Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρειάζομαι να κάνω voice dial στα ελληνικά. Απ' ότι είδα όμως η google ακόμα δεν έχει προσθέσει ελληνικά στο search και δεν υπάρχει κάποια σχετική εφαρμογή με ελληνική αναγνώρηση φωνής. Επομένως ψάχνω κάποια εφαρμογή που να δουλεύει με voice tags, όπως τα παλαιότερα τηλέφωνα που ηχογραφούσες το φωνητικό δείγμα για κάθε επαφή.

 

Μια που κατάφερα να βρώ είναι το Cyberon Voice speed dial αλλά είναι paid, δεν έχει lite ή δοκιμαστική έκδοση και πρόκειται για το κινητό του πατέρα μου που αποφεύγει οτιδήποτε αφορά on-line αγορά όπως ο διάολος το λιβάνι.

 

Γνωρίζετε μήπως κάτι αντίστοιχο;

Εσείς τι χρησιμοποιείτε για φωνητικές κλήσεις (στα ελληνικά);

Edited by bo8ran8rwpos
Link to comment
Share on other sites

Το Cyberon Voice Commander είναι καλύτερο γιατί δε χρειάζεται να τα ηχογραφήσεις,

αλλά τα καταλαβαίνει από μόνο του.

Το χρησιμοποιώ 3,5 χρόνια τώρα, και είναι απόλυτα λειτουργικό, αλλά και αξιόπιστο.

Πιστεύω ότι για μια υπηρεσία που αυξάνει κατακόρυφα την ασφάλεια της ζωής μας κατά την οδήγηση,

και όχι μόνο, το ποσό που ζητάει είναι πάρα πολύ μικρό.

Link to comment
Share on other sites

μηπως γινεται στο gmail να εχουμε αναφορες για το αν διαβαστηκε το μαιλ? αν δεν γινεται στο gmail μηπως γινεται σε κανενα αλλο?
Link to comment
Share on other sites

μηπως γινεται στο gmail να εχουμε αναφορες για το αν διαβαστηκε το μαιλ? αν δεν γινεται στο gmail μηπως γινεται σε κανενα αλλο?

 

Φίλε έχω την εντύπωση αυτό δεν γίνεται σε κανένα μέιλ. Δεν είναι θέμα εφαρμογής αλλά δεν λειτουργούν με αυτό τον τρόπο τα μειλς. Το μόνο που γίνεται, άσχετο φυσικά με αυτό που θες, είναι όταν πατήσεις αποστολή να έχεις κάποια δευτερόλεπτα περιθώριο να το ακυρώσεις

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε ευχαριστώ πολύ. Με εσωσες

 

YouTube Downloader. Πλήρες, λειτουργεί μέσω του κουμπιού share μέσα στην επίσημη εφαρμογή YouTube. Ούτε απενεργοποιήσεις, ούτε root, ούτε διαφημίσεις. Απλό και μεταφρασμένο και στα Ελληνικά (by me... :D )

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2137743

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

YouTube Downloader. Πλήρες, λειτουργεί μέσω του κουμπιού share μέσα στην επίσημη εφαρμογή YouTube. Ούτε απενεργοποιήσεις, ούτε root, ούτε διαφημίσεις. Απλό και μεταφρασμένο και στα Ελληνικά (by me... :D )

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2137743

 

Τέλεια δουλειά! Αν υποστηρίξει και mp3 format...

Edit : μόλις είδα ότι βιάστηκα :)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όποιον έχει κάνει χρήση τέτοιου app:

Ανάμεσα σε αυτό και αυτό ποιο θα προτιμούσε και γιατι? Από ότι είδα είναι τα μοναδικά με καλή αξιολόγηση και πολλά downloads!

Link to comment
Share on other sites

YouTube Downloader. Πλήρες, λειτουργεί μέσω του κουμπιού share μέσα στην επίσημη εφαρμογή YouTube. Ούτε απενεργοποιήσεις, ούτε root, ούτε διαφημίσεις. Απλό και μεταφρασμένο και στα Ελληνικά (by me... :D )

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2137743

 

Δεν είχε πέσει στην αντίληψη μου η εφαρμογή σου.. :)

Σαφώς και θα την δοκιμάσω.. Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε πέσει στην αντίληψη μου η εφαρμογή σου.. :)

Σαφώς και θα την δοκιμάσω.. Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Δεν θα το μετανιώσεις.. :p

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όποιον έχει κάνει χρήση τέτοιου app:

Ανάμεσα σε αυτό και αυτό ποιο θα προτιμούσε και γιατι? Από ότι είδα είναι τα μοναδικά με καλή αξιολόγηση και πολλά downloads!

 

Έχω και τα δύο αγορασμένα με χρήση 2 ετών περίπου. Εμένα με βολεύει τελικά περοσσότερο το δέυτερο (tiny cam). Σχεδόν ίδιες δυνατότητες με πιο ωράιο UI το δεύτερο και περισσότερες ρυθμίσεις για backup, link dropbox κλπ. Μπορείς να κατεβάσεις όμως τα free versions να τα δοκιμάσεις (δεν έχουν όλες τις λειτουργίες) και μετά να κρίνεις...

