Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο textra μου είχε έρθει μυνημα πριν 25 μέρες περίπου κ έλεγε ότι θέλουν να το κάνουν επί πληρωμή και με ρώταγε να επιλέξω αν θέλω την pro έκδοση που δεν θα έχει διαφημίσεις η αν θέλω να συνεχίσω με την δωρεάν έκδοση αλλά θα έχει διαφημίσεις από δω κ πέρα. Επέλεξα την δωρεάν έκδοση με τις διαφημίσεις αλλά δεν έχει τίποτα!!!! Κ σε εσάς Έτσι είναι?
Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά αλλά δεν έχουν αυτόματη επανάληψη τραγουδιού που είναι το παν για μένα. Γιατί έβαζα μουσική όταν πάω να κάνω ντουζ και το έβαζα αυτόματη επανάληψη, τώρα....

Edit βρέθηκε λύση itube λέγεται ψαχτε στο Google έχουν site κανονικό και download app for all devices ελπίζω να σας έλυσα τα προβλήματα όπως και το δικό μου και όλα αυτά από ένα παλιό ποστ μια παλιάς εφαρμογής που την έκαναν αναβάθμιση και δουλεύει άψογα με αυτόματη επανάληψη. Να θυμάστε itube λέγεται η εφαρμογή πατηστε την στο Google θα σας βγάλει το site της εφαρμογής. Επιτέλους γιατί δεν μπορούσα να κάνω δουλειά χωρίς background play από YouTube

 

Δες και το OGyoutube στο xda. Είναι βασικά η κανονική εφαρμογή του youtube αλλά μονταρισμένη να παιζει στο background και να κατεβάζεις οτι θες.

Link to comment
Share on other sites

Δες και το OGyoutube στο xda. Είναι βασικά η κανονική εφαρμογή του youtube αλλά μονταρισμένη να παιζει στο background και να κατεβάζεις οτι θες.
Το itube τελικά με κέρδισε αφού έχει και λίστα αγαπημένων βίντεο αλλά και προβολή βίντεο χωρίς ίντερνετ (αφού τα φορτώσει δηλαδή τα κάνει cached) Τι άλλο θέλω δηλαδή. Πάντως ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το itube τελικά με κέρδισε αφού έχει και λίστα αγαπημένων βίντεο αλλά και προβολή βίντεο χωρίς ίντερνετ (αφού τα φορτώσει δηλαδή τα κάνει cached) Τι άλλο θέλω δηλαδή. Πάντως ευχαριστώ

Θα συμφωνήσω με τον φίλο Κώστα

Αυτό ακριβώς έψαχνα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δες και το OGyoutube στο xda. Είναι βασικά η κανονική εφαρμογή του youtube αλλά μονταρισμένη να παιζει στο background και να κατεβάζεις οτι θες.

 

Ευχαριστω πολυ. Το OGyoutube ειναι το ιδανικο youtube. Εξαιρετικη ιδεα. Παιρνεις μια εφαρμογη και τη μονταρεις οπως θα επρεπε να ειναι. Κατι σαν καστομ ρομ. Μακαρι να το κανουν και σε αλλες εφαρμογες αυτο, πχ tapatalk.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους βγήκε αναβάθμιση για την εφαρμογή whatsapp που την βελτίωσαν λίγο εμφανισιακά.

Ναι είναι πολύ καλύτερη από θεμα εμφάνισης

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο καιρό δεν εμφανίζονται τα γενέθλια μέσω fb σε διάφορα εορτολογια (widget). Το συναντήσατε κι'αλλοι ή είμαι ο μόνος;
Link to comment
Share on other sites

To facebook έχει αποκόψει την πρόσβαση σε προσωπικά δεδομένα φίλων από τρίτες εφαρμογές (όπως είναι τα εορτολόγια).

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

To facebook έχει αποκόψει την πρόσβαση σε προσωπικά δεδομένα φίλων από τρίτες εφαρμογές (όπως είναι τα εορτολόγια).

Για αυτό δεν δουλεύει πλέον μια εφαρμογή που έχω που μου δείχνει ποιοι με έχουν διαγράψει;

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο καιρό δεν εμφανίζονται τα γενέθλια μέσω fb σε διάφορα εορτολογια (widget). Το συναντήσατε κι'αλλοι ή είμαι ο μόνος;

To facebook έχει αποκόψει την πρόσβαση σε προσωπικά δεδομένα φίλων από τρίτες εφαρμογές (όπως είναι τα εορτολόγια).

Μάλιστα, ελπίζω να βρεθεί κάποια πατέντα σε widget. Ευχαριστώ!

Για αυτό δεν δουλεύει πλέον μια εφαρμογή που έχω που μου δείχνει ποιοι με έχουν διαγράψει;

 

Πολύ πιθανόν να έχουν κλείσει τέτοιου είδους τρύπες (για τα γενέθλια έχει σίγουρα γύρω στο εξάμηνο) γι' αυτό και δείχνουν να υπολειτουργούν οι ανάλογες εφαρμογές.

Όσον αφορά τα γενέθλια όμως υπάρχει και εναλλακτική λύση, μπορείτε να διαβάσετε εδώ.

