Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για συγκεκριμένο δεν ξέρω, πάντως για όλα υπάρχει το droidwall

 

Ναι το ξέρω. Έχω το avast. Όμως θέλω σε συγκεκριμένο και ειδικά στα δημόσια Wi-Fi στις καφετέριες δεν θέλω να συνδέεται το gmail και το facebook για ευνόητους λόγους.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή η οποία να σου κάνει extract ένα apk και να σου εμφανίζει τα αρχεία του?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

για πες κ μας που το θελουμε...απο play?δωρεαν?

 

Ναι από Play, δωρεάν

 

Καλημερα παιδες, αν και θα εχει χιλιοειπωθει, θα μπορουσε καποιος να μου πει μια καλη εφαρμογη για καμερα? δηλαδη να εχει πολλα εφε, σκηνες κτλ. οχι να επεξεργαζεσαι τη φωτογραφια αφου την τραβηξεις.. θελω να τραβαει με οσο το δυνατον μεγαλυτερη ποικιλια.

κατεβασα 5-6 απο τις πιο πανω που εχει ως top free αλλα καμια δεν ειχε πολλες επιλογες ή και καθολου, ολες επεξεργασια μετα ηταν

 

Camera zoom fx (επί πληρωμή), τραβάει κατευθείαν με εφέ. Έχει και κάποια επιπρόσθετα για να κατεβάσεις

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω. Έχω το avast. Όμως θέλω σε συγκεκριμένο και ειδικά στα δημόσια Wi-Fi στις καφετέριες δεν θέλω να συνδέεται το gmail και το facebook για ευνόητους λόγους.

 

δεν υπάρχει πρόβλημα ασφάλειας σε δημόσια δίκτυα. Τσάμπα αγχώνεσαι.

απλώς κλεινε χειροκίνητα ότι δεν θέλεις να τρέχει και απενεργοποιησε τον συγχρονισμό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω. Έχω το avast. Όμως θέλω σε συγκεκριμένο και ειδικά στα δημόσια Wi-Fi στις καφετέριες δεν θέλω να συνδέεται το gmail και το facebook για ευνόητους λόγους.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.trier.infsec.koch.droidsheep.guard.free

Link to comment
Share on other sites

 

Θα την δοκιμάσω αν και έχω διαβάσει κάπου ότι αυτές οι εφαρμογές δεν σε εξασφαλίζουν 100%. Το πιο σίγουρο που χρησιμοποιώ είναι να μπαίνω με VPN, αλλά το tunnel bear που χρησιμοποιώ έχει όριο 500mb δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή η οποία να σου κάνει extract ένα apk και να σου εμφανίζει τα αρχεία του?

 

Με το Winrar και το 7zip μπορείς να δεις τ' αρχεία που περιέχει ένα .apk.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Camera zoom fx (επί πληρωμή), τραβάει κατευθείαν με εφέ. Έχει και κάποια επιπρόσθετα για να κατεβάσεις

σε ευχαριστω φιλε μου,την γνωριζω την εφαρμογη αλλα ειναι για μια φιλη που δε θελει να πληρωσει...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο Twitter μπορώ κάπου να βάλω αγαπημένους που ακολουθώ για να τους βρίσκω άμεσα αντί να τους ψάχνω ανάμεσα σε πολλούς που ακολουθώ;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που όταν διαβάζεις κείμενο ή γενικά κοιτάς την οθόνη να μην κλείνει?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.elnware.smartStay10

 

Από κάτω θα βρεις άλλες 2 παρόμοιες. Παρόλα αυτά, πολλές φορές δεν δουλεύουν και απλά καταναλώνουν πόρους.

Εγώ έχω προτιμήσει μια έμμεση λύση. Χρησιμοποιώ το Llama στο οποίο έχω ορίσει όταν ανοίγει κάποια εφαρμογή που πιθανόν να θέλω να διαβάσω κάτι για ώρα χωρίς να αγγίξω την οθόνη (browser,talpatalk,adobe reader κλπ) να θέτει το όριο οθόνης στα 5 λεπτά. Ακόμα, έχω βάλει κανόνα ότι όταν κλείσω την οθόνη ή κλείσει μόνη της τότε το όριο επιστρέφει στα 30 δεύτερα. Με έχει βολέψει πολύ προς το παρών (έχω φτιάξει και άλλους χρήσιμους κανόνες).

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παρακολουθώ το συγκεκριμένο νήμα, συνέχεια ρωτάνε διάφοροι φίλοι μας τα ίδια και τα ίδια. Και νομίζω δεν φταίνε Και πολύ. Γιατί αν θέλουν μια εφαρμογή, είναι πιο εύκολο να ρωτήσεις παρα να διαβάσεις τόσες σελίδες.

