Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος να βάλω κωδικό στα settings (του λειτουργικού) ώστε να μην μπορεί να έχει πρόσβαση κάποιος σε αυτά; Ή αν γίνεται να μην είναι δυνατόν να αλλάξει συγκεκριμένα settings.

 

Γίνεται με την εφαρμογή applock και ανάλογες εφαρμογές αυτού του είδους.

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει το handcent sms..Αν διαγραψω την εργοστασιακη εφαρμογη υπαρχει προβλημα?Ειμαι root.

Στο xperia s που ειχα, ειχα το handcent sms και τη μαμισια εφαρμογη την ειχα διαγραψει.

Αν εισαι root παγωσε τη μαμισια εφαρμογη sms, δοκιμασε τα sms σου με το handcent sms και αν δεν υπαρχει προβλημα αστο ετσι.

Παντος οπως εγραψε και καποιο αλλο παιδι, στις ρυθμισεις του handcent sms υπαρχει επιλογη να μην σκανε ειδοποιησεις απο τη μαμισια εφαρμογη sms.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καταρχήν

1,,,που αλλάζει η γλώσσα της εφαρμογής;

2,,, μπαίνοντας σε ένα φίλο γράφει ποτε άλλαξε εξώφυλλο κλπ.αλλα που βλέπουμε πότε έγινε φίλος με καποιον σε ποια φωτο εκανε like κλπ;

Μιλάω για την τελευταία έκδοση της Facebook Android εφαρμογής

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με την εφαρμογή applock και ανάλογες εφαρμογές αυτού του είδους.

 

Εν το μεταξύ το έχω εγκαταστήσει, έχει την επιλογή πάνω πάνω και πότε δεν την είχα προσέξει! Να είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει τροπος να μεταφερουμε εφαρμογες στην sd χωρις ροοτ?

 

Μονο αν έχεις s4 ( προς το παρόν...ελπιζω )

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εξαφανίστηκε το εικονίδιο του dolphin browser!

Ενώ το βλέπω στα settings/apps κανονικά και ο browser δουλεύει κανονικά, δεν το βρίσκω στο μενού όλων των εφαρμογών.

Μπορώ κάπως να δημιουργήσω εγώ το shortcut;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οχι..Σε ολα τα κινητα που ειχα το ειχε.Σε αυτο δεν το εχει.Ειναι ενα lenovo a800 με root απο εξωτερικο και η εφαρμογη για μηνυματα δεν εχει ρυθμιση για ειδοποιησεις.

 

Δοκίμασε να κάνεις την εργοστασιακή εφαρμογή disable είτε από τις ρυθμίσεις-εφαρμογές-"εργοστασιακή εφαρμογή"-απενεργοποίηση , είτε με το rootappdelete

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι την βοήθεια σας. Έχω πακέτο με δεδομένα 1,5 GB το μήνα. Εδώ και μέρες βλέπω ότι με την ίδια χρήση ο όγκος που διακινείται έχει ξεφύγει πέρα από κάθε λογική με την ίδια ακριβώς χρήση και τις ίδιες εφαρμογές. Βρήκα μέσα από την ανάλυση ότι το λειτουργικό σύστημα Android πραγματικά ρουφάει τα δεδομένα. Μπορεί κάποιος να μου πει τι μπορεί να είναι; ποια εφαρμογή του συστήματος το κάνει αυτό; είμαι στο μέσον του μήνα και ήδη έχω καταναλώσει 1,1 GB, όση δηλαδή είναι η μηνιαία κίνηση που κάνω πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.Τελικα μεσω της εφαρμογης rootappdelete εκανα απενεργοποιηση της εργοστασιακης εφαρμογης και ολα καλα :)
Link to comment
Share on other sites

YouTube Downloader. Πλήρες, λειτουργεί μέσω του κουμπιού share μέσα στην επίσημη εφαρμογή YouTube. Ούτε απενεργοποιήσεις, ούτε root, ούτε διαφημίσεις. Απλό και μεταφρασμένο και στα Ελληνικά (by me... :D )

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2137743

 

Παιδια παω να κατεβασω το συγκεκριμενο για youtube και στο τελος μου λεει οτι το τηλ μου εχει ρυθμιστει να κατεβαζει μονο απο το playstore..τι κανω??του αλλαζω τα υπαρχον δεδομενα και ολα οκ??το κανει για λογους ασφαλειας??

