Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια υπαρχει εφαρμογη cosmote οπως αυτη της vodafone που να μπορεις να ελεγχεις τι καταναλωσεις εχεις κανει σε μηνυματα,κλησεις κλπ,σε πακετο συνδεσης περα απο τα καρτοκινητα(αυτο του whatsup)???????Κ αν δν υπαρχει,υπαρχει καποια εφαρμογη που να το κανει αυτο???

ευχαριστω

Η επίσημη της Cosmote είναι το Cosmote My Account. Θα το βρεις free στο Play.

Υπάρχει επίσης το Cosmote Info που έχει και widget και στην επί πληρωμή έκδοση έχει αυτόματη ανανέωση.

Δοκιμάζεις και κρατάς ό,τι σε βολεύει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη της Cosmote είναι το Cosmote My Account. Θα το βρεις free στο Play.

Υπάρχει επίσης το Cosmote Info που έχει και widget και στην επί πληρωμή έκδοση έχει αυτόματη ανανέωση.

Δοκιμάζεις και κρατάς ό,τι σε βολεύει.

 

Ευχαριστω φιλε μ.Δν μπορω βεβαια να το δοκιμασω αυτη τη στιγμη,γιατι τωρα θα κανω συνδεση στη cosmote απλα ηθελα να ξερω. :)

Absof@ckinglutely...ARIS S3.... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός του ότι το mobile λειτουργικό σύστημα της Google είναι open source, έχει διάφορα οφέλη τα οποία ο τελικός καταναλωτής μπορεί και να μην τα κατανοεί αλλά και να τα καταλαβαίνει πλήρως.

 

Το Android και η όλη φιλοσοφία του open source είχε πλήρη αντίκτοιπο και στις εφαρμογές, καθότι η πλειοψηφία αυτών διαθέτουν free έκδοση, με αντάλλαγμα την προβολή διαφημίσεων κάπου εντός της εφαρμογής.

 

Μέχρι στιγμής από τις διαφημίσεις κέρδος είχαν οι εταιρείες, αυτό όμως φιλοδοξεί να το αλλάξει η εφαρμογή Locket η οποία βάζει στο παιχνίδι της “centοθηρίας” και τον καταναλωτή!

 

Συγκεκριμένα, η εν λόγο Android εφαρμογή τοποθετεί διαφημίσεις στην lock screen του Android σας και κάθε φορά που ξεκλειδώνετε την συσκευή σας κερδίζετε 0.03$!

Ο καταναλωτής έχει τον περιορισμό του ότι παίρνει το παραπάνω ποσό μόνο 1 φορά ανά ώρα, που σημαίνει πως αν ξεκλειδώσετε το τηλέφωνο σας 10 φορές εντός μίας ώρας εσείς θα πάρετε 0.03$ 1 φορά και τις υπόλοιπες 9 φορές θα πληρωθεί το Locket!

 

Η εφαρμογή προς το παρόν είναι μόνο για χρήστες εντός των συνόρων των ΗΠΑ, η λογική όμως λέει πως σύντομα τα σύνορα θα ανοίξουν!

 

Source: gadgeta.me

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός του ότι το mobile λειτουργικό σύστημα της Google είναι open source, έχει διάφορα οφέλη τα οποία ο τελικός καταναλωτής μπορεί και να μην τα κατανοεί αλλά και να τα καταλαβαίνει πλήρως.

 

Το Android και η όλη φιλοσοφία του open source είχε πλήρη αντίκτοιπο και στις εφαρμογές, καθότι η πλειοψηφία αυτών διαθέτουν free έκδοση, με αντάλλαγμα την προβολή διαφημίσεων κάπου εντός της εφαρμογής.

 

Μέχρι στιγμής από τις διαφημίσεις κέρδος είχαν οι εταιρείες, αυτό όμως φιλοδοξεί να το αλλάξει η εφαρμογή Locket η οποία βάζει στο παιχνίδι της “centοθηρίας” και τον καταναλωτή!

