Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mιας και η κουβέντα εστιάστηκε σε password managers, ας πω κι εγώ τη δικιά μου εμπειρία! Έχω αγοράσει τα msecure και safewallet (πρίν γίνει δωρεάν). Αν και ήμουν σχετικά ευχαριστημένος, το ui τους ήταν πολύ φτωχό σε σχέση με τα standards πλέον κι επίσης η αντίστοιχη εφαρμογή για υπολογιστή ήταν επί πληρωμή, κάτι που με αποθάρρυνε από τη χρήση τους. Πέτυχα όμως μια μέρα το Safe In Cloud Password Manager στο οποίο με εντυπωσίασε το ui και το αγόρασα. Η εφαρμογή για pc είναι επίσης δωρεάν και είμαι πολύ ευχαριστημένος γενικότερα :D

Δικός μου είσαι παιδί! Ακριβώς τα ίδια με m-secure κ safe wallet (επί πληρωμή). Απλώς εγώ συνέχισα να χρησιμοποιώ το pocket. Ενδιαφέρουσα η εφαρμογή που λες. Έχει πολύ όμορφο ui. Αν έχεις όρεξη μπορείς να δεις την νέα έκδοση του safe wallet. Είναι πολύ καλή, με μεγάλη παραμετροποίηση πια. Και ωραία εφαρμογή για pc. Σκέφτομαι να πάω προς τα εκεί. Το Safe in cloud έχει import? Σε μπελάδες θα με βάλεις! Χεχε!

Αρκεί να είναι root. :)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως κανουν αυτες οι εφαρμογες παιδια?

 

Απλα μπορεις να κανεις εξαγωγη σε ενα αρχειο ολους τους κωδικους που εχεις στο κινητο σου σε οποιαδηποτε εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως κανουν αυτες οι εφαρμογες παιδια?

 

Απλα μπορεις να κανεις εξαγωγη σε ενα αρχειο ολους τους κωδικους που εχεις στο κινητο σου σε οποιαδηποτε εφαρμογη?

Όχι. Αν μπεις και διαβάσεις την περιγραφή τους θα καταλάβεις. Είναι εφαρμογές για να κρατάς τους κωδικούς σου. Όταν χρησιμοποιείς διαφορετικούς κωδικούς σε sites, εφαρμογές, τράπεζες κλπ, δεν γίνεται να τους θυμάσαι όλους οπότε τους αυτή η εφαρμογή σε βοηθάει να τους έχεις οργανωμένους.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό κερδίζεις. Συν το γεγονός ότι δε χρειάζεται να θυμάσαι πλέον κωδικούς αφού μπαίνουν μόνοι τους. Και εννοείται ότι θα είναι διαθέσιμοι σε όλες τις συσκευές - λειτουργικά στις οποίες θα περάσεις τον safewallet account σου. Φυσικά θέλει λίγη προσοχή. Μην το αφήσεις ξεκλείδωτο το safewallet και φύγεις από το pc αφού τότε μπορεί να μπει σε όλες τις σελίδες σου οποιοσδήποτε είναι τριγύρω...

 

Δοκίμασα να περάσω το add-on στον Firefox, μιας και η λειτουργία του με τα όσα έγραψες μού άρεσε, αλλά δυστυχώς το add-on είναι πολύ παλιό (έως Firefox v10) και δεν μπαίνει στον δικό μου v19.

Ίσως τώρα που έκαναν update στην εφαρμογή (προχτές η τελευταία) να ασχοληθούν και με τα add-on για Firefox & Chrome.

Πάντως σκέφτομαι να τους στείλω και ένα email. ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το se mini pro και του έχω κάνει root αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάρχει καμία εφαρμογή που να μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές που κατεβάζω στην κάρτα και οχι στο τηλέφωνο .έχω την app2cd αλλά είπα επειδή είμαι root αν υπάρχει τρόπος να τις μετακινήσω γιατί με την παραπάνω εφαρμογή δεν μετακινούνται όλες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα υπαρχει καποια εφαρμογη που να της λες ποτε να σου ζηταει το passcode?δηλαδη αν εισαι σε επιλεγμενα δικτυα wifi η αν φορτιζει πχ.

