Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα!! η εφαρμογη eortologio σας δουλευει τις τελευταιες μερες?εμενα εχει προβλημα το widget δεν δουλευει..

 

Και εμένα δουλεύει κανονικά!

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα πρέπει να είναι για ταμπλετ...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quoord.tapatalkHDBeta

 

Ναι είναι μόνο για tablet.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω το Contacts widget για να εχω γρηγορη κληση σε αγαπημενες επαφες ( μου αρέσει επισης που αλλαζω το μεγεθος των φώτο).

Το προβλημα ειναι πως πατωντας τα εικονιδια των επαφων ανοιγει ο dialer του s3 που ως γνωστον δεν φημίζεται για την σπιρτάδα του.

Εγω χρησιμοποιω των ex dialer και δεν θελω να τον αλλαξω.

Υπαρχει εφαρμογη που να μου δινει την δυνατοτητα να εχω widgets επαφων αλλα χωρίς να αλλαξω dialer;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω το Contacts widget για να εχω γρηγορη κληση σε αγαπημενες επαφες ( μου αρέσει επισης που αλλαζω το μεγεθος των φώτο).

Το προβλημα ειναι πως πατωντας τα εικονιδια των επαφων ανοιγει ο dialer του s3 που ως γνωστον δεν φημίζεται για την σπιρτάδα του.

Εγω χρησιμοποιω των ex dialer και δεν θελω να τον αλλαξω.

Υπαρχει εφαρμογη που να μου δινει την δυνατοτητα να εχω widgets επαφων αλλα χωρίς να αλλαξω dialer;

 

δοκίμασε με τιτανιουμ ή κατι αλλο να κάνεις freeze τον στοκ

αλλά μπορεί και μεσω windget να σουδίνει επιλογή

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα πρέπει να είναι για ταμπλετ...

 

Για ταμπλετ και ισως για συσκευες με hd αναλυση,καθως με αφησε να την βαλω στο note αλλα τρεχω μια ρομ που αλλαζει το density.ευτυχως πηγαινει καπως καλυτερα απο τις απαραδεκτες 2.x εκδοσεις του κανονικου tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ταμπλετ και ισως για συσκευες με hd αναλυση,καθως με αφησε να την βαλω στο note αλλα τρεχω μια ρομ που αλλαζει το density.ευτυχως πηγαινει καπως καλυτερα απο τις απαραδεκτες 2.x εκδοσεις του κανονικου tapatalk

 

Ίσως φταίει το density.. Αλλά μέσα λέει από 7" και πάνω... Η λαλακια είναι ότι θα χρειαστεί να το ξανά πληρώσουμε αντί να γίνει απλά αναβάθμιση.... Με ξενέρωσαν είναι η αλήθεια.. Βέβαια το Tapatalk το χα πάρει σε προσφορά... Αν θυμάμαι καλά η 0.49 η 0.99.. Αλλά από την μύγα θέλουν να βγάλουν ξιγγι

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Εχω γεμισει με αυτες τις ενοχλητικες διαφημισεις,πιθανοτατα αποτελεσμα καποιας απο τις εφαρμογες που περασα στο nexus...

Υπαρχει τροπος να απαλαγω απο αυτο το πραγμα?

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σε jellybean υποθέτω και εννοείς τις διαφημίσεις στην μπάρα.Πατώντας και κρατώντας πάνω στην διαφήμιση-ειδοποίηση,λέει πληροφορίες εφαρμογής.Το πατάς και σε πηγαίνει στην "ένοχη" εφαρμογή.Αλλη λύση ειναι κάποιο πρόγραμμα όπως το air push detector
Link to comment
Share on other sites

Εχω γεμισει με αυτες τις ενοχλητικες διαφημισεις,πιθανοτατα αποτελεσμα καποιας απο τις εφαρμογες που περασα στο nexus...

Υπαρχει τροπος να απαλαγω απο αυτο το πραγμα?

 

Υπάρχουν διάφορα προγράμματα για αυτόν τον σκοπό, εγώ χρησιμοποιώ το Lookout Ad Network Detector.

Κάνε ένα scan και δες ποιες εφαρμογές θα σε βγάλει στις πρώτες κατηγορίες, λογικά αυτές θα είναι υπεύθυνες για τις διαφημίσεις.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση:

θέλω να βάλω μια custom rom, που δεν εχει ραδιο-το κινητο υποστηρίζει κανονικά στην επίσημη ρομ.

