Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποια εφαρμογή τύπου CamCard (αν και η καλύτερη δεν έχει ελληνικά..) που να κόβει-ράβει τη φωτογραφία της κάρτας κλπ σωστά υπάρχει?

Γιατί της ABBY με απογοήτευσε..

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να βάλουμε υπότιτλους σε μια ταινία??Εκτός μ τον bs player

οι υπότιτλοι και οι ταινίες πρέπει να έχουν το ίδιο όνομα ,υπάρχουν Πολλά site που έχουν ελληνικούς υπότιτλους....... βάλε mx-player + http://forum.xda-developers.com/apps/mx-player/mx-player-custom-codec-dts-support-t2156254 (υποστηρίζει υπότιτλους + παίζει τα ΠΑΝΤΑ +ac3+dts ) δεν χρειάζεται άλλος video player................. το bs βρίσκει υπότιτλους αυτόματα( μεγάλο μειονέκτημα βρίσκει μονο από1 site το open....) τα καλά site είναι άλλα.......

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου προτείνεται μια καλή εφαρμογή για ηχογράφηση κλήσεων ?

 

Κατέβασα τη παρακάτω και μου βγάζει μήνυμα στο HTC M7 ότι πρέπει να βάλω hands free για καλά αποτελέσματα και έτσι έφαγε άκυρο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nll.acr

 

Εξαιρετική***.....με εκπληκτικό ήχο..... Αυτόματη εγγραφής κλήσεων

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση στο tapatalk.... Για να δουμε τι θα δούμε.

Από χτες που την έκανα όλα κυλάνε καλύτερα μέχρι στιγμής, δεν έχει φάει κανένα κόλλημα κατά την είσοδο στο myphone (το μεγαλύτερο πρόβλημα που είχα τον τελευταίο καιρό δηλαδή), σαν να φορτώνει πιο γρήγορα τις σελίδες, σαν να έγινε πιο ελαφρύ γενικότερα.. :)

Link to comment
Share on other sites

Από χτες που την έκανα όλα κυλάνε καλύτερα μέχρι στιγμής, δεν έχει φάει κανένα κόλλημα κατά την είσοδο στο myphone (το μεγαλύτερο πρόβλημα που είχα τον τελευταίο καιρό δηλαδή), σαν να φορτώνει πιο γρήγορα τις σελίδες, σαν να έγινε πιο ελαφρύ γενικότερα.. :)

Και σαν να είναι λίγο άβολο στο να μπαίνεις στο φόρουμ που θες, ενώ ήταν μια χαρά τώρα πρέπει να το ψάξεις...

Link to comment
Share on other sites

εκτός από google maps Υπάρχουν άλλοι χάρτες που μπορούν να χρησιμοποιηθούν (ειδικά για εφαρμογές όπως το endomodo)?
Link to comment
Share on other sites

Αν σ' ενδιαφέρει το πρόγραμμα τηλεόρασης και όχι να βλέπεις τα κανάλια, εκτός από τις εφαρμογές που ήδη σου πρότειναν, μπορείς να δεις και αυτές της Nova και του ΟΤΕ οι οποίες έχουν και το πρόγραμμα των ελεύθερων καναλιών μιας και τα δείχνουν.

 

Σωστός!!! ο φίλος να σαι καλά ήταν ακριβώς αυτό πού ήθελα...:thumbup:

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά όμορφη η νέα αναβάθμιση του tapatalk. Ειδικά με tinted status bar είναι χάρμα οφθαλμών.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Θα με βοηθησετε να ρυθμισω το greenify, γιατι δεν βλεπω να κανει και τιποτε;

Επελεξα εφαρμογες να τις κλεινει, υποτιθεται οταν κλεινει η οθονη, αλλα αυτο δεν κλεινει τιποτε (χαμπάρι).

Τι κανουμε;

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά όμορφη η νέα αναβάθμιση του tapatalk. Ειδικά με tinted status bar είναι χάρμα οφθαλμών.

Σε ποια έκδοση αναφέρεσαι;

Γιατί εγώ δεν έχω tinted (να υποθέσω πως εννοείς διάφανη) status bar με την 4.9.4.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια έκδοση αναφέρεσαι;

Γιατί εγώ δεν έχω tinted (να υποθέσω πως εννοείς διάφανη) status bar με την 4.9.4.

Tinted status bar mod για xposed framework εννοώ. Google it, είναι όμορφο.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη που να παιρνω φωτογραφια λινκ γραμμενο σε άλλη οθονη η και τυπωμενο και να το κανει κειμενο η ακομα καλυτερα να μπαινει στη σελιδα υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορούμε να κρατάμε σημειώσεις και να κλειδώνουν.Για να αποθηκεύουμε δηλαδή κωδικούς,pin κλπ.
Link to comment
Share on other sites

μια καλή /απλή εφαρμογή για σκάκι;

chess.com

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορούμε να κρατάμε σημειώσεις και να κλειδώνουν.Για να αποθηκεύουμε δηλαδή κωδικούς,pin κλπ.

Προτείνω κάποιον password manager αν θες να αποθηκεύεις κωδικούς.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά όμορφη η νέα αναβάθμιση του tapatalk. Ειδικά με tinted status bar είναι χάρμα οφθαλμών.

Όντως πανέμορφο...

