Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κάνει αυτόματα. Ίσως θέλει λίγο χρόνο να ενημερωθεί.

 

ισως... ισως και επειδη ειναι νεο το account... παντως ακομα δεν μου τα συγχρονίζει.

Link to comment
Share on other sites

Settings/advanced/manual time offset, το βάζει +x ώρες, ώστε να σε ειδοποιεί τόσες ώρες μετά την προβολή του επεισοδίου.

 

Thanks το είχα βρει αυτό αλλά δεν βολεύει ιδιαίτερα. Και εξηγούμαι, αν το επεισόδιο παιχτεί βράδυ κι εγώ επιλέξω να με ειδοποιεί μετά από 4-5 ώρες πχ μπορεί εκείνη την ώρα να κοιμάμαι :wacko: Αντίστοιχα αν παιχτεί απόγευμα κλπ, ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ. Εκτός αν μετράει τις ώρες από την 12 το βράδυ της μέρα που παίχτηκε το επεισόδιο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές για γυμναστική πως δουλεύουν; σου λένε ας πούμε τι ασκήσεις να κάνεις καθημερινά, τι καις και τέτοια; δεν έχω δοκιμάσει καμιά και λέω από περιέργεια να δω πως είναι μήπως κινητοποιηθω λίγο για γυμναστικη. :-P
Link to comment
Share on other sites

Thanks το είχα βρει αυτό αλλά δεν βολεύει ιδιαίτερα. Και εξηγούμαι, αν το επεισόδιο παιχτεί βράδυ κι εγώ επιλέξω να με ειδοποιεί μετά από 4-5 ώρες πχ μπορεί εκείνη την ώρα να κοιμάμαι :wacko: Αντίστοιχα αν παιχτεί απόγευμα κλπ, ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ. Εκτός αν μετράει τις ώρες από την 12 το βράδυ της μέρα που παίχτηκε το επεισόδιο..

 

Ναι, σίγουρα θα βόλευε αν είχε ειδοποιήσεις την ώρα που εσύ θες. Αυτό όμως νομίζω ότι γίνεται μόνο στο αγορασμένο series guide.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σίγουρα θα βόλευε αν είχε ειδοποιήσεις την ώρα που εσύ θες. Αυτό όμως νομίζω ότι γίνεται μόνο στο αγορασμένο series guide.

 

Nope ούτε εκεί γίνεται.. Πλήρωσα τη συνδρομή για τα X features αλλά δεν βρήκα πουθενά τέτοια ειδοποίηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το SeriesGuide δεν με ενθουσίασε.. Τι να το κάνω να με ενημερώνει πριν ή κατά την ώρα που προβάλετε το επεισόδιο αφού μέχρι να βγει και να βγουν και οι υπότιτλοι θα έχω ξεχάσει την ειδοποίηση.. Συν το γεγονός ότι δεν δέχεται το λογαριασμό μου στο trakt.tv, μου λέει ότι υπάρχει σφάλμα.

Το TV Series μου φάνηκε καλύτερο κι έχει και ειδοποίηση ότι ώρα θέλεις την επόμενη μέρα. Α και το ui μου φάνηκε πολύ καλύτερο και πιο μοντέρνο φυσικά.

 

Έχει ειδοποίηση το SeriesGuide;

Δεν την βρίσκω

Link to comment
Share on other sites

Nope ούτε εκεί γίνεται.. Πλήρωσα τη συνδρομή για τα X features αλλά δεν βρήκα πουθενά τέτοια ειδοποίηση.

 

Σίγουρα? Βλέπω ότι στα settings/basics έχει notifications. Και λέει ότι είναι διαθέσιμα μόνο με X subscription. Το οποίο μόλις είδα ότι είναι

0,99 ευρώ το χρόνο. ΟΚ....

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα? Βλέπω ότι στα settings/basics έχει notifications. Και λέει ότι είναι διαθέσιμα μόνο με X subscription. Το οποίο μόλις είδα ότι είναι

0,99 ευρώ το χρόνο. ΟΚ....

 

Μην μπερδεύεσαι, ειδοποίηση έχει αλλά όχι αυτό που ψάχνω εγώ, θέλω πχ να με ειδοποιεί την επόμενη μέρα στις 3 το μεσημέρι κι όχι πριν ή όταν παίζεται το επεισόδιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο μέρες το greenify όχι το donate.Έχω βάλει αρκετές εφαρμογές σε hibernate.Όμως για πρώτη φορά το κινητό μου έκανε δύο φορές επανεκκίνηση .
Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο μέρες το greenify όχι το donate.Έχω βάλει αρκετές εφαρμογές σε hibernate.Όμως για πρώτη φορά το κινητό μου έκανε δύο φορές επανεκκίνηση .

 

κ πως εισαι σιγουρος οτι φταιει το greenify?

