Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει λογικά να πας διαχείριση εφαρμογών....να βρεις τον solid explorer πάτησε πάνω του...και δες αν είναι φωτεινη η επιλογή "διαγραφή προεπιλογής".Αν σε αφήνει....πάτησε το για να μην έχει πια αυτήν την προεπιλογή.....

 

Μπα δεν τον έχω προεπιλογή!με το handcent δεν μου βγάζει μόνο τον solid για system ringtones.με το go sms έχει πρόβλημα.τους έστειλα email αλλα δεν ξέρω τι θα κάνουν

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.

Ειχα παλιοτερα μια εφαρμογη για να καταργεί τις διαφημίσεις. ...

Λεγοταν Adaway.

Δεν μπορω ομως να υην βρω πουθενα στο μαρκετ...

Εχει κανενας το .apk να μου το δώσει;

 

https://code.google.com/p/ad-away/

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα ρουτ το κινητο μου με android 4.0.3 μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η τελευταια εκδοση του προγραμματος titanium pro?

Εχω βρει την pro 6.0.4 ειναι η τελευταια?

Γιατι ενω εκανα backup all μου εβγαλε μυνημα οτι "φωνητικες εντολες διακοπηκαν"

 

Επισης σαν νεο-ρουτ χρηστης ποιες ειναι οι MUST εφαρμογες που πρεπει να εγκαταστησω?

 

Επισης μπορω να αλλαξω το φακελο που κανει τα αντιγραφα ασφαλειας το titanium pro?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα ρουτ το κινητο μου με android 4.0.3 μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η τελευταια εκδοση του προγραμματος titanium pro?

Εχω βρει την pro 6.0.4 ειναι η τελευταια?

Γιατι ενω εκανα backup all μου εβγαλε μυνημα οτι "φωνητικες εντολες διακοπηκαν"

Επισης σαν νεο-ρουτ χρηστης ποιες ειναι οι MUST εφαρμογες που πρεπει να εγκαταστησω?

Επισης μπορω να αλλαξω το φακελο που κανει τα αντιγραφα ασφαλειας το titanium pro?

 

Η τελευταία έκδοση του titanium backup είναι η 6.0.4, η τελευταία έκδοση του "κλειδιού" κλειδώματος της όμως (pro) είναι η 1.2.3.

 

Οι must εφαρμογές για μένα είναι:

 

1) titanium backup (έχω αγοράσει και το pro) όχι για το backup αλλά για να διαγράφω όλα τα σκουπίδια της Samsung

2) adfree ή adaway για να φεύγουν οι σπαστικες διαφημίσεις απ'τις εφαρμογές (μια από τις δύο θα διαλέξεις και θα τις βρεις εκτός play)

3) clean master

4) sdmaid

5) greenify

 

Αυτά τα ολίγα, στο YouTube θα βρεις πολλά βίντεο για το πως δουλεύει αλλά και το τι κάνει το καθένα από αυτά.;)

 

Το τελευταίο που ρωτάς δεν το έχω ψάξει ποτέ.:p

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα ρουτ το κινητο μου με android 4.0.3 μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η τελευταια εκδοση του προγραμματος titanium pro?

Εχω βρει την pro 6.0.4 ειναι η τελευταια?

Γιατι ενω εκανα backup all μου εβγαλε μυνημα οτι "φωνητικες εντολες διακοπηκαν"

 

Επισης σαν νεο-ρουτ χρηστης ποιες ειναι οι MUST εφαρμογες που πρεπει να εγκαταστησω?

 

Επισης μπορω να αλλαξω το φακελο που κανει τα αντιγραφα ασφαλειας το titanium pro?

 

Για το τελευταιο που ρωτας, πατας μεσα στο titanium το πανω αριστερα τετραγωνακι, πηγαινεις προτιμησεις/θεσεις αντιγραφων ασφαλειας, και δουλευει σαν root explorer, πηγαινεις εκει που θελεις να δημιουργει αντιγραφα ασφαλειας (φτιαξε πρωτα εναν φακελο titanium backup εκει που θελεις) και πατας οκ....

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα ρουτ το κινητο μου με android 4.0.3 μπορειτε να μου πειτε ποια ειναι η τελευταια εκδοση του προγραμματος titanium pro?

Εχω βρει την pro 6.0.4 ειναι η τελευταια?

Γιατι ενω εκανα backup all μου εβγαλε μυνημα οτι "φωνητικες εντολες διακοπηκαν"

 

Επισης σαν νεο-ρουτ χρηστης ποιες ειναι οι MUST εφαρμογες που πρεπει να εγκαταστησω?

 

Επισης μπορω να αλλαξω το φακελο που κανει τα αντιγραφα ασφαλειας το titanium pro?

