Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικα και δεν το πρόσεξα... διαφορετικά Δεν θα απαντούσα! Άσε κ εσυ τίποτα να "πέσει κατω" Δεν έγινε και τίποτα... :)

Βρήκε την λύση αλλά ας έχει κ κατά νου και την δικιά μου απάντηση σε περίπτωση που αργότερα την ξαναπαθει... Μπορεί κ να τον βοηθήσει Χωρίς να χρειαστεί να ψάχνει και να βρίσκει παλιότερες εκδόσεις και να τις περνάει....

 

Οχι δεν ειχε να κανει με τετοια θεματα αφου, δοκιμασα να τις κανω Uninstal και να τις ξαναπερασω, μεχρι και full wipe εκανα το tablet.. αλλα συνεχισε το προβλημα.. διορθωθηκε μονο με παλιοτερη εκδοση απο το aptoide. για καποιο λογο, μαλλον, απ οτι διαβασα και σε καποια αλλα forum το fb δεν υποστηριζει πλεον το συγγεκριμενο tablet! (οτι να ναι λεω γω).. :lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας στο chomp sms εάν και πως γίνεται να μπλοκάρει όλα τα μηνύματα πλην ίσως θέλω; έχει μαύρη λίστα αλλά πρέπει κάθε μία επαφή να την βάζεις εκεί και δεν λέει
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερο προγραμμα για να κατεβαζω βιντεο απο youtube και οχι μονο?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Κάποια καλή δωρεάν εφαρμογή για αρχεία του office που να μην έχει πρόβλημα με ελληνικά εκτός του office?
Link to comment
Share on other sites

Με το WPS Office δε μου έτυχε μέχρι στιγμής κάποιο πρόβλημα με τα ελληνικά.

https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.wps.moffice_eng

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]59993[/ATTACH]

Εάν αυτός που κλέψει το κινητό βγάλει σιμ και κάνει επαναφορά δεδομένων θα δουλέψει η εφαρμογή android device manager της Google για να βρίσκεις το κινητό σου; τα lock/ erase θα λειτουργούν;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να συνδέσω την φωτογραφία που έχει κάποιος στο Viber έτσι ώστε αυτή να φαίνεται στην αντίστοιχη επαφή που έχω εγώ στο κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να γίνεται αυτόματα. Γίνεται ομως να μπεις στο φακελο viber/images και να τη βρεις (εκει υπάρχει οτι εχει και δεν εχει περάσει απο εικονα/βιντεο απο το viber σου) και να την ορισεις εικόνα επαφης.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Όντως μπορείς να πάρεις την εικόνα όπως λες απλά έλεγα μήπως μπορεί να γίνει αυτόματα, πχ σε περίπτωση που αλλάξει φωτογραφία.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να συνδέσω την φωτογραφία που έχει κάποιος στο Viber έτσι ώστε αυτή να φαίνεται στην αντίστοιχη επαφή που έχω εγώ στο κινητό?

 

Έχει αυτό που λέει ότι κάνει κάτι τέτοιο, αλλά από το λίγο που το δοκίμασα πριν ένα χρόνο περίπου, δεν με βόλεψε καθόλο και χρησιμοποιώ τον χειροκίνητο τρόπο από τη διαδρομή viber\media\user photos. Αν θυμάμαι καλά δεν είναι αυτόματο, κάτι πρέπει να επιλέγεις, αλλά έχει πολύ καιρό και δε θυμάμαι περισσότερα. . Δε χάνεις κάτι να τo δοκιμάσεις πάντως. :)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να συνδέσω την φωτογραφία που έχει κάποιος στο Viber έτσι ώστε αυτή να φαίνεται στην αντίστοιχη επαφή που έχω εγώ στο κινητό?

Υπάρχει στο κινητό σου ένας φάκελος που λέγεται Διαχείριση αρχειων? Εκεί μέσα άμα ψάξεις υπάρχει ένας φάκελος με όνομα viber. Εκεί μέσα έχει όλες τις φωτο που χρησιμοποιούν αυτή την στιγμή οι επαφές σου στο viber. Μπορείς να τις κατεβάσεις και να τις χρησιμοποιήσεις.

