Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω δοκιμάσει με όλα τα προγράμματα που υπάρχουν, κανένα δεν ξεκινάει να κάνει download.Μήπως πρέπει να κάνω καμιά αλλαγή θύρας στις ρυθμίσεις, και αν ναι τι να βάλω;

εφοσον χρησιμοποιεις 3G, λιγα που μπορεις να κανεις. τι δικτυο εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Αν δε δουλεύει το tTorrent (καλύτερο από το utorrent), κοίτα τις ρυθμίσεις του router σου. Μάλλον χρειάζεται να κάνεις κάποιο forwarding στα ports.

 

Edit: Άκυρο, τώρα συνειδητοποίησα για το 3G..

 

Γιατί με 3g δε μπορώ να κατεβάσω; Με Linux πως κατεβάσω μια χαρά και με μεγάλες ταχύτητες.

 

 

 

εφοσον χρησιμοποιεις 3G, λιγα που μπορεις να κανεις. τι δικτυο εχεις;

 

Wind χρησιμοποιώ......

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Γιατί με 3g δε μπορώ να κατεβάσω; Με Linux πως κατεβάσω μια χαρά και με μεγάλες ταχύτητες.

 

 

 

 

 

Wind χρησιμοποιώ......

θα δοκιμασω με vodafone και θα επανελθω..απο περιεργεια.

εχεις δοκιμασει διαφορετικο apn αν υπαρχει για τη wind;

πχ η vodafone εχει wap.vodafone.gr / webonly.vodafone.gr / internet.vodafone.gr.. μπορει με καποιο να μη δουλευει ενω με αλλο ναι.

 

edit: δουλευει και με internet και με wap apn το μtorrent.

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

Γιατί με 3g δε μπορώ να κατεβάσω; Με Linux πως κατεβάσω μια χαρά και με μεγάλες ταχύτητες.

 

Wind χρησιμοποιώ......

 

Δεν νομίζω αλλά στις ρυθμίσεις του client δεν νομίζω να έχεις αφήσει να επιτρέπει μόνο από wifi

Phone: Nexus 5

ROM: SlimKat

Kernel: ElementalX

Recovery: TWRP

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάποια εφαρμογή όπως το cpunotify που να δείχνει την ram στην notification bar?

Επίσης ξέρετε κάποια εφαρμογή με widget (ή να το δείχνει στην notification) για να δείχνει την ταχύτητα της cpu

 

Αν δεν κανω λαθος η εφαρμογη που ζητας ειναι η cool tool.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υπάρχει. Μπες από το κινητό στη σελίδα beta.swype.com και κατέβασε τη νέα beta έκδοση του Swype η οποία υποστηρίζει και Ελληνική φωνητική πληκτρολόγηση. :)

 

Απίστευτο! Βλέπω να κόβω την πληκτρολόγηση. Δεν έχει κάνει κανένα λάθος για την ώρα! :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω αλλά στις ρυθμίσεις του client δεν νομίζω να έχεις αφήσει να επιτρέπει μόνο από wifi

 

 

Στο a Torrent Pro, έχει επιλογή και για wifi μόνο.Αλλά ξανά δεν δουλεύει Γμτ.

 

θα δοκιμασω με vodafone και θα επανελθω..απο περιεργεια.

εχεις δοκιμασει διαφορετικο apn αν υπαρχει για τη wind;

πχ η vodafone εχει wap.vodafone.gr / webonly.vodafone.gr / internet.vodafone.gr.. μπορει με καποιο να μη δουλευει ενω με αλλο ναι.

 

edit: δουλευει και με internet και με wap apn το μtorrent.

 

Ρε παιδιά είναι δυνατόν να μη δουλεύει μόνο σε εμένα; Το έχω περάσει και στο τηλ κάτι πάλι δεν δουλεύει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, με τι μπορώ να ανοίγω όλα τα αρχεία μέσα από τους αποθηκευτικούς χώρους ?

Για παράδειγμα έγγραφα ανοίγω από το Office φωτογραφίες από το Album.

Πως μπορώ να ανοίγω τις μνήμες σαν φακέλους και να ανοίγω μετά όλα τα αρχεία ?

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά μιλάς;

Εγώ που το δοκίμασα στο s3 ήταν αυτό που λένε

άλλα λέει η θεια μου άλλα ακούν τα αυτιά μου

 

2-3 δοκιμες εκανα με κλασσικες εκφρασεις αλλα θελει καθαρα να τα λες. τοτε ειναι οκ. αν τα πεις πολυ γρηγορα με λιγο προφορα δεν τα γραφει σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Στο mtorrent έχει κάποια αρχεία torrent αποθηκευμένα, σίγουρα θα τα έχετε δει όλοι σας. Εκεί δίπλα απο τις ρυθμίσεις κάτω δεξιά έχει ένα εικονίδιο σαν σήμα απο κεραία, όταν το πατάμε μέσα έχει κάποια αποθηκευμένα αρχεία torrent,εκείνα τα αρχεία πως γίνεται να τα Κατεβάζει ενώ αυτά που του περνάω εγώ, όχι.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

2-3 δοκιμες εκανα με κλασσικες εκφρασεις αλλα θελει καθαρα να τα λες. τοτε ειναι οκ. αν τα πεις πολυ γρηγορα με λιγο προφορα δεν τα γραφει σωστα.

