Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμιά καλή εφαρμογή για ιντερνετικό ραδιόφωνο;

Με ενδιαφέρουν κυρίως ελληνικοί σταθμοί και να μην έχει πολλές διαφημίσεις.

 

Μου προτάθηκε το tunein , αλλά πολλές διαφημίσεις ρε παιδιά....

 

Έχεις προσωπικό μήνυμα....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή κάποιος τρόπος που να προστεθεί το mark as read στα notifications του gmail, να υποστηρίζει τουλάχιστον 2 λογαριασμούς και να μην θέλει root;

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω ενα κινητό χωρίς sim για αποκλειστική χρήση στο αυτοκίνητο ως gps και music player.

Υπάρχει μήπως, καποια εφαρμογή να μπορεί να συνδεθεί στο κύριο κινητό και να τ ο διατάζει να κάνει κλήση ώστε να μην σηκώνω από το κάθισμα το κυρίως κινητό; Προφανώς θα πρέπει να έχει ένα interface πολύ πολύ απλό ώστε να το χρησιμοποιώ mounted στο παρμπρίζ.

 

Στάλθηκε από το NEM-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή εφαρμογή για ιντερνετικό ραδιόφωνο;

Με ενδιαφέρουν κυρίως ελληνικοί σταθμοί και να μην έχει πολλές διαφημίσεις.

 

Μου προτάθηκε το tunein , αλλά πολλές διαφημίσεις ρε παιδιά....

Αν έχεις Kodi υπάρχουν και Addons.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπα για ταμπλετ ειναι και μαλιστα για μεγαλο σε ηλικια ατομο, οποτε οσο πιο απλο τοσο καλύτερα. Θα δοκιμασω αυτα που προταθηκαν. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπαρχη εφαρμογή που να ανοιγοκλείνει το κινητό πατώντας στην οθόνη για να μην πατάω το κουμπί on.off. Ευχαριστώ

 

Για να το ανοιγεις Ρυθμισεις-->Χειρονομιες (smart Wake) -->Συρετε πανω για ξεκλειδωμα η Διπλο πατημα για αφυπνιση, η διαδρομη ισος ειναι αλλη αναλογα την rom που εχεις. Για να το κλεινω χρησιμοποιω το greenify https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Για να το ανοιγεις Ρυθμισεις-->Χειρονομιες (smart Wake) -->Συρετε πανω για ξεκλειδωμα η Διπλο πατημα για αφυπνιση, η διαδρομη ισος ειναι αλλη αναλογα την rom που εχεις. Για να το κλεινω χρησιμοποιω το greenify https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify&hl=el
το δικομασα αλλα δεν κανει αυτο που θελω.. εχω το LG G4 και οταν ειναι σβηστεί η οθονη την ακουμπαω δυο φορες γρήγορα και ανοίγει η οθονη και μετα το σερνω και ξεκλειδωνη,,, ξανα ακουπαω τη οθονη δυο φορες γρηγορα και κλείνει η οθονη,, αυτο θελω να κανω και στο τηλεφωνο της γυναικας μου,, μαλλον δεν το εθεσα σωστα
Link to comment
Share on other sites

Άλλος με OREO μπορεί να μου πει αν του τρέχει το Amazon Appstore;

 

Το πέρασα στο OP3T με φρέσκια ρομ και δεν προχωράει πέρα από την login screen, αφού πήρε τα στοιχεία μου και έχει βγάλει ένα κουμπί continue.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Άλλος με OREO μπορεί να μου πει αν του τρέχει το Amazon Appstore;

 

Το πέρασα στο OP3T με φρέσκια ρομ και δεν προχωράει πέρα από την login screen, αφού πήρε τα στοιχεία μου και έχει βγάλει ένα κουμπί continue.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Nαι, σ' εμένα τρέχει κανονικά από την Κυριακή που πέρασα την official Oreo στο Oneplus 3.

Moυ εμφανίζει κανονικά τις εφαρμογές που έχω αγοράσει είτε με χρήματα ή δωρεάν από προσφορά και μπορώ φυσικά να τις εγκαταστήσω.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Nαι, σ' εμένα τρέχει κανονικά από την Κυριακή που πέρασα την official Oreo στο Oneplus 3.

Moυ εμφανίζει κανονικά τις εφαρμογές που έχω αγοράσει είτε με χρήματα ή δωρεάν από προσφορά και μπορώ φυσικά να τις εγκαταστήσω.

