Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα s3 lte που δίνονται κάτω απο τα 500€ έχουν κάποιο θεματάκι με τα ελληνικά δίκτυα?Καποια μαγαζιά γράφουν non regional.

Παίζει κάτι διαφορετικό?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα s3 lte που δίνονται κάτω απο τα 500€ έχουν κάποιο θεματάκι με τα ελληνικά δίκτυα?Καποια μαγαζιά γράφουν non regional.

Παίζει κάτι διαφορετικό?

 

Όχι κανένα θέμα απλώς να σιγουρευτείς πως είναι το i9305 και όχι i9305N ή i9305T

Link to comment
Share on other sites

Από δορυφόρους στο gps πως πάει το LTE παιδιά?Κλειδώνει αμέσως η θέλει πολύ χρόνο και σπάσιμο νεύρων όταν το χρειάζεσαι?:mad:

 

ps:Έχω το Galaxy S εδώ και 3,5 (κοντά 4) χρόνια και το έχω ξεσκίσει στα φλασαρίσματα,πολύ ευχαρίστημένος σε όλα του εκτός από το GPS του που είναι απαράδεκτο.:(

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω.Η arvato ειναι συνεργατης της επισημης ελληνικης αντιπροσωπιας?Οσες συσκευες μου λενε οι πωλητες οτι καλυπτονται απο την arvato ειναι σαν να λεμε samsung hellas εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες και καλή Σαρακοστή!

 

Ερώτηση... Εχω ένα S3 lte (i9305), και δεν είναι η 1η φορά που αγοράζω ένα. Δουλεύω στο δίκτυο της Vodafone οπότε το lte δε μου είναι απαραίτητο ακόμα. Ομως τα 2 Gb RAM, είναι σωτήρια σε πολλές περιπτώσεις κι εφαρμογές! Αλλά επί του θέματός μας...

 

Κάθε συσκευή που έχω πάρει (9300 και 9305) την έχω αναβαθμίσει από το sammobile.com με τις official stock rom, και ποτέ μα ποτέ δεν έχω rootάρει καμία. Επειδή μου αρέσει να δουλεύω stock, μπορεί κάποιος να μου προτείνει την πιο καλή ΣΤΟΚ έκδοση; Εγώ μέχρι στιγμής έχω δουλεψει με τις γερμανικές (DBT unbranded, T-Mobile, D2/Vodafone), αυστριακή Α1, γαλλικές (XEF unbranded, SFR/Voda FR), και τέλος την αγγλική Vodafone. Εχω δει διαφορές στις επιδόσεις και στη διαθέσιμη RAM. Από τις πιο ενεργειακά διψασμένες ήταν η γαλλική και η γερμανική Τ-ΜΟΒ, κι από τις πιο light η VF UK και η DBT, αλλά σχετικά buggy με αρκετά κολλήματα. Τα ίδια αποτελέσματα είχα και με τη διαθέσιμη RAM, όπου μετά από τον Task Killer και το κλείσιμο όλων των background εφαρμογών, με άφηνε με 1.2-1.3 Gb ελεύθερα η VF UK και με 800 Mb η XEF France!!!! Οι υπόλοιπες έπαιζαν ανάμεσα στα 900 και 1.1 ελεύθερα.

 

Από τις μέχρι στιγμής εμπειρίες σας, μπορείτε να μου πείτε με ποια έκδοση έχετε δει την περισσότερη δυνατή RAM μετά από task killing και κλείσιμο των background εφαρμογών, όπως επίσης και με ποια έχετε δει την καλύτερη σταθερότητα; Απαραίτητη προϋπόθεση να είναι στην 4.1.2.

 

Σας ευχαριστώ πολύ :)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου πει εστω και με pm καποιο καταστημα φτηνο που να φερνει το απλο 9305 και οχι το n.

To easybuy ξερετε αν φερνει τα κανονικα? ή παιζει με παρτιδες?

Εγω πηρα στο Mobeye και μου ειπε οτι φερνουν unbranded με εγγυηση ελληνικης αντιπροσωπιας

Αντε βγαλε ακρη τωρα...

Αν ξερει καποιος ας βοηθησει μην την πατησω και τρεχω μετα.

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ευτυχής κάτοχος LTE και εγώ. Κάτι που παρατήρησα όμως, όταν το βγάζω από flight mode δεν μου ζητάει pin και δεν κατ επέκταση δε συνδέεται στον παροχο μου. Ο μόνος τρόπος να το δει είναι αν πάω στις ρυθμίσεις της sim και να απενεργοποιώ και να ξανά ενεργοποιώ το pin. Έχει κάποιος καμιά ιδέα?

Ευχαριστώ προκαταβολικα.

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Είναι να μου φέρουνε από Aμερική το i9305, συγκεκρίμενα απ την Amazon.com >>

 

http://www.amazon.com/Samsung-i9305-Unlocked-International-Generation/dp/tech-data/B00AAOV9E2/

 

και απ ότι κατάλαβα πρέπει να δοὖλέυει και με Vodafone 4g και με Cosmote. Καλά κατάλαβα ή υπάρχει περιπτωση να εχω πρόβλημα με το 4G;

 

Ευχαριστώ!

