Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προτείνω το Powersleep. Με την χρήση του βοηθάμε στην ανάλυση προτεινων για την καταπολέμηση ασθενειών. Διαβάστε στην ίδια την εφαρμογή λεπτομέρειες. Να αναφερθεί ότι η σαμμυ είναι από πίσω.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Χθες εκτος απο smartphone πηρα και ταμπλετ. Συνδεθηκα με τον ιδιο google λογαριασμο μου και το google εγκατεστησε τις εφαρμογες που ειχα στο κινητο μου, και στο ταμπλετ. Απεγκαθιστω μια απ αυτες καθως στο ταμπλετ μου ειναι αχρηστη και σημερα το google μου την επανεγκατεστησε! Την ξαναεβγαλα αλλα θελω να ρωτησω αν αυτο θα γινεται καθε μερα, αν υποχρεωτικα οτι εχω στο ενα θα εχω και στο αλλο ή αν υπαρχει τροπος να το αποφυγω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει εφαρμογή που να μπλοκαρει καπιο αριθμο να μην μπορει να μας καλεσει ΑΛΛΑ να μην μας ερχεται κανενα μηνυμα ή ειδοποιηση για την προσπαθεια να μας καλεσει ???

Εχω 2 τέτοιες αλλα μου ερχεται sms ότι δοκιμασαν να με καλεσου και δεν θελω κατι τετοιο .

Για να το πω πιο απλα εφαρμογή που να κανει αυτό : Η προσπαθεια για κλισης από καποιο αριθμο να μην φαινεται πουθενα στο δικο μου κινητο μου

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει εφαρμογή που να μπλοκαρει καπιο αριθμο να μην μπορει να μας καλεσει ΑΛΛΑ να μην μας ερχεται κανενα μηνυμα ή ειδοποιηση για την προσπαθεια να μας καλεσει ???

Εχω 2 τέτοιες αλλα μου ερχεται sms ότι δοκιμασαν να με καλεσου και δεν θελω κατι τετοιο .

Για να το πω πιο απλα εφαρμογή που να κανει αυτό : Η προσπαθεια για κλισης από καποιο αριθμο να μην φαινεται πουθενα στο δικο μου κινητο μου

 

Ευχαριστω.

 

Απο την 4.3 και μετα η google δεν δίνει την δυνατότητα να μπορείς να μπλοκαρεις και sms παρα μόνο κλήσεις! Υπάρχει βέβαια τρόπος χρησιμοποιοντας άλλη εφαρμογή μηνυμάτων που το κάνει αυτο...! Εγω χρησιμοποιω Handcent sms και ησυχασα! Βεβαία για να δουλέψει σωστα πρεπει η να παγώσεις την μαμά εφαρμογη και να ορισεις την άλλη ως προεπιλεγμένη, η να την διαγράψεις! Εγω παντα χρησιμοποιώ το handcent sms και την μαμα την σβήνω πλεον!;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν θες μπορεις να κανεις το ιδιο πραγμα και χωρις εφαρμογη! πας στις εισερχομενες κλησεις και πατας πανω στο νουμερο/ονομα που σε ειχε καλεσει και πατας επιλογη (τις 2 οριζοντιες γραμμες) και πατας απορριψη κλησης!! αυτουνου θα του δειχνει οτι χτυπαει κανονικα αλλα εσυ δεν θα εχεις καποια ειδοποιηση για την κληση του

 

Αυτο που λες δεν γίνεται σε ολα τη τηλεφωνα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει εφαρμογή που να μπλοκαρει καπιο αριθμο να μην μπορει να μας καλεσει ΑΛΛΑ να μην μας ερχεται κανενα μηνυμα ή ειδοποιηση για την προσπαθεια να μας καλεσει ???

Εχω 2 τέτοιες αλλα μου ερχεται sms ότι δοκιμασαν να με καλεσου και δεν θελω κατι τετοιο .

Για να το πω πιο απλα εφαρμογή που να κανει αυτό : Η προσπαθεια για κλισης από καποιο αριθμο να μην φαινεται πουθενα στο δικο μου κινητο μου

 

Ευχαριστω.

