Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ λέω sports tracker πολύ καλό.

 

Διάβασα μέσα οτι χάνει στο gps ,οτι έχει μεγάλη απόκλιση και σε αποστάσεις μεγάλες κολλαει

Link to comment
Share on other sites

Για το twitter ποιόν client χρησιμοποιείτε? Ο επίσημος αξίζει? Να δω κάποιον άλλο?

Εγώ χρησιμοποιώ το tweetcaster pro και είμαι πολύ ευχαριστημένος το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα μέσα οτι χάνει στο gps ,οτι έχει μεγάλη απόκλιση και σε αποστάσεις μεγάλες κολλαει

 

Απο το iPhone το έχω και πέφτει μέσα πάντα ακόμα και σε χωριά που πάω με το ποδήλατο.

Δωρεάν είναι. Δοκίμασε το δεν χάνεις κάτι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Iphone είχα και έργω αλλά κατάλαβα Όττο οι ίδιες εφαρμογές σε άλλο λειτουργικό έχουν διαφορές..... Σορρυ παιδιά αλλά αναπολω το ios...αν ψήνεται κανεις για nexus 4 ανταλλαζω με ένα 5αρι...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Iphone είχα και έργω αλλά κατάλαβα Όττο οι ίδιες εφαρμογές σε άλλο λειτουργικό έχουν διαφορές..... Σορρυ παιδιά αλλά αναπολω το ios...αν ψήνεται κανεις για nexus 4 ανταλλαζω με ένα 5αρι...:cool:

 

Ξεκάθαρα πρόκειται για bug, το endomondo το χρησιμοποιώ αρκετό καιρό και πότε δεν είχα πρόβλημα κατανάλωσης. Βεβαιώσου ότι έχεις την τελευταία έκδοση και αν στο κάνει συνέχεια στείλε ένα mail στον developer.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω και εγώ διάφορες. Τα ίδια έλεγαν και για την εφαρμογή του fb.πόσο κολλάει στο ένα τόσο και στο άλλο Χαχαχα (Όχι ότι ασχολούμαι). Πάντως ισχύει σε κάποιες εφαρμογές αυτό.

Τεσπα δωρεάν είμαι ας πέσει δοκιμη.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Να κανω αλλη μια ερωτηση το xperia neo v που εχω εχει χαμηλο φωτισμο οθονης ενω το εχω ανεβασει στο τερμα μου το διχνει ακομα μουντο γιατι???
Link to comment
Share on other sites

Να κανω αλλη μια ερωτηση το xperia neo v που εχω εχει χαμηλο φωτισμο οθονης ενω το εχω ανεβασει στο τερμα μου το διχνει ακομα μουντο γιατι???

 

Αν είσαι root,κατέβασε από το play store το disable auto brightness και θα το λύσεις το πρόβλημα σου.

 

Εδώ που ρωτάς είσαι σε λάθος forum,πήγαινε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4668812&switched=false που είναι το σωστό forum και ρώτα ότι θέλεις, υπάρχουν παιδιά που είναι πολύ γνώστες του τηλ και ασχολούνται ακόμα, μέσα σε αυτούς κι εγώ που το είχα μέχρι πριν ένα μήνα.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Να κανω αλλη μια ερωτηση το xperia neo v που εχω εχει χαμηλο φωτισμο οθονης ενω το εχω ανεβασει στο τερμα μου το διχνει ακομα μουντο γιατι???

