Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορω να κανω καπως να ξεκειδωνω το κινητο με απλο πατημα στην οθονη? γιατι υποτιθεται μπορεις με την εφαρμογη experience pro αλλα δεν υποστηριζεται στο s4 αυτη η εφαρμογη. υπαρχει τροπος να το κανω? αν αλλαξω ρομ θα μπορω να χρησιμοποιησω αυτη την εφαρμογη η ειναι θεμα της συσκευης? μου εγραφε οτι η συσκευη ειναι συμβατη αλλα δεν υποστηριζεται οποτε με αλλαγη της ρομ παιζει να αλλαξει κατι?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέγεται touch2wake ή slide2wake για να το κάνεις πρέπει να κάνεις root και να περάσεις kernel που το υποστηρίζει. Δεν ξέρω αν υπάρχει kernel για το S4 που το υποστηρίζει. Καλό είναι όλα αυτά να τα ρωτάς στο θέμα του S4.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα αλλά έχω θελα, αν και έχω ανοιχτό το GPS με βγάζει Νίκαια. Έξω εγώ είμαι έξω από την πάτρα:-P και στον μπαλκόνι έχω βγει και στο δρόμο αλλά τίποτα ακόμα Νίκαια λέει:-P

 

Είσαι σίγουρος πως είσαι έξω από την Πάτρα; μήπως είσαι στην Νίκαια και δεν το κατάλαβες; :P

 

Σοβαρά όμως τώρα, δεν ξέρω κατά πόσο ευθύνεται η εφαρμογή για αυτό.

Δοστου ένα λεπτό μήπως σε βρει. Επίσης δοκίμασε να συνδεθεις σε κάποιο wifi. Πολλές φορές βελτιώνει την εύρεση τοποθεσίας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ την runtastic road bike και είμαι αρκετά ευχαριστιμενος.

Ο βασικότερος λόγος που την προτιμώ είναι ότι δεν θέλει να έχεις 3g ανοιχτό όσο κανείς την βόλτα σου για να φορτίζει τον χάρτη. Μονο gps αλλά αυτό εννοείται. Φορτίζεις από πριν πάνω κάτω την διαδρομή σου και εισαι οκ.

Στο endomondo για παράδειγμα ήθελε ΚΆΘΕ φορά που ανοίγει να ξαναφορτισει τον χάρτη από την αρχή. Εκνευριστικό και σπαταλο για το internet του κινητού σου. Και αν πάλι δεν έχεις ίντερνετ, δεν πας βόλτα. :-P

Η αλήθεια βέβαια είναι ότι δεν το εψαξα και πολυ γιατι δεν είμαι και πολύ της υπομονής. Πηγα runtastic road bike και βολευτηκα. Και άσε που η τσάμπα έκδοση είναι καλή και με το παραπάνω.

 

Αν δεν παρεξήγησα τα λεγόμενά σου κάτι έχεις καταλάβει λάθος..Δεν χρειάζεσαι σύνδεση για να καταγράψεις τη βόλτα σου, για τα υπόλοιπα, ναι.

 

Από μένα +1 στο endo

Παντασουζα
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν παρεξήγησα τα λεγόμενά σου κάτι έχεις καταλάβει λάθος..Δεν χρειάζεσαι σύνδεση για να καταγράψεις τη βόλτα σου, για τα υπόλοιπα, ναι.

 

Από μένα +1 στο endo

 

Πώς αλλιώς θα βλέπεις τον χάρτη και θα κάνει σωστές μετρήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Πώς αλλιώς θα βλέπεις τον χάρτη και θα κάνει σωστές μετρήσεις;

 

Εγω είμαι με sports Tracker και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Εννοείται πως δεν χρησιμοποιώ δεδομένα. Παρόλα αυτά, όπως, και στις περισσότερες περιπτώσεις καλό είναι να δοκιμάσεις 2-3 εφαρμογές για να δεις ποια "κάθεται" καλά στο κινητό σου και φυσικά πια σε βολεύει καλύτερα.

 

EDIT:

Αυτό που εννοούσα είναι ότι έβαλα το endomondo, φορτησα τον χάρτη και την επόμενη μέρα το ανοίγω και ο χάρτης δεν υπάρχει. Δηλαδή θέλει ξανά φόρτιση.

Στο runtastic δεν μου συμβαίνει αυτό.

Εννοείται πως το ξέρω ότι το gps είναι άλλο πράγμα και ότι δεν έχει σχέση με σύνδεση στο Internet.

 

Το ίδιο συμβαίνει και με το πρόγραμμα που σου είπα (απλά για να το έχεις στο νου σου) :)

Edited by agelos_22
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που εννοούσα είναι ότι έβαλα το endomondo, φορτησα τον χάρτη και την επόμενη μέρα το ανοίγω και ο χάρτης δεν υπάρχει. Δηλαδή θέλει ξανά φόρτιση.

Στο runtastic δεν μου συμβαίνει αυτό.

Εννοείται πως το ξέρω ότι το gps είναι άλλο πράγμα και ότι δεν έχει σχέση με σύνδεση στο Internet.