 

Μάκης

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως μπορω να το βγαλω αυτο απο την οθονη

 

Αφού το έχεις rooted, αν πας στον φάκελο /efs θα δεις ένα αρχειάκι το οποίο πρέπει να πειράξεις και να λέει testmode=0 (ή off, δε θυμάμαι)

 

Ξερει καποιος να μου πει εστω και με pm καποιο καταστημα φτηνο που να φερνει το απλο 9305 και οχι το n.

To easybuy ξερετε αν φερνει τα κανονικα? ή παιζει με παρτιδες?

Εγω πηρα στο Mobeye και μου ειπε οτι φερνουν unbranded με εγγυηση ελληνικης αντιπροσωπιας

Αντε βγαλε ακρη τωρα...

Αν ξερει καποιος ας βοηθησει μην την πατησω και τρεχω μετα.

Ευχαριστω πολυ.

 

Αν θέλεις να το αγοράσεις σε οποιοδήποτε χρώμα εκτός του μαύρου, θα είναι το 9305. Αν πας για το μαύρο, ίσως πέσεις στο Ν. Μέχρι στιγμής μόνο η VNP έφερε το 9305Ν στην Ελλάδα. Kaizer, kinitomania, birdphone από όπου ψώνισα τα 3 9305 που πέρασαν από τα χέρια μου, ήταν όλα τα κλασσικά. 1 σε κάθε χρώμα, μαύρο άσπρο γκρι (που έχω τώρα και είναι καταπληκτικό!)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε γκρι χρωμα τι λέει το κινητό?απο kaizer είναι branded;

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Από δορυφόρους στο gps πως πάει το LTE παιδιά?Κλειδώνει αμέσως η θέλει πολύ χρόνο και σπάσιμο νεύρων όταν το χρειάζεσαι?:mad:

 

ps:Έχω το Galaxy S εδώ και 3,5 (κοντά 4) χρόνια και το έχω ξεσκίσει στα φλασαρίσματα,πολύ ευχαρίστημένος σε όλα του εκτός από το GPS του που είναι απαράδεκτο.:(

 

Μια βοήθεια από τούς κατόχους του lte?

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα. Μια ερώτηση: το i9305 rootάρεται??? Βασικά πρέπει να έχω κάνει βλακεία και πήγα να το rootλαρω με τον κλασσικό τρόπο μέσω oddin αλλά ήταν για το i9300 και τώρα ου έχει κολλήσει στο πράσινο ανθρωπάκι και γράφει downloading...! Τι κάνω?????

 

καλησπέρα και από εμένα. Μια ερώτηση: το i9305 rootάρεται??? Βασικά πρέπει να έχω κάνει βλακεία και πήγα να το rootλαρω με τον κλασσικό τρόπο μέσω oddin αλλά ήταν για το i9300 και τώρα ου έχει κολλήσει στο πράσινο ανθρωπάκι και γράφει downloading...! Τι κάνω?????
παίδες όποιος μπορεί ας βοηθήσει γιατί έχω μείνει χωρίς κινητό!!!!!! Edited by mindfield
Link to comment
Share on other sites

παίδες όποιος μπορεί ας βοηθήσει γιατί έχω μείνει χωρίς κινητό!!!!!!

 

Εχει αρκετή βοήθεια επί του θέματος στο xda-developers... Το κοίταξες καθόλου;

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου έχω φρικάρει και ίσως δεν έψαξα παντού, μπορείς να με βοηθήσεις γιατί το κινητό έχει κολλήσει και δεν κάνει τίποτα!!!! ακόμα και τη μπαταρία έβγαλα αλλά ΤΙΠΟΤΑ!!!!
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή, ΜΗ ΦΡΙΚΑΡΕΙΣ!!!! Δεν είναι απαραίτητο :)

 

ΑΠό εκεί και μετά, πάμε λίγο ήρεμα... Βγάζεις τη μπαταρία. Την ξαναβάζεις. Το τηλέφωνο ανάβει από μόνο του, ή απλά μένει στο μπαρμπαδάκι και λέει Downloading;

 

Πες μου μόνο πως στο odin δεν τίκαρες τίποτα που να έλεγε re-partition, Nand Flash, Clear EFS...

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

βγάζω την μπαταρία, την ξαναβάζω και με βγάζει στην οθόνη με το ανθρωπάκι και γράφει downloading. Επίσης δεν τίκαρα τίποτα στο oddin, ακολούθησα πιστά τον οδηγό!
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια από τούς κατόχους του lte?

