Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην καρτα μνημης

 

καλυτερα θα ειναι να συνδεσεις την καρτα μνημης κατευθειαν στον υπολογιστη και να χρησιμοποιήσεις το recuva undelete

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση αν και δεν ξερω αν ειναι για εδω.Μολις αγορα premium λογαριασμο στο spotyfi και μετα απο 3 μηνες θα μου χρεωνει 6.99.Θελω καταργησω την μηνιαια ανανεωση πως θα το κανω?

 

Υποψιν δεν θελω να σταματησω την τωρινη συνδρομη που εχω δλδ για τους 3 μηνες που εχω πληρωσει θελω απλος να μην χρεωθω οταν τελειωσει η υπαρχουσα συνδρομη.

 

απλά μπες και κάνε διακοπή της αυτόματης ανανέωσης, δε χάνεις τον χρόνο που έχεις μέσα

Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα οπως θα δειτε στα παρακατω screenshot, δεν αναβαθμιζεται το xposed framework παρολο που παλαιοτερα λειτουργουσε κανονικα και παρολο που υπαρχει root access στο κινητο.

 

τι συμβαινει;

 

http://img127.imagevenue.com/loc51/th_754507864_Screenshot_2014_12_28_12_09_03_122_51lo.jpg http://img11.imagevenue.com/loc593/th_754512610_Screenshot_2014_12_28_12_09_03_2__122_593lo.jpg"]http://img127.imagevenue.com/loc51/th_754507864_Screenshot_2014_12_28_12_09_03_122_51lo.jpg http://img11.imagevenue.com/loc593/th_754512610_Screenshot_2014_12_28_12_09_03_2__122_593lo.jpg[/url]

 

Έχεις επιλέξει τρόπο εγκατάστασης το flash από το recovery χειροκίνητα. Άλλαξε το (στο δεύτερο screenshot, installation mode) σε recovery αυτόματο ή εγγραφή στο system και λογικά θα παίξει :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Έχεις επιλέξει τρόπο εγκατάστασης το flash από το recovery χειροκίνητα. Άλλαξε το (στο δεύτερο screenshot, installation mode) σε recovery αυτόματο ή εγγραφή στο system και λογικά θα παίξει :)

 

με classical instalation mode δυστυχως δεν κανει update παρα μονο με τους δυο αλλους τροπους, αλλα και παλι δεν ενεργοποιειται το framework

 

μηπως πρεπει να επαναλαβω τη διαδικασια του ρουταρισματος;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

καλημερα υπαρχη καποια εφαρμογη που να μπορω να κανο εναλαγη launcher ?

Twisted home manager

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ειχα το nova και ειπα να δοκιμασω τον GO launcher

υπαρχει τροπος να βαλω τις προηγουμενες επιφανειες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Δεν ξέρω αν είμαι στο κατάλληλο section για την απορία μου αλλά I 'll give a try...

 

Ήξερα ότι με το Handcent sms (ή συνδυασμός Handcent sms με τη συσκευή που έχω - LG G2) δεν μπορείς να στείλεις 160 χαρακτήρες με μικρά, ελληνικά γράμματα.

Έχει αλλάξει κάτι πάνω σ' αυτό; Μήπως μπορώ να κάνω κάτι πια και να στέλνω και μικρά ελληνικά γράμματα και 160 χαρακτήρες, που φυσικά θα χρεώνονται ως 1 μήνυμα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Δεν ξέρω αν είμαι στο κατάλληλο section για την απορία μου αλλά I 'll give a try...

 

Ήξερα ότι με το Handcent sms (ή συνδυασμός Handcent sms με τη συσκευή που έχω - LG G2) δεν μπορείς να στείλεις 160 χαρακτήρες με μικρά, ελληνικά γράμματα.

Έχει αλλάξει κάτι πάνω σ' αυτό; Μήπως μπορώ να κάνω κάτι πια και να στέλνω και μικρά ελληνικά γράμματα και 160 χαρακτήρες, που φυσικά θα χρεώνονται ως 1 μήνυμα;

Οχι. (10 χαρακτηρες)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους.

Θέλω να μεταφέρω τα δεδομένα του FIFA 15 και το PIXEL GUN από το motorola xoom σε samsung tab 4.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή;

Τα μηχανήματα δεν είναι root και το hellium δε βρίσκει το Xoom!!!

:(

 

Ευχαριστώ!

 

Επανέρχομαι μήπως και βρεθεί λύση.

Είναι δυνατόν να μην υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει backup/ restore των εφαρμογών και των δεδομένων τους σε μη root συσκευή;

Θεωρώ πως η ίδια η Google θα έπρεπε να δίνει αυτή τη δυνατότητα!!!

