Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά στο android weather ποιον πάροχο χρησιμοποιήτε από τους 2 που έχει;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να ανεβάζω σε cloud αυτόματα ΟΛΗ τη gallery (camera uploads, φωτογραφίες που κατεβάζω από internet, facebook, κτλ) που έχω στο κινητό.. Μέχρι τώρα ότι έχω δοκιμάσει μου ανεβάζει μόνο τα camera uploads
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο android weather ποιον πάροχο χρησιμοποιήτε από τους 2 που έχει;;;

 

AWService είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε πως έχουν τα πράγματα... Το girlfriend με ρώτησε ποιο antivirus να βάλει στο κινητό και εγώ προφανώς είπα να μην βάλει :p

Όμως επιμένει να έχει ανησυχίες οπότε σας ρωτάω.. Ποιο είναι το ελαφρύτερο που κάνει και την μικρότερη ζημιά; :p

Αν είναι να βάλει τουλάχιστον να είναι κάποιο που να μην τρώει πολύ ραμ και μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε πως έχουν τα πράγματα... Το girlfriend με ρώτησε ποιο antivirus να βάλει στο κινητό και εγώ προφανώς είπα να μην βάλει :p

Όμως επιμένει να έχει ανησυχίες οπότε σας ρωτάω.. Ποιο είναι το ελαφρύτερο που κάνει και την μικρότερη ζημιά; :p

Αν είναι να βάλει τουλάχιστον να είναι κάποιο που να μην τρώει πολύ ραμ και μπαταρία...

Βάλε κάποιο και πάγωσε το με greenify να μην λειτουργεί :P

Link to comment
Share on other sites

Βάρα το χέρι στο τραπέζι και πες της αρκετά μπορώ να αντέξω τα πάντα αλλά όχι αυτό.

 

Αντιβαιρους σε αντροιντ είναι ότι χειρότερο μου έχει ζητήσει γκομενα και στείλε την στην μάνα της... Ακούς εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα δεν παιζεστε :p

Γιατί το άλλο; εφαρμογές εκτός play store δεν εγκαθιστούμε γιατί πρέπει να ενεργοποιήσω το "άγνωστες πηγές" και είναι επικίνδυνο :p

Link to comment
Share on other sites

Είδα κάποιες εφαρμογές σχετικά με διαχείρηση εξόδων που έχουν προταθεί εδώ και θέλω να ρωτήσω για το andromoney. Έχει υποστήριξη ελληνικών και δυνατότητα να προσθέτουν στα έσοδα/έξοδα δύο λογαριασμοί;
Link to comment
Share on other sites

το ξερω αλλα οταν καποιος παιρνει χτυπαει μια φορα κ μετα τον απορριπτει

που φαινεται σαν να τον γειωνεις, ειπα μηπως βγηκε καμια εφαρμογη που να τον γειωνει κατευθειαν

Σε μένα δεν χτυπάει καν. Δεν ξέρω μιπος Είναι και θέμα συσκευής . Σε μένα με το lg g2 Δεν χτυπάει ούτε μια.

Link to comment
Share on other sites

Βάρα το χέρι στο τραπέζι και πες της αρκετά μπορώ να αντέξω τα πάντα αλλά όχι αυτό.

 

Αντιβαιρους σε αντροιντ είναι ότι χειρότερο μου έχει ζητήσει γκομενα και στείλε την στην μάνα της... Ακούς εκεί.

+1

10 χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

Το antutu tester (battery test) εχει καμια αξία; Ποσο ειναι το ενδεικτικό "καλο" σκορ;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα icon packs που θα βρεις είναι συμβατά με nova, φτάνει να βρεις ένα που να αρέσει σε εσένα περισσότερο από τα άλλα.. :)

Καποιες δοκιμασμενες προτασεις

 

Θενκς

Link to comment
Share on other sites

Καποιο καλο icon pack συμβατο με nova?