Link to comment
Share on other sites

κ πως εισαι σιγουρος οτι φταιει το greenify?

 

Δεν το ξέρω αλλά το αναφέρω.Τώρα το έκανα απεγκατάσταση,ε αν δεν το ξανα κάνει αυτό έφταιγε μάλλον....Δεν ξέρω βέβαια αν φταίει και κάποια εφαρμογή που δεν της "άρεσε" να την βάζουν για ύπνο....

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αυτή την εφαρμογή έβαλε μόνο τον τελευταίο καιρό. Η αλήθεια είναι ότι αν έκανε greenify κάποια αναγκαία εφαρμογή είναι πιθανό να ευθύνεται αυτό

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αυτή την εφαρμογή έβαλε μόνο τον τελευταίο καιρό. Η αλήθεια είναι ότι αν έκανε greenify κάποια αναγκαία εφαρμογή είναι πιθανό να ευθύνεται αυτό
το θεμα ειναι οτι οι εφαρμογες που εβαλα hibernate δεν ηταν του συστηματος ουτε καποια στυλ μηνυματα,whatsapp που θελουν push notifications.αλλα αντε να βρω ποια φταιει...
Link to comment
Share on other sites

τωρα που το ειπες εκανα και γω account στο trakt.tv, εκανα και ενημερωση με το series guide αλλα δεν γινεται το αντιθετο. δηλαδη εβαλα απο το trakt οτι ειδα ενα επισοδειο και στο series guide δεν μου το ενημερωνει αυτοματα.

παω να κανω και "Download to SeriesGuide" αλλα μου λεει "Could not communicate with trakt servers. try again later."

δεν καταλαβαινω... :(

 

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Σ' εμένα δουλεύει απροβλημάτιστα!!

Ίσως να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τον server τους, ή απλά να καθυστερεί λόγω καινούριου λογαριασμού.

 

 

Προσωπικά το SeriesGuide δεν με ενθουσίασε.. Τι να το κάνω να με ενημερώνει πριν ή κατά την ώρα που προβάλετε το επεισόδιο αφού μέχρι να βγει και να βγουν και οι υπότιτλοι θα έχω ξεχάσει την ειδοποίηση.. Συν το γεγονός ότι δεν δέχεται το λογαριασμό μου στο trakt.tv, μου λέει ότι υπάρχει σφάλμα.

Το TV Series μου φάνηκε καλύτερο κι έχει και ειδοποίηση ότι ώρα θέλεις την επόμενη μέρα. Α και το ui μου φάνηκε πολύ καλύτερο και πιο μοντέρνο φυσικά.

 

Εχω στη λίστα μου πάρα πολλές σειρές, και την εφαρμογή την έχω για να γνωρίζω στο περίπου τί έχω να κατεβάσω την επόμενη ημέρα, αλλά κυρίως για να να μην χάνομαι με το τί επεισόδια έχω να βλέπω, κυρίως αν δεν έχω δει κάποιο στην ώρα του.

Και αυτό που γράφεις για την ειδοποίηση δε νομίζω να έχει και τόσο νόημα, μιας και οι υπότιτλοι δεν ξέρεις πότε ακριβώς θα βγουν, για να βάλεις την ειδοποίηση.

Εγώ γι' αυτή την δουλειά έχω την εφαρμογή από το αγαπημένο μου site, xsubs, οπότε έχω κάνει κι εκεί τη λίστα με τις σειρές που βλέπω και έχω ειδοποίηση όταν βγουν υπότιτλοι. ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έχει το xsubs εφαρμογή? Ούτε που μου πέρασε από το μυαλό.. Thanks, πάω να σετάρω τις σειρές μου! :happy:

 

Edit: Επειδή λίγο μπερδεύτηκα, το alert χρησιμοποιείς ή την απλή εφαρμογή?

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα κορυφαιο το xsubs. Ιδεα δεν ειχα οτι υπάρχει εφαρμογη τέτοια. Πως του λεω να με ειδοποιεί οταν βγαινει νεος υποτιτλος;
Link to comment
Share on other sites

Έχει το xsubs εφαρμογή? Ούτε που μου πέρασε από το μυαλό.. Thanks, πάω να σετάρω τις σειρές μου! :happy:

 

Edit: Επειδή λίγο μπερδεύτηκα, το alert χρησιμοποιείς ή την απλή εφαρμογή?

 

Καλα κορυφαιο το xsubs. Ιδεα δεν ειχα οτι υπάρχει εφαρμογη τέτοια. Πως του λεω να με ειδοποιεί οταν βγαινει νεος υποτιτλος;

 

Χρησιμοποιούσα από την 1η μέρα που κυκλοφόρησε το .apk που υπάρχει στο thread XSubs Alert for Android. Πολύ καλή εφαρμογή, μπορείς να βάλεις χειροκόνητα τις λίστες σου γράφοντας γράμμα προς γράμμα τον τίτλο όπως υπάρχει στο xsubs, είτε την ώρα που θα βγει ένας υπότιτλος κάνοντας παρατεταμένα επάνω του κλικ, και Προσθήκη στα Αγαπημένα, ή κάπως έτσι, δεν θυμάμαι ακριβώς.