 

Όταν εγκαθιστάς πειρατικές εφαρμογές, αυτά παθαίνεις. :p

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Στο dash clock , πόσες επιλογές έχουμε για εμφάνιση στο ρολόι; γίνεται να φαίνεται όπως το original ψηφιακό του nexus 4;
Link to comment
Share on other sites

Στο dash clock , πόσες επιλογές έχουμε για εμφάνιση στο ρολόι; γίνεται να φαίνεται όπως το original ψηφιακό του nexus 4;

 

Επίσης πως μπορώ να το κάνω να βλέπω τα μηνύματα στο talk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Στο dash clock , πόσες επιλογές έχουμε για εμφάνιση στο ρολόι; γίνεται να φαίνεται όπως το original ψηφιακό του nexus 4;

 

Υπάρχει ένα drop down επάνω στα settings του, και έχει μια επιλογή appearance. Εκεί έχει 4-5 στυλ ρολογιού. Μία από αυτές νομίζω είναι αυτή που θες.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πως μπορώ να το κάνω να βλέπω τα μηνύματα στο talk

 

Κατεβασε το anydash (υπαρχει και pro εκδοση για να βαζεις μεχρι και 5 apps να σου δειχνουν notifications στο dashclock)

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το anydash (υπαρχει και pro εκδοση για να βαζεις μεχρι και 5 apps να σου δειχνουν notifications στο dashclock)

 

Ευχαριστώ ρε φίλος, είχα κατεβάσει το custom και δεν έβγαζα άκρη

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Στο viber, υπάρχουν κάποιες επαφές οι οποίες παλιότερα χρησιμοποιούσαν την εφαρμογή, αλλά πλέον την έχουν απεγκαταστήσει. Παρόλα αυτά, συνεχίζουν να εμφανίζονται. Πως γίνεται να βλέπω μόνο αυτούς που χρησιμοποιούν την εφαρμογή, και όχι κάποιον που την έβαλε δοκιμαστικά και την έβγαλε;
Link to comment
Share on other sites

Στο viber, υπάρχουν κάποιες επαφές οι οποίες παλιότερα χρησιμοποιούσαν την εφαρμογή, αλλά πλέον την έχουν απεγκαταστήσει. Παρόλα αυτά, συνεχίζουν να εμφανίζονται. Πως γίνεται να βλέπω μόνο αυτούς που χρησιμοποιούν την εφαρμογή, και όχι κάποιον που την έβαλε δοκιμαστικά και την έβγαλε;

 

Νια, έτσι είναι. Έχω την ξαδέλφη μου που την έσβησε γιατί δεν έχει χώρο στο Galaxy 3 και εξακολουθεί να μου εμφανίζει την επαφή της στο Viber.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Στο viber, υπάρχουν κάποιες επαφές οι οποίες παλιότερα χρησιμοποιούσαν την εφαρμογή, αλλά πλέον την έχουν απεγκαταστήσει. Παρόλα αυτά, συνεχίζουν να εμφανίζονται. Πως γίνεται να βλέπω μόνο αυτούς που χρησιμοποιούν την εφαρμογή, και όχι κάποιον που την έβαλε δοκιμαστικά και την έβγαλε;

 

Δεν νομίζω ότι γίνεται. Εκτός κι αν κάνει delete account η επαφή σου τότε θα φαίνεται.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, μπορειτε να μου πειτε πως λεγεται η εφαρμογη που μπορεις να οριζεις ποτε το wifi ειναι ανοικτο και ποτε να μην ειναι? το ειχα βρει καποια στιγμη αλλα δυστυχως δεν το κρατησα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, μπορειτε να μου πειτε πως λεγεται η εφαρμογη που μπορεις να οριζεις ποτε το wifi ειναι ανοικτο και ποτε να μην ειναι? το ειχα βρει καποια στιγμη αλλα δυστυχως δεν το κρατησα

 

Μήπως λες το tasker ??

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποια εφαρμογη με χρονοδιακοπτη για το flight mode υπάρχει;

 

Η προηγούμενη απάντηση μου σε καλύπτει και εσένα....;);)

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω κάτι που να βλέπω πόσα mb καταναλώνει κάθε εφαρμογή ξεχωριστα. αν υπάρχει και ξεχωριστη επιλογη για 3g και wifi θα είναι ακόμη καλύτερα
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω κάτι που να βλέπω πόσα mb καταναλώνει κάθε εφαρμογή ξεχωριστα. αν υπάρχει και ξεχωριστη επιλογη για 3g και wifi θα είναι ακόμη καλύτερα

 

Υπάρχουν πολλά. Ψάξε για data counter.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Στο viber, υπάρχουν κάποιες επαφές οι οποίες παλιότερα χρησιμοποιούσαν την εφαρμογή, αλλά πλέον την έχουν απεγκαταστήσει. Παρόλα αυτά, συνεχίζουν να εμφανίζονται. Πως γίνεται να βλέπω μόνο αυτούς που χρησιμοποιούν την εφαρμογή, και όχι κάποιον που την έβαλε δοκιμαστικά και την έβγαλε;

 

Αν πατήσεις επάνω στο όνομα σου λέει "συνδεμένος"... αν οχι, δεν λέει τίποτα. Ετσι το ψιλοτσεκάρω εγω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποια εφαρμογη με χρονοδιακοπτη για το flight mode υπάρχει;

 

Timeriffic.

Ποιό απλό.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το clean master τις προαλλες και μετα απο 1 - 2 μερες μου εβγαλε ενα μηνυμα οτι εχει περιπου 650 mb για καθαρισμα και πατησα οκ. Δεν ειδα να μου εσβησε κατι και η ram δεν ειδα να κατεβαίνει.τι έσβησε; Edited by guspsoras
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το clean master τις προαλλες και μετα απο 1 - 2 μερες μου εβγαλε ενα μηνυμα οτι εχει περιπου 650 mb για καθαρισμα και πατησα οκ. Δεν ειδα να μου εσβησε κατι και η ram δεν ειδα να κατεβαίνει.τι έσβησε;

 

Κάνεις δεν ξέρει τι έσβησε. Ίσως κατάλοιπα από κάποιο παιχνίδι, γιατί 650 mb είναι πολλά. Επίσης αυτό δεν επηρεάζει την ram, αλλά τον αποθηκευτικό χώρο.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...