Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως λίγο χαζή η ερώτηση, μπορώνα το κατεβάσω και σε όχι root συσκευή;

 

Ναι μπορεις, κατεβασε το apk και κανε εγκατάσταση χειροκίνητα..

Link to comment
Share on other sites

Ίσως λίγο χαζή η ερώτηση, μπορώνα το κατεβάσω και σε όχι root συσκευή;

 

Φυσικά... Αν και δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ αλλά πρέπει να εγκατασταθεί κανονικά και να δουλέψει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά από προσωπική σας πορεία, ποια εφαρμογή θεωρείτε πιο αξιόπιστη για καιρό; Έχω δοκιμάσει πολλές και κάθε μια βγάζει άλλο αποτέλεσμα....

 

Δεν έχει να κάνει με την εφαρμογή, αλλά με το ποιον weather provider χρησιμοποιούν αυτές.

Εγώ στην Κεντρική Μακεδονία που κινούμε, έχω δει πως τις ποιο σωστές προβλέψεις τις έχει το AccuWeather.

Πάντως από τις πιο γνωστές εφαρμογές με widget για καιρό στο Market είναι το Fancy Widgets και το Beautiful Widgets.

Υπάρχουν βέβαια πάρα πολλές.

 

 

Swyped from my Nexus 4 with Android 4.2.2 using Tapatalk 2

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβασα απο εκει που μου ειπες και οταν το ανοιγω μου λεει προβλημα κατα την αναλυση του πακετου

 

το apk δεν το ανοίγεις ,μετάφερε το στο τηλέφωνο ,βρες το με έναν file manager ,και κανε το εγκατάσταση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αλλά αυτό κάνει συντομεύσεις, όπως όλα του είδους. Εγώ εννοώ κάποιο που να αλλάζει το εικονίδιο της εφαρμογής της ίδιας και όχι της συντόμευσης. Ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο να βρω κάτι τέτοιο, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

 

Δοκίμασες να βάλεις Nova launcher? Έχεις την επιλογή στο να αλλάξεις το εικονίδιο της κάθε εφαρμογής

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Θελω να.κατεβασω μια ταινια στο ταμπλετ και χρειαζομαι μια εφαρμογη σαν το jdownloader για να κατεβασω τετοια αρχεια.

 

Υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Θελω να.κατεβασω μια ταινια στο ταμπλετ και χρειαζομαι μια εφαρμογη σαν το jdownloader για να κατεβασω τετοια αρχεια.

 

Υπαρχει?

 

Στείλε ΠΜ το email σου.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να την μεταφερω μου εχει επιλογη εκαθαριση και διαγραφη μηπως να την περασω μεσω υπολογιστη? Εννοω να την κατεβασω απο τον υπολογιστη και επιτα να την περασω στο κινητο μου?? Και αν ναι σε πιον φακελο εχει καποιον συγκεκριμενο?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να την μεταφερω μου εχει επιλογη εκαθαριση και διαγραφη μηπως να την περασω μεσω υπολογιστη? Εννοω να την κατεβασω απο τον υπολογιστη και επιτα να την περασω στο κινητο μου?? Και αν ναι σε πιον φακελο εχει καποιον συγκεκριμενο?

 

Και έτσι μπορείς να το κάνεις, πέρασε την οπουδήποτε μέσα στην κάρτα σου και μετά με ένα file Manager που φαντάζομαι ότι έχεις την βρίσκεις και την κάνεις install.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να την μεταφερω μου εχει επιλογη εκαθαριση και διαγραφη μηπως να την περασω μεσω υπολογιστη? Εννοω να την κατεβασω απο τον υπολογιστη και επιτα να την περασω στο κινητο μου?? Και αν ναι σε πιον φακελο εχει καποιον συγκεκριμενο?

 

Η εφαρμογή θα εγκατασταθεί εκτός playstore αν σου εμφανίσει μήνυμα η εφαρμογή δεν εγκαθιστάτε, θα πας ρυθμίσεις ασφάλεια και θα επιλέξεις unknown sources "Άγνωστες πηγές" πάτα OK.

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα με το manager file αλλα παλι δν μου το ανοιγει μου λεει παρουσιαστηκε ενα προβλημα κατα την αναλυση του πακετου

 

Και στην ασφαλεια τετοια επιλογη δεν εχει μπαινω ρυθμισεις-τοποθεσια και ασφαλεια και μου εχει για την προστασια τηλεφωνου και για την τοποθεσια μουhttp://img405.imageshack.us/i/20130427110902.jpg/

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να κάνω μια ερώτηση; Έχω την εφαρμογή app 2 sd που εκτός από τη μεταφορά εφαρμογών στην κάρτα sd, "καθαρίζει" και την προσωρινή μνήμη όπως κάνει και απεγκατάσταση εφαρμογών. Η δουλειά που κάνει κυρίως στο clean case είναι η ίδια ας πούμε εάν είχα το app case cleaner και στην απεγκατάσταση εφαρμογής αντί του easy uninstaller ας πούμε; Ρωτάω γιατί με ενδιαφέρει να γίνεται όσο το δυνατόν καλύτερο καθάρισμα της προσωρινής μνήμης και στην απεγκατάσταση κάποιας εφαρμογής να μη μένουν "κατάλοιπα". Μιλάμε για stock κατάσταση του κινητού ή του tablet. Edited by giachtas
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορούσε ένα αρχείο Excel με μία λίστα ποιες εφαρμογές είναι ασφαλές να διαγράψουμε από το κινητό μας με το Titanium Backup. Μπορεί κάποιος να μου βρει το Link??

