Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάλι δεν μπαίνει καθόλου και βγάζει μυνήματα 'This forum is not supported'. Πώς γίνεται στις σε σας να μπαίνει κανονικά και σε μένα καθόλου;

 

Απεγκατασταση και επανεγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

Καμιά εφαρμογή να βάζουμε φόντο ολόκληρο το wallpaper, υπάρχει;
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εμπειρία από remote desktop applications ?

Είμαι μεταξύ team viewer και splashtop.Το πρώτο είναι δωρεάν το δεύτερο με πληρωμή.

 

Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως να κάνω είναι hd video και gaming (ελαφρύ,τύπου hearthstone).Έχει δοκιμάσει κανείς κ τα δύο σε λίγο πιο απαιτητικές διαδικασίες από απλή μεταφορά αρχείου να μας πει εντυπώσεις?

 

Για gaming έχω δοκιμάσει το team viewer. Παρακολουθούσα στην οθόνη μου το παιχνίδι που παιζόταν σε άλλον υπολογιστή (σε διαφορετικό δίκτυο), χωρίς ιδιαίτερα σκαλώματα (fm14). Μόνο στις πολύ γρήγορες εναλλαγές έχανε κάποια frames, αλλά όχι σε βαθμό που να μην μπορώ να το παρακολουθήσω. Για το δεύτερο δεν γνωρίζω να σου πω, δεν το έχω χρησιμοποιήσει.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καμιά εφαρμογή να βάζουμε φόντο ολόκληρο το wallpaper, υπάρχει;

 

Για ρίξε μια ματιά σ' αυτή.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εμπειρία από remote desktop applications ?

Είμαι μεταξύ team viewer και splashtop.Το πρώτο είναι δωρεάν το δεύτερο με πληρωμή.

 

Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως να κάνω είναι hd video και gaming (ελαφρύ,τύπου hearthstone).Έχει δοκιμάσει κανείς κ τα δύο σε λίγο πιο απαιτητικές διαδικασίες από απλή μεταφορά αρχείου να μας πει εντυπώσεις?

\

 

για να πω την αλήθεια teamviewer στο κινητό δεν έχω δοκιμάσει για να το συγκρίνω με splashtop

 

Τι έχω κάνει με splashtop: Έχω παίξει world of warcraft από το κινητό (όσο γινόταν τελοσπάντων λόγω οθόνης :lol: - και σε High Settings), δοκιμαστικά φυσικά το έκανα κι όχι για να παίξω. Η απόδοση ήταν πολύ άνω του αναμενόμενου, συγκεκριμένα δεν είχα κανένα πρόβλημα, κόλλημα, οτιδήποτε. Βρισκόμουν μέχρι και έναν όροφο κάτω όπου το σήμα πήγαινε από το wireless router σε range extender και μετά στο κινητό, και πάλι κόλλημα δεν είδα.

 

Πρόσφατα έπρεπε να είμαι στο κρεβάτι 2 μέρες λόγω υγείας και έβλεπα σειρές στο κινητό μέσω splashtop, οι οποίες μάλιστα ήταν streaming από το internet μέσω του xbmc, δεν ήταν δηλαδή αποθηκευμένες στον σκληρό μου. Είχα κλείσει τον ήχο από το κινητό και άκουγα από τα ηχεία του pc την σειρά χωρίς καθυστέρηση! Εντυπωσιάστηκα. Κανένα κόλλημα και πάλι, ούτε μια φορά.

 

Όλα αυτά στη δωρεάν έκδοση του splashtop!

Edited by opethmmad
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα αυτή την εφαρμογή μήπως δω καμία διαφορά στην άθλια μπαταρία που είχα τις τελευταίες μέρες αλλά υπάρχει μόνο ένα θεματακι. Μου απενεργοποιει την δόνηση στα κουμπάκια κάτω (στο Galaxy s3) και με ενοχλεί πάρα πολύ και δεν βρίσκω που είναι η επιλογή!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bitdefender.smartbattery

 

Γενικά δεν θέλω να μου απενεργοποιει την δόνηση.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα αυτή την εφαρμογή μήπως δω καμία διαφορά στην άθλια μπαταρία που είχα τις τελευταίες μέρες αλλά υπάρχει μόνο ένα θεματακι. Μου απενεργοποιει την δόνηση στα κουμπάκια κάτω (στο Galaxy s3) και με ενοχλεί πάρα πολύ και δεν βρίσκω που είναι η επιλογή!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bitdefender.smartbattery

 

Γενικά δεν θέλω να μου απενεργοποιει την δόνηση.

