Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορείτε να έχετε 1TB (ναι, TerraByte) χώρο στο cloud!

 

Εδιτ ντάμν, μόλις είδα ότι με πρόλαβε ο Sofos_5 :D

 

1) Κάντε εγγραφή εδώ. Σας δίνει αρχικά 100GB χώρου.

Αν χρειαστεί χρησιμοποιήστε την αυτόματη μετάφραση της Google.

2) Κατεβάστε την αντίστοιχη εφαρμογή και κάντε log in.

3) Όταν κάνετε login από το pc σας μετά από λίγη ώρα (εμένα πήρε κανένα δίωρο) θα σας εμφανιστεί ένα γραφικό για 1TB χώρο.

4) Πατήστε Get

5) ...

6) Profit!

 

http://i.imgur.com/grEGXhF.png

 

Έχει κάποιο περιορισμό στο μέγεθος των αρχείων ;

Επίσης . Υπάρχει περίπτωση να παίζει καμιά απάτη ;

Δεν ξέρω. Άμα βλέπω ρώσικα έχω μία ανησυχία :p

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εγω αυτο το mail ru δεν το εχω καθολου σε εκτιμηση.μια φορα κατα λαθος ειχα μπει στη σελιδα και ειδα καποιες ειδησεις και απο τοτε αυτο το μειλ ρου μπηκε παντου στο πσ.σε αρχικες σελιδες σε 2 browsers μπαρες μου εβαλε χωρις να ρωτησει τπτ και γενικα οπου και αν εμπαινα το εβλεπα μπροστα μου.επειδη αυτα τα πραγματα δεν εβγαιναν για κανεναν λογο απο το πσ μου τελικα εφτασα στο σημειο να κανω φορματ για να ησυχασω.ισως να εχουν αλλαξει τα πραγματα αλλα εγω ουτε στο site τους δεν ξαναμπαινω!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα antitheft είναι πολύ χρήσιμα γιατί μπορείς να διαγράψεις όλα τα προσωπικά σου δεδομένα μέσα από το κινητό, που δεν είναι και λίγα. Από εκεί και πέρα μπορείς να κλειδώσεις το κινητό και στην ουσία να είναι άχρηστο για τον κλέφτη. Ακόμα και αν καταφέρει να κάνει hard reset, η εφαρμογή παραμένει μέσα κανονικά και δέχεται εντολές.

 

Εκτός εάν βάλει άλλη rom

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει καποιο αππ που να συνδεει απο αποσταση 2 συσκευες android?εκτος απο το remodroid που δεν μου δουλεψε πουθενα.

Δες αυτήν είναι πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

μλλον ξεχασες να βαλεις το συνδεσμο!!! :)

 

Χα χάχα σου

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.damiapp.softdatacable

Οπς μάλλον κάτι άλλο ζητάς και εγώ μπερδεύτηκα .

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Εκτός εάν βάλει άλλη rom

 

Σωστό, αλλά και αυτό δεν είναι κάτι εύκολο από τη στιγμή που το κινητό είναι κλειδωμένο και δεν θα μπορεί να το συνδέσει ούτε με PC

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για μεταφορα αρχείων μεταξύ αντροιντ συσκευών χρησιμοποιώ τον, πάντα υπάρχοντα , es file explorer. Διαλέγεις αποστολή μέσω WiFi. και αρκεί να τρέχει ο es και στα 2.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για μεταφορα αρχείων μεταξύ αντροιντ συσκευών χρησιμοποιώ τον, πάντα υπάρχοντα , es file explorer. Διαλέγεις αποστολή μέσω WiFi. και αρκεί να τρέχει ο es και στα 2.

 

βασικα μαλλον εγω δεν το εγραψα σωστα.αυτο που θελω ειναι να μπαινω σε μια android συσκευη απο μια αλλη σαν το teamviewer ενα πραγμα.δοκιμασα το remotedroid αλλα καποια ασυμβατοτητα υπηρχε εκει και δεν εβγαλα ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορείτε να έχετε 1TB (ναι, TerraByte) χώρο στο cloud!

 

Εδιτ ντάμν, μόλις είδα ότι με πρόλαβε ο Sofos_5 :D

 

1) Κάντε εγγραφή εδώ. Σας δίνει αρχικά 100GB χώρου.

Αν χρειαστεί χρησιμοποιήστε την αυτόματη μετάφραση της Google.

2) Κατεβάστε την αντίστοιχη εφαρμογή και κάντε log in.

3) Όταν κάνετε login από το pc σας μετά από λίγη ώρα (εμένα πήρε κανένα δίωρο) θα σας εμφανιστεί ένα γραφικό για 1TB χώρο.

4) Πατήστε Get

5) ...

6) Profit!

 

http://i.imgur.com/grEGXhF.png

 

θα πω κατι εντελως ακυρο παιδια συγνωμη ρε φιλε στη φοτο που λογικα ειναι οθονη κινητου αυτη πανω δεξια στην μπαταρια που λεει μεσα το ποσοστο το εχεις με εφαρμογη βαλει ή ειναι λογω ανωτερου λογισμικου android λογω αναβαθμισης?