 

Συγκεκριμένα, η εν λόγο Android εφαρμογή τοποθετεί διαφημίσεις στην lock screen του Android σας και κάθε φορά που ξεκλειδώνετε την συσκευή σας κερδίζετε 0.03$!

Ο καταναλωτής έχει τον περιορισμό του ότι παίρνει το παραπάνω ποσό μόνο 1 φορά ανά ώρα, που σημαίνει πως αν ξεκλειδώσετε το τηλέφωνο σας 10 φορές εντός μίας ώρας εσείς θα πάρετε 0.03$ 1 φορά και τις υπόλοιπες 9 φορές θα πληρωθεί το Locket!

 

Η εφαρμογή προς το παρόν είναι μόνο για χρήστες εντός των συνόρων των ΗΠΑ, η λογική όμως λέει πως σύντομα τα σύνορα θα ανοίξουν!

 

Source: gadgeta.me

 

Το να σου γεμίζει το κινητό με ads, να χρειάζεται στοιχεία (ακόμα και πιστωτική για να καταθέτει τα χρήματα) για 0.10

€ την μέρα , δεν νομίζω πως αξίζει τον κόπο. Επίσης απαιτεί και ίντερνετ για να δείξει τις διαφημίσεις οπότε δεν θα εμφανίζεται πάντα και δεν θα μετράνε όλα τα ξεκλειδώματα.

Απο την άλλη, το να κάνεις κάτι τόσο απλό και να σε πληρώνει, είναι αρκετά έξυπνη ιδέα. Και άσε που μπορεί να σου βγει καμιά ωραία διαφήμιση που να σε ενδιαφέρει.

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να μου δωσει το apk της εφαρμογης της Vodafone γιατι δεν ειναι συμβατη με το tablet και δεν κατεβαινει απο το Play.

 

Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να μου δωσει το apk της εφαρμογης της Vodafone γιατι δεν ειναι συμβατη με το tablet και δεν κατεβαινει απο το Play.

 

Ευχαριστω:)

 

Και γιατί δεν το κατεβάζεις στο κινητό και μετά να περάσεις με manual install το apk στο ταμπλετ;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία έχω θέμα με το νέο Skype. Όταν κάνω βίντεο κλήση δεν ενεργοποιειται το μεγάφωνο και αναγκάζομαι να ακούω από το ακουστικό! Ρυθμισεις όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάτι.

 

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Δοκίμασα εκκαθάριση δεδομένων και επανεγκατασταση αλλά τίποτα.

 

Το ίδιο κάνει στο S2 του πατέρα μου.

Link to comment
Share on other sites

Το widget του Feedly σας εμφανίζεται; γιατί εμένα φαίνεται μόνο αυτό.

 

Οχι,εδω και καιρο.κανουν καποιο update νομιζω...

Οταν κανεις κλικ πανω του σε παραπεμπει σε αυτη τη σελιδα:

http://www.feedly.com/wip.html

 

 

 

Ξερει καποιος κανενα widget που να δειχνει ΜΟΝΟ τη θερμοκρασια της μπαταριας?δε θελω ναναι ενα app που ναχει και αλλες πληροφοριες για τη μπαταρια.οσο και αν εψαξα (σε widget) δε βρηκα κατι...

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν το κατεβάζεις στο κινητό και μετά να περάσεις με manual install το apk στο ταμπλετ;

 

Ουτε που το σκεφτηκα. Δουλεψε μια χαρα. Thanks!:)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος κανενα widget που να δειχνει ΜΟΝΟ τη θερμοκρασια της μπαταριας?δε θελω ναναι ενα app που ναχει και αλλες πληροφοριες για τη μπαταρια.οσο και αν εψαξα (σε widget) δε βρηκα κατι...