Ημμ μετά από 2 force close που της έκανα από τα settings/apps προχώρησε κανονικά.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

το δικομασα αλλα δεν κανει αυτο που θελω.. εχω το LG G4 και οταν ειναι σβηστεί η οθονη την ακουμπαω δυο φορες γρήγορα και ανοίγει η οθονη και μετα το σερνω και ξεκλειδωνη,,, ξανα ακουπαω τη οθονη δυο φορες γρηγορα και κλείνει η οθονη,, αυτο θελω να κανω και στο τηλεφωνο της γυναικας μου,, μαλλον δεν το εθεσα σωστα
Μέσα στο accessibility έχει εντολή να ενεργοποιήσεις η οποία κρατώντας πατημένο το home button συνέχεια κλειδώνει το κινητό

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο accessibility έχει εντολή να ενεργοποιήσεις η οποία κρατώντας πατημένο το home button συνέχεια κλειδώνει το κινητό

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ευχαριστω θα το δοκιασω
Link to comment
Share on other sites

και στο δικό μου και στην γυναίκα μου στο το viber τελευταία δεν δουλεύει το "διαβάστηκε"! μόνο το "παραδόθηκε" πλέον φαίνεται! παρότι εννοείται έχουμε ενεργή την επιλογή να φαίνονται και τα δύο.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή που να ρυθμίζεις με την ώρα ποιες ειδοποιήσεις από τις εφαρμογές να μην ακούγονται. Παράδειγμα το βράδυ θέλω μόνο 2 εφαρμογές να μην ακούγονται.

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι στο ημερολόγιο Google, όταν βάζω μία υπενθύμιση να με ειδοποιεί μηνιαίως μέχρι τον Δεκέμβριο του 2019,οι υπενθυμίσεις φαίνονται μέχρι τον Δεκέμβριο του 2018,και στο 2019 δεν εμφανίζει τίποτα. Μπαίνοντας μάλιστα στις ρυθμίσεις της ειδοποίησης, παρατήρησα μάλιστα ότι έχει αλλάξει μόνο του την ρύθμιση, και από τον Δεκέμβριο του 2019 το έκανε Δεκέμβριο του 2018.Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό?
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή που να ρυθμίζεις με την ώρα ποιες ειδοποιήσεις από τις εφαρμογές να μην ακούγονται. Παράδειγμα το βράδυ θέλω μόνο 2 εφαρμογές να μην ακούγονται.

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δες αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cabooze.buzzoff

 

Εναλλακτικά πάντως η λειτουργία "μην ενοχλείτε" του Android (έχω 7.0, δεν ξέρω αν είναι και για προγενέστερα) κάνει αυτό που θες.

 

Το μόνο μειονέκτημα σε σχέση με την παραπάνω εφαρμογή είναι πως δεν μπορείς να ορίσεις πρόγραμμα για κάθε μέρα ξεχωριστά.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή fing πως μπορώ να αποκλείσω μια συσκευή από το δίκτυο μου;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω ενα κινητό χωρίς sim για αποκλειστική χρήση στο αυτοκίνητο ως gps και music player.

Υπάρχει μήπως, καποια εφαρμογή να μπορεί να συνδεθεί στο κύριο κινητό και να τ ο διατάζει να κάνει κλήση ώστε να μην σηκώνω από το κάθισμα το κυρίως κινητό; Προφανώς θα πρέπει να έχει ένα interface πολύ πολύ απλό ώστε να το χρησιμοποιώ mounted στο παρμπρίζ.

 

Στάλθηκε από το NEM-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να διατάξει το κινητό χωρίς sim το κύριο κινητό να κάνει κλήση;

Και πως θα γίνει αυτό; Πώς θα μιλήσεις με το κύριο τηλέφωνο; Πώς θα συνδεθεί το δεύτερο τηλέφωνο με το πρώτο; Πραγματικά, τι όνειρο είδες ότι γίνεται αυτό;

 

Γιατί δεν αγοράζεις ένα τριτο τηλέφωνο για κλήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή fing πως μπορώ να αποκλείσω μια συσκευή από το δίκτυο μου;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Βρίσκεις την mac address και την αποκλείεις απ' τον ρούτερ.

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Να διατάξει το κινητό χωρίς sim το κύριο κινητό να κάνει κλήση;

Και πως θα γίνει αυτό; Πώς θα μιλήσεις με το κύριο τηλέφωνο; Πώς θα συνδεθεί το δεύτερο τηλέφωνο με το πρώτο; Πραγματικά, τι όνειρο είδες ότι γίνεται αυτό;

 

Γιατί δεν αγοράζεις ένα τριτο τηλέφωνο για κλήσεις;

Έχω το bluetooth συνδεδεμενο στο κύριο κινητό. Τι δεν κατάλαβες; Το κινητό του αυτοκινήτου το θέλω μόνο για έλεγχο του κυρίου κινητού.

 

Στάλθηκε από το NEM-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...