Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια προτείνετε ως την καλύτερη εφαρμογή για να βλέπω το pc από το κινητό μου?

 

1. teamviewer

2. Jump desktop

3. Splashtop

 

Δεν ξέρω τι εννοείς καλύτερη, πάντως το teamviewer δουλεύει απροβλημάτιστα .

 

Και μου αρέσει πολύ που μπορείς να συνδεθείς με account.. έτσι μπορείς να συνδέσεις εύκολα αρκετούς υπολογιστές.

Link to comment
Share on other sites

σβηστες ολες. μονο μπαταρία σου τρώνε. βαλε το battery stats δες τι σου χαλαει μπαταρια, και μεσω του greenify παγωσετο. απλα πταγματα.

 

Αυτό ακριβώς. Είναι λίγο υπερβολή αυτό που κάνεις. Και μην νομίζεις πως τα προγράμματα κάνουν μαγικά. στην ουσία πετσοκόβουν το κινητό. Χαμηλώνουν φωτεινότητα, κλείνουν data/wifi/gps, κτλ κτλ. Καλύτερα να το ρυθμίσεις όπως θες και να ενστερνιστείς την ιδέα πως το κινητό σου θα το φορτίζεις κάθε μέρα σχεδόν.

 

Φυσικά. Διότι και τα 3 σου καταναλώνουν μπαταρία, και μπορεί πάνω κάτω να κάνουν τα ίδια πράγματα. Είναι σαν να θες να αδυνατίσεις γρήγορα και να τρως 3 δίαιτες ταυτόχρονα. Μπορείς να αδυνατίσεις έτσι;

 

Επικό (και πολύ εύστοχο) παράδειγμα.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω σε αυτό που λες... Αν έχω την αλφα ρομ και θέλω να βάλω τη β (και οι δύο cyanogenmod) κάνω backup ααπό το CMW και αφού περάσω την καινούρια restore? I Πρέπει να κάνω wipe data τα πάντα..Θα μεμείνει το backuped?

 

κανεις backup αυτη που εχεις

μετα full wipe

περνας την καινουργια και τελος

 

σημειωση:το backup δεν διαγραφεται με το full wipe.παραμενει στην sdcard

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες άλλο λειτουργικό εξηγείται. Μετά την 4.2.2 η υποστήριξη φλας έγινε τελείως προβληματική .Ο μαμά browser δεν στο παίζει ;

Αλλιώς βάλε Firefox beta.

 

Αυτο παλι πως σου ηρθε;

Εγω στο nexus και με 4.2.2 και με 4.3 κανενα προβλημα.

 

Παιδια τυχαια βρηκα λυση επιτελους στον boat και τωρα ενω πριν κρασαρε δραματικα παιζει παντου το φλας...

Τι εκανα απλα αλλαξα την ρυθμιση της λειτουργιας προβολης απο desktop που εχω σε λειτουργια iphone

και παιζει τα παντα ολα πολυ καλα !!! Γλυτωσα την πωληση του ... !!! :D :D :D

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

κανεις backup αυτη που εχεις

μετα full wipe

περνας την καινουργια και τελος

 

σημειωση:το backup δεν διαγραφεται με το full wipe.παραμενει στην sdcard

 

Ρωταω οποιον ξερει (αν και δεν ξερω αν ειναι το σωστο μερος).Κανωντας restore μου βγηκε ''md5 mismatch''. Aπο οσο εψαξα πρεπει να μπω με file explorer στο αρχειο του backup, να σβησω το nadroid.md5 και να κανω αλλο με το ιδιο ονομα...το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει το αρχειο με μεσα στο backup. Εχει τυχει σε κανενα?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ρωταω οποιον ξερει (αν και δεν ξερω αν ειναι το σωστο μερος).Κανωντας restore μου βγηκε ''md5 mismatch''. Aπο οσο εψαξα πρεπει να μπω με file explorer στο αρχειο του backup, να σβησω το nadroid.md5 και να κανω αλλο με το ιδιο ονομα...το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει το αρχειο με μεσα στο backup. Εχει τυχει σε κανενα?