:(

 

 

Edited:

To Hellium δε δουλεύει γενικά!

Edited by BabisT
Link to comment
Share on other sites

Στο safe in cloud password, πως διάολο μπορώ να επαναφέρω από το cloud τους κωδικούς μου σε άλλο τηλέφωνο;
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι μήπως και βρεθεί λύση.

Είναι δυνατόν να μην υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει backup/ restore των εφαρμογών και των δεδομένων

Θεωρώ πως η ίδια η Google θα έπρεπε να δίνει αυτή τη δυνατότητα!!!

:(

 

 

Edited:

To Hellium δε δουλεύει γενικά!

 

Εννοείται πως η Google θα έπρεπε να το υποστηρίζει εδώ και καιρό.

Πόσο μάλλον όταν χάνει έσοδα, αναγκάζοντας πολλούς να καταφεύγουν στη λύση του Root για να το επιτύχουν.

Link to comment
Share on other sites

Στο safe in cloud password, πως διάολο μπορώ να επαναφέρω από το cloud τους κωδικούς μου σε άλλο τηλέφωνο;

 

αν το στήσεις στην άλλη συσκευή και ορίσεις το ίδιο pass , δεν σου κάνει συγχρονισμό;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως η Google θα έπρεπε να το υποστηρίζει εδώ και καιρό.

Πόσο μάλλον όταν χάνει έσοδα, αναγκάζοντας πολλούς να καταφεύγουν στη λύση του Root για να το επιτύχουν.

Πώς ακριβώς χάνει έσοδα δηλαδή;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Χάνει δε χάνει έσοδα, εγώ ξέρω ότι "είμαι" εγκλωβισμένος αυτή τη στιγμή σε ένα tablet 3ετίας και δεν μπορώ να μεταφέρω τα αρχεία/ δεδομένα σε ένα καινούργιο. (Ευτυχώς δηλαδή που η "ζημιά" γίνεται σε παιχνίδια του γιού μου).

Έτσι όπως το βλέπω πιο πιθανό είνα να χάνουν έσοδα οι κατασκευαστές, μια που κι εγώ ψαχνόμουν για να αλλάξω και το S3 μου και τώρα βλέπω και πιθανά προβλήματα που θα αντιμετωπίσω!!

Επειδή ΟΚ το 3αρι το έχω ρουταρισμένο (Titanium back up), αλλά αν πάρω κανένα Μ8 ή κανένα ΝΟΤΕ 4 με Knox; τί γίνεται;

(Τελικά το KIES που το κράζουμε όλοι μαζί, δίνει μάλλον μια λύση γι'αυτό το θέμα ΕΝΤΟΣ SAMSUNG συσκευών).

 

Και το ξαναγράφω για να το εμπεδώσω :)

Είναι δυνατόν τη Google (και τους κατασκευαστές συσκευών) να μην τους απασχολεί αυτό το θέμα σε τομέα της τεχνολογίας που είναι στημένο πάνω σε συχνές αλλαγές συσκευών;

Edited by BabisT
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ΟΚ το 3αρι το έχω ρουταρισμένο (Titanium back up), αλλά αν πάρω κανένα Μ8 ή κανένα ΝΟΤΕ 4 με Knox; τί γίνεται;

(Τελικά το KIES που το κράζουμε όλοι μαζί, δίνει μάλλον μια λύση γι'αυτό το θέμα ΕΝΤΟΣ SAMSUNG συσκευών).

 

Και το ξαναγράφω για να το εμπεδώσω :)

Είναι δυνατόν τη Google (και τους κατασκευαστές συσκευών) να μην τους απασχολεί αυτό το θέμα σε τομέα της τεχνολογίας που είναι στημένο πάνω σε συχνές αλλαγές συσκευών;

 

Το M8 όπως και το Note 4 δουλεύουν με helium, όσον αφορά το note συγκεκριμένα το έχω χρησιμοποιήσει κιόλας και έκανα τη δουλειά μου. Αρκεί να έχεις τους σωστούς drivers της συσκευής στον υπολογιστή σου.

Το KIES απ'όσο γνωρίζω δεν περνάει data.

 

Όσο παράλογο κι αν το θεωρούν μερικοί να σας υπενθυμίσω πως υπάρχει επιλογή για backup επαφών, ρυθμίσεων, τυχών κωδικών Wi-Fi, εγκατεστημένων εφαρμογών κλπ.

Επαναφέροντας τα data τους αυξάνει την περίπτωση εμφάνισης προβλημάτων και στη γενικότερη λειτουργία του τηλεφώνου αλλά και της εκάστοτε εφαρμογής.

