Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη!

Πριν λίγες ημέρες αγόρασα το s3 i9305 lte από birdphone. Είμαι γενικά ευχαριστημένος από το τηλέφωνο, απλά με απασχολεί ένα θεματάκι με την οθόνη του. Να τονίσω ότι είμαι αρκετά ''ψείρας'' σε προϊόντα τεχνολογίας. Παρατηρώ λοιπόν κάτι σταθερά σημάδια-στίγματα σαν κουκκίδες που σχηματίζουν γραμμές, τα οποία είναι ορατά μόνο στο μαύρο φόντο και σε περιβάλλον με χαμηλό φωτισμό. Έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα; Αξίζει τον κόπο να το επιστρέψω για αντικατάσταση; Ευχαριστώ.

 

Είναι πολύ συχνό φαινόμενο στις amoled αυτό που περιγράφεις. Εγώ το είχα σε Samsung Wave S8500, σε Galaxy S i9000 και σε Galaxy S3 i9300. Επίσης διάβασα για περιπτώσεις που τους αλλάχτηκε η οθόνη και οι κουκκίδες υπήρχαν και στην καινούργια οθόνη. Βέβαια υπήρχαν και οι τυχεροί, που η καινούργια οθόνη ή είχε λιγότερες κουκκίδες ή καθόλου. Είναι και λίγο θέμα τύχης το πόσο έντονο θα είναι το φαινόμενο σε κάθε panel. Αν σε ενοχλεί πολύ, μπορείς να επιχειρήσεις αλλαγή οθόνης εντός εγγύησης. Απλά να ξέρεις ότι μπορεί να συνεχίσει να υπάρχει το φαινόμενο. Εγώ πλέον το θεωρώ "χαρακτηριστικό" της amoled τεχνολογίας (με ένα google search θα διαβάσεις και για Galaxy S2 και Note1, Note2 με το ίδιο φαινόμενο).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι πολύ συχνό φαινόμενο στις amoled αυτό που περιγράφεις. Εγώ το είχα σε Samsung Wave S8500, σε Galaxy S i9000 και σε Galaxy S3 i9300. Επίσης διάβασα για περιπτώσεις που τους αλλάχτηκε η οθόνη και οι κουκκίδες υπήρχαν και στην καινούργια οθόνη. Βέβαια υπήρχαν και οι τυχεροί, που η καινούργια οθόνη ή είχε λιγότερες κουκκίδες ή καθόλου. Είναι και λίγο θέμα τύχης το πόσο έντονο θα είναι το φαινόμενο σε κάθε panel. Αν σε ενοχλεί πολύ, μπορείς να επιχειρήσεις αλλαγή οθόνης εντός εγγύησης. Απλά να ξέρεις ότι μπορεί να συνεχίσει να υπάρχει το φαινόμενο. Εγώ πλέον το θεωρώ "χαρακτηριστικό" της amoled τεχνολογίας (με ένα google search θα διαβάσεις και για Galaxy S2 και Note1, Note2 με το ίδιο φαινόμενο).

 

Καλημέρα, Χρόνια Πολλά, Χριστός Ανέστη σε όλους :)

 

Σε συμπλήρωση αυτού με την οθόνη, πα πω πως αν το κινητό είναι MADE IN VIETNAM κι όχι IN KOREA (το γράφει στο έξω στικεράκι, κάτω από το ΙΜΕΙ), είναι πιο πιθανό να σου το εμφανίσει. Για κάποιο λόγο, κάποιες οθόνες που τοποθετήθηκαν σε μοντέλα που κατασκευάζονται στο εργοστάσιο του Βιετνάμ έβγαλαν αυτό το πρόβλημα σε μεγαλύτερη συχνότητα από τα της Κορέας. Βέβαια αυτό δεν επηρεάζει την εγγύηση ή την αξιοπιστία της συσκευής σου. Ομως πάντα μπορείς να το παίξεις κορώνα-γράμματα! Και οι οθόνες είναι γενικά πολύ ευαίσθητο θέμα. Σκέψου πως στον iMac που είχα, τον 27άρη, η οθόνη όταν μου τον έστειλαν Αγγλία εμφανισε σαν υγρασία μέσα (είχε πάρει αέρα ανάμεσα στο έξω γυαλί και την οθόνη). Η Apple η ίδια παραδέχτηκε πως αυτό μπορεί να συμβεί, ειδικά μετά από αερομεταφορά όπου δεν έχει γίνει σωστή συμπίεση στο χώρο αποσκευών!! Μου έκαναν εννοείται δωρεάν αντικατάσταση εντός εγγύησης, και την ημέρα που πήγα να παραλάβω μου είπαν να πάω μετά από 3 ώρες, γιατί ΚΑΙ η οθόνη αντικατάστασης (που ήταν σφραγισμένο, καινούργιο ανταλλακτικό) είχε το ίδιο ακριβώς πρόβλημα!!! Βέβαια αυτό δεν επηρέαζε σε τίποτα, αλλά αν δούλευες σε λευκό φόντο, ήταν σαν να είχες ρίξει νερό μέσα στην οθόνη σε κάποια μέρη.