Edited by Alex_S
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι το ποσοστό της μπαταρίας στην ViperX+ για το HOX+ :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι το adblock αφαιρει τις διαφημισεις απο τον chrome οχι απο τα apps.

Εχεις Link;

 

https://adblockplus.org/en/android-install

Δεν το έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει!. Adblock plus Λέγεται και την έχω Χωρίς root.

Sorry η απάντηση ειναι για το παρακάτω.

 

κάποιο λινκ;

Link to comment
Share on other sites

@Vlasismiriagos

Ναι αλλά χειροκίνητα, και για κάθε μόντεμ που κάνεις χρήση εργασία καφετέρια κλπ.

https://adblockplus.org/en/android-config#proxy

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

Τα antitheft είναι πολύ χρήσιμα γιατί μπορείς να διαγράψεις όλα τα προσωπικά σου δεδομένα μέσα από το κινητό, που δεν είναι και λίγα. Από εκεί και πέρα μπορείς να κλειδώσεις το κινητό και στην ουσία να είναι άχρηστο για τον κλέφτη. Ακόμα και αν καταφέρει να κάνει hard reset, η εφαρμογή παραμένει μέσα κανονικά και δέχεται εντολές.

 

Με ποιο τρόπο μπορείς να διαγράψεις τα πάντα με μια antitheft εφαρμογή; Θα πρέπει να συνδεθεί η συσκευή που μας έκλεψαν στο δίκτυο, σωστά; Σκέφτομαι να βάλω κι εγώ το avast antitheft, ελπίζω να βρω κάπου πως λειτουργεί σε περίπτωση που χρειαστεί ποτέ..

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τρόπο μπορείς να διαγράψεις τα πάντα με μια antitheft εφαρμογή; Θα πρέπει να συνδεθεί η συσκευή που μας έκλεψαν στο δίκτυο, σωστά; Σκέφτομαι να βάλω κι εγώ το avast antitheft, ελπίζω να βρω κάπου πως λειτουργεί σε περίπτωση που χρειαστεί ποτέ..

 

Είτε με sms, αν προλάβεις και δεν βγάλει τη sim, αλλιώς με εντολή μέσω ίντερνετ. Καλό είναι λοιπόν να το έχεις πάντα ανοικτό έστω και σε 2g.

Link to comment
Share on other sites

Είτε με sms, αν προλάβεις και δεν βγάλει τη sim, αλλιώς με εντολή μέσω ίντερνετ. Καλό είναι λοιπόν να το έχεις πάντα ανοικτό έστω και σε 2g.

 

Kαι να βγαλει τη sim σου ερχεται μηνυμα νομιζω με τον νεο αριθμο. Οποτε μπορεις να δωσεις και παλι εντολη.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Πώς;;;

όταν πηγές στην Cosmote, wind,voda, κ πήρες μία κάρτα sim, είτε σύνδεση είτε κάτι άλλο, σίγουρα σου ζήτησαν ταυτότητα, εάν δεν το κατάλαβες πλέον ο κωδικός της καρτουλας από πίσω, εννοώ στα αρχεία της εταιρίας υπάρχει κ το ονοματακι σου....

 

Προφανώς αλλά τα στοιχεία αυτά δεν είναι διαθέσιμα σε όποιον πάει και πει ότι ο κάτοχος του αριθμού του έκλεψε το κινητό ή την κατσίκα του. Πρόκειται για προσωπικά δεδομένα και απαιτείται εισαγγελική άδεια για να δωθούν.

 

Δεν θεωρώ λοιπόν πιθανό να ασχοληθεί αστυνομία και εισαγγελέας με την απαίτηση κάποιου να ξεκινήσουν τέτοιες διαδικασίες και να διωχθεί κάποιος επειδή εσύ θα πεις ότι σου έδειξε μια εφαρμογή ότι αυτός έβαλε την sim του στην αγνοούμενη συσκευή σου.

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Kαι να βγαλει τη sim σου ερχεται μηνυμα νομιζω με τον νεο αριθμο. Οποτε μπορεις να δωσεις και παλι εντολη.

 

Σωστά, αλλά μπορεί να βγάλει τη sim και να μην βάλει άλλη μέσα. Σε αυτή την περίπτωση βέβαια πάλι κλειδώνει το κινητό και ανοίγουν αυτόματα τα δεδομένα και το GPS.

Link to comment
Share on other sites

 

Τελικά το adblock plus αφαιρεί τις διαφημίσεις μόνο απ τον browser ή και από τις εφαρμογές?

Εγώ που το δοκίμασα μόλις δεν μου αφαίρεσε τις διαφημίσεις απ τις εφαρμογές.

 

Υπάρχει κάποιο άλλο που να τις αφαιρεί και απ τις εφαρμογές?

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

adaway απο μένα.... μια χαρά κάνει την δουλειά του!
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...