 

Εδω εισαι

 

https://docs.google.com/spreadsheet/lv?key=0AqTvctlW89DtdC1qVUlLeVFTV3ZOdUtDclpBdVRQOUE&pli=1#gid=0

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για κάποιο πρόγραμμα του στυλ movie maker των windows για να δημιουργώ βίντεο με φωτογραφίες και mp3 της επιλογής μου.

Να έχει κάποια εφέ και να μπορώ να κάνω εναλλαγή στις εικόνες στα σημεία πού θέλω.

Υπάρχει κάτι τέτοιο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για κάποιο πρόγραμμα του στυλ movie maker των windows για να δημιουργώ βίντεο με φωτογραφίες και mp3 της επιλογής μου.

Να έχει κάποια εφέ και να μπορώ να κάνω εναλλαγή στις εικόνες στα σημεία πού θέλω.

Υπάρχει κάτι τέτοιο?

 

Γιατί νομίζω ότι το One έχει τέτοια δυνατότητα από μαμά? Ψάξ' το λίγο..

Βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος αλλά θυμάμαι στην παρουσίαση ότι είχαν αναφέρει κάτι τέτοιο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καποιο καλο widget για τον καιρο παιδια ?

Εχω το fancy widget pro αλλα δεν ανανεωνεται σωστα αν και εχω gps και internet ανοιχτα..

 

Εχω το HTC One X και το δικο του δεν μου αρεσει γιατι πιανει πολυ χωρο στην ερχικη οθονη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καποιο καλο widget για τον καιρο παιδια ?

Εχω το fancy widget pro αλλα δεν ανανεωνεται σωστα αν και εχω gps και internet ανοιχτα..

 

Εχω το HTC One X και το δικο του δεν μου αρεσει γιατι πιανει πολυ χωρο στην ερχικη οθονη.

 

Γιάννη υπάρχει το ίδιο σε μικρό, τσέκαρέ το, εγώ αυτό είχα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη υπάρχει το ίδιο σε μικρό, τσέκαρέ το, εγώ αυτό είχα.

 

Ευχαριστω...Καποιο απο αυτα μηπως ?

 

https://play.google.com/store/search?q=htc+weather+widget&c=apps

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί νομίζω ότι το One έχει τέτοια δυνατότητα από μαμά? Ψάξ' το λίγο..

Βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος αλλά θυμάμαι στην παρουσίαση ότι είχαν αναφέρει κάτι τέτοιο..

 

Δεν βρίσκω κάτι τέτοιο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω...Καποιο απο αυτα μηπως ?

 

https://play.google.com/store/search?q=htc+weather+widget&c=apps

 

Όχι όχι, εννοώ ότι έχει βάλει η htc το ίδιο ρολόι σε μικρό..

 

Δεν βρίσκω κάτι τέτοιο

Τι να σου πω, είχα την εντύπωση ότι έβαλαν τέτοια δυνατότητα.. Ψάξε στο Movie editor, τουλάχιστον στο X,X+ υπήρχε απλά δεν σε άφηνε να βάλεις δικιά σου μουσική.

 

Εναλλακτικά δες κι εδώ..

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι, εννοώ ότι έχει βάλει η htc το ίδιο ρολόι σε μικρό..

 

 

 

Αν δεν ειναι στο googleplay που το βρισκουμε ? Στιις εφαρμογες δν βλεπω κατι αν ειδα καλα

 

Ευχαρισστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειναι στο googleplay που το βρισκουμε ? Ευχαρισστω.

Μπες στα widgets, επέλεξε Ρολόι επάνω αριστερά και δες ποια ρολόγια έχει και θα βρεις κι ένα ίδιο με το αρχικό αλλά μικρότερο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στα widgets, επέλεξε Ρολόι επάνω αριστερά και δες ποια ρολόγια έχει και θα βρεις κι ένα ίδιο με το αρχικό αλλά μικρότερο..

 

Μια χαρα !!! Ευχαριστω πολυ !!!:):)

 

http://i.imgur.com/WNJs8X4.png?1

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..

πριν απο λίγο εντελώς ξαφνικα σταματησε να μου δουλευει το greenify..

δεν "σταματαει" καμια εφαρμογη και μου βγαινει συνεχώς το παρακατω μήνυμα..

https://www.dropbox.com/s/v1rls52uif0kb5x/2013-04-27%2020.06.03.png

σε οτι εφαρμογη εχω βαλει για να κλείσει...:(

συμβαινει και εσας? η μονο σε εμενα..

για να δω αν ειναι θεμα της ρομ που φοραω η του προγραμματος που εχω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...