Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με καλώδιο otg USB 3 σε note3 βάζω εξωτερικό σκληρό wd 320gb ανάβει το ρεύμα του σκληρού αλλά δεν τον διαβάζει κάνω κάτι λάθος. Το ίδιο και σε στικακι.

Το note1 με απλό otg τα διάβαζε κανονικά.

Να είναι χαλασμένο το otg?

Προσπαθώ να το βρω από solid file Explorer.

Μπας και θέλει καμιά εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Με καλώδιο otg USB 3 σε note3 βάζω εξωτερικό σκληρό wd 320gb ανάβει το ρεύμα του σκληρού αλλά δεν τον διαβάζει κάνω κάτι λάθος. Το ίδιο και σε στικακι.

Το note1 με απλό otg τα διάβαζε κανονικά.

Να είναι χαλασμένο το otg?

Προσπαθώ να το βρω από solid file Explorer.

Μπας και θέλει καμιά εφαρμογή?

Το πιο πιθανό είναι να Θέλει παραπάνω τροφοδοσία ο εξωτερικος σκληρός. Αντίστοιχο θέμα είχα με το νεξους 10. Ακόμα και καινούργιο στικ, δεν μπορούσε να γίνει mount (επειδή δεν πατούσε καλά στο otg cable ). Μόνο ένα της πλάκας που έχω κατάφερε να δουλέψει...

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα ξανά μήπως ξέρει κανείς μεταφραστικό που να μεταφράζει μέσο φωνής από ελληνικά σε γερμανικά η αγγλική
Link to comment
Share on other sites

junglist

#9290

Δημοσιεύθηκε: Σήμερα, 11:50

Παράθεση από ioannis123

Σ'ευχαριστω μαν! Μου κανει εντυπωση που δεν εχουν βγαλει κατι τετοιο

Μα τι να βγάλουν.

Αφού σου ανέφερε ότι γίνεται ήδη με dlna και ασύρματη σύνδεση.

 

Μπορεις να με βοηθησεις εξηγοντας πως θα το κανω με dlna?

Link to comment
Share on other sites

@ioannis123

Ξέχασα να αναφέρω, το κινητό να έχει DLNA, το avatar σου Lenovo A660 δεν έχει dlna.

Άλλος τρόπος μέσω Google Chromecast και της εφαρμογής Chromecast

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

maarinos

#9299

Δημοσιεύθηκε: Σήμερα, 23:41

@ioannis123

Ξέχασα να αναφέρω, το κινητό να έχει DLNA, το avatar σου Lenovo A660 δεν έχει dlna.

Εναλλακτικός τρόπος μέσω Google Chromecast και της εφαρμογής Chromecast

 

Το lenovo s750 εχω, σευχαριστω για την ανταποκριση φιλε marinos

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο μέρες το play store δεν μου δουλεύει. Μου λέει ότι δεν υπάρχει σύνδεση, παρόλο που το κινητό συνδέεται κανονικά στο δίκτυο καθώς και όλες οι υπόλοιπες εφαρμογές. Ξέρετε τι φταίει;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο μέρες το play store δεν μου δουλεύει. Μου λέει ότι δεν υπάρχει σύνδεση, παρόλο που το κινητό συνδέεται κανονικά στο δίκτυο καθώς και όλες οι υπόλοιπες εφαρμογές. Ξέρετε τι φταίει;

Το ιδιο ακριβως και με εμενα σε ενα tv box....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά εφαρμογή με ήχους που να σε βοηθάνε να κοιμηθείς αλλά να κλείνουν μετά από λίγη ωρα
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε αυτές:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mizusoft.relaxandsleep

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tmsoft.whitenoise.lite

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mizusoft.relaxandsleeptwo

 

Η πρώτη μου αρέσει περισσότερο γιατί μπορείς να διαλέξεις δυο ή περισσότερους ήχους να παίζουν ταυτόχρονα (νομίζω και στη τρίτη έχεις αυτή την επιλογή).

