Jump to content

[S II] Έλεγχος της συσκευής μας για το "επικίνδυνο" chip.


makis206
 Κοινοποίηση

Έχω το "insane" chip  

190 members have voted

  1. 1. Έχω το "insane" chip



Recommended Posts

  • Απαντήσεις 75
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρε παιδιά μην τρελενεστε... Ουτε τσιπάκια μπαινοβγαινουν, ούτε τίποτα.

 

Ειδικα αυτοί χωρίς root ουτε έπρεπε να ανοίξουν να διαβασουν το θέμα

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα αυτοί χωρίς root ουτε έπρεπε να ανοίξουν να διαβασουν το θέμα
Δεν αφορα αποκλειστικα και μονο το root, κινδυνος υπαρχει και στις περιπτωσεις που αναφερθηκαν στο πρωτο ποστ.. δεν "φορανε" και λιγοι καποια 4.0.4 η την leaked 4.1.2 που εγκατεστησαν μεσω Odin..;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν αφορα αποκλειστικα και μονο το root, κινδυνος υπαρχει και στις περιπτωσεις που αναφερθηκαν στο πρωτο ποστ.. δεν "φορανε" και λιγοι καποια 4.0.4 η την leaked 4.1.2 που εγκατεστησαν μεσω Odin..;)

 

όπα παιδιά τώρα μπερδεύτηκα! λοιπόν εγώ είμαι root, εχω την 4.0.4 την εχω κάνει update μέσω τησ επιλογής που εχω από τισ ρυθμίσεις! υπάρχει περίπτωση να μου βγει κάποιο πρόβλημα? και όταν βγει η επόμενη με τον ίδιο τρόπο εχω σκοπό να κάνω update!

Galaxy SII
Link to comment
Share on other sites

όπα παιδιά τώρα μπερδεύτηκα! λοιπόν εγώ είμαι root, εχω την 4.0.4 την εχω κάνει update μέσω τησ επιλογής που εχω από τισ ρυθμίσεις! υπάρχει περίπτωση να μου βγει κάποιο πρόβλημα? και όταν βγει η επόμενη με τον ίδιο τρόπο εχω σκοπό να κάνω update!

 

Εχεις κανει λοιπον την επισημη αναβαθμιση μεσω της συσκευης προφανως επειδη εχεις καποια branded συσκευη (cosmote/vodafone) κι αυτο επειδη οι unbranded δεν εχουν λαβει ακομα επισημα 4.0.4..;)

 

Ολα καλα εως εδω και εντελως ασχετα απ'το αν εισαι root η oχι, απλως ΜΗΝ κανεις factory reset απο recovery σε περιπτωση που εχεις το insane chip. Το ιδιο πιθανον να ισχυει κι οταν με το καλο μας ερθει η επισημη jelly 4.1.2 αλλα αυτο θα ειμαστε σε θεση να το γνωριζουμε μονο τοτε. Σε περιπτωση τωρα που εχεις το ασφαλες (sane) chip, δεν εχεις κατι αλλο να φοβηθεις..:)

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει λοιπον την επισημη αναβαθμιση μεσω της συσκευης προφανως επειδη εχεις καποια branded συσκευη (cosmote/vodafone) κι αυτο επειδη οι unbranded δεν εχουν λαβει ακομα επισημα 4.0.4..;)

 

Ολα καλα εως εδω και εντελως ασχετα απ'το αν εισαι root η oχι, απλως ΜΗΝ κανεις factory reset απο recovery σε περιπτωση που εχεις το insane chip. Το ιδιο πιθανον να ισχυει κι οταν με το καλο μας ερθει η επισημη jelly 4.1.2 αλλα αυτο θα ειμαστε σε θεση να το γνωριζουμε μονο τοτε. Σε περιπτωση τωρα που εχεις το ασφαλες (sane) chip, δεν εχεις κατι αλλο να φοβηθεις..:)

 

το insane chip έχει. όσον αφορά το reset που ΛΕΣ

, αυτό από τησ ρυθμίσεις είναι ασφαλες, σωστά κατάλαβα?

