Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το Cerberus υπάρχει θέμα συζήτησης εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=291945

Πάντως χωρίς εντολές sms δεν ενεργοποιειται το ίντερνετ στην κλεμμένη συσκευή και χωρίς ίντερνετ δεν πρόκειται να λάβεις τίποτα, ούτε φωτο ούτε άλλες πληροφορίες για το Gps κλπ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω την ερώτηση που είχα κάνει λέγοντας ότι έχω Sony Ericsson Xperia Ray root 2.3.4 GB:

Στις τελευταίες αναβαθμίσεις του Facebook 2.2 δεν μου δείχνει όλη την λίστα των φίλων μου στη Συνομιλία (πατώντας πάνω δεξιά το κουμπί). Δοκίμασα αποσύνδεση - σύνδεση, απεγκατάσταση - εγκατάσταση αλλά πάντα εμφανιζονται λιγότεροι. Στην έκδοση 2.1 είναι εντάξει. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό κι αν ναι πως διορθώνεται;
Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξής πρόβλημα.ειχα βάλει μοτίβο κλειδωματος στο κινητό με αποτέλεσμα να το ξεχάσω και το κινητό να μην ανοίγει και να παραμένει κλειδωμενο.Υπαρχει κάποιος τρόπος να το ξεκλειδώσω;Οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν πολύτιμη.
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

[MOD][JB] SecPhone.apk with automatic call recording (fully customizable)

 

Θα ηθελα να ρωτησω αν το εχει βαλει κανεις αυτο το προγραμμα και αν δουλευει με bluetooth η εγγραφη κανονικα, εχω stock rom samsung S3 με 4.1.2 XXELLA .και ποια εκδοση πρεπει να κατεβασω.?

 

Παιδια εδω καμα απαντηση εχουμε ????

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξής πρόβλημα.ειχα βάλει μοτίβο κλειδωματος στο κινητό με αποτέλεσμα να το ξεχάσω και το κινητό να μην ανοίγει και να παραμένει κλειδωμενο.Υπαρχει κάποιος τρόπος να το ξεκλειδώσω;Οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν πολύτιμη.

 

2 λύσεις, η μία είναι μέσω του Gmail σου, λογικά θα σου το λέει όταν κάνεις πολλά λάθη, αν το έχεις συνδεδεμένο.

Η άλλη, δεν είμαι 100% σίγουρος ότι λειτουργεί, αλλά μπορείς να το δοκιμάσεις. Πάρε τηλέφωνο τον εαυτό σου από άλλο τηλέφωνο και σήκωσε το. Λογικά πλέον μπορείς να πηγαίνεις στα μενού του κινητού (πάτα πχ το home button). Και τώρα πήγαινε να κάνεις επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Έτσι βέβαια χάνεις τα δεδομένα σου

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν χρειάζονται όλα αυτά. Γίνεται και με τα πλήκτρα. (Δεν θυμάμαι ακριβώς, από recovery πρέπει να είναι η επιλογή) Edited by tyel
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

 

 

2 λύσεις, η μία είναι μέσω του Gmail σου, λογικά θα σου το λέει όταν κάνεις πολλά λάθη, αν το έχεις συνδεδεμένο.

Η άλλη, δεν είμαι 100% σίγουρος ότι λειτουργεί, αλλά μπορείς να το δοκιμάσεις. Πάρε τηλέφωνο τον εαυτό σου από άλλο τηλέφωνο και σήκωσε το. Λογικά πλέον μπορείς να πηγαίνεις στα μενού του κινητού (πάτα πχ το home button). Και τώρα πήγαινε να κάνεις επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Έτσι βέβαια χάνεις τα δεδομένα σου

 

Ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια και τους δυο σας.Ενω ετοιμαζομουν να κανω κατι απο ολα αυτα για να το επαναφερω , ευτυχως θυμηθηκα το μοτιβο και το ξεκλειδωσα.και παλθ ευχαριστω.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη δωρεαν με την οποια δεν μπορουν να σε καλεσουν με αποκρυψη;

 

Όχι και ούτε πρόκειται να κυκλοφορήσει. Αν θες να μην σε καλούν με απόκρυψη, επικοινώνησε με τον πάροχό σου και με μια έξτρα χρέωση εφάπαξ (7Ε νομίζω) όποιος σε καλεί με απόκρυψη θα ακούει μήνυμα οτι ο αριθμός του θα εμφανιστεί σε εσένα και αν δεν το κλείσει μέχρι να τελειώσει το ηχογραφημένο μήνυμα, τότε θα σου εμφανιστεί ο αριθμός του.

 

Τώρα, αν θες απλά να μην δέχεσαι κλήσεις απο άτομα με απόκρυψη, έχει μερικές free εφαρμογές στο store δες για call blocking. Πχ. Μια είναι αυτή

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

παιδια εφαρμογη για να μπλοκαρει τις κλησεις και τα μηνυματα ενος συγκεκριμενου αριθμου υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εφαρμογη για να μπλοκαρει τις κλησεις και τα μηνυματα ενος συγκεκριμενου αριθμου υπαρχει?