για δες και το battery doctor

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει χρησιμοποιήσει το Mail OWA;

Αν ναι, θα ήθελα να μοιραστεί την εμπειρία του μαζί μας.

Με ενδιαφέρει η εν λόγω εφαρμογή γιατί παίζει "από πάνω" στο OWA χωρίς να χρειάζεται τις ρυθμίσεις ασφαλείας του exchange server (που εκεί όπου εργάζομαι είναι αρκετές και δε θέλω να παραχωρήσω δικαιώματα χρήστη). Την αγόρασα για 10 λεπτά και είδα ότι τρέχει καλά.

Μετά έκανα refund, και ψάχνω εντυπώσεις από μακροχρόνια χρήση, για να μη φάω καμιά πατάτα.

12 ευρουλάκια είναι αυτά.

Δε με πειράζει να τα ξοδέψω, αλλά ας είναι για μια εφαρμογή που παίζει χωρίς προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ χρησιμοποιώ exchange server για την εταιρική αλληλογραφία υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί το pin που ζητάει η συσκευή μετά το κλείδωμα ?
Link to comment
Share on other sites

Στον Firefox πως πάω από όπου να είμαι στην αρχική οθόνη;

Επίσης πως βγαίνω από το full screen?

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ χρησιμοποιώ exchange server για την εταιρική αλληλογραφία υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί το pin που ζητάει η συσκευή μετά το κλείδωμα ?

 

Υπάρχει, αλλά πρέπει να είσαι root!

Χρειάζεσαι Xposed και το Exhange Bypass 1.2 :)

Παίζει όνειρο!

Link to comment
Share on other sites

\

 

για να πω την αλήθεια teamviewer στο κινητό δεν έχω δοκιμάσει για να το συγκρίνω με splashtop

 

Τι έχω κάνει με splashtop: Έχω παίξει world of warcraft από το κινητό (όσο γινόταν τελοσπάντων λόγω οθόνης :lol: - και σε High Settings), δοκιμαστικά φυσικά το έκανα κι όχι για να παίξω. Η απόδοση ήταν πολύ άνω του αναμενόμενου, συγκεκριμένα δεν είχα κανένα πρόβλημα, κόλλημα, οτιδήποτε. Βρισκόμουν μέχρι και έναν όροφο κάτω όπου το σήμα πήγαινε από το wireless router σε range extender και μετά στο κινητό, και πάλι κόλλημα δεν είδα.

 

Πρόσφατα έπρεπε να είμαι στο κρεβάτι 2 μέρες λόγω υγείας και έβλεπα σειρές στο κινητό μέσω splashtop, οι οποίες μάλιστα ήταν streaming από το internet μέσω του xbmc, δεν ήταν δηλαδή αποθηκευμένες στον σκληρό μου. Είχα κλείσει τον ήχο από το κινητό και άκουγα από τα ηχεία του pc την σειρά χωρίς καθυστέρηση! Εντυπωσιάστηκα. Κανένα κόλλημα και πάλι, ούτε μια φορά.

 

Όλα αυτά στη δωρεάν έκδοση του splashtop!

 

 

Από το κινητό μου,μέσω teamviewer μπορώ να συνδεθω με το tab μου;;Έκανα μια απόπειρα αλλά τζίφος!!!!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση και απο μένα....

 

Όποετε μπαίνω στο Gallery να δω photos, lagάρει πολύ έντονα. Τρώει σκαλώματα, όταν βγαίνω απο έναν φάκελο και πάω να ανοίξω έναν άλλον. Τι μπορώ να κάνω; Να αρχίσω να σβήνω photos;

 

Επίσης, βλέπω οτι άρχισε γενικά να μην είναι όσο smooth ήταν στην αρχή, και δεν ξέρω πως να το διορθώσω εκτός απο το να το στήσω απο την αρχή..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν έβαζες το xbmc στο κινητό σου;

 

αυτό μας νοιάζει; :p

γιατί λίγες μέρες πριν πάθω ότι έπαθα είχα περάσει νέα ρομ και δεν είχα προλάβει να το ξαναεγκαταστήσω/σετάρω , και στη φάση που ήμουν (πόνος-ακίνητος) το τελευταίο που ήθελα να κάνω είναι να πατάω τα μικροσκοπικά κουμπάκια του xbmc στην ήδη μικρή οθόνη του s3mini :lol:

 

@petros11 δεν έχω ιδέα φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση και απο μένα....

