Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασα το yahoo weather στο LG L9 II, αλλά δεν μου βρίσκει τις πόλεις στην αναζήτηση. Μόνο με gps βρίσκει εκεί που είμαι, όμως δεν μπορώ να προσθέσω άλλη τοποθεσία. Μπορεί κανείς να με βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

μα πώς είναι δυνατόν να μπορεί να γίνει αυτό;

 

χαχαχα γιατί να μην γίνεται; δεν ρώτησα εάν πετάει το κινητό...μπορεί να υπάρχει εφαρμογή που να σου λέει το σκορ του ματσ..δεν ψάχνω εφαρμογή για να πετάω το κινητό στον αέρα...-.-

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξω το μέγεθος των widget?πχ από 4χ3 να το κάνω 5χ2

 

Κάποια widgets υποστηρίζουν resize. Αν το κρατήσεις πατημένο κ το αφήσεις μετά απο λίγο βγάζει ενα πλαίσιο με τεσσερις τελείες. Πατώντας κ τραβοντας τις τελείες αλλάζει το μεγεθος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για να βλέπω τα score από το μουντιάλ χωρίς σύνδεση στο internet?

 

Φυσικά και γίνεται. Ανοίγεις την τηλεόραση

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογή είναι ε; χαχαχα πολύ έξυπνο ...

 

Όταν ρωτάς τέτοια πράγματα τέτοιες απαντήσεις θα παίρνεις! ΠΩΣ θα μάθει η εφαρμογή το σκορ πχ;;;;; θα επικοινωνεί με την Βραζιλία μέσω σύννεφων η ταχυδρομικών περιστεριών;;;;

Link to comment
Share on other sites

Όταν ρωτάς τέτοια πράγματα τέτοιες απαντήσεις θα παίρνεις! ΠΩΣ θα μάθει η εφαρμογή το σκορ πχ;;;;; θα επικοινωνεί με την Βραζιλία μέσω σύννεφων η ταχυδρομικών περιστεριών;;;;

 

ρε μάγκες μια ερώτηση έκανα. ο λόγος που φέρεστε έτσι ποιος είναι;

Link to comment
Share on other sites

ρε μάγκες μια ερώτηση έκανα. ο λόγος που φέρεστε έτσι ποιος είναι;

 

Καλαμπούρι κάνουμε, μην παρεξηγεισαι. :)

Πρέπει να ξέρεις ότι οποιαδήποτε πληροφορία τέτοιου είδους θέλει data

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

ρε μάγκες μια ερώτηση έκανα. ο λόγος που φέρεστε έτσι ποιος είναι;

 

Μην εννοείς το κινητό να κάνει ενημερώσεις σε ειδήσεις όταν έχεις σύνδεση internet με WiFi πχ και εσύ να διαβάζεις τις ειδήσεις όταν είσαι χωρίς σύνδεση? Γιατί αυτό γίνεται χρησιμοποιώντας ένα πρόγραμμα RSS.

Link to comment
Share on other sites

ρε μάγκες μια ερώτηση έκανα. ο λόγος που φέρεστε έτσι ποιος είναι;

 

ξεκόλλα πλάκα κάνω! αλλά η πληροφορία πλέον θέλει data! μόνο μέσω wifi είναι δωρεάν εννοείται!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για να βλέπω τα score από το μουντιάλ χωρίς σύνδεση στο internet?

 

χαχαχα γιατί να μην γίνεται; δεν ρώτησα εάν πετάει το κινητό...μπορεί να υπάρχει εφαρμογή που να σου λέει το σκορ του ματσ..δεν ψάχνω εφαρμογή για να πετάω το κινητό στον αέρα...-.-

 

Για να δεις τα score πρέπει το κινητό σου να επικοινωνήσει με ένα server που θα έχει αυτή την πληροφορία.

Αυτό γίνεται μέσω σύνδεσης internet. Χωρίς αυτή τη σύνδεση δεν μπορεί να πάρει αυ΄τη την πληροφορία.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλαράκι, πραγματικά σε λυπάμαι.

Έχεις πιάσει πόσες εφαρμογές που κανοΝικά δουλεύουν μια χαρά και σε σένα σκάνε όλο προβλήματα.

Και είναι κουφό με τέτοιο κινητό όπως το Ν4 να έχεις τόσα θέματα, αλλά κάτι δεν πάει καλά με σένα.

Έχω στο κινητό 200+ εφαρμογές, δεν δουλεύει σωστά το Swype (δεν είμαι ο μόνος, διαβάζεις το αντίστοιχο thread για τα των πληκτρολογίων) και έφαγε κόλλημα το Tapatalk και δεν μου εμφάνιζε τα post του myphone, και με λυπάσαι; o_O

 

 

Το πρόβλημα του Tapatalk λύθηκε με logout και login btw.

