Jump to content

τελευταια εκδοση movie maker


andreas730
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω την εκδοση του movie maker που ειχαν μεσα τα xp home οταν τα αγορασα.δυστυχως η εκδοση αυτη δεν εχει απο εφε σχεδον τιποτα.ενας φιλος μου μου εδειξε ενα βιντεακι που ειχε κανει σε νεοτερη εκδοση και ηταν πολυ καλο.ξερετε αν μπορω να κανω update to movie maker η απο που μπορω να κατεβασω μια νεοτερη εκδοση?λογικα δεν πρεπει να το εχει η microsoft?
Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις online update των windows σου θα βρεις και τη νεα εκδοση του movie maker...Αλλα δεν νομιζω να συγκρινεται με κανενα αλλο προγραμμα του ειδους οπως pinnacle..Ειναι πολυ απλο και δεν εχει πολλες επιλογες προσωπικα δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε...ειναι σαν να μου λες κανω επεξεργασια εικονας με τη Ζωγραφικη των windows ενω υπαρχει το Fotoshop
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει διαθεσιμη η εκδοση Windows MovieMaker 2 , 8,2 MB ειναι.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stefanos_79 (29 Ιούν. 2004 , 01:54)

 

Αν κανεις online update των windows σου θα βρεις και τη νεα εκδοση του movie maker...Αλλα δεν νομιζω να συγκρινεται με κανενα αλλο προγραμμα του ειδους οπως pinnacle..Ειναι πολυ απλο και δεν εχει πολλες επιλογες προσωπικα δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε...ειναι σαν να μου λες κανω επεξεργασια εικονας με τη Ζωγραφικη των windows ενω υπαρχει το Fotoshop

 

Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Κι εγώ χρησιμοποιώ το studio 9 αλλα και το moviemaker 2 δεν είναι τόσο άσχημο. Είναι αρκετά εντυπωσιακό θα έλεγα και δεν είναι τόσο βαρύ όσο το studio. Βέβαια θα μπορούσε να ήταν και καλύτερο. Ομως μην ξεχνάμε οτι είναι μια δωρεάν εφαρμογή και απευθείνεται στους αρχάριους που θέλουν να κάνουν τα πρώτα τους βήματα στην επεξεργασία video. Πάντως εγώ θεωρώ κορυφαίο το premiere με διαφορά, αν και αρκετά δύσκολο να το μάθει κανείς. Είναι Οπως το photoshop. Κανείς δεν μπορεί να ξέρει όλες τις δυνατότητες του.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Απορία:

 

την πρώτη και τελευταία φορά που φόρτωσα βίντεο στο movie maker, μού το έσπασε σε πολλά κομμάτια των 2 λεπτών το καθένα (βίντεο διάρκειας 40 λεπτών). Υπάρχει κάποια επιλογή ώστε να το σπάει σε λιγότερα κομμάτια;;;

 

Και κάτι άλλο

Εφόσον κόψω και ράψω αυτά που θέλω, μετά πώς το μετατρέπω στη μορφή που ήταν ώστε να το ανεβάσω;

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο

Εφόσον κόψω και ράψω αυτά που θέλω, μετά πώς το μετατρέπω στη μορφή που ήταν ώστε να το ανεβάσω;

Το Windows Movie Maker αποθηκεύει το βίντεο που έχεις φτιάξει μόνο με τη μορφή .avi.Αν θες να του αλλάξεις μορφή θα πρέπει να το αποθηκεύσεις ως .avi και στη συνέχεια να του αλλάξεις τύπο με κάποιον "μετατροπέα" (converter).:)

Link to comment
Share on other sites

Το Windows Movie Maker αποθηκεύει το βίντεο που έχεις φτιάξει μόνο με τη μορφή .avi.Αν θες να του αλλάξεις μορφή θα πρέπει να το αποθηκεύσεις ως .avi και στη συνέχεια να του αλλάξεις τύπο με κάποιον "μετατροπέα" (converter).:)

 

Ωραία.

Στο πρώτο ερώτημα κάποια απάντηση;;

Link to comment
Share on other sites

Το Windows Movie Maker αποθηκεύει το βίντεο που έχεις φτιάξει μόνο με τη μορφή .avi.Αν θες να του αλλάξεις μορφή θα πρέπει να το αποθηκεύσεις ως .avi και στη συνέχεια να του αλλάξεις τύπο με κάποιον "μετατροπέα" (converter).:)

 

παράξενο.. νόμιζα ότι τα κάνει μονο σε WMV αφού είναι της Microsoft

Link to comment
Share on other sites

παράξενο.. νόμιζα ότι τα κάνει μονο σε WMV αφού είναι της Microsoft

Και σε .wmv μου μετατρέπει τα βίντεο που φτιάχνω μερικές φορές.Για παράδειγμα,ένα βίντεο κλιπ μου το αποθήκευσε ως .avi και ένα βίντεο με τα καλύτερα μιας σειράς μου το αποθήκευσε ως .wmv.Υπάρχει κάποια ρύθμιση που αλλάζει τους κωδικούς;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...