 

Απο την 4.3 και μετα η google δεν δίνει την δυνατότητα να μπορείς να μπλοκαρεις και sms παρα μόνο κλήσεις! Υπάρχει βέβαια τρόπος χρησιμοποιοντας άλλη εφαρμογή μηνυμάτων που το κάνει αυτο...! Εγω χρησιμοποιω Handcent sms και ησυχασα! Βεβαία για να δουλέψει σωστα πρεπει η να παγώσεις την μαμά εφαρμογη και να ορισεις την άλλη ως προεπιλεγμένη, η να την διαγράψεις! Εγω παντα χρησιμοποιώ το handcent sms και την μαμα την σβήνω πλεον!;)

 

 

Ευχαριστω. Αυτό που λεω για την κλιση ότι είναι σαν να μην εγινε ποτε στο κινητο μου γινεται ???

 

Δοκιμασα στην λιστα αποριψεων και προσθεσα τον αριθμο του σπιτιου μου αλλα καλεσα το κινητο και χτυπησε.

 

Κινητο Galaxy S4 4.2 εκδοση

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.telemarks.CallFilter2

 

Είναι το μόνο που βγάζει αμέσως σε αυτόν που καλεί ότι ηδη μιλάς, ενω αλλά το βγάζουν μετά από κάνα 2 χτυπήματα

Από ότι θυμάμαι έχει απόκρυψη notification

 

Το είχα πριν βάλω cm11 που τώρα το έχει από την μάνα του

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Αυτό που λεω για την κλιση ότι είναι σαν να μην εγινε ποτε στο κινητο μου γινεται ???

 

Δοκιμασα στην λιστα αποριψεων και προσθεσα τον αριθμο του σπιτιου μου αλλα καλεσα το κινητο και χτυπησε.

 

Κινητο Galaxy S4 4.2 εκδοση

 

 

ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιον!:p

Πλακα κάνω! Δεν γνωρίζω κάτι παραπανω για αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.telemarks.CallFilter2

 

Είναι το μόνο που βγάζει αμέσως σε αυτόν που καλεί ότι ηδη μιλάς, ενω αλλά το βγάζουν μετά από κάνα 2 χτυπήματα

Από ότι θυμάμαι έχει απόκρυψη notification

 

Το είχα πριν βάλω cm11 που τώρα το έχει από την μάνα του

 

Αυτό έχω και εγώ και το έχω ορίσει να απαντάει και να κλείνει αμέσως τη γραμμή, ώστε να μην βλέπω ειδοποίηση για τις απορριφθείσες κλείσεις.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση - παράκληση !!! Ξέρει κανείς να μου πει αν το τελευταίο update 8.1 του boat browser αν έχει αναδίπλωση κειμένου?? Το ρωτάω αυτό γιατί παλιά το είχε και έχω μείνει με την 7.4 και δεν ξέρω αν χάνω στην ταχύτητα που δεν τον αναβαθμίζω αλλά χρείαζομαι Την αναδίπλωση - αυτόματη μεγέθυνση κειμένου..!!! Να το κάνω ενημέρωση θα πάει ποιο γρήγορα η όχι ??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηγα φιλε στην προσβασιμοτητα και το εκανα on. Για να δουμε αν θα μου το ξανακανει θα σας πω !!! Thanks ;) ;)

 

Υπαρχει περιπτωση να σου κανει conflict αν χρησιμοποιεις το samsung keyboard και να μην σου αλλαζει την γλωσσα (απο Αγγλικα σε Ελληνικα π.χ.) προσεξε το !

Link to comment
Share on other sites

Χθες εκτος απο smartphone πηρα και ταμπλετ. Συνδεθηκα με τον ιδιο google λογαριασμο μου και το google εγκατεστησε τις εφαρμογες που ειχα στο κινητο μου, και στο ταμπλετ. Απεγκαθιστω μια απ αυτες καθως στο ταμπλετ μου ειναι αχρηστη και σημερα το google μου την επανεγκατεστησε! Την ξαναεβγαλα αλλα θελω να ρωτησω αν αυτο θα γινεται καθε μερα, αν υποχρεωτικα οτι εχω στο ενα θα εχω και στο αλλο ή αν υπαρχει τροπος να το αποφυγω

Όταν άνοιξες το λάπτοπ, μετά την εισαγωγή του email σε ρώτησε εάν θες συγχρονισμό και αυτόματη επαναφορά των εφαρμογών.

Εκεί είναι τι κλειδί.

