά από ότι βλέπω Δεν έχει συγχρονισει ούτε 1!!!!

Μπήκα ρυθμίσεις και δημιουργία αντ. Ασφαλείας και μου έβγαλε μήνυμα που ελεγε Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας 1 από 600!!!!!! Τι 600;;; Μόνο 40 φώτο έχω μέσα!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη να βρισκει τραγουδια που παιζουν.κ ταυτοχρονα να τα ανεβαζουμε στο φεισ μπουκ ? εκτος το σαζαμ κ το σαουντ χαουντ.

Για δοκίμασε αυτό

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες με τον φορτιστή που ακριβώς είναι; Δεν βρίσκω κάτι. Όσο για τον συγχρονισμό τον έχω ανοιχτό. Είναι περίπου 40 φώτο αλλά από ότι βλέπω Δεν έχει συγχρονισει ούτε 1!!!!

Μπήκα ρυθμίσεις και δημιουργία αντ. Ασφαλείας και μου έβγαλε μήνυμα που ελεγε Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας 1 από 600!!!!!! Τι 600;;; Μόνο 40 φώτο έχω μέσα!

 

 

Στις επιλογές πού σού βγάζει αριστερά (εκεί πού είναι και οι ρυθμίσεις) επέλεξε το "φάκελοι συσκευής ".

Εκεί θα δεις ποιοί φάκελοι συγχρονιζονται , και θα μπορέσεις να επιλέξεις εσύ ποιους θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...