 

Επίσης η όλη διαδικασία backup&restore γίνεται μέσω ίντερνετ και όχι μέσω εφαρμογής, στη δική μου περίπτωση οι εφαρμογές μου μαζί με τα data τους πιάνουν πολύ πάνω από 1gb, φαντάσου για τι χώρο μιλάμε, χρόνους ανανέωσης λεπτομερειών της εκάστοτε εφαρμογής κλπ κλπ.. και γενικότερα είναι μεγάλη κουβέντα που δεν ανήκει στο εν λόγω θέμα. :-)

 

Εφόσον πρόκειται για παλιά συσκευή στη προκειμένη περίπτωση θα συνιστούσα root πάντως.. τις καινούργιες τις υποστηρίζει σχεδόν όλες το Helium.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Δεν ξέρω αν είμαι στο κατάλληλο section για την απορία μου αλλά I 'll give a try...

 

Ήξερα ότι με το Handcent sms (ή συνδυασμός Handcent sms με τη συσκευή που έχω - LG G2) δεν μπορείς να στείλεις 160 χαρακτήρες με μικρά, ελληνικά γράμματα.

Έχει αλλάξει κάτι πάνω σ' αυτό; Μήπως μπορώ να κάνω κάτι πια και να στέλνω και μικρά ελληνικά γράμματα και 160 χαρακτήρες, που φυσικά θα χρεώνονται ως 1 μήνυμα;

 

Με το textra μπορείς να στείλεις με πεζά γράμματα με τις εξης επιλογές 1) όλα πεζά 2) πεζά όταν το μήνυμα έχει λιγότερους απο 70 ( η 60) χαρακτήρες, αν έχει περισσότερους τότε μόνο του τα μετατρέπει σε κεφαλαία όλα για να χρεωθείς 1 μήνυμα μέχρι τους 160

Link to comment
Share on other sites

@sofos5

Το Hellium βρήκε το Xoom, αλλά όταν επιλέγω να κάνει backup κάποια αρχεία (εφαρμογές)

γράφει:

Backup error

An error occured while performing your app backup. A log of the error has been sent to ClockworkMod.

Click Backup to attempt to back up the remaining apps.

 

Και αυτό το γράφει ανεξαρτήτου το ΠΟΥ θα κάνω το back up (Internal storage, Drive, Dropbox κλπ)

:!::)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ψάχνω μια εφαρμογή SMS η οποία περιέχει blacklist με keywords, π.χ. να προσθέσω μια λέξη και μόλις ληφθεί κάποιο μήνυμα με περιεχόμενο αυτή τη λέξη να μην εμφανίζεται ειδοποίηση ή entry. Δοκίμασα Clean Inbox και Handcent, το οποίο είχε τέτοια λειτουργία, όμως δε δούλεψε, μπορεί να μην υποστηρίζει ελληνικά. Υπάρχει κάτι; Blacklist apps απ' όσο ξέρω δε λειτουργούν σε 4.4.2 οπότε μου είναι άχρηστες, για αυτό ψάχνω SMS app.

Link to comment
Share on other sites

Με τον ευκολότερο περιορισμό της διαφήμισης.

Και τι σχέση έχει ο περιορισμός της διαφήμισης με την μεταφορά δεδομένων που θέλει το παιδί;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λεει οτι θα το κανει ρουτ και θα κοψει και τις διαφημισεις

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου δώσει link για sygic που να παίζει σωστά, γιατι εχω 2-3 αλλα κανένα δεν παιζει οπως πρέπει. Ευχαριστώ.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Δεν ξέρω αν είμαι στο κατάλληλο section για την απορία μου αλλά I 'll give a try...

 

Ήξερα ότι με το Handcent sms (ή συνδυασμός Handcent sms με τη συσκευή που έχω - LG G2) δεν μπορείς να στείλεις 160 χαρακτήρες με μικρά, ελληνικά γράμματα.

Έχει αλλάξει κάτι πάνω σ' αυτό; Μήπως μπορώ να κάνω κάτι πια και να στέλνω και μικρά ελληνικά γράμματα και 160 χαρακτήρες, που φυσικά θα χρεώνονται ως 1 μήνυμα;

Δεν έχει να κάνει με συγκεκριμένη εφαρμογή ή συσκευή.

Είναι περιορισμός των sms...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου δώσει link για sygic που να παίζει σωστά, γιατι εχω 2-3 αλλα κανένα δεν παιζει οπως πρέπει. Ευχαριστώ.

Απαγορεύονται τα δώσε πάρε για παράνομο λογισμικό! Googlαρης και βρίσκεις!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...