Κατά τη γνώμη μου το xperia neo v είναι πολύ καλύτερο από το lg. Το ότι έχεις μάθει καλύτερα το lg δε νομίζω ότι έχει πολλές διαφορές σε σχέση με το neo v. Και τα 2 είναι android οπότε εάν υπάρχουν διαφορές θα είναι μηδαμινές. Και καλύτερη ram έχει το neo v. Όσο για την οθόνη, δεν το έχω λειτουργήσει, αλλά αφού έχει sony bravia πιστεύω ότι είναι καλύτερη και πιο φωτεινή από το lg. Τώρα για τη διαχείριση της ram υπάρχουν κάποιες λύσεις. Η κυριότερη είναι να κάνεις το κινητό root, μια διαδικασία που σου επιτρέπει ας πούμε να έχεις τον πλήρη έλεγχο της συσκευής σου. Υπάρχει και αυτή η εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a0soft.gphone.app2sd.pro που σε βοηθά να μεταφέρεις κάποιες εφαρμογές (όσες σου επιτρέπει το σύστημα του κινητού σου) στη κάρτα μνήμης (sd).

 

 

Άλλο θέμα, αγόρασα αυτό το swype keyboard https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nuance.swype.dtc από το play στην τιμή των €0,75 που απ’ ότι διάβασα κάπου αλλού είναι σε προσφορά επειδή ήταν μέχρι τώρα σε beta έκδοση και τώρα βγήκε επίσημα. Είχα το smart keyboard μέχρι τώρα. Αυτό από το λίγο που το δούλεψα μέχρι τώρα φαίνεται πολύ καλό.

Edited by giachtas
Link to comment
Share on other sites

Καποιο παρομοιο προγραμμα με το airdroid υπαρχει ; Γιατι δεν μπορω να συνδεθω με τιποτα,μου γραφει οτι δεν μπορει να βρει την ιστοσελιδα.

Μονο 2 φορες το εχω καταφερει,κριμα γιατι ειναι ωραιο app:(

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Καποιο παρομοιο προγραμμα με το airdroid υπαρχει ; Γιατι δεν μπορω να συνδεθω με τιποτα,μου γραφει οτι δεν μπορει να βρει την ιστοσελιδα.

Μονο 2 φορες το εχω καταφερει,κριμα γιατι ειναι ωραιο app:(

 

Πολύ περίεργο αυτό. Πρώτον φαντάζομαι γράφεις σωστά τη διεύθυνση ε; δεύτερον έχεις περάσει κανένα antivirus που να σου το μπλοκάρει; τρίτον και πιο απίθανο μήπως η πόρτα που χρησιμοποιεί το airdroid μπλοκάρεται από το υπολογιστή ή τον router;

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό έχω σταματήσει να ασχολούμαι με file manager,έχω έναν που τα κάνει όλα και σου τον προτείνω ανεπιφύλακτα solid file manager,δοκίμασε τον και δε θα ασχοληθείς άλλο ξανά.

 

ευχαριστώ για την πρόταση ! :)

την βρήκα την εφαρμογή αλλά είναι trial.. θα λήξει σε κάποιο χρονικό διάστημα ;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την πρόταση ! :)

την βρήκα την εφαρμογή αλλά είναι trial.. θα λήξει σε κάποιο χρονικό διάστημα ;

 

Ναι θα ληξει....:( Το κανουν ετσι για να αγορασεις το κλειδι.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα ληξει....:( Το κανουν ετσι για να αγορασεις το κλειδι.....

 

To ότι βάζουν trial καλό είναι. Δοκιμάζεις και αν σε ικανοποιεί αγοράζεις. Δεν είναι κάποιο διαβολικό τέχνασμα.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

To ότι βάζουν trial καλό είναι. Δοκιμάζεις και αν σε ικανοποιεί αγοράζεις. Δεν είναι κάποιο διαβολικό τέχνασμα.

 

Καταλαβες καπου να υποστηριζω οτι προκειται για "διαβολικο τεχνασμα" ...??

Απλα ενημερωσα τον φιλο μας ωστε να μην περιμενει οτι θα δουλευει για παντα ως trial....

Ισα ισα που (με την ευκαιρια που μου δινεις τωρα) τον προτρεπω να αγορασει το κλειδι γιατι αξιζει x 1000

Link to comment
Share on other sites

To ότι βάζουν trial καλό είναι. Δοκιμάζεις και αν σε ικανοποιεί αγοράζεις. Δεν είναι κάποιο διαβολικό τέχνασμα.

