Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει εφαρμογή να διαγράφει το ιστορικό των κλήσεων; Όχι όμως να μου τα σβήνει όλα, αλλά να του δίνω ημερομηνία και να σβήνει τα πιο παλιά από αυτήν

 

edit: Βρήκα το Call Log Monitor. Δεν τα σβήνει όμως αυτόματα...

Edited by priamus
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα το σημερινο skype update ενω παλιοτερα με το sing out απλα εβγενες απο το skype και οταν το ξαναοιγες σου εκανε αυτοματα log in στο profile που ειχες βαλει πλεον αν πατησεις sing out σε κανει και πραγματικα sing out απο το profile που ειχες συνδεθει.

 

Τωρα πλεον ΠΩΣ μπορεις να κλεισεις εντελως το προγραμμα γιατι με συνεχομενα back βγαινεις απο το προγραμμα αλλα παραμενει ανοιχτο στο παρασκηνιο.

 

Και δεν εννοω να πας στο ενεργες εφαρμογες και να πατησεις εξοδ. στο skype.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα το σημερινο skype update ενω παλιοτερα με το sing out απλα εβγενες απο το skype και οταν το ξαναοιγες σου εκανε αυτοματα log in στο profile που ειχες βαλει πλεον αν πατησεις sing out σε κανει και πραγματικα sing out απο το profile που ειχες συνδεθει.

 

Τωρα πλεον ΠΩΣ μπορεις να κλεισεις εντελως το προγραμμα γιατι με συνεχομενα back βγαινεις απο το προγραμμα αλλα παραμενει ανοιχτο στο παρασκηνιο.

 

Και δεν εννοω να πας στο ενεργες εφαρμογες και να πατησεις εξοδ. στο skype.

 

Στις ρυθμίσεις δεν έχει επιλογή να κάνει αυτόματο sign in καθε φορά που το ανοίγεις;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις το android lost(androidlost.com)?

Εντυπωσεις?

Ειναι καλο?

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Και δεν εννοω να πας στο ενεργες εφαρμογες και να πατησεις εξοδ. στο skype.

 

Δυστυχως συνεχιζει να ειναι μεσα και ας εχει κανει sign out.

Σε μενα που εχω 2 λογαριασμους, παρολο που δεν εχω αυτοματη εισοδο, συνεχιζει να με δειχνει μεσα.

Επισης αν δεν κανω login στον δευτερο λογαριασμο, και το κλεισω με πισω, αυτο εξακολουθει να τρωει λιγα δεδομενα στον μετρητη που εχω.

Επομενως για καποιο λογο παραμενει σε συνδεση και ετσι δικαιολογειται η πολυ ταχυτερη συνδεση στο ξεκινημα.

Δυστυχως αναγκαζομαι και το κλεινω χειροκινητα.

Παντως σε γενικες γραμμες ειναι πιο ελαφρυ σε σχεση με παλια, αν και λειπουν καποια στοιχεια.

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κανεις ρε φιλε αφου απο τη στιγμη που ενωσαν msn & skype τα κανανε ΣΑΛΑΤΑ ειδικα με τις επαφες του msn αστα να πανε.....
Link to comment
Share on other sites

Τι να το κανεις ρε φιλε αφου απο τη στιγμη που ενωσαν msn & skype τα κανανε ΣΑΛΑΤΑ ειδικα με τις επαφες του msn αστα να πανε.....

 

εμενα με το τελευταιο update μολις παω να κανω βιντεοκληση μπετωνει το κινητο.εβαλα την προηγουμενη εκδοση και δουλευει σωστα.το προβλημα μου ειναι τωρα οτι με το που ανοιγω το wifi ξανακατεβαζει την καινουρια εκδοση και ξανα απο την αρχη.δεν βρηκα πουθενα επιλογη να μην κανει update.καποια συμβουλη?

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις το android lost(androidlost.com)?

Εντυπωσεις?

Ειναι καλο?