 

Αφού είσαι κι εσύ ψείρας όμως, δεν έχεις να χάσεις τίποτα! Εγγύηση και αντικατάσταση από τη Smartec :)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Χρονια Πολλα Χριστος Ανεστη!!!

Μπορω να βγαλω τον stock Κernel και να βαλω καποιον αλλο φτιαχτο Kernel σε stock rom ωστε να μπορω να κανω overclocking την συσκευη μου;

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει ήδη mail στην εταιρεία (birdphone) για το πρόβλημα και περιμένω απάντηση. Απλά σκέφτομαι μήπως και θεωρήσουν ότι δεν είναι σκόπιμο να γίνει αντικατάσταση αφού τα στίγματα δεν είναι ορατά στο φως. Prime σου είχαν αντικαταστήσει τις συσκευές που ανέφερες?

 

Επίσης κοίταξα το sticker και λέει made in Korea, οπότε να φανταστώ έπεσα στην περίπτωση?!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Χρόνια Πολλά, Χριστός Ανέστη σε όλους :)

 

Σε συμπλήρωση αυτού με την οθόνη, πα πω πως αν το κινητό είναι MADE IN VIETNAM κι όχι IN KOREA (το γράφει στο έξω στικεράκι, κάτω από το ΙΜΕΙ), είναι πιο πιθανό να σου το εμφανίσει. Για κάποιο λόγο, κάποιες οθόνες που τοποθετήθηκαν σε μοντέλα που κατασκευάζονται στο εργοστάσιο του Βιετνάμ έβγαλαν αυτό το πρόβλημα σε μεγαλύτερη συχνότητα από τα της Κορέας. Βέβαια αυτό δεν επηρεάζει την εγγύηση ή την αξιοπιστία της συσκευής σου. Ομως πάντα μπορείς να το παίξεις κορώνα-γράμματα! Και οι οθόνες είναι γενικά πολύ ευαίσθητο θέμα. Σκέψου πως στον iMac που είχα, τον 27άρη, η οθόνη όταν μου τον έστειλαν Αγγλία εμφανισε σαν υγρασία μέσα (είχε πάρει αέρα ανάμεσα στο έξω γυαλί και την οθόνη). Η Apple η ίδια παραδέχτηκε πως αυτό μπορεί να συμβεί, ειδικά μετά από αερομεταφορά όπου δεν έχει γίνει σωστή συμπίεση στο χώρο αποσκευών!! Μου έκαναν εννοείται δωρεάν αντικατάσταση εντός εγγύησης, και την ημέρα που πήγα να παραλάβω μου είπαν να πάω μετά από 3 ώρες, γιατί ΚΑΙ η οθόνη αντικατάστασης (που ήταν σφραγισμένο, καινούργιο ανταλλακτικό) είχε το ίδιο ακριβώς πρόβλημα!!! Βέβαια αυτό δεν επηρέαζε σε τίποτα, αλλά αν δούλευες σε λευκό φόντο, ήταν σαν να είχες ρίξει νερό μέσα στην οθόνη σε κάποια μέρη.