Ειναι αναλογα τα γουστα του καθενα. Εμενα μου αρεσει το ligna icons και το simpleRounds lite. Αν μπεις στο google play και γραψεις icon pack θα σου βγαλει πολλα να δοκιμασεις και σχεδον ολα ειναι συμβατα με τον nova.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καποιες δοκιμασμενες προτασεις

 

Θενκς

 

Τώρα τελευταία έχω κολλήσει με του kovdev

https://www.google.gr/search?hl=el-GR&ie=UTF-8&source=boatbrowser&q=kovdev&gws_rd=cr&ei=OZitVJiyCoHsUuqsgfgP

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αν θες ρίξε μια ματιά κι εδώ:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.czarnomorski.theme.dcikonz

Μεγάλη ποικιλία, χωρισμένα σε θεματικές ενότητες και δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν χτυπάει καν. Δεν ξέρω μιπος Είναι και θέμα συσκευής . Σε μένα με το lg g2 Δεν χτυπάει ούτε μια.
μαλλον ειναι θεμα συσκευης γιατι οτι κ αν εχω βαλει χτυπαει μια φορα και μετα κλεινει

και για το φιλο που προτεινε το mrnumber αυτο εχω και κανει κ αυτο οτι και τα αλλα

Link to comment
Share on other sites

πως θα μεταφερω τις επαφες απο το mini 2 στο s200?
Link to comment
Share on other sites

πως θα μεταφερω τις επαφες απο το mini 2 στο s200?

Αν ειναι και οι 2 συσκευες με android, θα κανεις το εξης. Στην συσκευη σου (που εχει τις επαφες) θα ψαξεις στις ρυθμισεις των επαφων την επιλογη "Εξαγωγη επαφων", θα τις επιλεξεις ολες και σε 5 δευτερα θα σου φτιαξει ενα αρχειο με επεκταση .vcf, το αρχειο αυτο θα το στειλεις (π.χ. με bluetooth) στην αλλη, το τρεχεις και εισαι ετοιμος!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά!

 

Ξέρετε κάποιο πρόγραμμα το οποίο να ξεκινά τη φόρτιση και να τη διακόπτει ανάλογα με το επίπεδο της μπαταρίας; Δηλαδή να έχω συνδεδεμένο το κινητό στο ρεύμα και με το πρόγραμμα να επιλέγω αυτόματα να φορτίζει όταν η μπαταρία πέσει κάτω από 10%. Αντίστοιχα, μόλις φτάσει το 90% να σταματάει...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά!

 

Ξέρετε κάποιο πρόγραμμα το οποίο να ξεκινά τη φόρτιση και να τη διακόπτει ανάλογα με το επίπεδο της μπαταρίας; Δηλαδή να έχω συνδεδεμένο το κινητό στο ρεύμα και με το πρόγραμμα να επιλέγω αυτόματα να φορτίζει όταν η μπαταρία πέσει κάτω από 10%. Αντίστοιχα, μόλις φτάσει το 90% να σταματάει...

Σύντομη απάντηση, όχι.

Δεν υπάρχει γενικότερα η δυνατότητα ελέγχου της φόρτισης (Έναρξη/διακοπή της) εφόσον ο φορτιστής είναι συνδεδεμένος στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά!

 

Ξέρετε κάποιο πρόγραμμα το οποίο να ξεκινά τη φόρτιση και να τη διακόπτει ανάλογα με το επίπεδο της μπαταρίας; Δηλαδή να έχω συνδεδεμένο το κινητό στο ρεύμα και με το πρόγραμμα να επιλέγω αυτόματα να φορτίζει όταν η μπαταρία πέσει κάτω από 10%. Αντίστοιχα, μόλις φτάσει το 90% να σταματάει...

Από την στιγμή που θα βάλεις το κινητό στον φορτιστή και στην πριζα θα αρχίσει να φορτίζει γιατί περνάει ρεύμα Και δεν υπάρχει εφαρμογή που να το εμποδίζει αυτο! Δεν γίνετε να πάρει ρευμα Και να μην ξεκινήσει η φορτιση. Όπως δεν γίνεται να σταματήσει να φορτίζει σε προκαθορισμενο επίπεδο αν δεν το βγαλεις Από το ρευμα.

Μπορείς όμως αν θες με εφαρμογή να ορίσεις ένα επιπεδο φορτισης Και να σου χτυπάει ειδοποίηση όταν φτάσει εκει. Δηλαδή όταν το έχεις στην πριζα και φορτίσει 90% ας πουμε να σου χτυπάει μια ηχητική ειδοποίηση Ότι έφτασε στο όριο που θέλεις ωστε να το δεις και να το αποσυνδεσεις Από μόνος σου. Η αντίστοιχα όταν φτάσει 10% σε αποφόρτιση να σε ειδοποιεί να το βάλεις στην φορτιση. Μόνο ετσι, Και λέγεται automatelt. Δεν είναι αυτό που θες αλλά μπορεί Ναι να σε βοηθήσει λίγο μιας και δεν υπάρχει λύση στο "προβλημα" σου.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...