Εν ολίγοις κάνετε εξαγωγή των γενεθλίων των επαφών σας σε αρχείο συμβατό με Ημερολόγια των εταιρειών Apple, MS, Google και εισάγεται έπειτα το αρχείο στο ανάλογο ημερολόγιο που θέλετε, έπειτα συγχρονίζετε και θα εμφανιστούν στη συσκευή σας.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα που αφορούσαν τους Launchers μεταφέρθηκαν στο σωστό θέμα - Android - Εφαρμογές: Launchers II -, παρακαλώ για τη συνέχεια της συζήτησης στο θέμα της. :) Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει εφαρμογή που να στέλνει στον άλλον sms χωρίς χρέωση.Δεν αναφέρομαι σε messenger,viber,whatsup κλπ.Ας είναι και ιντερνετική η εφαρμογή.Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει εφαρμογή που να στέλνει στον άλλον sms χωρίς χρέωση.Δεν αναφέρομαι σε messenger,viber,whatsup κλπ.Ας είναι και ιντερνετική η εφαρμογή.Ευχαριστώ πολύ.

 

Δεν υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει εφαρμογή που να στέλνει στον άλλον sms χωρίς χρέωση.Δεν αναφέρομαι σε messenger,viber,whatsup κλπ.Ας είναι και ιντερνετική η εφαρμογή.Ευχαριστώ πολύ.

 

Έχει απαντηθεί και στο ποστ 18661

web2sms

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανόν να έχουν κλείσει τέτοιου είδους τρύπες (για τα γενέθλια έχει σίγουρα γύρω στο εξάμηνο) γι' αυτό και δείχνουν να υπολειτουργούν οι ανάλογες εφαρμογές.

Όσον αφορά τα γενέθλια όμως υπάρχει και εναλλακτική λύση, μπορείτε να διαβάσετε εδώ.

Εν ολίγοις κάνετε εξαγωγή των γενεθλίων των επαφών σας σε αρχείο συμβατό με Ημερολόγια των εταιρειών Apple, MS, Google και εισάγεται έπειτα το αρχείο στο ανάλογο ημερολόγιο που θέλετε, έπειτα συγχρονίζετε και θα εμφανιστούν στη συσκευή σας.

 

βασικα δεν δουλευει πλεον καμια εφαρμογη εκτος facebook για τιποτα ...

(μεχρι και το κορυφαιο hasync που ειχα αγορασμενο σταματησε να δουλευει ..)!

:rolleyes:

δεν μπορω να καταλαβω γιατι το εχουν κανει αυτο πραγματικα ..!

Link to comment
Share on other sites

Έχει απαντηθεί και στο ποστ 18661

web2sms

Την ξέρω την εφαρμογή αλλά πρέπει να έχεις κοσμοτε για να κάνεις εγγραφή σε 2 από τους 6 παρόχους που έχει ή forthnet.τα υπόλοιπα δεν δουλεύουν δλδ ουτε στο textme Ούτε στο fbsms μπορεσα να κάνω εγγραφή.Μου έβγαζε συνεχώς ότι τα στοιχεία μου ήταν λάθος.γι αυτό ρωτάω Μήπως υπάρχει καμία άλλη πλην web2sms για αποστολή free sms.

Link to comment
Share on other sites

Δυο πολύ καλές δωρεάν, χωρίς διαφημίσεις, εφαρμογές:

1. Brashpad

Δημιουργία wallpapers (ιδιαίτερα ταιριαστά με lollipop). Τρομερά παραμετροποιήσιμο, με πραγματικά άπειρα παραγώμενα wallpapers! ΔΕΝ είναι live wallpaper, οπότε δεν τρώει μνήμη και μπαταρία!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oxplot.brashpad

 

2. Call Recorder

Ξέρω ότι υπάρχουν άπειρα εκεί έξω, αλλά αυτό είναι, όπως προείπα, δωρεάν χωρίς διαφημίσεις, πολύ μικρό σε μέγεθος και άκρως λειτουργικότατο. Ηχογραφεί αυτόματα κάθε κλήση (χωρίς όμως να τρέχει στο background), εισερχόμενη ή εξερχόμενη, με πολύ καλή ποιότητα. Στο Xperia Z1 Compact μου ηχογραφεί κανονικά μέσω line. Έχει αρκετές ρυθμίσεις και φυσικά μπορείτε να το απενεργοποιήσετε.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.stefanobusceti.callrecorder

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Στο textra όταν στέλνω ένα μυνημα σε κάποιον θελω να πηγαίνει με μικρά κ όχι με κεφαλαια γράμματα όταν το διαβαζει. Γίνεται?

 

Είναι λίγο άσχημο να τα στέλνει με κεφαλαία τα μυνηματα γιατί φαινεται σαν να φωνάζω.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Με μικρά πηγαίνει αν είναι μέχρι 2 γραμμές.. Αν θες να πηγαίνει με μικρά, θα χρεώνεσαι παραπάνω μηνύματα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Με μικρά πηγαίνει αν είναι μέχρι 2 γραμμές.. Αν θες να πηγαίνει με μικρά, θα χρεώνεσαι παραπάνω μηνύματα

Δεν με πειράζει γιατί δεν χρεωνομαι Έτσι κ αλλιώς. Εχω σύνδεση. Γίνεται με κάποια ρύθμιση ?

Σίγουρα αν είχα κάρτα θα το σκεφτόμουν!

 

Με μικρά Είναι 70 χαρακτήρες το ενα!

 

 

Edit: το βρήκα είναι η επιλογή "περιεκτικά μυνηματα sms" που λέει Στις ρυθμίσεις

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...