Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να αλλάξεις στο build.prop το ro.build.type=user σε userdebug για να παίξει..;)

Δεν χρειάστηκε, ήταν ήδη αλλαγμένο μάλλον από κάποια άλλη εφαρμογή που είχα περάσει.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάστηκε, ήταν ήδη αλλαγμένο μάλλον από κάποια άλλη εφαρμογή που είχα περάσει.

 

Τι να πω.. Εμένα πάντως έτσι παίζει μια χαρά στο M8. Πώς το πέρασες?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλά μετά την σημερινή αναβάθμιση δεν υποστηρίζει πάλι δικαρτα το go sms? Δείτε στην φωτο δεξιά από εκεί που γράφεις δεν έχει την ένδειξη από ποια σιμ θα στείλεις το μήνυμα!
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω.. Εμένα πάντως έτσι παίζει μια χαρά στο M8. Πώς το πέρασες?

 

Διέγραψα το παλιό .apk από το /system/app, έκανα reboot, έβαλα το νέο .apk μέσα, κοίταξα για permissions τα οποία δεν χρειάζονταν γιατί ήταν ήδη σε 644 (-rw-r-r--), και πάλι reboot για να 'δει' το σύστημα την εφαρμογή.

Άνοιξε μια χαρά, έκανε sync τον λογαριασμό μου, μπορώ και διαβάζω τα παλιά μου email, αλλά μόλις πατήσω το New Email button μού δίνει FC.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Διέγραψα το παλιό .apk από το /system/app, έκανα reboot, έβαλα το νέο .apk μέσα, κοίταξα για permissions τα οποία δεν χρειάζονταν γιατί ήταν ήδη σε 644 (-rw-r-r--), και πάλι reboot για να 'δει' το σύστημα την εφαρμογή.

Άνοιξε μια χαρά, έκανε sync τον λογαριασμό μου, μπορώ και διαβάζω τα παλιά μου email, αλλά μόλις πατήσω το New Email button μού δίνει FC.

 

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά εγώ μετονόμασα το νέο apk στο ίδιο όνομα που είχε και το παλιό..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά εγώ μετονόμασα το νέο apk στο ίδιο όνομα που είχε και το παλιό..

 

Ναι, κι εγώ το μετονόμασα πριν το περάσω στο /system/app, απλά παρέλειψα να το γράψω.

Αν και νομίζω ότι δεν παίζει ρόλο η ονομασία του αρχείου.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο app που να ειναι σαν τον καδο ανακυκλωσης στον υπολογιστη? δηλαδη να μου ''φυλαει'' αυτα που διαγραφω απο το κινητο (εικονες, επαφες, τραγουδια, αρχεια, apps κτλ)

 

Υπάρχει:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.baloota.dumpster

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα πρόβλημα! Εχω ενα huawei και προσπαθω να σβησω 7 εφαρμογες συστήματος! Ενω τις σβηνω κανονικά (ειμαι root κανονικότατα) μετα απο το πρωτο reboot η μετα απο 2-3 reboot εμφανίζονται πάλι! Πολεμάω μέρες τωρα και δεν διαγραφονται! Λες και καπου υπάρχουν κρυμμένα αντίγραφα και φυτρώνουν μόνα τους! Τι να κανω να διαγραφουν οριστικα? Διοτι ειναι παιχνιδια demo και ειναι απο 25-100mb και εκτος του χώρου που τρώνε ρουφανε και μνήμη! Και το περίεργο ειναι, πως ξαναφυτρώνουν απο την στιγμή

που εχουν αφαιρεθεί!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο τα διεγραψες?Δοκιμασε να τα κανεις user app πρωτα και μετα διεγραψε τα.Για τη μνημη καντα disable αλλιως greenify.Καποιες απο αυτες τις λυσεις θα σου δουλεψουν δεν μπορει.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που μπορώ να αποκρυψω εφαρμογές από το συρτάρι εφαρμογών? Δεν είμαι root!

Όλοι οι launcher το κάνουν αυτό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο τα διεγραψες?Δοκιμασε να τα κανεις user app πρωτα και μετα διεγραψε τα.Για τη μνημη καντα disable αλλιως greenify.Καποιες απο αυτες τις λυσεις θα σου δουλεψουν δεν μπορει.

 

Φιλε μου εχω δοκιμάσει τα παντα και παντα φυτρώνουν! Τωσα αφο με την μνημη το εχω κανει απλα εχω λιγο χωρο και για αυτό θελω να τα αφαιρέσω!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχω δοκιμάσει τα παντα και παντα φυτρώνουν! Τωσα αφο με την μνημη το εχω κανει απλα εχω λιγο χωρο και για αυτό θελω να τα αφαιρέσω!