 

Επίσης πολύ καλή αλλά δυστυχώς επί πληρωμή (και πανάκριβη!) είναι αυτή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pzizz.bundle

 

Την είχα πάρει σε προσφορά και πραγματικά με έχει βοηθήσει να αποκοιμηθώ σε αρκετές περιπτώσεις (έχω διαταραχή κιρκαδιανού ρυθμού), όχι όμως πάντα. Δεν θα την πρότεινα λόγω της υψηλής τιμής της (αλλά και επειδή ειδικά στον ύπνο αυτό που πιάνει σε εμένα δεν είναι απαραίτητο πως θα δουλέψει σε εσένα), απλά έχε την υπ'όψη σου μήπως παίξει καμιά προσφορά πάλι.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο μέρες το play store δεν μου δουλεύει. Μου λέει ότι δεν υπάρχει σύνδεση, παρόλο που το κινητό συνδέεται κανονικά στο δίκτυο καθώς και όλες οι υπόλοιπες εφαρμογές. Ξέρετε τι φταίει;

 

Το ιδιο ακριβως και με εμενα σε ενα tv box....

 

Επειδη συνεβη το ιδιο και σε μενα σε ενα Tv Box διαπιστωσα πως ειχε αλλαξει η ημερομηνια. Τσεκαρετε το μια :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Κάποια απλή εφαρμογή για να βάζει το κινητό σε airplane mode (όχι τύπου tasker, Llama κτλ), μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα αυτή του http://www.batterywidgetreborn.com/ αλλά με την αναβάθμιση σε 4.3 δεν κλείνει το τηλέφωνο αλλά μόνο τα data και το wifi.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Κάποια απλή εφαρμογή για να βάζει το κινητό σε airplane mode (όχι τύπου tasker, Llama κτλ), μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα αυτή του http://www.batterywidgetreborn.com/ αλλά με την αναβάθμιση σε 4.3 δεν κλείνει το τηλέφωνο αλλά μόνο τα data και το wifi.

 

Για δες αυτή κάνει ότι ακριβώς θες

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.waswas.quickterminal

Link to comment
Share on other sites

Για δες αυτή κάνει ότι ακριβώς θες

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.waswas.quickterminal

 

καλημερα και χρονια πολλα

εγω χρησιμοποιουσα την airplane scheduler αλλα ενω στην 4.1.2 δουλευει τελεια στην 4.3 δεν κραταει την ρυθμιση (αρα δεν δουλευει )

αυτην που προτεινεις την περασα αλλα πως δουλευει δεν καταλαβα..

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα με το poseidon για τον καιρό; δεν ανοίγει σήμερα καθόλου

 

Μόλις το δοκίμασα και δεν ανοίγει ούτε σε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα και δεν ανοίγει ούτε σε εμένα.

 

Παρομοίως, ανοίγει το σήμα της εφαρμογής και μένει κολλημένο εκεί..

Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως, ανοίγει το σήμα της εφαρμογής και μένει κολλημένο εκεί..

 

Έχει τύχει και άλλες φορές να τρώει τέτοιο κόλλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδιά μια βοήθεια υπάρχουν εφαρμογές για περιοδικά και για βιβλία ελληνικά? Για την γυναίκα είναι άρα οτιδήποτε σε αυτό το ύφος καλοδεχουμενο
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή για SMS που να έχει ειδοποίηση στην αναφορά (όπως το handset sms) αλλά να είναι ελαφριά. Τα 8sms, textra κλπ. που κοίταξα απλά δείχνουν αθόρυβα ότι το μήνυμα παραδόθηκε και πρέπει να το ελέγχεις κάθε λίγο και λιγάκι. Υπάρχει κάτι;

 

Καλή χρονιά παιδιά. Έχουμε γι 'αυτό κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παιδιά. Έχουμε γι 'αυτό κάτι;

 

Το handcent sms έχει ηχητική αναφορά για παράδοση; Εγω δεν μπορώ να τη βρώ. Τι ρύθμιση χρειάζεται ακριβώς μπορεί να πη κάποιος;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Είχα παλιά μια εφαρμογή που το widget της έδειχνε πόσες ώρες απομένουν μέχρι να ξημερώσει ή μέχρι να βραδιάσει (σύμφωνα με την ώρα Ανατολής και Δύσης της κάθε μέρας). Όσο κι αν έψαξα, δεν μπορώ να την ξαναβρώ, δεν θυμάμαι ούτε πως λεγόταν. Γνωρίζετε μήπως ποια είναι, ή έστω γνωρίζετε κάποια παρόμοια;

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το handcent sms έχει ηχητική αναφορά για παράδοση; Εγω δεν μπορώ να τη βρώ. Τι ρύθμιση χρειάζεται ακριβώς μπορεί να πη κάποιος;

Ευχαριστώ.

 

Αφού επιλέξεις το "Delivery Reports" από τα SMS retrieve settings, θα πας στο "Notification Settings" και από το "Send Notifications" θα επιλέξεις το τρίτο: "Notify when message is received".

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...