 

υ.γ σαν το cleverpin tweak για οσους ειχαν παλιοτερα iphone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το se mini pro και του έχω κάνει root αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάρχει καμία εφαρμογή που να μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές που κατεβάζω στην κάρτα και οχι στο τηλέφωνο .έχω την app2cd αλλά είπα επειδή είμαι root αν υπάρχει τρόπος να τις μετακινήσω γιατί με την παραπάνω εφαρμογή δεν μετακινούνται όλες.

Υπάρχει το link2sd που μεταφέρει εκτός από τα apk και το dalvik-cache της εφαρμογής καθώς και τα lib. Στην σελίδα του playstore έχει και οδηγίες για το πώς να το εγκαταστήσεις και να το δουλέψεις... Εννοείται ότι δεν πειράζουμε εφαρμογές του συστήματος και ειδικά το playstore.

Edited by Tyxerakias
Πρόσθεση παράθεσης

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορεις να κανεις cut σε μια φωτογραφια?π.χ να μπορω απο μια φωτο να κοψω το κεφαλι και να μεινει η υπολοιπη.Μονο crop κανεις με το S Pen.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάζει κανείς να περάσει στην καρτέλα με τα αθλητικά του Google Now, κάποια από τις ελληνικές ομάδες για να έχει ενημέρωση για τις ημερομηνίες των παιχνιδιών τους και τα αποτελέσματα της;

Υπάρχει ένα γενικό πρόβλημα και λείπουν αρκετές ομάδες (και από τους κορυφαίες) και η λύση που δίνεται σε πολλά forum είναι να κάνεις αρκετές φορές search το όνομα της ομάδας στο Google από έναν web browser και τότε η ομάδα θα εμφανιστεί και στο Google Now.

Το δοκίμασα, αλλά δεν είχα αποτέλεσμα...

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αν μπεις και διαβάσεις την περιγραφή τους θα καταλάβεις. Είναι εφαρμογές για να κρατάς τους κωδικούς σου. Όταν χρησιμοποιείς διαφορετικούς κωδικούς σε sites, εφαρμογές, τράπεζες κλπ, δεν γίνεται να τους θυμάσαι όλους οπότε τους αυτή η εφαρμογή σε βοηθάει να τους έχεις οργανωμένους.

Δηλαδη?

 

Δεν κραταει ολους τους κωδικους που εχεις στο κινητο σου?

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάζει κανείς να περάσει στην καρτέλα με τα αθλητικά του Google Now, κάποια από τις ελληνικές ομάδες για να έχει ενημέρωση για τις ημερομηνίες των παιχνιδιών τους και τα αποτελέσματα της;

Υπάρχει ένα γενικό πρόβλημα και λείπουν αρκετές ομάδες (και από τους κορυφαίες) και η λύση που δίνεται σε πολλά forum είναι να κάνεις αρκετές φορές search το όνομα της ομάδας στο Google από έναν web browser και τότε η ομάδα θα εμφανιστεί και στο Google Now.

Το δοκίμασα, αλλά δεν είχα αποτέλεσμα...

 

Αποτελέσματα και ενημερώσεις είδα μόνο όταν είχα την γλώσσα του τηλεφώνου στα Αγγλικά. Αν θες κάνε μια δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη?

 

Δεν κραταει ολους τους κωδικους που εχεις στο κινητο σου?

 

Τί εννοείς?

Έχει όσους κωδικούς του περάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο ειναι το θεμα οτι δεν μου δινει καν την δυνατοτητα να αποθηκεύσει τους κωδικους που εχω για τα mail account που εχω περασει στο μαμα προγραμα που ειχε το samsung galaxy s2 και λεγεται email.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορεις να κανεις cut σε μια φωτογραφια?π.χ να μπορω απο μια φωτο να κοψω το κεφαλι και να μεινει η υπολοιπη.Μονο crop κανεις με το S Pen.

 

Το Touch Retouch απο το play δες αν σε βολευει.

Link to comment
Share on other sites

Αποτελέσματα και ενημερώσεις είδα μόνο όταν είχα την γλώσσα του τηλεφώνου στα Αγγλικά. Αν θες κάνε μια δοκιμή.

 

Στα αγγλικά το έχω πάντα, οπότε δεν φταίει αυτό.

Άλλωστε το Google Now δεν βγάζει αποτελέσματα αν έχεις άλλη γλώσσα, γι' αυτό και δεν το ανέφερα.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να περάσω το add-on στον Firefox, μιας και η λειτουργία του με τα όσα έγραψες μού άρεσε, αλλά δυστυχώς το add-on είναι πολύ παλιό (έως Firefox v10) και δεν μπαίνει στον δικό μου v19.