 

Φιλαράκο είναι εξαιρετικό. Κάτι ακριβώς ό,τι λέει. Αν θέλεις πέρασε το, και τέσταρε το.

Θα δεις ότι ανταποκρίνεται άμεσα και με μεγάλη ακρίβεια.

Το έχω 2 χρόνια, και το χρησιμοποιώ όταν ξεχνάω το κινητό στο αυτοκίνητο ή στο γραφείο.

Link to comment
Share on other sites

μπορω να κανω backup κ να κανω αναβαθμιση κ μετα να επαναφερω το μπακαπ για να μην τα στηνω ολα απτην αρχη? γιατι εχω αφιερωσει ωρες απιστευτες κ δεν μπορω να τα κανω ολα απτην αρχη
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος που να μπορείς να αφαιρέσεις από μία εφαρμογή κάποια απ τα δικαιώματα που ζητάει ? πχ να μπορώ να διαγράψω (να μη δίνω πρόσβαση) στον τηλεφωνικό κατάλογο ή λήψη φωτογραφιών-βίντεο.

 

Πάντα μιλάμε για συσκευή με δικαιώματα root. Αν η εφαρμογή δεν παίζει μετά την αφαίρεση κάποιων δικαιωμάτων δε μ ενοχλεί και δε την βάζω καθόλου, απλά θέλω να μάθω αν υπάρχει κάτι τέτοιο που ψάχνω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος που να μπορείς να αφαιρέσεις από μία εφαρμογή κάποια απ τα δικαιώματα που ζητάει ? πχ να μπορώ να διαγράψω (να μη δίνω πρόσβαση) στον τηλεφωνικό κατάλογο ή λήψη φωτογραφιών-βίντεο.

 

Πάντα μιλάμε για συσκευή με δικαιώματα root. Αν η εφαρμογή δεν παίζει μετά την αφαίρεση κάποιων δικαιωμάτων δε μ ενοχλεί και δε την βάζω καθόλου, απλά θέλω να μάθω αν υπάρχει κάτι τέτοιο που ψάχνω.

 

Σίγουρα υπάρχει αλλά μπορεί να προκαλέσει το πρόβλημα που ανέφερες και εσύ. Να μην δουλεύουν οι εφαρμογές. Επίσης τέτοια ρύθμιση υπάρχει στην miui και νομίζω τώρα μπήκε και στην 4.3 έκδοση Android.

Για εφαρμογή δεν γνωρίζω καμιά συγκεκριμένη αλλά αν θες ψάξε στο play store «permission» και βρες καμιά.

Αυτή εδώ για παράδειγμα λέει πως δουλεύει όπως θες (μάλλον) αλλά λέει πως είναι beta έκδοση και ίσως να έχει προβλήματα.

http://goo.gl/c2BFDW

Δεν σε βοήθησα και πολύ, αλλά τουλάχιστον προσπάθησα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος που να μπορείς να αφαιρέσεις από μία εφαρμογή κάποια απ τα δικαιώματα που ζητάει ? πχ να μπορώ να διαγράψω (να μη δίνω πρόσβαση) στον τηλεφωνικό κατάλογο ή λήψη φωτογραφιών-βίντεο.

 

Πάντα μιλάμε για συσκευή με δικαιώματα root. Αν η εφαρμογή δεν παίζει μετά την αφαίρεση κάποιων δικαιωμάτων δε μ ενοχλεί και δε την βάζω καθόλου, απλά θέλω να μάθω αν υπάρχει κάτι τέτοιο που ψάχνω.

 

Αυτο που γραφουν για δικαιωματα ειναι γενικο κατα καποιον τροπο.

Δεν γινεται ν αλλαξεις δικαιωματα γιατι δεν θα επιτραπει η εγκατασταση.

Εισαι ασφαλης. Ετσι κι αλλιως, ολα για σενα ειναι αποθηκευμενα στο διαδικτυο απ το γκουγκλ κι οπως ειπε ο σνουντεν, ολα ειναι προσβασιμα οποτε το θελησουν.