 

 

Διαλεξε απο εδω

 

https://play.google.com/store/search?q=blacklist&c=apps

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εφαρμογη για να μπλοκαρει τις κλησεις και τα μηνυματα ενος συγκεκριμενου αριθμου υπαρχει?

 

Δεν διάβασες το παραπάνω post μου που έχω αυτήν ακριβώς την εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Δεν διάβασες το παραπάνω post μου που έχω αυτήν ακριβώς την εφαρμογή?

 

δεν το προσεξα ευχαριστω για την βοηθεια παντως!!:)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη δωρεαν με την οποια δεν μπορουν να σε καλεσουν με αποκρυψη;

 

Η wind το κάνει δωρεάν και σε κινητό και σε σταθερο!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,για να μπορεσω να δω βιντεο απο το youtube σε jelly bean λογισμικο θα πρεπει να εγκαταστησω το flash player απο το μαρκετ?

 

Η εφαρμογή youtube δεν χρειάζεται εγκατεστημένο το flash player. Μέσα από τους browsers συνήθως τα embedded videos παίζουν με html5 και δεν χρειάζεται το flash πάλι. Όπως και να χει, το flash μπορείς να το κατεβάσεις από το site της adobe εδώ, για 4.X android η τελευταία έκδοση είναι η 11.1.115.47.

 

edit: και για να δεις flash περιεχόμενο πρέπει να το υποστηρίζει και ο browser, o chrome και ο dolphin για παράδειγμα δεν το υποστηρίζουν

 

Προσοχή πάντα στο τι κατεβάζουμε ακόμα και από το play store, ανέβηκαν flash players οι οποίοι βάζουν και κάποιο πρόγραμμα που στέλνει διαφημίσεις

1 2

Edited by kill_noob
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

εχω 2 ερωτησεις αν μπορειτε να με βοηθησετε

 

1.Η συσκευη στην οποια ειναι περασμενο το λογισμικο εχει και ενσωματωμενο launcher.Γινεται να το απεγκαταστησω εντελως?Τι τελευταια φορα που το εκανα δεν ξεκινουσε το ανοιγμα και χρειαστηκε να βαλω να κατεβασω αλλο μεσω του google chrome.

 

2.Ποια εκδοση λειτουργικου μου προτεινετε για tablet με τα παρακατω χαρακτηριστηκα

Cortex A8-Allwinner A10 CPU, 1.5GHz

Memory: 1GB (DDR3), 4GB (internal memory)

Nokia 7110 -> Sony Ericsson T610 -> Siemens SX1 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson P910i -> Sony Ericsson P1i -> HTC Desire HD -> iPhone 5 -> iPhone 7

 

Samsung Galaxy Tab Gt-P1000 (CyanogenMod 9.1) -> Ipad Air 2 (128GB/4G)

Link to comment
Share on other sites

Για το 1: Βάλε τον launcher που θες και κάνε τον stock launcher της συσκευής σου freeze, μην τον διαγράψεις τελείως.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να βρω κάτι σαν αυτό?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gau.go.launcher.touchhelper&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLmdhdS5nby5sYXVuY2hlci50b3VjaGhlbHBlciJd

 

Αλλά να μπαίνει αυτόνομα χωρίς να βάλω το GOLauncher .

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω την ερώτηση που είχα κάνει λέγοντας ότι έχω Sony Ericsson Xperia Ray root 2.3.4 GB:

 

Λογικά είναι πρόβλημα της εφαρμογής, αναγκαστικά περνάς την προηγούμενη έκδοση αν την βρείς πουθενά, αλλιώς υπομονή για update :)

 

παιδια εφαρμογη για να μπλοκαρει τις κλησεις και τα μηνυματα ενος συγκεκριμενου αριθμου υπαρχει?

 

Call Master από εμένα, απίστευτη εφαρμογή αν και επι πληρωμή (2.30) με συχνές προσφορές όμως) ;)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

παιδια εφαρμογη για να μπλοκαρει τις κλησεις και τα μηνυματα ενος συγκεκριμενου αριθμου υπαρχει?

μια μικρουλα

Call Blocker 4.93 embware

Link to comment
Share on other sites

Το betscores είναι πολύ καλό.

 

Υπάρχει επίσης και το LiveScore, επίσης αρκετά καλή.

Το interface της betscores βέβαια πολύ καλύτερο.

 

επισης πολυ καλο ειναι και το fotmob

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να βρω κάτι σαν αυτό?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gau.go.launcher.touchhelper&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLmdhdS5nby5sYXVuY2hlci50b3VjaGhlbHBlciJd

 

Αλλά να μπαίνει αυτόνομα χωρίς να βάλω το GOLauncher .

 

Φιλε δεν καταλαβα ακριβως τι ψαχνεις αλλα κατι που ισως σου αρεσει ειναι αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=de.j4velin.notificationToggle&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImRlLmo0dmVsaW4ubm90aWZpY2F0aW9uVG9nZ2xlIl0. ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...