 

1)Διαχείριση αρχειων

2)Όλα τα αρχεία

3)Εσωτερικός αποθηκευτικός

4)Viber

 

Μέσα στην διαχείριση αρχείων οι φωτο ανανεώνοντε αυτόματα όταν κάποιος την αλλαξει αλλα Τώρα δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να σου ανανεώνει τις φωτο αυτόματα και στις επαφές του κινητού σου.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζει κανείς καλή εφαρμογή επεξεργασία φωτογραφίας πλήρες. Γιατί το aviary δεν κάνει καλή δουλειά. Θέλω μια πλήρες με πολλά κόλπα και ας είναι επί πληρωμής.Δεν την θέλω για φίλτρα και selfie. Σαν το photoshop του υπολογιστή περίπου Edited by kwstas97
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζει κανείς καλή εφαρμογή επεξεργασία φωτογραφίας πλήρες. Γιατί το aviary δεν κάνει καλή δουλειά. Θέλω μια πλήρες με πολλά κόλπα και ας είναι επί πληρωμής.

Snapseed

Pixlr

Pixlr-o-matic

Picsart

Pomelo

 

Δοκιμασμένα, Κορυφαία Και δωρεαν!

Στο pixlr-o-matic όμως έχει λίγα φίλτρα προεγκατεστημένα. Έχει επιλογή να προσθέσεις πολλά επιπλέον εσύ πατώντας το more. Όλα Δωρεάν όμως.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Snapseed

Pixlr

Pixlr-o-matic

Picsart

Pomelo

 

Δοκιμασμένα, Κορυφαία Και δωρεαν!

Στο pixlr-o-matic όμως έχει λίγα φίλτρα προεγκατεστημένα. Έχει επιλογή να προσθέσεις πολλά επιπλέον εσύ πατώντας το more. Όλα Δωρεάν όμως.

Ευχαριστώ το picsart είναι καλό πιστεύω. θα τα δοκιμάσω όλα να δω ποιο μου κάνει
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ το picsart είναι καλό πιστεύω. θα τα δοκιμάσω όλα να δω ποιο μου κάνει

Τώρα είδα ότι Έκανες edit το σχόλιο σου Αφού σου απάντησα κ έτσι δεν διάβασα πριν ότι ΔΕΝ θες φίλτρα.....

Anyway δοκίμασε τα και μπορεί να σου κάνει κάτι....

Photoshop Σαν του υπολογιστή δεν θα βρεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ας κάνω κ εγώ μια ερώτηση με τη σειρά μου!!

Εδώ και μερικές μέρες έχω θέματα με την εφαρμογή του instagram. Τις πιο πολλές φωτο που ανεβάζουν οι φίλοι μου δεν μου τις εμφανίζει. Τις έχει άσπρες τελείως! Δοκίμασα απεγκατάσταση κ ξανά εγκατάσταση αλλά τίποτα.

Έχω την τελευταία έκδοση. Το κάνει και σε άλλους ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εδώ και δυο τρεις μέρες το messenger γεμίζει δεδομένα το κινητό. Τι είναι πάλι αυτό; δείτε και την φωτο. Είναι φυσιολογικό ;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι. η εφαρμογη ειναι 22mb.

σβησε τα παντα και ξαναπερασε την.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εδώ και δυο τρεις μέρες το messenger γεμίζει δεδομένα το κινητό. Τι είναι πάλι αυτό; δείτε και την φωτο. Είναι φυσιολογικό ;

Μπορεί να είναι τα data που αποθηκεύει από τις συνομιλίες....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι τα data που αποθηκεύει από τις συνομιλίες....

400 MB ?????

 

Δεν είναι υπερβολικό ? και το παράξενο είναι ότι αυξάνονται χωρίς να το χρησιμοποιώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

400 MB ?????

 

Δεν είναι υπερβολικό ? και το παράξενο είναι ότι αυξάνονται χωρίς να το χρησιμοποιώ.

Αυτό δεν είναι φυσιολογικό. Μήπως έχεις βάλει ρύθμιση να αποθηκεύονται φωτογραφίες που σου στέλνουν μέσω messenger? Σε κάθε περίπτωση μπορείς να κάνεις clear τα data της εφαρμογής.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...