Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα

υπαρχει καποιο προγραμμα ή καποιος τροπος να σβησω μαζικα ολες τις εφαρμογες που τρεχουν ταυτοχρονα στο ταμπλετ μου?

Δεν θελω καποιον task killer απλα καποιο widjet ή καποιο προγραμμα που να κανει αυτο που λεω αντι να κανω swype μια μια τις εφαρμογες που ειναι ανοικτες οταν πατησω πανω στο κουμπι με τα δυο τετραγωνακια του ταμπλετ.

Πχ στο s3 εχει κουμπι "διαγραφη" που τα διαγραφει με τη μια ολες και πατωντας και στο διπλανο κουμπι κανει διαγραφη και της μνημης.

ευχαριστω και ευχομαι να σας εδωσα να καταλαβετε

 

Βάλε greenify και καθαρισες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα αυτό: NlpUnbounce - Reduce NLP Wakelocks και είπα να το μοιραστώ μαζί σας..

Στην ουσία μειώνει το χρόνο που έχει δηλώσει η google στην υπηρεσία Play Services, σχετικά με το κάθε πότε θα μπορεί να ξυπνάει την συσκευή.

Προεπιλεγμένο είναι κάθε 60 δεύτερα ενώ με αυτό το βάζετε όσο θέλετε (default είναι στα 240 δεύτερα).

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Απαιτεί το Xposed Framework για να δουλέψει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου η ηχογράφηση είναι αμφίδρομη?:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν εννοείς να παρακολουθείς αποτελέσματα: LIVE SCORE 7/24

 

 

 

Οχι....να βλέπω live αγώνες θέλω αλλά χωρίς τη χρήση του Flash player!!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι....να βλέπω live αγώνες θέλω αλλά χωρίς τη χρήση του Flash player!!!

με αυτα που σου έστειλα (πμ) βλέπεις και με και χωρίς (δεν εκανες δουλειά?)

Link to comment
Share on other sites

Οχι....να βλέπω live αγώνες θέλω αλλά χωρίς τη χρήση του Flash player!!!

 

xbmc έχει τα πάντα όλα

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

υπαρχει καποιο προγραμμα ή καποιος τροπος να σβησω μαζικα ολες τις εφαρμογες που τρεχουν ταυτοχρονα στο ταμπλετ μου?

Δεν θελω καποιον task killer απλα καποιο widjet ή καποιο προγραμμα που να κανει αυτο που λεω αντι να κανω swype μια μια τις εφαρμογες που ειναι ανοικτες οταν πατησω πανω στο κουμπι με τα δυο τετραγωνακια του ταμπλετ.

Πχ στο s3 εχει κουμπι "διαγραφη" που τα διαγραφει με τη μια ολες και πατωντας και στο διπλανο κουμπι κανει διαγραφη και της μνημης.

ευχαριστω και ευχομαι να σας εδωσα να καταλαβετε

 

Εαν εισαι root βαλε exposed και δοκιμασε το gravity box..

Εαν σου δουλεψει θα εχεις επιλογη να εμφανισεις αυτες τις κλασσικες 3 γραμουλες που κανουν ακριβως αυτο που θες...

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτο??

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τι ειναι αυτο??

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=378116

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτο??

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τι ειναι αυτο??

για streaming (τα παντα όλααααα ) παρε μια γεύση απο youtube(πρέπει ). αλλά για σένα που δεν θελεις flash player δεν θα σε βολέψει (χρησιμοποιεί επίσης acestream και sopcast ) οπως το acestream δεν σου ειναι συμβατό όπως μου έγραψες οπότε ..... εαν ψηθείς εδω θα βρεις τα πάντα https://mega.co.nz/#F!28QiRLJY!K1VPNCEyr2mzM2MWXxdKnw

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα αυτό: NlpUnbounce - Reduce NLP Wakelocks και είπα να το μοιραστώ μαζί σας..

Στην ουσία μειώνει το χρόνο που έχει δηλώσει η google στην υπηρεσία Play Services, σχετικά με το κάθε πότε θα μπορεί να ξυπνάει την συσκευή.

Προεπιλεγμένο είναι κάθε 60 δεύτερα ενώ με αυτό το βάζετε όσο θέλετε (default είναι στα 240 δεύτερα).

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Απαιτεί το Xposed Framework για να δουλέψει.

 

ναι το ειδα και εγω

καλο εργαλειο και σε συνδυασμο με το greenify θα κανει καλη εξοικονομηση μπαταριας

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω αρκετά μεγαλύτερο χρόνο, τι επιπτώσεις θα έχω;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα το πρώτο και το δεύτερό στα 480,σωστό???

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω αρκετά μεγαλύτερο χρόνο, τι επιπτώσεις θα έχω;

 

Γενικά επιπτωσεις δεν υπάρχουν. Αν μπειτε στο νήμα του δημιουργού γράφει αρκετές λεπτομέρειες.

 

Το έβαλα το πρώτο και το δεύτερό στα 480,σωστό???

Όποια τιμή και να βάλεις δεν είναι λάθος. Εγώ έχω αφήσει stock τιμές.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα αυτό: NlpUnbounce - Reduce NLP Wakelocks και είπα να το μοιραστώ μαζί σας..