Μήπως θα ήταν εύκολο, στην αρχή να μπούνε όλες οι εφαρμογές ανά κατηγορία; και φυσικά να ανανεώνονται;

Πχ :

Εφαρμογές για φώτο :

Μπλα μπλα μπλα

 

Εφαρμογές για Μουσική :

Μπλα μπλα μπλα

 

Κτλ......

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ήδη: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287456

Αλλά και πάλι, κάθε μέρα βγαίνουν καινούργιες και κάθε μέρα προστίθενται νέες δυνατότητες στις υπάρχουσες. Εκτός αυτού κάποιοι ψάχνουν ειδικές δυνατότητες στην κάθε εφαρμογή οπότε... ρωτώντας πας στην Πόλη, αναγκαστικά.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Φτιαξε λιστες,ετσι εχω οργανωμενο το twitter μου εγω

 

Έκανα αλλά όταν πάω σε ένα άτομο που παρακολουθώ δεν δείχνει όσα τα tweet του.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που όταν διαβάζεις κείμενο ή γενικά κοιτάς την οθόνη να μην κλείνει?

 

Υπάρχει και λέγεται Hold screen on. Να έχεις υπόψιν σου ότι καταναλώνει πολύ μπαταρία γιατί χρησιμοποιεί την μπροστινή κάμερα του τηλεφώνου...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αλλαγή σε action launcher pro και μπορώ να πω πως έχω μείνει με ανοιχτό στόμα. Τον είχα από καιρό κατεβασμένο αλλά χρησιμοποιουσα nova γιατί ήθελα να μην φαίνεται το status bar. Μετά την νέα αναβάθμιση του action (που πρόσθεσαν και αυτή τη λειτουργία) τον έβαλα, έφτιαξα 2 σελιδουλες στα γρήγορα και πάει σφαίρα. Το μόνο που με ενοχλεί είναι λίγο η ακαταστασία στο drawer που βρίσκεται στο πλάι. Είναι εκεί καμιά 200ρια εφαρμογές και γίνεται χαμός. Είναι όμως ωραίος. Είναι ο μόνος launcher που έχει καταφέρει να με τραβήξει από τον Nova.

Edit: sorry που το έγραψα εδώ και όχι στο «launchers 2». Δεν πρόσεξα καλά την ονομασία και τα μπέρδεψα.

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογη youtube ακομα δεν εχουν φιλοτιμηθει να την φτιαξουν για οσους στην οριζοντια θεση δεν τους εμφανιζει την μπαρα πλοηγησης του καθε βιντεο
Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογη youtube ακομα δεν εχουν φιλοτιμηθει να την φτιαξουν για οσους στην οριζοντια θεση δεν τους εμφανιζει την μπαρα πλοηγησης του καθε βιντεο

 

Μονο την μπαρα πλοηγησης? εγω εχω LG vu και δεν μου εμφανιζει καν το πεδιο της αναζήτησης! μπορω να βλεπω μονο τα προτεινομενα βιντεο.... δεν μπορω να αναζητησω δικο μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά εφαρμογή τύπου smart cover, αλλά να μην ρουφάει μπαταρία; Όσες έχω δοκιμάσει καταναλώνουν πολύ ενέργεια.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά εφαρμογή τύπου smart cover, αλλά να μην ρουφάει μπαταρία; Όσες έχω δοκιμάσει καταναλώνουν πολύ ενέργεια.

 

Δηλαδή τι ακριβώς θες να κάνει; Πότε να ανοίγει η οθόνη; s4 δεν έχεις αν δε κάνω λάθος; τί θες να κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι ακριβώς θες να κάνει; Πότε να ανοίγει η οθόνη; s4 δεν έχεις αν δε κάνω λάθος; τί θες να κάνεις;

 

Έχω μια θήκη flip case και θέλω να ανοίγει η οθόνη όταν ανοίγω το κάλυμμα. Γίνεται σε όλα τα smartphones. Όχι μόνο στο S4.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια θήκη flip case και θέλω να ανοίγει η οθόνη όταν ανοίγω το κάλυμμα. Γίνεται σε όλα τα smartphones. Όχι μόνο στο S4.

Διάβασα καλά σχόλια για το Automaton. Το δοκίμασες;

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα καλά σχόλια για το Automaton. Το δοκίμασες;

 

Μόλις το έβαλα. Θα περιμένω να δω κατανάλωση

 

Edit: δεν έχει μεγάλη κατανάλωση, αλλά δύο φορές δεν άνοιξε την οθόνη.

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...