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι την βοήθεια σας. Έχω πακέτο με δεδομένα 1,5 GB το μήνα. Εδώ και μέρες βλέπω ότι με την ίδια χρήση ο όγκος που διακινείται έχει ξεφύγει πέρα από κάθε λογική με την ίδια ακριβώς χρήση και τις ίδιες εφαρμογές. Βρήκα μέσα από την ανάλυση ότι το λειτουργικό σύστημα Android πραγματικά ρουφάει τα δεδομένα. Μπορεί κάποιος να μου πει τι μπορεί να είναι; ποια εφαρμογή του συστήματος το κάνει αυτό; είμαι στο μέσον του μήνα και ήδη έχω καταναλώσει 1,1 GB, όση δηλαδή είναι η μηνιαία κίνηση που κάνω πάντα.

 

Εγω το μονο που μπορω να σκεφτω....(αφου λες οτι δεν εχεις αλλαξει τη χρηση του) ειναι να ευθηνεται το play store λογο auto updates....

Τσεκαρε αν ειναι αυτο μεσα στις ρυθμισεις του store....

 

 

 

 

Παιδια παω να κατεβασω το συγκεκριμενο για youtube και στο τελος μου λεει οτι το τηλ μου εχει ρυθμιστει να κατεβαζει μονο απο το playstore..τι κανω??του αλλαζω τα υπαρχον δεδομενα και ολα οκ??το κανει για λογους ασφαλειας??

 

Ναι....

Ενεργοποιησε την επιλογη να κατεβαζει απο "αγνωστες πηγες" και εισαι οκ...

Μονο μετα προσεχε τι κατεβαζεις και απο που.....

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο προγραμματακι το youtube downloader!! Απλα ρε παιδια μολις πανω να κανω download το βιντεακι σε οποιο format και να το βαλω γραφει αποτυχια ληψης!! Φταιει κατι απο τις ρυθμισεις? Γνωριζει κανενας?

 

 

Edit: Υπαρχουν καποια βιντεακια τελικα που δεν τα κατεβαζει. Καποια αλλα που δοκιμασα τα κατεβαζει κανονικα

Edited by vamvakoulas
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο προγραμματακι το youtube downloader!! Απλα ρε παιδια μολις πανω να κανω download το βιντεακι σε οποιο format και να το βαλω γραφει αποτυχια ληψης!! Φταιει κατι απο τις ρυθμισεις? Γνωριζει κανενας?

 

 

Edit: Υπαρχουν καποια βιντεακια τελικα που δεν τα κατεβαζει. Καποια αλλα που δοκιμασα τα κατεβαζει κανονικα

 

Υπάρχει θεματάκι με τα βίντεο της VEVO και κάποια άλλα, η οποία αλλάζει κάθε τόσο κάποια signatures και υπάρχει πρόβλημα. Κάθε τόσο ο φουκαράς ο developer βγάζει patches, άλλα λύνει προσωρινά το πρόβλημα. Ελπίζει κάποια στιγμή να σταθεροποιηθεί η πολιτική τους και να λυθεί μόνιμα.

Πάντως το πρόγραμμα είναι το κορυφαίο στο είδος του.