Μονο αν τροποποιηθει η εφαρμογη, μπορει να γινει αυτο που ζητας.

 

ΥΓ

Ολα τα σμαρτφον ειναι προσβασιμα 100% απο το γκουγκλ. Ειδικα αν ειναι ανοικτος ο συγχρονισμος. Ξεφευγουν μονο κατι κακογραμμενα κινεζικα που παρουσιαζουν προβληματα.

Λυση οχι διαδικτυο.

Μολις συνδεθεις σε 2 λεπτα οι επαφες σου εχουν διασταυρωθει πληρως μαζι με τους κωδικους του browser. Τι να κρυψεις μετα?

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα υπάρχει αλλά μπορεί να προκαλέσει το πρόβλημα που ανέφερες και εσύ. Να μην δουλεύουν οι εφαρμογές. Επίσης τέτοια ρύθμιση υπάρχει στην miui και νομίζω τώρα μπήκε και στην 4.3 έκδοση Android.

Για εφαρμογή δεν γνωρίζω καμιά συγκεκριμένη αλλά αν θες ψάξε στο play store «permission» και βρες καμιά.

Αυτή εδώ για παράδειγμα λέει πως δουλεύει όπως θες (μάλλον) αλλά λέει πως είναι beta έκδοση και ίσως να έχει προβλήματα.

http://goo.gl/c2BFDW

Δεν σε βοήθησα και πολύ, αλλά τουλάχιστον προσπάθησα. ;)

 

Σ ευχαριστώ για το λινκ. Θα την τεστάρω και βλέπουμε. ;)

 

pavlitakis1 το θέμα δεν είναι να κρύψω κάτι ή ότι δε ξέρω ότι η google σε χρόνο dt αν θέλει τα βρίσκει όλα ΑΛΛΑ όχι επειδή μπορεί η google (και το "αποδεχόμαστε" εμείς αυτό) να το κάνουν και κάποιοι δημιουργοί εφαρμογών. Υπάρχουν εφαρμογές που τις θεωρώ χρήσιμες προσωπικά αλλά με γελοία δικαιώματα που ζητάνε να παραχωρήσεις. Αν δε γίνεται επεξεργασία των δικαιωμάτων, που θεωρώ κατά την κρίση μου ότι δεν πρέπει σε μία τέτοια εφαργογή να δώσω, δε την εγκαθιστώ μόνιμα.

Edited by avcargo
Link to comment
Share on other sites

@avcargo

Οτι σου λεω στο λεω με καλη διαθεση, για να μην αγχωνεσαι.

Καθε κωδικος κρυπτογραφημενος (καρτες, λογαριασμοι τραπεζων κλπ) ελεγχεται του τι κανει, στον ip σερβερ.

Ετσι ελεγχεται ολη η διακινηση χρηματων, παγκοσμια, μεσω ιντερνετ. Δεν το λεω για να φοβηθουμε αλλα απλως για ενημερωση.

Ολες οι συνομιλιες ειναι ανοικτες τελειως.

Οι εφαρμογες που ζητουν δικαιωματα εχουν εσωματωσει ενα κομματι που τους το δινει η γκουγκλ χαριν διευκολυνσης.

Ετσι τα βαζουν ολοι μεσα και γλυτωνουν χρονο.

Δεν ζητανε ολοι ολα, αλλα επειδη δεν ασχολουμαστε λεμε ναι, ωστε να αποφασιζουν τι διαφημισεις να στειλουν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παρεα!

Χαρη στο φορουμ αυτο και την εμπειρια σας εχω εξυπηρετηθει πολλες φορες. Ακουγοντε για πολλα apps που ξεκλειδωνουν wifi. Ποιο ειναι Τελικα αξιοπιστο? Υπαρχει τετοιο πραγμα? Ή Ολα ειναι μουφα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παρεα!