Link to comment
Share on other sites

Θα με βοηθησετε να ρυθμισω το greenify, γιατι δεν βλεπω να κανει και τιποτε;

Επελεξα εφαρμογες να τις κλεινει, υποτιθεται οταν κλεινει η οθονη, αλλα αυτο δεν κλεινει τιποτε (χαμπάρι).

Τι κανουμε;

 

Kαλημερα..οταν ανοιξεις την εφαρμογη θα σου βγαλει καποιες ...με το + προσθετεις αυτες που θες να "κοιμησεις"...την επιλεγεις και πατας το ZZZ ...την επομενη που θες και ZZZ κ.ο.κ...αφου το κανεις μια φορα και επιλεξεις ποιες θα "κοιμουντε" πας στο μενου τερμα κατω δεξια στις καθετες γραμμουλες πατας και επιλεγεις "δημιουργηστε συντομευση αδρανοποιησης" και σου δινει να κανεις συντομευση ...οποτε την επομενη να μην τα κανεις ενα ενα ...πατας το widget και κλεινουν αυτοματα...ψαχτο λιγο ευκολο ειναι...:)

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα..οταν ανοιξεις την εφαρμογη θα σου βγαλει καποιες ...με το + προσθετεις αυτες που θες να "κοιμησεις"...την επιλεγεις και πατας το ZZZ ...την επομενη που θες και ZZZ κ.ο.κ...αφου το κανεις μια φορα και επιλεξεις ποιες θα "κοιμουντε" πας στο μενου τερμα κατω δεξια στις καθετες γραμμουλες πατας και επιλεγεις "δημιουργηστε συντομευση αδρανοποιησης" και σου δινει να κανεις συντομευση ...οποτε την επομενη να μην τα κανεις ενα ενα ...πατας το widget και κλεινουν αυτοματα...ψαχτο λιγο ευκολο ειναι...:)

 

Το να παω πανω σε μια-μια εφαρμογη, και να πατησω + και να βγαλει το zzz, το εκαναν.

Το να λες οτι πρεπει να κανω συντομευση αδρανοποιησης, σημαινει οτι εγω πρεπει χειροκινητα καθε φορα να την πατάω;

Νομιζα οτι αφου επιλεξω τις εφαρμογες που θελω για αδρανοποιηση, οτι μετα οποτε κλεινω την οθονη, παντα, θα τα κανει ολα μονο του.

Ομως δεν ειδα να δουλευει ετσι.

Δεν δουλευει μονο του, αυτοματα; Θελει δικη μου ενεργεια; Ή πρεπει να ρυθμισω κατι τιποτε αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Το να παω πανω σε μια-μια εφαρμογη, και να πατησω + και να βγαλει το zzz, το εκαναν.

Το να λες οτι πρεπει να κανω συντομευση αδρανοποιησης, σημαινει οτι εγω πρεπει χειροκινητα καθε φορα να την πατάω;

Νομιζα οτι αφου επιλεξω τις εφαρμογες που θελω για αδρανοποιηση, οτι μετα οποτε κλεινω την οθονη, παντα, θα τα κανει ολα μονο του.

Ομως δεν ειδα να δουλευει ετσι.

Δεν δουλευει μονο του, αυτοματα; Θελει δικη μου ενεργεια; Ή πρεπει να ρυθμισω κατι τιποτε αλλο;

 

:!: Το θέμα του Greenify έχει υπεραναλυθεί για πολλοστή φορά, έχουν δωθεί όλες οι απαντήσεις που ψάχνεις και θα παρακαλούσα η συζήτηση να λάβει τέλος.

Μην χαλάμε το θέμα που έχει να κάνει κυρίως με προτάσεις εφαρμογών και όχι τόσο με την ανάλυση της λειτουργίας τους. Αυτό μπορείτε να το βρείτε στη περιγραφή της εφαρμογής.

Περισσότερα για το Greenify και με μια πρόχειρη αναζήτηση στα ελληνικά εδώ..

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Θελω να βαλω την εφαρμογη για winbank mobile banking.

Αλλα παροτι θα δινω ετσι κι αλλιως εγω τους κωδικους, εχω μια αδιορατη φοβια, μηπως μου κλεψουν καποια στιγμη τη συσκευη, και καταφερουν και μου χακεψουν με καποιο τροπο τον τραπεζικο λογαριασμο μεσω του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να βαλω την εφαρμογη για winbank mobile banking.

Αλλα παροτι θα δινω ετσι κι αλλιως εγω τους κωδικους, εχω μια αδιορατη φοβια, μηπως μου κλεψουν καποια στιγμη τη συσκευη, και καταφερουν και μου χακεψουν με καποιο τροπο τον τραπεζικο λογαριασμο μεσω του κινητου.

 

Αφού δίνεις από την αρχή τα στοιχεία εισόδου, πως θα μπουν στον τραπεζικό σου λογαριασμό;

Απλώς δεν γίνεται!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορούμε να κρατάμε σημειώσεις και να κλειδώνουν.Για να αποθηκεύουμε δηλαδή κωδικούς,pin κλπ.

 

Εvernote!!! κορυφη!!!! με ευκολο και ευχαριστο περιβαλλον! θα σε βολεψει σιγουρα!! πας ρυθμησεις και βαζεις και κωδικο.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...