Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγόρασα αυτή την εφαρμογή My movies PRO

που υποτίθεται φτιάχνεις την συλλογή από τις ταινίες που έχεις.

Έχω κάνει κανονικά register αλλά μόλις πάω να προσθέσω ένα τίτλο μου λέει "you must synchronize before you can make changes to your collection. Synchronize now?"

Πατάω ναι και με πετάει στην αρχική οθόνη χωρίς να μπορεί να κάνει συγχρονισμό. Έχει κάποιος αυτή την εφαρμογή να μου πει πως λειτουργεί;

 

Δεν την έχω αλλά μήπως πρέπει να ενεργοποιήσεις το συγχρονισμό από τις ρυθμίσεις της συσκευής σου;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

επειδή είχε περάσει το τέταρτο και δεν μπορούσα να πάρω πίσω τα λεφτά μου έκατσα και το έψαξα λίγο παραπάνω.

Κατέβασα την εφαρμογή και στο laptop. Έκανα login με το account που έφτιαξα από το κινητό και έβαλα κάποιες ταινίες από το laptop.

Πήγα στο κινητό και έκανα συγχρονισμό μέσα από την εφαρμογή όπως προσπαθούσα να κάνω και πριν.

Έγινε κανονικά και εμφανίστηκαν οι ταινίες. Και πλέον μπορώ να κάνω προσθήκη και από το κινητό. Δεν ξέρω τι παιζόταν και έπρεπε να μπει έστω και μια ταινία από το laptop για να πάρει μπρος..

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Internet Speed Meter. Υπάρχει και Lite έκδοση.

 

Πολύ καλό!!!

Το πήρα.

Ευχαριστώ!!!!:)

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η trial εκδοση του εν λογο προγραμματος

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nuance.swype.trial&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5udWFuY2Uuc3d5cGUudHJpYWwiXQ..

τελειωνει ποτε?

 

Επισης πως μπορω να σβησω απο το ιστορικο των προγραμματων που εχω κατεβασει στο κινητο μου απο τον υπολογιστη και το play store?

 

Απο το κινητο γινεται πηγαινωντας στο play store -> οι εφαρμογες μου -> ολες και απο εκει απλα αφαιρεις απο το ιστορικο ληψεων οποιο προγραμμα εχεις εγκαταστησει παλιοτερα και δεν το θες ουτε στι λιστα κατεβασμενων......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η trial εκδοση του εν λογο προγραμματος

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nuance.swype.trial&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5udWFuY2Uuc3d5cGUudHJpYWwiXQ..

τελειωνει ποτε?

 

Επισης πως μπορω να σβησω απο το ιστορικο των προγραμματων που εχω κατεβασει στο κινητο μου απο τον υπολογιστη και το play store?

 

Απο το κινητο γινεται πηγαινωντας στο play store -> οι εφαρμογες μου -> ολες και απο εκει απλα αφαιρεις απο το ιστορικο ληψεων οποιο προγραμμα εχεις εγκαταστησει παλιοτερα και δεν το θες ουτε στι λιστα κατεβασμενων......

 

Για το trial το γράφει στην περιγραφή 30 μέρες. Επίσης όλα τα trial λήγουν, για αυτό και λέγονται trial :p

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν θελεις να στειλεις εναν ολοκληρο φακελο μεσω bluetooth με το προγραμμα es explorer πως ακριβως το κανεις γιατι οταν επιλεγω ολοκληρο φακελο ΔΕΝ μου βγαζει την επιλογη share -> bluetooth.

 

Μηπως κανω κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν θελεις να στειλεις εναν ολοκληρο φακελο μεσω bluetooth με το προγραμμα es explorer πως ακριβως το κανεις γιατι οταν επιλεγω ολοκληρο φακελο ΔΕΝ μου βγαζει την επιλογη share -> bluetooth.

 

Μηπως κανω κατι λαθος?

 

Προσπαθησε με τον es να το κανεις zip τον φακελο και προσπάθησε μετα να το στειλεις..

Δηλαδη πρωτα πατα παρατεταμένα πανω στον φάκελο και μετα πατα compress..

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε με τον es να το κανεις zip τον φακελο και προσπάθησε μετα να το στειλεις..

Δηλαδη πρωτα πατα παρατεταμένα πανω στον φάκελο και μετα πατα compress..

 

Αυτό έκανα αλλά δεν λέει ρε φίλε να συμπιέζει όποιον φάκελο θέλεις να στειλεις μέσω bluetooth.

 

Για το trial το γράφει στην περιγραφή 30 μέρες. Επίσης όλα τα trial λήγουν, για αυτό και λέγονται trial :p

 

Μέσα στο πρόγραμμα που το γράφει γιατί εμένα δεν το γράφει πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για εφαρμογη με την οποια να μπορω να διαγραψω τις εφαρμογες που ειχε προεγκατεστημενες το κινητο οταν το αγορασα και δεν διαγραφονται!ναι ειμαι ροοτ :p!ευχαριστω εκ τν προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Titanium backup and restore. .:)

 

το εχω αλλα μαλλον δεν μπορω να το χρησιμοποιησω σωστα , ποια λειτουργια του κανει αυτο που θελω!

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο πρόγραμμα που το γράφει γιατί εμένα δεν το γράφει πουθενά.

Το γράφει στην περιγραφή της εφαρμογής που κατέβασες από το Play. Στις 3 πρώτες γραμμές.