 

Κακό δεν είναι, αλλά ας βάλουν και την επιλογή να πληρώνω μέσω του λογαριασμού του κινητού μου. Και δε θέλω να βγάλω χρεωστική.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβες καπου να υποστηριζω οτι προκειται για "διαβολικο τεχνασμα" ...??

Απλα ενημερωσα τον φιλο μας ωστε να μην περιμενει οτι θα δουλευει για παντα ως trial....

Ισα ισα που (με την ευκαιρια που μου δινεις τωρα) τον προτρεπω να αγορασει το κλειδι γιατι αξιζει x 1000

 

Sorry τότε, παρεξήγησα τη θλιμμένη φατσούλα :p

 

Κακό δεν είναι, αλλά ας βάλουν και την επιλογή να πληρώνω μέσω του λογαριασμού του κινητού μου. Και δε θέλω να βγάλω χρεωστική.

 

Αυτό δεν είναι θέμα του developer όμως, αλλά της Google. Όπως και να χει, στις μέρες μας υπάρχουν και οι προπληρωμένες χρεωστικές, που προσφέρουν την ίδια λειτουργικότητα χωρίς κανένα ρίσκο. Αλλά αν δε θες το καταλαβαίνω. Η χρέωση στο λογαριασμό σίγουρα θα ήταν ευκολότερη για όλους.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι θέμα του developer όμως, αλλά της Google. Όπως και να χει, στις μέρες μας υπάρχουν και οι προπληρωμένες χρεωστικές, που προσφέρουν την ίδια λειτουργικότητα χωρίς κανένα ρίσκο. Αλλά αν δε θες το καταλαβαίνω. Η χρέωση στο λογαριασμό σίγουρα θα ήταν ευκολότερη για όλους.

 

Δεν το λέω τόσο για το ρίσκο, αλλά για την έξτρα χρέωση της χρεωστικής, πέρα από το ποσό που κοστίζει κάποια εφαρμογή.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν το λέω τόσο για το ρίσκο, αλλά για την έξτρα χρέωση της χρεωστικής, πέρα από το ποσό που κοστίζει κάποια εφαρμογή.

 

Δεν υπάρχει καμιά επιπλέον χρέωση με χρεωστική. Ίσα ίσα, που αν ποτέ υλοποιήσουν την πληρωμή μέσω λογαριασμού, εκεί σίγουρα θα σου κάνουν κάποια εξτρα χρέωση ως προμήθεια.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Sorry τότε, παρεξήγησα τη θλιμμένη φατσούλα :p

 

:( = κριμα που ειναι trial....

 

Επισης η προταση :

"το εχουν κανει ετσι για να αγορασεις το κλειδι"...

παλι δεν υπονοουσε κατι κακο...απλα το εγραψα για κατανοησει ο φιλος οτι η αγορα της εφαρμογης δεν ειναι μια και εξω....(οπως ορισμενες που εχουν 1 apk επι πληρωμη)

Αυτη εχει και ενα 2ο apk που κατεβαζεις (επι πληρωμη) και ειναι το κλειδακι....

Ισως να μην εκφράστηκα σωστα γιαυτο και παρεξηγηθηκα.....;););)

 

 

Δεν υπάρχει καμιά επιπλέον χρέωση με χρεωστική. Ίσα ίσα, που αν ποτέ υλοποιήσουν την πληρωμή μέσω λογαριασμού, εκεί σίγουρα θα σου κάνουν κάποια εξτρα χρέωση ως προμήθεια.

 

Οσο γιαυτο ...το φοβαμαι και εγω...

Οι παροχοι χρεωνουν αρκετες φορες οτι γουσταρουν....

Μην τους δωσουμε κ'αλλο πατημα.....

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...