 

Αυτό που έγραψες μόλις τώρα δοκίμασες να το κάνεις με αυτό τον τρόπο;

Εγώ πάντως και αργά που δοκίμασα μόνο μια φορά έπιασε τι του έλεγα.

Θέλει δρόμο ακομα

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει κανένα πληκτρολόγιο που να σου εμφανίζει :

>γράμματα,

>μπάρα βασικών συμβόλων ( τελεία, ερωτηματικό,θαυμαστικό,smile) και

>μπάρα αριθμών

 

με τη μία σταθερά σε κάθετη μορφή και όχι σε landscape?

 

Κατέβασα το Α.Ι Keyboard το οποίο μου εμφανίζει πάνω από τα γράμματα μια μπάρα αριθμών η οποία με διπλή κύλιση εναλλάσσεται σε μπάρα συμβόλων αλλά θα ήθελα να έχω κατευθείαν ορατές και τις 2 μπάρες χωρίς να κάνω εναλλαγή μπρος πίσω.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

καλύτερα ρώτα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333930&page=32

που είναι thread για εφαρμογές πληκτρολογίων ;)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ? ΕΧΩ ΤΟ SAMSUNG NOTE 2 ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΑΠΟ ΕΧΘΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.. ΕΧΩ WINDOWS 7, ΤΟ ΣΥΝΔΕΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ.. ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ (ΣΤΟΝ Υ/Η ΜΟΥ) ΤΟ SERVICE PACK 3 ΓΙΑ WINDOWS MEDIA PLAYER.. ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ, ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ WINDOWS XP... ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΠΑΡ΄ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ MEDIA PLAYER 12, ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ.. ΚΙ ΕΤΣΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΛΥΣΗ.... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ? ΕΧΩ ΤΟ SAMSUNG NOTE 2 ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΑΠΟ ΕΧΘΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.. ΕΧΩ WINDOWS 7, ΤΟ ΣΥΝΔΕΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ.. ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ (ΣΤΟΝ Υ/Η ΜΟΥ) ΤΟ SERVICE PACK 3 ΓΙΑ WINDOWS MEDIA PLAYER.. ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ, ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ WINDOWS XP... ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΠΑΡ΄ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ MEDIA PLAYER 12, ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ.. ΚΙ ΕΤΣΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΛΥΣΗ.... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Καλησπέρα.

Καταρχήν το καλυτερο μέρος να postάρεις την απορία σου είναι στο επίσημο thread του Galaxy Note ii.Και μη γράφεις με κεφαλαία μιας και απαγορεύεται απο τους κανόνες του forum...:)

Στο θέμα μας τώρα...

Είναι ένα πόβλημα που αντιμετωπίζουν κάποιοι χρήστες σε διάφορες συσκευές της Samsung.Αν κάνεις μια αναζήτηση στο Google ''Samsung Galaxy missing id'' θα βρεις αρκετά αποτελέσματα.Κανείς δεν έχει δώσει μια εξήγηση σαφή αν φταίνε οι drivers Της Samsung ή τα windows (το 1ο ισχύει κατά τη γνώμη μου).Η λυση για μένα είναι (γιατί κι εγώ έχω το πρόβλημα σε win 8) να κάνω εγκατάσταση πάλι το Samsung Kies και μετά να συνδέσω τη συσκευή πάλι.

 

Για του λόγου το αληθές παρακάτω σου δίνω ένα link να διαβάσεις για το πρόβλημα.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1922919

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ? ΕΧΩ ΤΟ SAMSUNG NOTE 2 ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΑΠΟ ΕΧΘΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.. ΕΧΩ WINDOWS 7, ΤΟ ΣΥΝΔΕΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ.. ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ (ΣΤΟΝ Υ/Η ΜΟΥ) ΤΟ SERVICE PACK 3 ΓΙΑ WINDOWS MEDIA PLAYER.. ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ, ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ WINDOWS XP... ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΠΑΡ΄ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ MEDIA PLAYER 12, ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ.. ΚΙ ΕΤΣΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΛΥΣΗ.... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

 

Καλώς όρισες στο φόρουμ, μην γράφεις κεφαλαία είναι δύσκολα στην ανάγνωση.