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις την εφαρμογη my f2g?Οταν μπαινω μου βγαζει την επιλογη στατους που βλεπω τα υπολοιπα και ανανεωση χρονου ομιλιας.Τις 3 γραμμουλες που πατας και μπαινεις να ενεργοποιησεις πακετα δεν την εχει πουθενα..
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις την εφαρμογη my f2g?Οταν μπαινω μου βγαζει την επιλογη στατους που βλεπω τα υπολοιπα και ανανεωση χρονου ομιλιας.Τις 3 γραμμουλες που πατας και μπαινεις να ενεργοποιησεις πακετα δεν την εχει πουθενα..

 

Επανω αριστερά στην οθόνη την έχει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω αλλα εμενα δεν την εχει..διεγραψα την εφαρμογη και την ξανακατεβασα αλλα τιποτα..Ειναι κενο..Δεν υπαρχουν οι γραμμουλες..Δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω αλλα εμενα δεν την εχει..διεγραψα την εφαρμογη και την ξανακατεβασα αλλα τιποτα..Ειναι κενο..Δεν υπαρχουν οι γραμμουλες..Δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει?

μυστήριο.......στείλε ένα report στον dev μέσω playstore.

Ποια συσκευή έχεις ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ποια εφαρμογη χρησιμοποιειτε για διαβασμα ειδησεων απο ελληνικα σαιτς? εγω προσωπικα διαβαζω απο ξενα με το flipboard, αλλα θα ηθελα μια μονο με ελληνικα για τον πατερα μου.

 

σορρυ αν εχει απαντηθει παλιοτερα.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

ποια εφαρμογη χρησιμοποιειτε για διαβασμα ειδησεων απο ελληνικα σαιτς? εγω προσωπικα διαβαζω απο ξενα με το flipboard, αλλα θα ηθελα μια μονο με ελληνικα για τον πατερα μου.

 

σορρυ αν εχει απαντηθει παλιοτερα.

 

Από τις καλύτερες, μη πω η καλύτερη..

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ngoumotsios.rss_reader&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3D%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7+%CE%B3%CE%B9%CE%B1+%CF%8C%CE%BB%CE%B1+android

Link to comment
Share on other sites

thanks για την προταση. την τσεκαρα μολις.

 

καποια αλλη, οπου το διαβασμα των ειδησεων να γινεται εντος της εφαρμογης (κι οχι με προωθηση στο αντιστοιχο σαιτ στον browser)? αν δεν υπαρχει κατι τετοιο, φανταζομαι οτι απλα κατεβαζω τις επισημες εφαρμογες των ειδησεογραφικων σαιτς που θελει..

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα λίγο το YouTube Downloader.

Εντάξει, εγώ νομίζω είναι αρκετά μέτρια εφαρμογή και δεν καταλαβαίνω τον λόγο κάποιος να την προτιμήσει από το og youtube.

Με αυτή την εφαρμογή δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα.

Έτσι όπως είμαι στο βίντεο πατάω την επιλογή από κάτω για download και το κατεβάζει γρήγορα πανεύκολα. Ούτε χρειάζομαι άλλες εφαρμογές ούτε τίποτα.

Τι καλύτερο έχει το youtube downloader;

Link to comment
Share on other sites

thanks για την προταση. την τσεκαρα μολις.

 

καποια αλλη, οπου το διαβασμα των ειδησεων να γινεται εντος της εφαρμογης (κι οχι με προωθηση στο αντιστοιχο σαιτ στον browser)? αν δεν υπαρχει κατι τετοιο, φανταζομαι οτι απλα κατεβαζω τις επισημες εφαρμογες των ειδησεογραφικων σαιτς που θελει..

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.taptu.streams

 

βάζεις τα rss feeds που θες και είσαι έτοιμος!

(και στο flipboard γίνεται..)

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

 

Συμφωνώ και εγώ ότι είναι από τις πολύ καλές εφαρμογές! Μάλιστα ο ίδιος developer έχει κάνει και μια πολύ καλή εφαρμογή για εορτολόγιο, την οποία προσωπικά την έχω τιμήσει.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ngoumotsios.eortologio

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...