Ίσως τώρα που έκαναν update στην εφαρμογή (προχτές η τελευταία) να ασχοληθούν και με τα add-on για Firefox & Chrome.

Πάντως σκέφτομαι να τους στείλω και ένα email. ;)

 

Πολύ παράξενο. Εμένα ο Firefox το έβαλε και φυσικά τον είχα up to date (δε θυμάμαι version και τώρα είμαι στο γραφείο). Συν ότι στο γραφείο ο chrome το έβαλε κανονικά ενώ στο σπίτι όχι...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Γεια θελω να μαθω αν υπαρχει καμια εφαρμογη στο μαρκετ που να εχει ρολοι με κλειστη οθονη δλδ να φαινεται η ωρα ενω το κινητο ειναι σε stand by λειτουργια!!!??????
Link to comment
Share on other sites

Κάτι σαν αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ihandysoft.alarmclock&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5paGFuZHlzb2Z0LmFsYXJtY2xvY2siXQ.. ; Κάνε αναζήτηση στο playstore για screen lock clock. Έχει και άλλες εφαρμογές...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Mιας και η κουβέντα εστιάστηκε σε password managers, ας πω κι εγώ τη δικιά μου εμπειρία! Έχω αγοράσει τα msecure και safewallet (πρίν γίνει δωρεάν). Αν και ήμουν σχετικά ευχαριστημένος, το ui τους ήταν πολύ φτωχό σε σχέση με τα standards πλέον κι επίσης η αντίστοιχη εφαρμογή για υπολογιστή ήταν επί πληρωμή, κάτι που με αποθάρρυνε από τη χρήση τους. Πέτυχα όμως μια μέρα το Safe In Cloud Password Manager στο οποίο με εντυπωσίασε το ui και το αγόρασα. Η εφαρμογή για pc είναι επίσης δωρεάν και είμαι πολύ ευχαριστημένος γενικότερα :D

 

Νομίζω ότι θα ρίξω μια νέα ματιά σε κάποιες από τις επιλογές που διάβασα εδώ... Για λόγους πληρότητας, σε περίπτωση που κάποιος ενδιαφέρεται, υπάρχει και το Norton Identity Safe, που διαθέτει extension για όλους τους browsers και mobile app:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.symantec.mobile.idsafe&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zeW1hbnRlYy5tb2JpbGUuaWRzYWZlIl0.

Ενώ το έχω εγκατεστημένο κάμποσο καιρό, αλλά δεν έχω πάρει απόφαση να το δοκιμάσω για περισσότερο από λίγα λεπτά... Δεν φαίνεται κακό πάντως.

Link to comment
Share on other sites

εχω το s3 και εχω κατεβασει το mtorrent .πως γινετε αυτα που κατεβαζω να πηγενουν στην καρτα μνημης?
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να περάσω το add-on στον Firefox, μιας και η λειτουργία του με τα όσα έγραψες μού άρεσε, αλλά δυστυχώς το add-on είναι πολύ παλιό (έως Firefox v10) και δεν μπαίνει στον δικό μου v19.

Ίσως τώρα που έκαναν update στην εφαρμογή (προχτές η τελευταία) να ασχοληθούν και με τα add-on για Firefox & Chrome.

Πάντως σκέφτομαι να τους στείλω και ένα email.

Μηπως γιατι εχεις καμια beta εκδοση του αφου ο τελευταιος επισημος ειναι ο 18.0.2 και οχι ο 19.

Link to comment
Share on other sites

Γεια θελω να μαθω αν υπαρχει καμια εφαρμογη στο μαρκετ που να εχει ρολοι με κλειστη οθονη δλδ να φαινεται η ωρα ενω το κινητο ειναι σε stand by λειτουργια!!!??????

 

Βρες στο play store το no led δεν υπάρχει καλύτερο !!! ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γιατι εχεις καμια beta εκδοση του αφου ο τελευταιος επισημος ειναι ο 18.0.2 και οχι ο 19.

 

Ναι, μάλλον αυτό φταίει.

Τώρα είδα ότι γράφει κάτω από την έκδοση, beta. ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Έχω το androidlost στην free έκδοση και σκέφτομαι να το αγοράσω.Μήπως είναι καλύτερα να αγοράσω κάποιο άλλο ανάλογο (πχ Cerberus)? Ακούω προτάσεις..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...