 

Για να συνδέσεις ενα samsung στον υπολογιστη σου θέλεις το kies, τι σχέση έχει τώρα ο media player, δεν κατάλαβα

Edited by nikos_kallithea
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το wondershare mobile,ειναι δωρεαν για δοκιμη να δεις αμα μπορεις να συνδεθεις,συνηθως αυο βρισκει ολους τους drivers μονο του ανεξαρτηατ τα windows που εχεις
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το wondershare mobile,ειναι δωρεαν για δοκιμη να δεις αμα μπορεις να συνδεθεις,συνηθως αυο βρισκει ολους τους drivers μονο του ανεξαρτηατ τα windows που εχεις

 

καλησπερα!

 

ενθουσιασμενος απο την stamina mode που εχει το νεο Xperia Z αναρωτιεμαι αν υπαρχει καποιο προγραμμα με το οποιο να αποφασιζεις εσυ ποια εφαρμογη θα εχει προσβαση στο ιντερνετ/gsm/wifi του κινητου και ποια θα ειναι ανενεργη και αποκλεισμενη απο αυτο;

 

Υπαρχει καποια τετεια εφαρμογη;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

 

ενθουσιασμενος απο την stamina mode που εχει το νεο Xperia Z αναρωτιεμαι αν υπαρχει καποιο προγραμμα με το οποιο να αποφασιζεις εσυ ποια εφαρμογη θα εχει προσβαση στο ιντερνετ/gsm/wifi του κινητου και ποια θα ειναι ανενεργη και αποκλεισμενη απο αυτο;

 

Υπαρχει καποια τετεια εφαρμογη;

Υπάρχει το droidwall και το afwall που κάνουν ακριβώς αυτή τη δουλειά, δηλαδή ρυθμίζουν ποιες εφαρμογές έχουν πρόσβαση στο ίντερνετ μέσω 3g ή wifi. Θέλουν root ωστόσο.

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο για τα κεφαλαία! Εχω κάνει εγκατάσταση του kies.. Θα το εγκαταστησω ξανα παντως για να δω.. Το θέμα είναι ότι σε άλλους υπολογιστες που το δοκίμασα έκανε κανονικά την εγκατάσταση του προγράμματος και διάβασε κανονικά το κινητό.. Άρα κάτι στον υπολογιστή μου φταίει.. Θα δοκιμάσω ξανά με το kies και θα τα ξαναπούμε.. Ευχαριστώ!!!!!

 

Δεν γίνεται τίποτα... Εξακολουθεί να μην κάνει εγκατάσταση..

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

 

ενθουσιασμενος απο την stamina mode που εχει το νεο Xperia Z αναρωτιεμαι αν υπαρχει καποιο προγραμμα με το οποιο να αποφασιζεις εσυ ποια εφαρμογη θα εχει προσβαση στο ιντερνετ/gsm/wifi του κινητου και ποια θα ειναι ανενεργη και αποκλεισμενη απο αυτο;

 

Υπαρχει καποια τετεια εφαρμογη;

 

Σε android 4 μπορείς να αποκλεισεις ποιες εφαρμογές θα έχουν background data.

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει το huawei ascent G300 και εκανα και την αναβαθμιση στο λειτουργικο στην εκδοση 4.0. Θελω να κανω root. εγκατεστησα το Ζ4 root και το τρεχω αφου εχω κανει ολα οσα περιλαμβανουν οι οδηγιες . Το αποτελεσμα ειναι να κολλαει η εφαρμογη και να μην κανει τιποτα

:(. Δοκιμασα και μια αλλη διαδικασια που την βρηκα εδω αλλα την εχασα κι εκει δεν εγινε τιποτα

εχει κανεις καμια ιδεα τι να κανω;;;;

:whip:
Link to comment
Share on other sites

εχω παρει το huawei ascent G300 και εκανα και την αναβαθμιση στο λειτουργικο στην εκδοση 4.0. Θελω να κανω root. εγκατεστησα το Ζ4 root και το τρεχω αφου εχω κανει ολα οσα περιλαμβανουν οι οδηγιες . Το αποτελεσμα ειναι να κολλαει η εφαρμογη και να μην κανει τιποτα

:(. Δοκιμασα και μια αλλη διαδικασια που την βρηκα εδω αλλα την εχασα κι εκει δεν εγινε τιποτα

εχει κανεις καμια ιδεα τι να κανω;;;;

 

Αυτον τον οδηγό τον εχεις δει ??

Αν και πιστεύω οτι θα ήταν καλύτερα να ρωτήσεις στο επισημο θεμα της συσκευής σου .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει 3G Watchdog αλλά παρατήρησα ότι μαζί με τα δεδομένα του Internet της κινητής τηλεφωνίας μετράει και το Internet από wi-fi. Υπάρχει τρόπος να μη λαμβάνει υπόψη το wi-fi;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...