Από αρχές Καλοκαιριού όμως χρησιμοποιώ την 2η εφαρμογή που κυκλοφόρησε, αυτή που υπάρχει και στο Market. Πρέπει να βάλεις χειροκίνητα τις αγαπημένες σου σειρές, δεν μπορείς να πατήσεις επάνω σε κάποια που έχει υπότιτλο και να την ορίσεις ως αγαπημένη, αλλά έμεινα μ' αυτή για ένα κυρίως λόγο. Μπορείς να ορίσεις δικό σου ήχο ειδοποίησης, και όχι σαν την 1η εφαρμογή όπου ο ήχος είναι ίδιος μ' αυτόν που έχεις ορίσει για τις γενικές ειδοποιήσεις στο Android.

 

Και οι δύο γενικά είναι μια χαρά, ιδίως όταν φτάσεις σε σημείο να φτιάξεις τις λίστες σου. Απλά η 1η έχει 2 διαφορετικούς τρόπους να ορίσεις τις αγαπημένες σου σειρές, ενώ η 2η να βάλεις και δικό σου ήχο.

Διαλέγετε και παίρνετε. :)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα από την 1η μέρα που κυκλοφόρησε το .apk που υπάρχει στο thread XSubs Alert for Android. Πολύ καλή εφαρμογή, μπορείς να βάλεις χειροκόνητα τις λίστες σου γράφοντας γράμμα προς γράμμα τον τίτλο όπως υπάρχει στο xsubs, είτε την ώρα που θα βγει ένας υπότιτλος κάνοντας παρατεταμένα επάνω του κλικ, και Προσθήκη στα Αγαπημένα, ή κάπως έτσι, δεν θυμάμαι ακριβώς.

Από αρχές Καλοκαιριού όμως χρησιμοποιώ την 2η εφαρμογή που κυκλοφόρησε, αυτή που υπάρχει και στο Market. Πρέπει να βάλεις χειροκίνητα τις αγαπημένες σου σειρές, δεν μπορείς να πατήσεις επάνω σε κάποια που έχει υπότιτλο και να την ορίσεις ως αγαπημένη, αλλά έμεινα μ' αυτή για ένα κυρίως λόγο. Μπορείς να ορίσεις δικό σου ήχο ειδοποίησης, και όχι σαν την 1η εφαρμογή όπου ο ήχος είναι ίδιος μ' αυτόν που έχεις ορίσει για τις γενικές ειδοποιήσεις στο Android.

 

Και οι δύο γενικά είναι μια χαρά, ιδίως όταν φτάσεις σε σημείο να φτιάξεις τις λίστες σου. Απλά η 1η έχει 2 διαφορετικούς τρόπους να ορίσεις τις αγαπημένες σου σειρές, ενώ η 2η να βάλεις και δικό σου ήχο.

Διαλέγετε και παίρνετε. :)

 

Για να την φτιάξω όπως Θέλω εγώ τσάμπα πια να επιλέξω;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Για να την φτιάξω όπως Θέλω εγώ τσάμπα πια να επιλέξω;

 

Για εξήγησε λίγο τί θέλεις να πεις, δεν σε κατάλαβα.

Και οι δύο εφαρμογές (.apk, Market) δωρεάν είναι.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα την Xsubs και πέρα από το τραγικό Ui, φαίνεται να έχει σημαντικές ελλείψεις, πχ κατευθείαν βρήκα ότι λείπει από την λίστα η σειρά Agents of SHIELD.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα την Xsubs και πέρα από το τραγικό Ui, φαίνεται να έχει σημαντικές ελλείψεις, πχ κατευθείαν βρήκα ότι λείπει από την λίστα η σειρά Agents of SHIELD.

 

Όπως έγραψα προηγουμένως, έχω εγκατεστημένη αυτή από το Market.

Η σειρά υπάρχει στη λίστα, μιας και τη βλέπω. ;)

 

Δεν υπάρχει κάποια σειρά από αυτές που βλέπω που να λείπει. Μήπως δεν βάζεις σωστά τον τίτλο;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βάλεις και το Marvel's μπροστά ή πρόσεξε αν γράφεις το SHIELD με τελείως ή όχι. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποια εφαρμογή για καταγραφή κλήσεων.Δεν με νοιάζει να είναι και επι πληρωμής :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποια εφαρμογή για καταγραφή κλήσεων.Δεν με νοιάζει να είναι και επι πληρωμής :)

 

Auto call recorder pro. Με το κόκκινο εικονίδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...