 

δεν υπαρχει αρχειο;;;; ενας αδειος φακελος;;;

απο που το βλεπεις αυτο; μεσω του κινητου ή και μεσω του pc;

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει αρχειο;;;; ενας αδειος φακελος;;;

απο που το βλεπεις αυτο; μεσω του κινητου ή και μεσω του pc;

 

Μεσω του κινητου. Εκανα εγω ενα αρχειο με το ονομα αυτο, ξεκινησε το recovery, εγραψε κατι για το system οτι δεν και κολλησε μετα στο samsung. Δεν πειραζει θα το στησω απο την αρχη....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω μια εφαρμογή που να μπορω να στέλνω μεσω wifi τις φωτο που τραβαω με το κινητο. Κατι σαν backup ομως. Οχι απλη μεταφορα και φυσικα να μπορω να ρυθμισω ποτε θα κανει τον συγχρονισμό. Ας πουμε καθε Κυριακή βραδυ θα κανεις backup φωτος και βιντεο που εχω τραβηξει ολη την εβδομάδα. Μια φορα και να μην ξανά ασχοληθώ.

 

Υπαρχει κατι τέτοιο;

 

Ευχαριστω πολυ για τυχον απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω μια εφαρμογή που να μπορω να στέλνω μεσω wifi τις φωτο που τραβαω με το κινητο. Κατι σαν backup ομως. Οχι απλη μεταφορα και φυσικα να μπορω να ρυθμισω ποτε θα κανει τον συγχρονισμό. Ας πουμε καθε Κυριακή βραδυ θα κανεις backup φωτος και βιντεο που εχω τραβηξει ολη την εβδομάδα. Μια φορα και να μην ξανά ασχοληθώ.

 

Υπαρχει κατι τέτοιο;

 

Ευχαριστω πολυ για τυχον απαντησεις.

 

Το foldersync κάνει αυτή τη δουλειά και έχει πολλές επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Γνωριζετε καποιο τροπο να παρω τα sms της nokia συσκευης μου με μορφη vmg και να τα μεταφερω σε αλλη συσκευη (zte) σε μορφη που να τα διαβαζει?

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Γνωριζετε καποιο τροπο να παρω τα sms της nokia συσκευης μου με μορφη vmg και να τα μεταφερω σε αλλη συσκευη (zte) σε μορφη που να τα διαβαζει?

Ευχαριστω πολυ.

 

Με μια απλή αναζήτηση για vmg, βρήκα αυτή http:// https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dolls.sdbackup την εφαρμογή. Δοκίμασε την μήπως κάνει δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα έχω δοκιμάσει ΟΛΑ και το μόνο που δουλευει είναι το "3 μπαταρίες εξτρα.apk" και αλλαγή κάθε 5 ώρες. Κι ένα Samsung E2600 για να μιλάω.

Τα σμαρτφον χρησιμοποιούν τις κλήσεις σαν τριτεύουσα λειτουργία πλέον.:D

Οτι και να βάλεις τρώει ακόμα πιο πολύ μπαταρία.

Εγώ τα παγώνω όλα κι ανοίγω ότι μου χρειάζεται μόνο. Ετσι οριακά βγάζω μια μέρα με 2G τον περισσότερο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το Battery Doctor!

 

Θα δοκιμάσω την τύχη μου με αυτό.

Αν δεν νιώσω διάφορα, αποκλείονται όλα.

 

 

Ναι τα έχω δοκιμάσει ΟΛΑ και το μόνο που δουλευει είναι το "3 μπαταρίες εξτρα.apk" και αλλαγή κάθε 5 ώρες. Κι ένα Samsung E2600 για να μιλάω.

Τα σμαρτφον χρησιμοποιούν τις κλήσεις σαν τριτεύουσα λειτουργία πλέον.:D

Οτι και να βάλεις τρώει ακόμα πιο πολύ μπαταρία.

Εγώ τα παγώνω όλα κι ανοίγω ότι μου χρειάζεται μόνο. Ετσι οριακά βγάζω μια μέρα με 2G τον περισσότερο χρόνο.

