Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το έχω αγορασμένο και έχω πρόβλημα δεν μπορώ να στείλω από το τηλέφωνο στο pc.

 

Από το pc στο τηλέφωνο κανένα πρόβλημα με χρήση qr code.

 

Από το τηλέφωνο στο pc βάζω το κωδικό και δεν...:(

 

Ο κωδικός είναι δύο τετράδες γράμματα & αριθμούς χωρισμένους με κενό.

 

Το space όμως δεν δουλεύει όταν βάζω τον κωδικό.

 

Καμμιά ιδέα?

 

Ευχαριστώ

Τον κωδικό με τα πολλά ψηφία τον βάζεις μια φορά μόνο. Είναι σαν χαρακτηριστικός αριθμός της συσκευής. Δεν θέλει ξανά πέρασμα.

Μόνο superbeam, λοιπόν.

Και λειτουργεί και στο pc. Δεν έχω πρόβλημα. Και ταχύτατο βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

καμμια καλη εφαρμογη καιρου με καλο widget? εχω αγορασει το BW και το 1weather αλλα δεν με ικανοποιουν, το πρωτο κολλαει η ωρα και δεν κανει αυτοματες ανανεωσεις στον καιρο, το δευτερο απλα δεν μου κανει "κλικ" και κολλανε οι ανανεωσεις...

θελω καποιο που να δουλευει σωστα, να ειναι ακριβες και "ομορφο"

 

Bright weather.

Link to comment
Share on other sites

Θα ανοίξεις τις ρυθμίσεις και θα επιλέξεις κάτω κάτω την επιλογή που λέει compact SMS messages (το έχω στα αγγλικά).

Παιδες, υπαρχει καμια εφαρμογη μηνυματων που να βγαζει notification στην status bar οταν αποστελεται το μηνυμα; αυτο το κανει το handcent sms αλλα μου εβγαλε καυι bugs καιντο εσβησα. Το go sms δεν το κανει απο,τι βλεπω.

ακριβως το ιδιο προβλημα εχω και εγω...!

 

Αρχικά εγκαταστήστε το dolphin και ανοιξτε με αυτο τα λινκ...αν συμβαίνει ακομα αυτο ελέγξτε αν στο λινκ λειπει κατι...δλδ τα www η κατι άλλο που να ειναι κουλο π.χ να έχει πολλες τελεις στο ενδιαμεσο

Και σε μενα το ιδιο. Μονο ο opera μου τα ανοιγει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε κάποια εφαρμογή που να κάνει scrolling σε μια οποιαδήποτε φωτογραφία που έχει πλάτος μεγαλύτερο από την οριζόντια ανάλυση του κινητού; Δεν ενδιαφέρομαι για wallpaper, απλά θέλω να κάνει scrolling από τη μια άκρη της φωτογραφίας στην άλλη χωρίς να χρειάζεται να κάνει τίποτα ο χρήστης.
Link to comment
Share on other sites

Πριν 1 μήνα περίπου μετά από μια αναβάθμιση του Facebook, όταν πατούσα ένα link στο χρονολόγιο μου άνοιγε παράθυρο όπως στα Iphone (σαν ενσωματωμένο στην εφαρμογή) και όχι τον browser.

Το έκανε 5-6 φορές και μετά σταμάτησε και άνοιγε μέσω του browser τα links.

Επειδή όταν δούλεψε αυτές τις 5-6 φορές έτσι, ήταν πιο γρήγορο, έχει κάποια ρύθμιση να κάνω πουθενά;

Δεν έχω βρει τίποτα, αλλά με βάζουν σε σκέψεις αυτά που γράψατε για το adaway.

 

(S3, root, adaway κλπ το κινητό μου)

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 1 μήνα περίπου μετά από μια αναβάθμιση του Facebook, όταν πατούσα ένα link στο χρονολόγιο μου άνοιγε παράθυρο όπως στα Iphone (σαν ενσωματωμένο στην εφαρμογή) και όχι τον browser.

Το έκανε 5-6 φορές και μετά σταμάτησε και άνοιγε μέσω του browser τα links.

Επειδή όταν δούλεψε αυτές τις 5-6 φορές έτσι, ήταν πιο γρήγορο, έχει κάποια ρύθμιση να κάνω πουθενά;

Δεν έχω βρει τίποτα, αλλά με βάζουν σε σκέψεις αυτά που γράψατε για το adaway.

 

(S3, root, adaway κλπ το κινητό μου)

 

Ευχαριστώ.

Κι εγώ adaway έχω αλλά δεν μου κάνει θεματακια. Πάνε ρυθμίσεις εφαρμογής και κάνε αποεπιλογη αυτό στην εικόνα

Link to comment
Share on other sites

Δε μου έχει αυτήν την επιλογή!!!!!!!