 

Αφού είσαι κι εσύ ψείρας όμως, δεν έχεις να χάσεις τίποτα! Εγγύηση και αντικατάσταση από τη Smartec :)

 

Καλησπερα φιλε και χρονια πολλα ! Αυριο θα το παραγγειλω και εγω απο birdphone , ειμαι βεβαια Θεσσαλονικη. Αυτο που εχω να ρωτησω στο καταστημα ειναι το κινητο να μην ειναι branded , non-regional και να μην ειναι καποιο εκ των 9305t-n. Τωρα ομως θεωρω σωστο να ρωτησω που ειναι φτιαγμενο το κινητο . Να μου πουν δηλαδη αν ειναι made in vietnam ή korea , για να μην εχω προβληματα με την οθονη. Δε θελω να εχω τρεχαματα !

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λογος συγκεκριμενος, εσυ δεν αρρωσταινεις ποτε? :)

Χριστος Ανεστη και χρονια πολλα!!!Οποτε να μην ανησυχω!!!Ωραια..

εχω και εγω αυτο το μικρο θεματακι που λετε με την οθονη σε μαυρο background και το εχω απο την πρωτη στιγμη(μια βδοαμαδα το εχω το κινητο το 4G).Αυτο που με προβληματιζει ειναι η μπαταρια του.....Μαξ να κραταει 9-10 ωρες(εχω μονιμα ανοικτο το 3g) αλλα wifi, gps κλπ δεν τα εχω....ασχολουμαι αρκετα με την οθονη και αντε κανα 40λεπτο στα τηλ...

ειναι φυσιολογικο???αν εχει θεμα η μπαταρια πως θα το καταλαβουμε???

 

Και κατι αλλο...Εγω στο κουτι του τηλεφωνου δεν μπορω να βρω καπου να λεει made in vietnam h korea ...Στο Imei απο πανω εχει μονο ενα μικρο αυτοκολλητακι που λεει "ok! checked by promologistics" και κατω απο το ιμει εχει μονο κατι Qr κωδικα...Τι παιζει???

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

@Aristeides Latou Κανένας δεν μπορεί να μου εγγυηθεί αν η καινούργια οθόνη θα έχει/δε θα έχει τις κουκκίδες αυτές. Αυτοί θα πάρουν μία οθόνη και θα την τοποθετήσουν. Δε θα αλλάζουν οθόνες μέχρι να έχουν μια με λιγότερες ή καθόλου κουκκίδες. Μόνο και μόνο γι'αυτό δεν έχω ούτε το χρόνο, ούτε την όρεξη να πάω για αντικατάσταση. Όποιος θέλει μπορεί να το κάνει όμως. :)

@panagiotis_chan Δεν έχω πάει καμία συσκευή για αντικατάσταση οθόνης και όλες είναι μέχρι σήμερα με λειτουργικές οθόνες. Αν τους αποδείξεις ότι φαίνονται οι κουκκίδες, μάλλον θα σου την αλλάξουν.

 

Δεν έχει σημασία από που είναι made in το κινητό. Εγώ σου εγγυώμαι ότι όλα τα εργοστάσια βγάζουν οθόνες με αυτό το φαινόμενο. (Τα Samsung Wave made in Korea, Galaxy S i9000 made in Korea, Galaxy S3 i9300 made in China που έχω αγοράσει, μπορούν να το αποδείξουν αυτό).

 

Προσωπική μου άποψη είναι ότι, είναι φαινόμενο-χαρακτηριστικό της amoled τεχνολογίας και υπάρχει σε όλες τις οθόνες, σε άλλες λίγο-προς καθόλου, σε άλλες πολύ. Σε καμία περίπτωση δεν το θεωρώ πρόβλημα και σε καμία περίπτωση δεν έχει να κάνει με την ποιότητα του panel. Αν μιλούσαμε για καμένα pixel θα σας έλεγα να τρέξετε να πάτε όλοι για αντικατάσταση. Οι οθόνες σας είναι full λειτουργικές χωρίς καμένα pixel.

 

P.S. έχω δει το φαινόμενο και σε συσκευές φίλων οι οποίοι δεν γνώριζαν ότι υπάρχει. Ignorance is bliss.