 

Μάλιστα... Σαν τασκ κιλερς ένα πράμα...

Είχα καιρό να ασχοληθώ με τέτοιου είδους εφαρμογές και όντως θυμάμαι τα ίδια χάλια όπως τα περιγράφεις ήταν και τότε. Απλως λέω μήπως άλλαξε κάτι, αλλά μάλλον όχι...

Πραγματικά απορώ πως γίνεται να έχουν όλες υψηλές βαθμολογίες.

 

Τίποτα σε root; ή τα ίδια;

 

ΥΓ: μιλάμε δεν περιγράφομαι (ή μάλλον εσύ δεν περιγραφεσαι). Διαβάζοντας μόνο την πρώτη πρόταση ήμουν έτοιμος να ψάξω για 3 μπαταρίες εξτρα στο play store!!! Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόγραμμα για να κατεβάζω βίντεο από youtube και να τα αποθηκεύει στην κάρτα μνήμης? Αν τα μετατρέπει και σε mp3 θα είμαι άρχοντας...
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Σαν τασκ κιλερς ένα πράμα...

Τίποτα σε root; ή τα ίδια;

 

Περίπου. Αλλά αν έχεις το S4 δεν χρειάζεσαι γιατί έχει τασκ κιλερ και μόνο του.

rom toolbox. Link2SD, Titanium back up, greenify κλπ μπορούν να παγώνουν εφαρμογές ωστε να μην ξεκινάνε μόνες τους όποτε θέλουν.

Μόνο αυτό βελτιώνει την κατάσταση.

Και πάντα για ρουτ μιλάμε. Χωρίς ρουτ 3 μπαταρίες εξτρα μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόγραμμα για να κατεβάζω βίντεο από youtube και να τα αποθηκεύει στην κάρτα μνήμης? Αν τα μετατρέπει και σε mp3 θα είμαι άρχοντας...

 

Υπάρχει το tubemate ( το βρίσκεις από Google ) αλλά μετά την τελευταία αναβάθμιση το ψιλοχαλασαν, συνεπώς αν υπάρχει κάποια άλλη πρόταση με ενδιαφέρει και μένα.

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόγραμμα για να κατεβάζω βίντεο από youtube και να τα αποθηκεύει στην κάρτα μνήμης? Αν τα μετατρέπει και σε mp3 θα είμαι άρχοντας...

 

 

Δοκιμασε το tubemate αλλα το κατεβαζεις απο την ιστοσελιδα τους ----> http://tubemate.net/

Καλουτσικο μου φαινεται, χτες το εβαλα και κατεβασα ενα βιντεακι. Για mp3 δεν ξερω αν κανει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το tubemate ( το βρίσκεις από Google ) αλλά μετά την τελευταία αναβάθμιση το ψιλοχαλασαν, συνεπώς αν υπάρχει κάποια άλλη πρόταση με ενδιαφέρει και μένα.

 

To videotube downloader το έχει δοκιμάσει κανείς? Έχει καλές κριτικές.

 

Επίσης ψάχνω ακόμη 2 εφαρμογές.

 

Η μια είναι για τηλεκοντρόλ (τηλεοράσεις κλπ). Αν και το watch on της samsung καλό είναι. Απλά λέω μήπως υπάρχει και κάτι άλλο.

 

και η άλλη εφαρμογή είναι για να βλέπω υψόμετρο, βαρόμετρο, θερμοκρασία κλπ (έχω το s4)

Link to comment
Share on other sites

Δειτε και αυτο για κατεβασμα απο youtube: OG YouTube Downloader

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς? Γιατί στις οδηγίες λέει να σβήσουμε εντελώς την youtube εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση τελικά τα καταφερα με το αυτόματο back up του google plus.

 

Εφαρμογή για να Κατεβαζεις από youtube και κάνει τα πάντα είναι το FREEdi youtube downloader. Δεν είναι στο play store αλλά στα άλλα μαγαζιά. Δεν θυμάμαι δυστηχώς πως λέγεται το app αυτό αλλά έχει μέσα τις εφαρμογές που αποκλείει η Google όπως τα youtube download apps.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...