:!::!:

Ποια έκδοση της εφαρμογής έχεις;

Εγώ με την 23 που είμαι την έχω κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Ε πως στην ευχη θα στειλω αρχεια απο τον υπολογιστη στο κινητο;

Το εγκατεστησα, αλλα τι να το κανω το qr code του κινητου στον υπολογιστη;

Επισης το nfc για χρηση με υπολογιστη, αχρηστο.

Χτυπαω το url στον browser, αφουν ειναι στο ιδιο lan, δεν φορτωνει τιποτε.

Τι κανω λαθος;

 

Superbeam

Καμια ιδεα;

Πως μπορω να εχω προσβαση απο τον υπολογιστη στο κινητο; Δεν μου δουλεψε χτυπωντας το url στον browser.

Γινεται καποιο pairing?

Τι φταιει και δεν μου δουλευει, δεν μπορω να συνδεθω απο τον υπολογιστη στο κινητο;

Link to comment
Share on other sites

:!: Οι συζητήσεις σχετικά την εφαρμογή του Tapatalk θα παρακαλούσα να συνεχιστούν στο ανάλογο θέμα μιας και το συγκεκριμένο έχει να κάνει κυρίως με προτάσεις και αναζήτηση εφαρμογών. Ευχαριστώ :)

 

- Tapatalk στο Android -

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση της εφαρμογής έχεις;

Εγώ με την 23 που είμαι την έχω κανονικά

 

Την 23.0.0.22.14

Άρα κάτι πάει "λάθος" σε μένα....Ποιος ξέρει τι φλασιά ρύθμιση θα έχει γίνει σε κάποιο άλλο πρόγραμμα!!!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Το viral το έκανε μέχρι την τελευταία του αναβάθμιση αλλά πλέον έπεσε χέρι από τη Google και αναγκάστηκαν να το βγάλουν..

Βρες παλαιότερη έκδοση

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε καμιά εφαρμογή να παίζει μουσική από youtube στο background ενω είσαι σε άλλο app;

Αν είσαι ρουτ βάλε με titanium αυτό το backup. Είναι η παλιά έκδοση του viral όπως λέει κι ο φίλος από πάνω, που παίζει τραγούδια στο παρασκήνιο ενώ είσαι σε άλλη εφαρμογή https://www.dropbox.com/sh/nffn8qtbsx1hgc6/AACrET9-zLNg9PtJf_yEHggEa?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος εφαρμογή σαν το messenger Facebook γιατί με το messenger σου έρχεται μυνημα το διαβάζεις και ενώ είσαι offline λέει ενεργός τώρα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος εφαρμογή σαν το messenger Facebook γιατί με το messenger σου έρχεται μυνημα το διαβάζεις και ενώ είσαι offline λέει ενεργός τώρα!

Αν πας ρυθμίσεις messenger και απενεργοποιησεις την συνομιλία Facebook, σε δείχνει ονλαιν μόνο όταν μπεις από την εφαρμογή του fb.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι ρουτ βάλε με titanium αυτό το backup. Είναι η παλιά έκδοση του viral όπως λέει κι ο φίλος από πάνω, που παίζει τραγούδια στο παρασκήνιο ενώ είσαι σε άλλη εφαρμογή https://www.dropbox.com/sh/nffn8qtbsx1hgc6/AACrET9-zLNg9PtJf_yEHggEa?dl=0

3 εκδοσεις εχει μεσα ,ποια βαζουμε;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

3 εκδοσεις εχει μεσα ,ποια βαζουμε;

 

μεσω titanium backup and root το κανεις, δεν ειναι αρχειο apk. βεβαια αν θελεις μπορεις απλα να κανεις αποσυμπιεση το αρχειο που τελειωνει σε .apk και να κανεις εγκατασταση το αρχειο που ειναι μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πριν πρότεινα το pvstar για το αντίστοιχο viral ως αντί-YouTube. Τώρα βλέπω ότι δεν υπάρχει καθόλου στο play store. Προφανώς το κατέβασαν για τον ίδιο λόγο. Γ@μw το YouTube!
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Λίγο πριν πρότεινα το pvstar για το αντίστοιχο viral ως αντί-YouTube. Τώρα βλέπω ότι δεν υπάρχει καθόλου στο play store. Προφανώς το κατέβασαν για τον ίδιο λόγο. Γ@μw το YouTube!

Το pvstar υπάρχει στο aptoide

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

για όσους ψαχνουν για ένα απλό και πρακτικό ποδόμετρο

δοκιμάστε το walk mate της sony

το ειχα και στο c905:D:D

Link to comment
Share on other sites

Στον nova πως μπορώ να ταξινομώ της εφαρμογες στην θέσει που Θέλω?
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή που να χτυπάει σαν ξυπνητήρι τα γεγονότα μας στο Google Calendar όταν έχουμε το κινητό αθόρυβο;
Link to comment
Share on other sites

Στον nova πως μπορώ να ταξινομώ της εφαρμογες στην θέσει που Θέλω?

Δεν γίνεται αυτό στον nova. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...