 

Μπορείς εύκολα να φτιάξεις ένα τέτοιο widget custom με κάποιο app όπως το uccw ή το minimalistic text.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία έχω θέμα με το νέο Skype. Όταν κάνω βίντεο κλήση δεν ενεργοποιειται το μεγάφωνο και αναγκάζομαι να ακούω από το ακουστικό! Ρυθμισεις όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάτι.

 

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Δοκίμασα εκκαθάριση δεδομένων και επανεγκατασταση αλλά τίποτα.

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ.

Νομίζω ότι Πριν την τελευταία αναβάθμιση δεν είχε θέμα.

Αν βγει κάποιος λύση ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ.

Νομίζω ότι Πριν την τελευταία αναβάθμιση δεν είχε θέμα.

Αν βγει κάποιος λύση ας ενημερώσει.

 

Η λύση είναι απλή. Επιστροφή στο παλιό skype. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα. Μερικές φορές ενώ έχω το widget locker εμφανίζεται η στοκ lockscreen. Γιατί συμβαίνει αυτό; πρέπει να κάνω κάτι;

Σήμερα οταν ηρθε μήνυμα άνοιξε η στοκ lockscreen

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος κανενα widget που να δειχνει ΜΟΝΟ τη θερμοκρασια της μπαταριας?δε θελω ναναι ενα app που ναχει και αλλες πληροφοριες για τη μπαταρια.οσο και αν εψαξα (σε widget) δε βρηκα κατι...

 

Μπορείς εύκολα να φτιάξεις ένα τέτοιο widget custom με κάποιο app όπως το uccw ή το minimalistic text.

 

Εβαλα τελικα το battery solo widget που με ενα κλικ στο εικονιδιο δειχνει θερμοκρασια (89,91kb μονο το installation και 332kb συνολικο μεγεθος στο τηλεφωνο!).

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα. Μερικές φορές ενώ έχω το widget locker εμφανίζεται η στοκ lockscreen. Γιατί συμβαίνει αυτό; πρέπει να κάνω κάτι;

Σήμερα οταν ηρθε μήνυμα άνοιξε η στοκ lockscreen

ρυθμισεις >ασφαλεια > κλειδωμα οθονης αλλαξε το και καν'το ''κανενα'' ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σας δουλεύει κανονικά το tune in radio; Εδώ και κάποιες μέρες που βγάζει error.

 

Κανονικά μου δουλεύει.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά μου δουλεύει.

 

Παρομοίως, μόλις δοκίμασα μπαίνοντας σε 4 σταθμούς και δεν έκανε τίποτα περίεργο.:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει τίποτα.

Internal decoder error μου βγάζει.

 

Μήπως να το σβησεις και να το εγκαταστήσεις ξανά απ'την αρχή;

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις >ασφαλεια > κλειδωμα οθονης αλλαξε το και καν'το ''κανενα'' ;)

 

Ευχαριστώ. Πήγα στο ρυθμίσεις/κλείδωμα οθόνης και έβαλα καμία. Δεν είχε στην ασφάλεια την επιλογή

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Πήγα στο ρυθμίσεις/κλείδωμα οθόνης και έβαλα καμία. Δεν είχε στην ασφάλεια την επιλογή

Δεν εχω το note οποτε ειναι λιγο διαφορετικο το μενου στα τηλεφωνα μας.

Λογικα, οπως μου τα γραφεις πρεπει να εισαι οκ :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω το note οποτε ειναι λιγο διαφορετικο το μενου στα τηλεφωνα μας.

Λογικα, οπως μου τα γραφεις πρεπει να εισαι οκ :)

 

Μέχρι στιγμής ναι. Σε ευχαριστώ πολύ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βλέπω εκτός από τα επεισόδια των σειρών και το ποιες ημερομηνίες βγαίνουν οι ταινίες για προβολή.ανάμεσα στο series guide,tv shows fav, πιο θα με καλύψει πληρέστερα; έχετε να προτείνεται κάποιο άλλο;
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...