Χαρη στο φορουμ αυτο και την εμπειρια σας εχω εξυπηρετηθει πολλες φορες. Ακουγοντε για πολλα apps που ξεκλειδωνουν wifi. Ποιο ειναι Τελικα αξιοπιστο? Υπαρχει τετοιο πραγμα? Ή Ολα ειναι μουφα?

 

Δεν «ξεκλειδώνουν» ακριβώς, απλά έχουν αποθηκευμένα τα default passwords για αρκετά router, ενώ κάποια μπορούν να τα υπολογίσουν (πάλι τα default όμως) με βάση το όνομα του router. Αυτό ουσιαστικά σημαίνει πως αν έχει αλλαχτεί ο κωδικός ή ακόμα και το όνομα του router το πρόγραμμα είναι άχρηστο.

 

Προσωπικά με έχουν βολέψει πάντως σε συγγενικά και φιλικά σπίτια όταν π.χ. έχω χάσει τους κωδικούς από wipe και βαριέμαι να τους σημειώνω κάπου και να συνδέομαι manually :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παρεα!

Χαρη στο φορουμ αυτο και την εμπειρια σας εχω εξυπηρετηθει πολλες φορες. Ακουγοντε για πολλα apps που ξεκλειδωνουν wifi. Ποιο ειναι Τελικα αξιοπιστο? Υπαρχει τετοιο πραγμα? Ή Ολα ειναι μουφα?

 

Εχω δυο εφαρμογες στο κινητο.

Χρηση γυρω στις 50 φορες δοκιμαστικα, σε διαφορετικες περιοχες της αθηνας/πειραια. Δικτυα περιπου 20 καθε φορα. Μονο για τομσον και τα δυο.

Βρεθηκαν περιπου 15 κωδικοι συνολικα οπου μπορεσα να συνδεθω με τα 4. Τα υπολοιπα εκανε συνδεση αλλα λογω αποστασης/αδυναμου σηματος αποσυνδεοτανε μετα απο λιγο.

Το κακο ειναι οτι ολες οι εφαρμογες ειναι χρησιμες γιατι απο τυχη μπορει καποιο να εχει καποιους κωδικους που δεν εχουν τα αλλα.

Στην πραξη αχρηστα γιατι δεν μπορεις να βασιστεις σε αυτα, αν κατσει ειναι θεμα τυχης.

Δοκιμασε τα ολα και πες μας στατιστικα.:(

Link to comment
Share on other sites

Απορώ που το ζητάς από εμας, μια απλη αναζήτηση στο play store σαν apn onoff στο βγάζει πρωτο πρώτο. Τελείως φιλικά το λέω.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.curvefish.widgets.apnonoff

 

Προφανώς δεν εννοεί αυτό.Εννοεί την εναλλαγή δικτύου μεταξύ 3g και 2g και οχι την εναλλαγή δεδομένων οn-off.

Απότι ξέρω αυτό δεν γίνεται με ένα κλικ ,γιατί είναι περιορισμός του android.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ένα καλό browser που να μπορεί να κατεβάζει και από rapidshare megaupload κλπ κλπ. Ποιον προτείνεται;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ένα καλό browser που να μπορεί να κατεβάζει και από rapidshare megaupload κλπ κλπ. Ποιον προτείνεται;

 

Δεν γνωρίζω κάποιο που δεν μπορεί να κατεβάσει από τέτοια site.

Dolphin και Chrome είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ένα καλό browser που να μπορεί να κατεβάζει και από rapidshare megaupload κλπ κλπ. Ποιον προτείνεται;

 

Για αυτό που θες θα κατεβάσεις τον Opera, τον έχω μόνο και μόνο για αυτόν τον λόγο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα την κάμερα του Moto X. Αν και στο s3 μου κολλάει πολύ όταν πάω να τραβήξω φωτογραφία και δεν είναι μαζί με gallery, όσοι θέλετε μπορείτε να την δοκιμάσετε.

http://db.tt/6s2fCxvT

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...