Ευχαριστώ τον φίλο που μου απάντησε πως δεν είχε πρόβλημα κάποιο εκείνη τη στιγμή.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα γιατί να μην γίνεται; δεν ρώτησα εάν πετάει το κινητό...μπορεί να υπάρχει εφαρμογή που να σου λέει το σκορ του ματσ..δεν ψάχνω εφαρμογή για να πετάω το κινητό στον αέρα...-.-

 

Αφού θες απάντηση σε τέτοια ερώτηση λοιπόν άκου.

 

ΌΧΙ δυστυχώς δεν υπάρχει τέτοια εφαρμογή και δεν πρόκειται να υπάρξει στο προσεχές μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έχασα δεδομένα απο την εξωτερική SD ( ευτυχώς τα εχω backup)

 

Με ποιο πρόγραμμα να την τσεκάρω ? Υπάρχει και η δυνατότητα να τη τσεκάρω στο pc (εχω card reader) ....

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παλια μια εφαρμογη που εστελνα μηνυμα με οτι αποστολεα ηθελα και οχι το κανονικο νουμερο!δεν θυμαμαι πως την λενε ομως!μπορει καποιος να βοηθησει???

 

Υπήρχε το Incognito SMS που δούλευε, αλλά τελευταία φορά που το δοκίμασα δεν έκανε δουλειά, τώρα που το δοκιμάζω πάλι δε συνδέεται, ενώ αφαιρέθηκε από το play store.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει εφαρμογή να κλείνει το τηλέφωνο οταν κανω κλήση και το φερνω στο αυτί; Γιατί μένει ανοιχτό και πατιούνται μόνα τους τα κουμπιά.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει εφαρμογή να κλείνει το τηλέφωνο οταν κανω κλήση και το φερνω στο αυτί; Γιατί μένει ανοιχτό και πατιούνται μόνα τους τα κουμπιά.

 

όλα τα κινητά πλέον έχουν αισθητήρα που μόλις πλησιάζεις το κινητό στο αυτί σου σβήνει η οθόνη. ποιο κινητό έχεις; μήπως δεν το πλησιάζεις σωστά στο σημείο που είναι ο αισθητήρας; και εμένα εσένα 5 ιντσών κινητό κινέζικο πολλές φορές δεν εσβηνε γιατί λόγω μεγάλου μεγέθους κινητού δεν "πετυχαινα" τον αισθητήρα!

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί έκανα μια πατάτα.έσβησα μια φωτογραφία κατά λάθος και ψάχνω για κάποια εφαρμογή που να μπορεί να επαναφέρει διεγραμμενες φωτογραφίες.έχετε δοκιμάσει κάποια με επιτυχία; Σημειωτέον ότι ήταν αποθηκευμένη στην εσωτερική μνήμη του κινητού
Link to comment
Share on other sites

Το πρωί έκανα μια πατάτα.έσβησα μια φωτογραφία κατά λάθος και ψάχνω για κάποια εφαρμογή που να μπορεί να επαναφέρει διεγραμμενες φωτογραφίες.έχετε δοκιμάσει κάποια με επιτυχία; Σημειωτέον ότι ήταν αποθηκευμένη στην εσωτερική μνήμη του κινητού

Υπάρχει μια εφαρμογή που λέγεται GetDataBack που είναι για PC. Ψάξ'τη, θα σε σώσει σίγουρα..

 

Θα συνδέσεις το κινητό με το pc και μετά ανοιγεις την εφαρμογή. Αν δεν την βρίσκεις, στείλε μου πμ, να δούμε τι θα γίνει..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.Όταν θα έχω πρόσβαση σε υπολογιστή θα την δοκιμάσω και θα ενημερώσω για τα αποτελέσματα
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή μεγεθυντικού φακού ώστε να βλέπω, όταν τον επιλέγω, σε μεγαλύτερη κλίμακα πχ τους αριθμούς τηλεφώνου των επαφών ; Δεν θέλω γενικότερο μεγάλωμα της γραμματοσειράς ή των εικονιδίων που τα μεγαλώνει όλα. Μεγεθυντικό φακό για προσωρινή μεγέθυνση του σημείου που επιλέγω.

Είχα παλιά σε wm κάτι τέτοιο αλλα σε android δεν βρήκα

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί έκανα μια πατάτα.έσβησα μια φωτογραφία κατά λάθος και ψάχνω για κάποια εφαρμογή που να μπορεί να επαναφέρει διεγραμμενες φωτογραφίες.έχετε δοκιμάσει κάποια με επιτυχία; Σημειωτέον ότι ήταν αποθηκευμένη στην εσωτερική μνήμη του κινητού

Αν είσαι root δοκίμασε την εφαρμογή diskdigger.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...