Για λύση προτείνω να απενεργοποιήσεις τον συγχρονισμό των εφαρμογών στο Google account σου στο τάμπλετ.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση - παράκληση !!! Ξέρει κανείς να μου πει αν το τελευταίο update 8.1 του boat browser αν έχει αναδίπλωση κειμένου?? Το ρωτάω αυτό γιατί παλιά το είχε και έχω μείνει με την 7.4 και δεν ξέρω αν χάνω στην ταχύτητα που δεν τον αναβαθμίζω αλλά χρείαζομαι Την αναδίπλωση - αυτόματη μεγέθυνση κειμένου..!!! Να το κάνω ενημέρωση θα πάει ποιο γρήγορα η όχι ??

 

Παρε backup αυτην που εχεις τώρα μην την χάσεις και δοκίμασε την 8.1! Και χωρίς να σε παρω στο λαιμο μου νομίζω πως εχει...!

Link to comment
Share on other sites

Παρε backup αυτην που εχεις τώρα μην την χάσεις και δοκίμασε την 8.1! Και χωρίς να σε παρω στο λαιμο μου νομίζω πως εχει...!

 

Φίλε το δοκίμασα αλλά δυστυχώς δεν έχει...Ξαναεβαλα την 7.4. Το σπαστικό είναι ότι πχ ο opera έχει μια χαρά και το ποιο κουλο ξέρετε ποιο είναι η γυναίκα μου έχει ένα s2 με 4.1.2 και boat 8.1 τον τελευταίο και εκεί έχει αναδίπλωση κειμένου... :mad: Μήπως παίζει ρόλο η 4.4.2 που έχουμε? Η πρέπει η boat να βγάλει νέο update που να το υποστηρίζει...???

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω το Powersleep. Με την χρήση του βοηθάμε στην ανάλυση προτεινων για την καταπολέμηση ασθενειών. Διαβάστε στην ίδια την εφαρμογή λεπτομέρειες. Να αναφερθεί ότι η σαμμυ είναι από πίσω.

 

Απλά δεν γίνεται χωρίς αντίτοιμο. Το να έχεις τον επεξεργαστή να δουλεύει κάθε βράδι 6-8 ώρες, ίσως να μην είναι ότι καλύτερο για το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη, να μπορω να προβαλω ευκολα, χωρις πολλα πολλα, μια οθονη δικη μου, ενα κειμενο, μια φωτο κλπ, στην οθονη ενος αλλου android κινητου;

(μεσω νετ και του αντιστοιχου app φυσικα)

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη, να μπορω να προβαλω ευκολα, χωρις πολλα πολλα, μια οθονη δικη μου, ενα κειμενο, μια φωτο κλπ, στην οθονη ενος αλλου android κινητου;

(μεσω νετ και του αντιστοιχου app φυσικα)

 

ScreenShare

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.springdesign.screenshare.browser.server

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.springdesign.screenshare.browser.client

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτησω. Κάποια εφαρμογή για φυσικό πληκτρολόγιο έχετε να προτείνετε;

 

Google keyboard

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θυμαται κανείς Πώς φέρνω πίσω τα γνωστά toggles σε aosp?

Κάπως το έκανα με gravity box κάπως αλλά δεν το βρισκω

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Θυμαται κανείς Πώς φέρνω πίσω τα γνωστά toggles σε aosp?

Κάπως το έκανα με gravity box κάπως αλλά δεν το βρισκω

gravity box > γραμμή κατάστασης > διαχείριση QuickSettings > Επιλογές πλακιδίων

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Στα αγγλικά αν μπορείς

είναι αυτό που βρήκα στην εικόνα? δοκίμασα και με τις δύο επιλογές αλλά δε βρήκα άκρη

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Στα αγγλικά αν μπορείς

είναι αυτό που βρήκα στην εικόνα? δοκίμασα και με τις δύο επιλογές αλλά δε βρήκα άκρη

 

στη δεύτερη εικόνα πάτα την πρώτη επιλογή για ενεργοποίηση και μετά στην δεύτερη επιλογή για να διαλέξεις ποια εικονίδια θα βλέπεις

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Λα ενεργοποιημένα είναι αλλά βλέπω την μαύρη εικόνα που.έβαλα στο πρώτο μήνυμα μου
1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...