Galaxy SII
Link to comment
Share on other sites

το insane chip έχει. όσον αφορά το reset που ΛΕΣ

, αυτό από τησ ρυθμίσεις είναι ασφαλες, σωστά κατάλαβα?

 

Σωστοτατα!:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει 1234532453245 roms (από hobby καθαρά) τώρα είμαι σε cm 10.1 και μόλις κοίταξα και είδα ότι έχω το chip.

********** detected :ninja:

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα δεν το έχω τελικά.αν και είχα άγνοια για το θέμα
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι απο τους τυχερους, αγορασμενο χτες απο κοτσοβολο...No, sane chip.

 

Μια απο τα ίδια και δω:p

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Κι γω που το δοκίμασα, είναι λογικό και όχι τρελό, αν και δεν παίζω με καστομιές αλλά επειδή έχω πάρει πολλές φορές το τηλέφωνο κάτι μου λέει πως για να μην το βαρεθώ, θα αρχίσω σύντομα να παίζω. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι απο τους τυχερους, αγορασμενο χτες απο κοτσοβολο...No, sane chip.

 

Εμείς που το χουμε είμαστε άτυχοι; χαχα

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που το χουμε είμαστε άτυχοι; χαχα

 

Οχι μωρε,:p απλα δεν χρειαζεται extra προσοχη η αλλαγη διαδικασιας (σε σχεση με το παλιο μου τηλεφωνο) για να περασεις μια ρομ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση... Όσοι έχουμε αυτό το chip, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε την εφαρμογή για το triangle remove, ή θα έχουμε κλαματα χριστουγεννιάτικα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση... Όσοι έχουμε αυτό το chip, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε την εφαρμογή για το triangle remove, ή θα έχουμε κλαματα χριστουγεννιάτικα;

 

το έχω κ ι εγω και το τσιπ κι εχω χρησιμοποιήσει την εφαρμογη 8 φορες....

αλλά, ΠΑΝΤΑ μόνο σε ICS, δεν ξερω αν κανει σε JB:)

 

καλές γιορτές σε όλα τα παιδιά του φόρουμ μας :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

μπερδευτηκα με τα πολλα τα ποστ....συγνωμη κιολας....

εμενα λεει yes insane chip εχω την 4.0.4 μπορω να παω σε Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μεσα απο τις ρυθμισεις?

κ αν γινει αυτο πριν φλασαρω την ρομ πρεπει να κανω κ αυτο με τη cache??

ευχαριστω εκ των προτερων και καλες γιορτες να χουμε...

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα περάσεις τον κερνελ που δεν έχει το emmc bug, μετά θα κάνεις φορμάτ τα πάντα από το ρικοβερι και θα περάσεις την ρομ
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εκανα κι'εγω το τεστ και μου εβγαλε no insane chip οποτε ψηφισα και ειδα οτι αρκετοι το εχουν και μαλιστα οι περισσοτεροι.αυτο τι σημαινει για μας;; εχουμε καποιο προβλημα ασφαλειας λιγοτερο;;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

Κουβέντα να γίνεται, αν κάνουμε την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μέσα από τις ρυθμίσεις και επανεκκινήσουμε τη συσκευή , σε τι κατάσταση θα είναι; Εννοώ, θα έχει γυρίσει με τη rom που είχε όταν αγοράστηκε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!

Κουβέντα να γίνεται, αν κάνουμε την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μέσα από τις ρυθμίσεις και επανεκκινήσουμε τη συσκευή , σε τι κατάσταση θα είναι; Εννοώ, θα έχει γυρίσει με τη rom που είχε όταν αγοράστηκε;

 

Το firmware παραμένει το ίδιο .

Διαγράφεται οτιδήποτε υπάρχει στην εσωτερική sd card .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το firmware παραμένει το ίδιο .

Διαγράφεται οτιδήποτε υπάρχει στην εσωτερική sd card .

 

Οκ. Αυτό είχα υπ' όψιν μου κι εγώ. Πάντως δεν καταλαβαίνω, πώς μπορεί η διαγραφή των στοιχείων να προλάβει το μπρικάρισμα. Δεν είναι θέμα πυρήνα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Έλεγχος της συσκευής μας για το "επικίνδυνο" chip.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...