 

Όποετε μπαίνω στο Gallery να δω photos, lagάρει πολύ έντονα. Τρώει σκαλώματα, όταν βγαίνω απο έναν φάκελο και πάω να ανοίξω έναν άλλον. Τι μπορώ να κάνω; Να αρχίσω να σβήνω photos;

 

Επίσης, βλέπω οτι άρχισε γενικά να μην είναι όσο smooth ήταν στην αρχή, και δεν ξέρω πως να το διορθώσω εκτός απο το να το στήσω απο την αρχή..... ;)

 

Για αρχή κανε μια εκκαθάριση στην gallery .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή κανε μια εκκαθάριση στην gallery .

 

Τι ακριβώς εννοείς; Clear data να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς; Clear data να κάνω;

 

Πήγαινε ρυθμίσεις >διαχείρισή εφαρμογών >όλα> βρες την gallery και κανε εκκαθάριση δεδομένων

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις >διαχείρισή εφαρμογών >όλα> βρες την gallery και κανε εκκαθάριση δεδομένων

 

Μόλις το έκανα, αλλά δεν έστρωσε...

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς πρόσφατα launcher για tablet που τον ικανοποίησε;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα, αλλά δεν έστρωσε...

 

Μήπως έχει να κάνει με την sd ?

Κατέβασε το quickpic και δες αν σου φορτώνει γρήγορα τις εικόνες .

 

edit :επίσης κάτι που είχα παρατηρήσει στο note 2 όταν το είχα είναι οτι κλείνοντας το wi- fi η gallery άνοιγε ποιο γρήγορα .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει να κάνει με την sd ?

Κατέβασε το quickpic και δες αν σου φορτώνει γρήγορα τις εικόνες .

 

edit :επίσης κάτι που είχα παρατηρήσει στο note 2 όταν το είχα είναι οτι κλείνοντας το wi- fi η gallery άνοιγε ποιο γρήγορα .

 

Το quickpic δουλεύει τέλεια....έτσι όπως θα ήθελα. Το θέμα είναι οτι το "μαμά", δεν......

Link to comment
Share on other sites

\

 

για να πω την αλήθεια teamviewer στο κινητό δεν έχω δοκιμάσει για να το συγκρίνω με splashtop

 

Τι έχω κάνει με splashtop: Έχω παίξει world of warcraft από το κινητό (όσο γινόταν τελοσπάντων λόγω οθόνης :lol: - και σε High Settings), δοκιμαστικά φυσικά το έκανα κι όχι για να παίξω. Η απόδοση ήταν πολύ άνω του αναμενόμενου, συγκεκριμένα δεν είχα κανένα πρόβλημα, κόλλημα, οτιδήποτε. Βρισκόμουν μέχρι και έναν όροφο κάτω όπου το σήμα πήγαινε από το wireless router σε range extender και μετά στο κινητό, και πάλι κόλλημα δεν είδα.

 

Πρόσφατα έπρεπε να είμαι στο κρεβάτι 2 μέρες λόγω υγείας και έβλεπα σειρές στο κινητό μέσω splashtop, οι οποίες μάλιστα ήταν streaming από το internet μέσω του xbmc, δεν ήταν δηλαδή αποθηκευμένες στον σκληρό μου. Είχα κλείσει τον ήχο από το κινητό και άκουγα από τα ηχεία του pc την σειρά χωρίς καθυστέρηση! Εντυπωσιάστηκα. Κανένα κόλλημα και πάλι, ούτε μια φορά.

 

Όλα αυτά στη δωρεάν έκδοση του splashtop!

 

 

ποια η διαφορα με την προ εκδοση αφου κανει τοσα?

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει, αλλά πρέπει να είσαι root!

Χρειάζεσαι Xposed και το Exhange Bypass 1.2 :)

Παίζει όνειρο!

 

Τι κάνει αυτό ακριβώς που χρησιμεύει τι παρακάμπτει λόγο περιορισμένων αγγλικών δεν έχω απάντηση στα ερωτήματά μου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...