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Απαιτεί το Xposed Framework για να δουλέψει.

 

Αυτό με το Xposed Framework δεν καταλαβαίνω, μπορεί κάποιος να εξηγήσει πως το κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το Xposed Framework δεν καταλαβαίνω, μπορεί κάποιος να εξηγήσει πως το κάνουμε;

 

http://www.greeceandroid.gr/dev/1271-xposed-framework-installation-and-modules

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το superbeam δεν απαιτεί σύνδεση internet, ούτε router για ανταλλαγή αρχείων μεταξύ κινητών. Αν κάποιο από τα κινητά δεν υποστηρίζει την τεχνολογία beam, απλά το μετατρέπει σε WiFi hotspot αυτόματα.

Πριν λίγο έστειλα απ το κινητό σε λαπτοπ αρχείο mkv

Είναι ακριβώς αυτό που έψαχνα!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το instagram τις τελευταίες μέρες? ???

Εμένα είναι πολύ αργό :(

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

παιδες παιζει θεμα με το viber?

πηγα να κανω κληση σημερα και δεν ακουγα τιποτα απο το ηχειο .....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το Xposed Framework δεν καταλαβαίνω, μπορεί κάποιος να εξηγήσει πως το κάνουμε;

 

Σκεψου οτι το xposed ειναι μια εφαρμογη που "αφηνει" τις αλλες "υπο-εφαρμογες" να δουλεψουν.

Δηλαδη χωρις αυτο γιοκ!!!

Φαντασου κατι οπως......τα icon packs ή τα themes που καθονται πανω στον launcher.

Βεβαια το παραδειγμα ειναι τελειως αστοχο απλα για να τα βαλεις ετσι σε μια σειρα....

Να ετσι ειναι το menu για να παρεις μια ιδεα

Link to comment
Share on other sites

 

 

Σκεψου οτι το xposed ειναι μια εφαρμογη που "αφηνει" τις αλλες "υπο-εφαρμογες" να δουλεψουν.

Δηλαδη χωρις αυτο γιοκ!!!

Φαντασου κατι οπως......τα icon packs ή τα themes που καθονται πανω στον launcher.

Βεβαια το παραδειγμα ειναι τελειως αστοχο απλα για να τα βαλεις ετσι σε μια σειρα....

 

Αφού μιλάμε λοιπόν απλά για ένα apk για εγκατάσταση και όχι αρχείο για "φλασάρισμα" θα το δοκιμάσω, είμαι και root αυτή τη στιγμή.. ευχαριστώ παιδιά! :)

 

Edit: όσον αφορά το xposed πάλι κι επειδή βλέπω ότι θέλει εγκατάσταση το framework μέσα από την εφαρμογή, σε περίπτωση που θέλω να το βγάλω αύριο μεθαύριο μπορώ με απλή απεγκατάσταση;

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ψάχνω μια εφαρμογή που να κάνει το εξής απλό σχετικά κόλπο: με το πάτημα πχ του power button ή με κάποιο άλλο τρόπο, να κάνει screen off χωρίς να μπαίνει η συσκευή σε sleep mode. Πχ να είναι σε youtube, να πατάς το power button, να κλείνει η οθόνη και στο κινητό να συνεχίζει να τρέχει κανονικά το youtube ή όποια άλλη εφαρμογή έχεις φορτώσει.

Στο κινητό δεν έχει γίνει root. Έχει πάρει κάτι τέτοιο το μάτι σας?

Link to comment
Share on other sites

Αφού μιλάμε λοιπόν απλά για ένα apk για εγκατάσταση και όχι αρχείο για "φλασάρισμα" θα το δοκιμάσω, είμαι και root αυτή τη στιγμή.. ευχαριστώ παιδιά! :)

 

Edit: όσον αφορά το xposed πάλι κι επειδή βλέπω ότι θέλει εγκατάσταση το framework μέσα από την εφαρμογή, σε περίπτωση που θέλω να το βγάλω αύριο μεθαύριο μπορώ με απλή απεγκατάσταση;

 

Μέσα στην εφαρμογή του xposed έχει επιλογή απεγκατάστασης.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ποια θεωρείται η καλύτερη εφαρμογή για μετακίνηση με τις συγκοινωνίες στο Λονδίνο; δηλαδή από το σημείο που είσαι και που εντοπίζει το GPS και θες να πας σε ένα άλλο μέρος να σου λέει τους συνδυασμούς των μέσων. Θα ήθελα να μην κάνει χρήση data.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ποια θεωρείται η καλύτερη εφαρμογή για μετακίνηση με τις συγκοινωνίες στο Λονδίνο; δηλαδή από το σημείο που είσαι και που εντοπίζει το GPS και θες να πας σε ένα άλλο μέρος να σου λέει τους συνδυασμούς των μέσων. Θα ήθελα να μην κάνει χρήση data.

Εκεί θες μόνο μετρό.

Οπότε κατεβάζεις την εφαρμογή Metro24 που σου δίνει πρόσβαση σε όλους τους χάρτες μετρό των μεγάλων πόλεων και που κάνει και αυτό που θες με το gps. Επίσης δηλώνεις favourite stations κλπ.

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...