Link to comment
Share on other sites

Για βιντεο downloader και φυσικα για youtube downloader μετα απο ψαξιμο κατεληξα σε αυτην https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appseals.mediaclip.android&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dmediaclip+android

 

Κορυφαια!το μονο ενοχλητικο ειναι οτι εχει καποιες διαφημισεις αλλα who cares :p

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με το instagram....οταν παταω σε μια τοποθεσια για να την δω στο χαρτη μου βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορει να βρει την τοποθεσια(το επισυνάπτω ακριβώς πιο κάτω. )Ξερει κανεις κατι??Καποια ρυθμιση ισως??
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε κανενα καλο dialer? Χρησιμοποιουσα παλαιοτερα το dialer one αλλα δεν υπαρχει τωρα στο gooogleplay. Επισης οχι το exdialer γιατι εχει προβλημα με το notification icon για οσους δεν ειναι ρουτ

 

Πάντως και με ρουτ πάλι δεν.λειτουργεί το notification icon στον ex dialer

 

Λειτουργεί μία χαρά αρκεί να βάλεις το συγκεκριμένο plug in

 

Ποιο είνια αυτό το plugin;

Κι όταν λέτε notification icon εννοείτε τον μικρό αριθμοδείκτη για το πόσες κλήσεις χάθηκαν;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είνια αυτό το plugin;

Κι όταν λέτε notification icon εννοείτε τον μικρό αριθμοδείκτη για το πόσες κλήσεις χάθηκαν;

Ναι.

Αν πας στις ρυθμίσεις του dialer θα το βρεις και από κει θα σου δώσει λινκ για να το κατεβάσεις.

Πρέπει όμως να είσαι ρουτ για να δουλέψει και να το υποστηρίζει και ο launcher που χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα πώς δείχνει την ειδοποίηση: Βγαίνει στην οθόνη ξεκλειδώματος μόλις πας να ανοίξεις το τηλέφωνο. Έχει το τηλέφωνο και πάνω του έναν αριθμό (των αναπάντητων κλήσεων). Βγαίνει και στην μπάρα της κορυψής μία ειδοποίηση αλλά εκεί μόνο ένα τηλεφωνάκι χωρίς νούμερο αναπάντητων κλήσεων.

 

Από ό,τι βλέπω, δε χρειάζεται plugin. Έχει ένα plugin για κιατέβασμα αλλά αυτό είναι για να καταργήσεις τις ειδοποιήσεις.

 

Τέλος πάντων. Αλλιώς το περίμενα, να βγαίνει ο αριθμοδείκτης των αναπάνωτων πάνω στη συντόμευση του exdialer. Αλλά κι έτσι καλά είναι.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Στο Dropbox για Windows πώς γίνεται να σβήσουμε το περιεχόμενο του φακέλου Dropbox στο pc χωρίς να σβηστούν όμως από το cloud?

Στο παρελθόν θυμάμαι το είχα κάνει αλλά τώρα δεν μπορώ να το βρώ με τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερεται καποια εφαρμογη που να μου δινει την δυνατοτητα να κανω rename καποιο schortcut ή καποιο widget χωρίς να αλλαξω τον stock luncher?

 

Icon changer free

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jy.iconchanger.ad

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.taptu.streams

 

βάζεις τα rss feeds που θες και είσαι έτοιμος!

(και στο flipboard γίνεται..)

 

Πώς γίνεται στο flipboard?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τον boat browser και μπορώ να πω ότι κάνει παπάδες, το κακό είναι ότι έχει donate έκδοση
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα. Τι μου προτείνετε για εφαρμογή email? Τώρα έχω την aqua mail αλλά δεν είμαι και πολύ ευχαριστημενος......
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα. Τι μου προτείνετε για εφαρμογή email? Τώρα έχω την aqua mail αλλά δεν είμαι και πολύ ευχαριστημενος......

 

Καλησπέρα φίλε! Για πες μας με τι δεν είσαι ευχαριστημένος στον aqua mail? Ρωτάω γιατί και εγώ με aqua είμαι εδώ και πάρα πολύ καιρό και το μόνο που έχω να πω είναι καλά λόγια (για την χρήση που το έχω χρειαστεί μέχρι σήμερα). Τουλάχιστον αν υπάρχει κάτι που δεν το έχω προσέξει να το ξέρω... Σε ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τον boat browser και μπορώ να πω ότι κάνει παπάδες, το κακό είναι ότι έχει donate έκδοση

 

σου αρεσε το scrollαρισμα του? εγω που τον δοκιμασα ενταξει καλος ηταν αλλα δεν μου αρεσε το scroll και επεστραψα σε κλασσικες αξιες uc k opera mobile

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε! Για πες μας με τι δεν είσαι ευχαριστημένος στον aqua mail? Ρωτάω γιατί και εγώ με aqua είμαι εδώ και πάρα πολύ καιρό και το μόνο που έχω να πω είναι καλά λόγια (για την χρήση που το έχω χρειαστεί μέχρι σήμερα). Τουλάχιστον αν υπάρχει κάτι που δεν το έχω προσέξει να το ξέρω... Σε ευχαριστώ :)

 

Το μόνο που δεν μου αρεσει είναι ότι πολλα μαιλ δεν τα κανει προσαρμογή στη σελίδα και πρέπει να σερνω για να δω .....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...