 

Νίκος.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το simple rss widget πώς δουλεύει; ότι feeds και να βάλω μου λέει no data available. Δουλεύει μόνο με αυτά που έχει από μόνο του.
Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στο power amp και στο TT pod ποιος είναι καλύτερος player? Ξέρω κινέζικα :-)
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

YouTube Downloader. Πλήρες, λειτουργεί μέσω του κουμπιού share μέσα στην επίσημη εφαρμογή YouTube. Ούτε απενεργοποιήσεις, ούτε root, ούτε διαφημίσεις. Απλό και μεταφρασμένο και στα Ελληνικά (by me... :D )

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2137743

 

Δεν κατεβάζει σε καλή ποιότητα το mp3 όμως.Στην νέα έκδοση το πέρασε; θυμάμαι παλιά δεν το είχε

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατεβάζει σε καλή ποιότητα το mp3 όμως.Στην νέα έκδοση το πέρασε; θυμάμαι παλιά δεν το είχε

 

Μια χαρά ποιότητα κατεβάζει.. Εφόσον το video είναι αντίστοιχης ποιότητας..

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ποιότητα κατεβάζει.. Εφόσον το video είναι αντίστοιχης ποιότητας..

 

Απο οτι καταλαβα κατεβαζει πρωτα το video και μετα το κανει convert σε mp3?Γιατι στις επιλογες δε βλεπω πουθενα Mp3 απευθειας.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβα κατεβαζει πρωτα το video και μετα το κανει convert σε mp3?Γιατι στις επιλογες δε βλεπω πουθενα Mp3 απευθειας.

 

Όντως δε θα δεις, μπαίνεις στις ρυθμίσεις πρώτα, ενεργοποιείς την επιλογή mp3, εγώ διάλεξα να κάνει encode το βίντεο αφού κατέβει, και μετά το σβήνει αυτόματα το βίντεο και μένει το mp3 μόνο...το κακό με το tubemate με την ενσωματωμένη επιλογή mp3 που κυκλοφορούσε είναι ότι έσωζε τα τραγούδια σε μέγεθος 20mb και πάνω χωρίς κάποιο λόγο.. Αυτό του φίλου τα σώζει στο σωστό μέγεθος

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στο power amp και στο TT pod ποιος είναι καλύτερος player? Ξέρω κινέζικα :-)

 

Νομίζω ότι το power amp, γενικώς δεν έχει αντίπαλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Όντως δε θα δεις, μπαίνεις στις ρυθμίσεις πρώτα, ενεργοποιείς την επιλογή mp3, εγώ διάλεξα να κάνει encode το βίντεο αφού κατέβει, και μετά το σβήνει αυτόματα το βίντεο και μένει το mp3 μόνο...το κακό με το tubemate που κυκλοφορούσε είναι ότι έσωζε τα τραγούδια σε μέγεθος 20mb και πάνω χωρίς κάποιο λόγο.. Αυτό του φίλου τα σώζει στο σωστό μέγεθος

 

Κατεβασα δοκιμαστικα ενα πριν και οντως το εκανε encode αφου κατεβασε το video πρωτα.Μετα στο καπακι δοκιμασα αλλο ενα αλλα παρεμεινε στο κατεβασμα του video.Δεν εγινε ποτε η μετατροπη.Εχετε κανενα τετοιο κολλημα εσεις?

edit: δοκιμασα το ιδιο και σε flv και μετα σε mp4 αλλα παλι τα ιδια.

Edited by AdeLaiN
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα δοκιμαστικα ενα πριν και οντως το εκανε encode αφου κατεβασε το video πρωτα.Μετα στο καπακι δοκιμασα αλλο ενα αλλα παρεμεινε στο κατεβασμα του video.Δεν εγινε ποτε η μετατροπη.Εχετε κανενα τετοιο κολλημα εσεις?

edit: δοκιμασα το ιδιο και σε flv και μετα σε mp4 αλλα παλι τα ιδια.

 

και εγω το κατεβαζω κανονικα αλλα δεν γινεται μετρατροπη σε mp3 παρολο που ρο χω βαλει να γινεται. ανεξαρτητα απο αυτο πολυ καλη η εφαρμογη και ευχαριστουμε το παιδι που μας ενημερωσε.:up:

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στο power amp και στο TT pod ποιος είναι καλύτερος player? Ξέρω κινέζικα :-)

 

Εγώ χρησιμοποιώ και τα 2

Έχει καλύτερα lyrics το Ttpod.

Επίσης κυκλοφορεί και στα αγγλικά, ανεπίσημα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θυμίστε μου πως βρίσκω ποια εφαρμογή μου στέλνει διαφημίσεις. Παίζει να είναι το go launcher ex; Το έβγαλα κι ακόμα λαμβάνω

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...