Link to comment
Share on other sites

@Aristeides Latou Κανένας δεν μπορεί να μου εγγυηθεί αν η καινούργια οθόνη θα έχει/δε θα έχει τις κουκκίδες αυτές. Αυτοί θα πάρουν μία οθόνη και θα την τοποθετήσουν. Δε θα αλλάζουν οθόνες μέχρι να έχουν μια με λιγότερες ή καθόλου κουκκίδες. Μόνο και μόνο γι'αυτό δεν έχω ούτε το χρόνο, ούτε την όρεξη να πάω για αντικατάσταση. Όποιος θέλει μπορεί να το κάνει όμως. :)

@panagiotis_chan Δεν έχω πάει καμία συσκευή για αντικατάσταση οθόνης και όλες είναι μέχρι σήμερα με λειτουργικές οθόνες. Αν τους αποδείξεις ότι φαίνονται οι κουκκίδες, μάλλον θα σου την αλλάξουν.

 

Δεν έχει σημασία από που είναι made in το κινητό. Εγώ σου εγγυώμαι ότι όλα τα εργοστάσια βγάζουν οθόνες με αυτό το φαινόμενο. (Τα Samsung Wave made in Korea, Galaxy S i9000 made in Korea, Galaxy S3 i9300 made in China που έχω αγοράσει, μπορούν να το αποδείξουν αυτό).

 

Προσωπική μου άποψη είναι ότι, είναι φαινόμενο-χαρακτηριστικό της amoled τεχνολογίας και υπάρχει σε όλες τις οθόνες, σε άλλες λίγο-προς καθόλου, σε άλλες πολύ. Σε καμία περίπτωση δεν το θεωρώ πρόβλημα και σε καμία περίπτωση δεν έχει να κάνει με την ποιότητα του panel. Αν μιλούσαμε για καμένα pixel θα σας έλεγα να τρέξετε να πάτε όλοι για αντικατάσταση. Οι οθόνες σας είναι full λειτουργικές χωρίς καμένα pixel.

 

P.S. έχω δει το φαινόμενο και σε συσκευές φίλων οι οποίοι δεν γνώριζαν ότι υπάρχει. Ignorance is bliss.

 

Εμένα σε μάυρο background μου εμφανίζει οριζόντιες γκρι γραμμές και όχι κούκίδες στο κάτω μισό της οθόνης. είναι το ίδιο φαινόμενο;

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε μάυρο background μου εμφανίζει οριζόντιες γκρι γραμμές και όχι κούκίδες στο κάτω μισό της οθόνης. είναι το ίδιο φαινόμενο;

 

Ναι, είναι το ίδιο φαινόμενο. Όλες οι amoled το έχουν, απλά δεν το έχουν προσέξει όλοι. Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Ανησυχούμε αν εντοπίσουμε καμένα pixel.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, επιμένω στην άποψή μου...

 

IF IT WORKS, DO NOT FIX IT! Και βέβαια, DO NOT MESS WITH IT :)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι το ίδιο φαινόμενο. Όλες οι amoled το έχουν, απλά δεν το έχουν προσέξει όλοι. Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Ανησυχούμε αν εντοπίσουμε καμένα pixel.

 

Επιπρόσθετα μου εμφανίστηκε μικρή ρωγμή στο bezel στο αριστερό μέρος όπως είχε αναφερθεί από πολλούς.

 

Ποιότητα τελικά ........

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Επιπρόσθετα μου εμφανίστηκε μικρή ρωγμή στο bezel στο αριστερό μέρος όπως είχε αναφερθεί από πολλούς.

 

Ποιότητα τελικά ........

 

Λογικα ειναι μεσα στην εγγυηση , πηγαινε το για αντικατασταση.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανεστη και χρονια πολλα!!!Οποτε να μην ανησυχω!!!Ωραια..

εχω και εγω αυτο το μικρο θεματακι που λετε με την οθονη σε μαυρο background και το εχω απο την πρωτη στιγμη(μια βδοαμαδα το εχω το κινητο το 4G).Αυτο που με προβληματιζει ειναι η μπαταρια του.....Μαξ να κραταει 9-10 ωρες(εχω μονιμα ανοικτο το 3g) αλλα wifi, gps κλπ δεν τα εχω....ασχολουμαι αρκετα με την οθονη και αντε κανα 40λεπτο στα τηλ...