μπορώ να κάνω καμιά μόντα για να βάλω (πχ να περάσω την εφαρμογή μεσω titanium?) ή θα πρέπει να κάνει αλλαγές στην rom ο developer?

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση:

θέλω να βάλω μια custom rom, που δεν εχει ραδιο-το κινητο υποστηρίζει κανονικά στην επίσημη ρομ.

μπορώ να κάνω καμιά μόντα για να βάλω (πχ να περάσω την εφαρμογή μεσω titanium?) ή θα πρέπει να κάνει αλλαγές στην rom ο developer?

 

μπορείς να χρησιμοποιήσεις το spirit fm για να κάνεις την δουλειά σου

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατι αρχεια .xml απο καποιες msn συνομιλιες. Υπαρχει καποια εφαρμογη που να τα ανοιγει σωστα? Καποιες (τυχαιες) που βρηκα τα βγαζουν με το κειμενο χωρις την αρχικη του μορφοποιηση.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα και το

SMS Backup & Restore (AD free)

κανει καλη δουλεια ειδικα αν σε ενδιαφερει να κρατας το backup των ΣΜΣ στο κινητο σου. Δημιουργει αρχεια .db τα οποια ειναι File Type: Mobile Device Database File οπως μπορειτε να δειτε και εδω http://www.fileinfo.com/extension/db στην τριτη επεξηγηση.

Υπαρχει τροπος να τα ανοιξω στο PC και να τα δω.. δεν καταφερα να βρω κατι...

 

sms backup +

βολικότατο και άριστο

 

γιατι μου τα εμφανιζει ανα 100 SMS ανα συνομιλια και οχι ολη τη συνομιλια μαζι;

Edited by MASTERX

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια πάρα πολύ καλή εφαρμογή για όσους διαβάζουν RSS από Greader είναι το Press εκπληκτικά όμορφο με κάποιες ατέλειες προς το παρών αλλά τα αξίζει τα λεφτά του
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να χρησιμοποιήσεις το spirit fm για να κάνεις την δουλειά σου

 

Στο Neo V δουλεύει????

Την δοκίμασα έπαιξα με της ρυθμίσεις, αλλά τίποτα.

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

Στο Neo V δουλεύει????

Την δοκίμασα έπαιξα με της ρυθμίσεις, αλλά τίποτα.

 

To Spirit FM είναι για custom rom AOSP/AOKP. Καθαρό Android δηλαδή, όπου δεν περιέχεται το stock ραδιόφωνο. Εάν είσαι σε κάποια αντίστοιχη, τότε ναι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια πάρα πολύ καλή εφαρμογή για όσους διαβάζουν RSS από Greader είναι το Press εκπληκτικά όμορφο με κάποιες ατέλειες προς το παρών αλλά τα αξίζει τα λεφτά του

 

widget έχει;

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση

υπαρχει στο play καμια εναλλακτικη για το Droidmote???

οσο και να εψαξα φαινεται να ειναι το μοναδικο

(με ενδιαφερει μονο η συνδεση μεταξυ android συσκευων)

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση για μία πολυσυζητημένη εφαρμογή.

 

Στο Handcent Sms πως ενεργοποιείς την αναφορά μυνήματος; Συγκεκριμένα είναι ένα πράσινο ''τικ'' δίπλα στο μύνημα που έχεις στείλει και έχει παραληφθεί. Σε μένα δεν το έχει και δεν ξέρω πως το βάζουμε να εμφανίζεται.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση για μία πολυσυζητημένη εφαρμογή.

 

Στο Handcent Sms πως ενεργοποιείς την αναφορά μυνήματος; Συγκεκριμένα είναι ένα πράσινο ''τικ'' δίπλα στο μύνημα που έχεις στείλει και έχει παραληφθεί. Σε μένα δεν το έχει και δεν ξέρω πως το βάζουμε να εμφανίζεται.

 

Ευχαριστώ.

 

Ρυθμίσεις->Ρυθμίσεις λήψης μυνημάτων-> αναφορές παράδοσης (από τον πάροχο).

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κανενα προγραμμα που να μπορω να διαλεγω ποιο προγραμμα θα χειριζεται το handsfree.

 

Εγω βασικα θελω δυο πραγματα να μπορω να επιλεξω αν θα αλλαζω σταθμους ραδιοφωνου ή mp3 απο το handsfree τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...