Ψαχνω για εφαρμογη με την οποια να μπορω να διαγραψω τις εφαρμογες που ειχε προεγκατεστημενες το κινητο οταν το αγορασα και δεν διαγραφονται!ναι ειμαι ροοτ :p!ευχαριστω εκ τν προτερων!

Titanium backup, Root Uninstaller τα δύο πρώτα που μου έρχονται στο μυαλό.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες υπαρχει καμια εφαρμογουλα που να βρισκεις σε ποιο σημειο ειναι ο αλλος ?

 

Ναι...η βαλίτσα της Ε.Υ.Π.(Εθνική Υπηρεσία Πληροφοριών);)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

χωρίς πρόσβαση στο κινητό του άλλου όχι.. αν έχει κάποια εφαρμογή σαν αυτη: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mmguardian&hl=el (δεν την εχω δοκιμασει, με ενα search την βρηκα)

ή το ceberus, μπορείς να δεις τη θέση του κινητου, αν εχει ανοιχτα data. αλλά προφανώς είναι παράνομο να το κάνεις χωρίς τη συγκατάθεση του χρήστη...

Link to comment
Share on other sites

Το γράφει στην περιγραφή της εφαρμογής που κατέβασες από το Play. Στις 3 πρώτες γραμμές.

 

Titanium backup, Root Uninstaller τα δύο πρώτα που μου έρχονται στο μυαλό.

Δεν λεω που το γραφει στο google play αλλα που το γραφει οταν εγκαθιστας το προγραμμα στο κινητο σου ποσες μερες εχεις υπολοιπο κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

το εχω αλλα μαλλον δεν μπορω να το χρησιμοποιησω σωστα , ποια λειτουργια του κανει αυτο που θελω!

 

Θα επιλέξεις την καρτέλα αντίγραφα ασφαλείας/επαναφορά. Εκεί θα βρεις την εφαρμογή που δε θες. Πατάς μια φορά πάνω της κι επιλέγεις απεγκατάσταση

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έκανα αλλά δεν λέει ρε φίλε να συμπιέζει όποιον φάκελο θέλεις να στειλεις μέσω bluetooth.

 

Μέσα στο πρόγραμμα που το γράφει γιατί εμένα δεν το γράφει πουθενά.

 

Σωστά, μιας και μπορείς να στείλεις μη ζιπαρισμένους φακέλους με BT σε Windows, Mac OSX και Linux.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν θελεις να στειλεις εναν ολοκληρο φακελο μεσω bluetooth με το προγραμμα es explorer πως ακριβως το κανεις γιατι οταν επιλεγω ολοκληρο φακελο ΔΕΝ μου βγαζει την επιλογη share -> bluetooth.

 

Μηπως κανω κατι λαθος?

 

Δυστυχώς δεν μπορείς να στείλεις φακέλους με το share. Αν είσαι root, δοκίμασε το datasync που στέλνει.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.

Ειχα παλιοτερα μια εφαρμογη για να καταργεί τις διαφημίσεις. ...

Λεγοταν Adaway.

Δεν μπορω ομως να υην βρω πουθενα στο μαρκετ...

Εχει κανενας το .apk να μου το δώσει;

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.

Ειχα παλιοτερα μια εφαρμογη για να καταργεί τις διαφημίσεις. ...

Λεγοταν Adaway.

Δεν μπορω ομως να υην βρω πουθενα στο μαρκετ...

Εχει κανενας το .apk να μου το δώσει;

 

Τα έχει βγάλει η Google όλα τα adblock. Ψάξε στο Google και να το βρεις.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο go sms παλιά όταν ήθελα να διαλέξω έναν ήχο μηνύματος ΑΠΌ ΤΟΥΣ ΥΠΆΡΧΟΝΤΕΣ του HTC κινητού μου διάλεγα από τις ρυθμίσεις ειδοποίησης στο go sms νομίζω ήχος συστήματός.τώρα πατώντας την επιλογή αυτή με πάει στο solid explorer που έχω!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο go sms παλιά όταν ήθελα να διαλέξω έναν ήχο μηνύματος ΑΠΌ ΤΟΥΣ ΥΠΆΡΧΟΝΤΕΣ του HTC κινητού μου διάλεγα από τις ρυθμίσεις ειδοποίησης στο go sms νομίζω ήχος συστήματός.τώρα πατώντας την επιλογή αυτή με πάει στο solid explorer που έχω!

 

Προφανώς κάποια στιγμή σε κάποια επιλογή ringtone πάτησες να ανοιγει μόνιμα το search με explorer. Πρέπει μάλλον να κάνεις clear defaults από τον explorer.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάποια στιγμή σε κάποια επιλογή ringtone πάτησες να ανοιγει μόνιμα το search με explorer. Πρέπει μάλλον να κάνεις clear defaults από τον explorer.

 

Μέσα απ τη διαχείριση εφαρμογών δεν ειναι προεπιλεγμένος ο explorer ούτε μέσα στο μενού του έχει κάποια επιλογή τέτοια

Link to comment
Share on other sites

Μέσα απ τη διαχείριση εφαρμογών δεν ειναι προεπιλεγμένος ο explorer ούτε μέσα στο μενού του έχει κάποια επιλογή τέτοια

 

Πρέπει λογικά να πας διαχείριση εφαρμογών....να βρεις τον solid explorer πάτησε πάνω του...και δες αν είναι φωτεινη η επιλογή "διαγραφή προεπιλογής".Αν σε αφήνει....πάτησε το για να μην έχει πια αυτήν την προεπιλογή.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...