 

Μέχρι στιγμής με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο και με το maps, και με της Navigon τους χάρτες. Κλειδώνει άμεσα. Σε σημείο που ανοίγω Foursquare στο αμάξι, και κάνω τσεκ-ιν σε 5 δευτερόλεπτα... Δεν είναι κακό πιστεύω. GLONASS έχει, να μην κλείδωνε και γρήγορα, θα ήταν τσάμπα ανάπτυξη :)

 

βγάζω την μπαταρία, την ξαναβάζω και με βγάζει στην οθόνη με το ανθρωπάκι και γράφει downloading. Επίσης δεν τίκαρα τίποτα στο oddin, ακολούθησα πιστά τον οδηγό!

 

οκ. Οταν σου εμφανίζει την οθόνη (downloading) αν το συνδέσεις στο odin, αναγνωρίζει τη συσκευή;

Edited by mindfield

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

οκ. Οταν σου εμφανίζει την οθόνη (downloading) αν το συνδέσεις στο odin, αναγνωρίζει τη συσκευή;
ναι, στο id com κιτρινίζει το κουτάκι και εμφανίζει τη θύρα που το έχω συνδέσει

 

πήγα να κάνω root με το cf auto... αρχείο αλλά ήταν για i9300 (δεν το πρόσεξα) με αποτέλεσμα να μου κολλήσει στο ανθρωπάκι. Έπειτα βρήκα το σωστό αρχείο για το i9305, έκανα την ίδια διαδικασία αλλά ξανακόλλησε στο ανθρωπάκι....! Αυτά έχω κάνει εώς τώρα.

 

στο oddin μου βγάζει κανονικά μηνύματα, δλδ PASS πάνω πάνω και κάτω succeed 1/ failed 0. Αρα η διαδικασία σωστά έγινε, που κολλάει δεν μπορώ να καταλάβω!

Edited by mindfield
Link to comment
Share on other sites

ναι, στο id com κιτρινίζει το κουτάκι και εμφανίζει τη θύρα που το έχω συνδέσει

 

Αυτό είναι θετικό :)

 

Πάμε τότε...

 

Εχεις κατεβάσει κάποια μαμά rom για το τηλέφωνο;

 

ΑΝ όχι, μπορείς να δεις εδώ τις τελευταίες επίσημες, ή να μπεις στο http://www.sammobile.com και να βρεις την έκδοση που θέλεις να φλασάρεις.

 

Αν δε θέλεις να έχεις πολλά προγραμματάκια bloatware, σου συστήνω μια έκδοση γερμανική (DBT), ενώ αν έχεις σύνδεση ή κάρτα στην Cosmote, μπορείς να κατεβάσεις την έκδοση της Cosmote.

 

Η πιο πρόσφατη έκδοση η γερμανική βρίσκεται στο http://www.hotfile.com/dl/188173191/8940e75/I9305XXBLL5_I9305DBTBLL4_DBT.zip.html

 

Η πιο πρόσφατη unbranded είναι γαλλική και τη βρίσκεις στο http://www.hotfile.com/dl/195491523/fe984cf/I9305XXBMB4_I9305XEFBMB2_XEF.zip.html

 

Η πιο πρόσφατη της Cosmote στο http://www.hotfile.com/dl/190002555/2e9c4a9/I9305XXBLL5_I9305COSBLL4_COS.zip.html

 

Και η πιο πρόσφατη διεθνής της Vodafone (VF UK) που παίζει με τις ίδιες εφαρμογές όπως και στην Ελλάδα στο http://www.hotfile.com/dl/189371361/ad6b877/I9305XXBMA3_I9305VODBMA1_VOD.zip.html

 

Αφού κατεβάσεις κάποια απ' όλες, αν δεν έχεις ήδη κατεβάσει κάποια άλλη, πάτα στο 3ο πεδίο (PDA) και διάλεξε το αρχείο που κατέβασες. ΠΡΟΣΕΞΕ! Θα πρέπει να το έχεις αποσυμπιέσει και να επιλέξεις το tar.md5 αρχείο. ΜΗΝ πας να προσθέσεις το .zip κατευθείαν! Από τις επιλογές στα αριστερά, να είναι επιλεγμένα ΜΟΝΟ τα F-Reset Timer και Auto Reboot. ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ!

 

Πάτα Start κι άφησέ το να κάνει τη δουλειά του. Μόλις τελειώσει, θα πρέπει να ξεκολλήσει.

 

Δοκίμασέ το και πες μου. Αν θέλεις, μπορείς να μου μιλήσεις με ΡΜ και να μπω να το παρακολουθώ μέσω team viewer να το βλέπουμε μαζί.

 

στο oddin μου βγάζει κανονικά μηνύματα, δλδ PASS πάνω πάνω και κάτω succeed 1/ failed 0. Αρα η διαδικασία σωστά έγινε, που κολλάει δεν μπορώ να καταλάβω!

 

Μπορείς να δοκιμάσεις να κατεβάσεις αυτό: http://dfiles.eu/files/3yrq4o09w

 

Είναι το Stock recovery του i9305 αν πάνε στραβά τα πράγματα. Κατέβασέ το, επέλεξέ το στο BOOTLOADER (ΟΧΙ στο PDA), flash και πες μου...

Edited by Tyxerakias
Δε βάζουμε τίποτα στο bootloader

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...