ειναι φυσιολογικο???αν εχει θεμα η μπαταρια πως θα το καταλαβουμε???

 

Και κατι αλλο...Εγω στο κουτι του τηλεφωνου δεν μπορω να βρω καπου να λεει made in vietnam h korea ...Στο Imei απο πανω εχει μονο ενα μικρο αυτοκολλητακι που λεει "ok! checked by promologistics" και κατω απο το ιμει εχει μονο κατι Qr κωδικα...Τι παιζει???

 

Κανεις γιαυτα???

Link to comment
Share on other sites

Λογικα ειναι μεσα στην εγγυηση , πηγαινε το για αντικατασταση.

 

Το εχει παει κανεις στην samsung με ραγισμα στο bezel. Δεν εχει πεσει ποτε. Πως το αντιμετωπισαν

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται τίποτα. Και κενούρια που δοκίμασα στο γερμανό δεν τη διαβάζει..Το ετοιμάζω να το στείλω απο εκει που το πήρα για να το δουν αυτοί. Κρίμα και ήθελα τώρα που θα έχω χρόνο το Πάσχα να το μάθω λίγο..

 

Tελικά μετά απο μια εβδομάδα χρήσης, το έστειλα στην εταιρία που το πήρα τη Πέμπτη αφου δεν διάβαζε την κάρτα μνήμης.. Σήμερα που άνοιξαν μετά το Πάσχα (αφού του έκαναν έλεγχο και είδαν το πρόβλημα-μάλλον το έστειλαν στη smartec) με πήραν τηλ. το απόγευμα και μου είπαν οτι ενεκρίθη αντικάτάσταση της συσκεύης και μου είπαν να μου στείλουν σήμερα άλλη αλλά έχουν μόνο σε μαύρη οπότε θα περιμένω μέχρι την Τετάρτη που θα φέρουν το μπλέ χρώμα που θέλω και είχα πρωτοαγοράσει. Γρήγοροι πάντως στην εξυπηρέτηση τους.. Άντε μια βδομαδούλα και θα χαζεύω κι εγω την κινητάρα μας.

Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανεστη και χρονια πολλα!!!Οποτε να μην ανησυχω!!!Ωραια..

εχω και εγω αυτο το μικρο θεματακι που λετε με την οθονη σε μαυρο background και το εχω απο την πρωτη στιγμη(μια βδοαμαδα το εχω το κινητο το 4G).Αυτο που με προβληματιζει ειναι η μπαταρια του.....Μαξ να κραταει 9-10 ωρες(εχω μονιμα ανοικτο το 3g) αλλα wifi, gps κλπ δεν τα εχω....ασχολουμαι αρκετα με την οθονη και αντε κανα 40λεπτο στα τηλ...

ειναι φυσιολογικο???αν εχει θεμα η μπαταρια πως θα το καταλαβουμε???

 

Και κατι αλλο...Εγω στο κουτι του τηλεφωνου δεν μπορω να βρω καπου να λεει made in vietnam h korea ...Στο Imei απο πανω εχει μονο ενα μικρο αυτοκολλητακι που λεει "ok! checked by promologistics" και κατω απο το ιμει εχει μονο κατι Qr κωδικα...Τι παιζει???

Παιδες πλεον εχω σοβαρο αγχος μηπως εχει καποιο θεμα το κινητο μου???Δεν γινεται αυτο..Σημερα το ανοιξα 10.00 και μετα απο 7 ωρες ειχε 30% μπαταρια με μονο 3g ανοιχτο..Αθηνα ειμαι με καλο σημα.Ειναι φυσιολογικο αυτο???Ειναι κινητο 10 ημερων..Και αυτος ο "διακομιστης μεσων" που μου τρωει 40 % τι ακριβως ειναι??????????????