 

Απλά πήγαινε στο /system/app με τον Root Explorer και σβήσε τα .apk αρχεία που θές.

Πρέπει να έχεις κάνει το partition RW πριν απο την διαγραφή...

 

Simply browse to /system/app using Root Explorer or Super Manager. If you are using Super Manager, you will be asked for the access level you want when you open /system. Choose R/W for read and write access. Now just delete the apk files for the system apps you want to uninstall, and you’re done.
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχω δοκιμάσει τα παντα και παντα φυτρώνουν! Τωσα αφο με την μνημη το εχω κανει απλα εχω λιγο χωρο και για αυτό θελω να τα αφαιρέσω!

 

βάλε το system cleanup και σβήσε - μετέφερε όποια εφαρμογή θες ή ακόμα καλύτερα με το titanium pro

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

O Nova δεν το κάνει! Πρέπει να τον αγοράσεις!

Γιαυτό ρώτησα αν υπάρχει κάποια εφαρμογή!!

Είτε κατέβασε τον nova prime, είτε πέρασε τον apex launcher που είναι παρόμοιος

Link to comment
Share on other sites

Είτε κατέβασε τον nova prime, είτε πέρασε τον apex launcher που είναι παρόμοιος

 

και ο go launcher απο οσο ξερω το κανει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά εγώ μετονόμασα το νέο apk στο ίδιο όνομα που είχε και το παλιό..

 

Και ναι, όσο κουφό και αν ακουστεί/διαβαστεί, βρέθηκε τί φταίει για το FC που είχαμε πολλοί στο Gmail 5.0.

 

Στις CM based rom υπάρχει μενού για αλλαγή theme. Όσοι είχαμε κάποιο το οποίο άλλαζε το πάνω μέρος συγκεκριμένων εφαρμογών (τοποθετούσε ένα πλαίσιο με χρώμα έτσι ώστε να δίνει μία material design αίσθηση) είχαμε FC.

Αν απενεργοποιήσουμε το theme, ή περάσουμε κάποιο που δεν δίνει αυτή την material design αίσθηση, τότε η εφαρμογή τρέχει χωρίς FC!!!!!

 

Εσύ προφανώς στο HTC δεν έχεις theme engine, οπότε δεν είχες πρόβλημα. ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

καλά μετά την σημερινή αναβάθμιση δεν υποστηρίζει πάλι δικαρτα το go sms? Δείτε στην φωτο δεξιά από εκεί που γράφεις δεν έχει την ένδειξη από ποια σιμ θα στείλεις το μήνυμα!

Εμένα μου το βγάζει αν και έχω μόνο μια κάρτα μέσα στο τηλέφωνο. Μου βγαίνει ένα βελάκι πάνω και ένα κάτω πιο αχνό γιατί δεν έχω κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μάλλον τα ξεφορτώθηκα! Εψαξα με τον es explorer παντου και τα βρηκα σε εναν φακελο

delapp και τα έσβησα καθώς και οπου αλλου βρήκα κατι σχετικό με αυτά !:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,αν κρατησω αντιγραφο ασφαλειας με το titanium σε μια εφαρμογη οπως το colornote και μετα επαναφερω το αντιγραφο σε μια αλλη συσκευη θα εχει ολες τα δεδομενα και τις σημειωσεις που ειχα γραψει?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,αν κρατησω αντιγραφο ασφαλειας με το titanium σε μια εφαρμογη οπως το colornote και μετα επαναφερω το αντιγραφο σε μια αλλη συσκευη θα εχει ολες τα δεδομενα και τις σημειωσεις που ειχα γραψει?Ευχαριστω

Ότι εφαρμογή κι αν κρατήσεις, τα δεδομένα μένουν. Σκέψου το αντίγραφο ασφαλείας το κρατάς για να το επαναφέρεις στο κινητό σου, αρα γίνεται και σε άλλα κινητά ;)

Link to comment
Share on other sites

Οκ,σε ευχαριστω φιλε μου.Κορυφαια εφαρμογη το titanium ειδικα αμα αλλαζεις συσκευη.Να θεωρησω αυτονοητο οτι και η συσκευη που θα μεταφερεις τα δεδομενα πρεπει να να ειναι root για να δουλεψει και εκει το titanium?
Link to comment
Share on other sites

Οκ,σε ευχαριστω φιλε μου.Κορυφαια εφαρμογη το titanium ειδικα αμα αλλαζεις συσκευη.Να θεωρησω αυτονοητο οτι και η συσκευη που θα μεταφερεις τα δεδομενα πρεπει να να ειναι root για να δουλεψει και εκει το titanium?

Ναι .....root

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...