Link to comment
Share on other sites

Διακομιστης μεσων ειναι το media player,dlna. τετοιου ειδους πραγματα.αν κανω λαθος διορθωστε με.μηπως μενει κτ ανοιχτο απο αυτα?
Link to comment
Share on other sites

Διακομιστης μεσων ειναι το media player,dlna. τετοιου ειδους πραγματα.αν κανω λαθος διορθωστε με.μηπως μενει κτ ανοιχτο απο αυτα?

 

και πως απενεργοποιειται αυτο το dlna???Εγω δεν εχω καμια τετοια συσκευη να υποστηριζει dlna κλπ σπιτι μου ....

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-ασυρματα δικτυο- αν δεις τσεκαρισμενο κανα android beam,nfc αν θυμαμαι καλα γτ το δωσα το s3 που ειχα ξετικαρισε το
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-ασυρματα δικτυο- αν δεις τσεκαρισμενο κανα android beam,nfc αν θυμαμαι καλα γτ το δωσα το s3 που ειχα ξετικαρισε το

Δυστυχως δεν εχω κατι απο αυτα ανοιχτο το τσεκαρα....Και το μονο που εχω μονιμα On ειναι το 3G τιποτε αλλο!!Οθτε wifi, oyte bluetooth oyte nfc τιποτε!!!!Τι αλλο μπορει να ειναι????

Link to comment
Share on other sites

ρε παλικάρια, το i9305 σε σχέση με το i9300 εκτος του 4G, τι άλλη διαφορά εχει? (CPU / battery/etc..) ??

επίσης εχει δεί κανείς σαν το καφετί χρώμα σε κανα μαγαζί να υπάρχει?!

Link to comment
Share on other sites

ρε παλικάρια, το i9305 σε σχέση με το i9300 εκτος του 4G, τι άλλη διαφορά εχει? (CPU / battery/etc..) ??

επίσης εχει δεί κανείς σαν το καφετί χρώμα σε κανα μαγαζί να υπάρχει?!

 

2gb ram. Για μενα πολυ βασικο !

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε μου...η πιο ''ευκολη λυση'' στο προβλημα σου ειναι να flashareis με μια custom rom απο xda εχει πολυ καλες ρομ και ultralight.Οποτε αν δεν σε φοβιζει το κανεις...εγω το εκανα και σωθηκα...με το θεμα μπαταρια...

Galaxy S3 LTE

ROM[XXBMD4][JB 4.1.2][rXTREME.v9.0]

Perseus Kernel

Link to comment
Share on other sites

ρε παλικάρια, το i9305 σε σχέση με το i9300 εκτος του 4G, τι άλλη διαφορά εχει? (CPU / battery/etc..) ??

επίσης εχει δεί κανείς σαν το καφετί χρώμα σε κανα μαγαζί να υπάρχει?!

 

2Gb RAM, DC-HSPA+, 42MBps download σε δίκτυα 3G. Αντίστοιχα το απλό S3 έχει 1 Gb RAM και HSPA+, 21MBps download σε δίκτυα 3G. Τέλος το lte έχει lte (σσσσσ.... επιστήμονας είμαι!! :) ), και ΔΕΝ έχει ραδιόφωνο

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εχω κατι απο αυτα ανοιχτο το τσεκαρα....Και το μονο που εχω μονιμα On ειναι το 3G τιποτε αλλο!!Οθτε wifi, oyte bluetooth oyte nfc τιποτε!!!!Τι αλλο μπορει να ειναι????

 

Αν είσαι Αθήνα, μια βόλτα από τη Smartec να σου κάνουν έναν έλεγχο μπαταρίας. Αν είσαι οπουδήποτε, σε έναν Γερμανό για να το τσεκάρουν, κι αν στη βγάλουν λάθος, τη στέλνεις smartec για αντικατάσταση.

 

Οι μπαταρίες υπόψιν καλύπτονται από 3 ή 6 μήνες εγγύηση, ανάλογα τον κατασκευαστή. Δεν έχουν 2 χρόνια όπως οι συσκευές, ενώ τα αξεσουάρ όπως ακουστικά, δεν καλύπτονται από εγγύηση. Αυτή είναι η επίσημη γραμμή των κατασκευαστών, δυστυχώς. Μας ξενέρωσαν αρκετές φορές στο μαγαζί με το service των παρελκόμενων...

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...