Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλαδη αν ας πουμε βγει καποια καινουρια εκδοση στην αμερικη δεν θα την κανει μονο του? ενταξει ειληκρινα δεν εχω προβλημα με την συσκευει η με την 4.1.1 προς θεου ετσι ειδηκα που το μενου ειναι ελληνικο και ολα τα συναφη! μια αλλη απορια ειναι οτι ενω ας πουμε δεν ειναι καμοια εφαρμογη ανοιχτη! μου λεει οτι τραβαει απο την ραμ 700 μβ απο τα 1.59 και οταν κανω εκκαθαριση παει στα 550 περιπου και λεει εκλεισαν 45 εφαρμογες! μηπως απο το φιλο που το πειραεχει περασει χιλια δυο μεσα? υπαρχει καποιος τροπος να του κανω κατι σαν ρεσετ χωρις να χασω τα τηλεφωνα μου? ωστε ναειναι σαν καθαρο το τηλ ξερεις, και μετα περναω εγω το more locale και βαζω τα ελληνικα ξανα αμεσα, αλα να ειναι καθαρη η συσκευη μου...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατέβασε το go contact ex... free . Εχει να κάνεις buck up τις επαφές στην κάρτα sd . Την εξωτερική καρτα..

Τράβα ενα hard reset να τα σβήσει ολα .μετα ξανά κατέβασε απο πλαυ στορε το ιδιο πρόγραμμα και κανε import τις επαφες σου ολες ...

Thats all...

LG 4X. P880. LG G. E975.

Zopo Zp950+.

Lenovo p770. HTC ONE Χ.

Samsung S4 . 9505.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα παιδια χιλια ευχαριστω!!! βρε παιδια κατι ακουσα οτι υπαρχει εφαρμογη που σπαει τα ασυρματα δικτυα wep δεν με ενδιαφερη καν για τα wpa εστω wep υπαρχει κατι παιδια? και σε free.
Link to comment
Share on other sites

Σώστε με!!

Εχθές μου ήρθε ωραιότατη η συσκευή, παραγγελία από skroutzομάγαζο, όταν μιλάω στο τηλέφωνο ακούω κάπως μουντά, δε νομίζω να είναι φυσιολογικό. Δυναμώνω ένταση πάλι τα ίδια. Πείτε μου μήπως κάτι δε κάνω σωστά!

Αύριο εννοείται θα καλέσω στο μαγαζί που έγινε η παραγγελία να δω τι θα μου πουν.

Sorry αν έχει ξαναειπωθεί το θέμα!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πλέον, κοίτα μία όταν μιλάς την οθόνη, μήπως σου εμφανίζει κάπου στη μέση κάτι σαν ηχείο, μεγάφωνο να πατήσεις; Είχα το απλό, δεν το έχω πλέον για να σου πω κάτι παραπάνω, θυμάμαι όμως, επειδή ήταν μεταχειρισμένο, ο προηγούμενος το είχε πατημένο, αυτό αλλοίωνε κάπως την φωνή, το αποεπέλεξα και ακουγόταν κανονικά. Μακάρι να είναι αυτό.
Link to comment
Share on other sites

..καλημέρα!!

Το δοκίμασα αλλά πάλι τα ίδια. Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να πάω σε οποιοδήποτε κατάστημα vodafone να το checkάρουν, περιμένω από Δευτέρα..

Μα τόσο γκαντεμιά!!D:

Link to comment
Share on other sites

εχθές το πήρα.... αλλά δεν μου φαίνεται και τόσο Smooth όσο το περίμενα ή όσο άλλες συσκευές (όχι android). Βασικά είναι κρίμα τόσο τούμπανο συσκευή να έχει lag ή να χάνει frames στο menu ή στις φωτογραφίες όταν υποτίθεται πως έχει 30fps στην απεικόνιση γραφικών.

 

Τρείς συμβουλές από εμένα για να πετάει το κινητό.

 

1. Απενεργοποιείς τώρα το S-voice .

2. Βάζεις το Exdialer

3. Βάζεις Nova launcher

 

και θά έχεις άλλο τηλέφωνο στα χέρια σου. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την συμβουλή. ... εκτός απο nova launcher που φεν μου αρεσε τα αλλα 2 ηταν όντως σωτηρία
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενδιαφερομαι να παρω το gs3 lte να ρωτησω επειδη το δικτυο 4g μπορει να το χρησιμοποιω σπανια , εχει επιλογη για να το βαζω 3g?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή με ενδιαφέρει το κινητό, μπορεί να μου πει κάποιος αν λειτουργεί καλά μία εφαρμογή για ηχογράφηση τηλεφωνικής συνομιλίας και ειδικά με Bluetooth αν καταγράφει και τους 2;
Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλησπερα,εχω την εξης ερωτηση,μερικες φορες οταν μιλαω στο κινητο,οχι παντα, ακουω την φωνη μου στο ακουστικο,σαν να επιστρεφει,τι ακριβως παιζει?γνωριζετε?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα,

Εδώ και ημέρες ψάχνω για νέο κινητό και έχω καταλήξει στο s3. Ήμουν να πάρω το απλό αλλά βλέποντας τα 2 giga ram κατέληξα σε αυτό, σύμφωνα με τα σχόλια αυτού του νήματος για την καλύτερη και απροβλημάτιστη λειτουργία του σε σχέση με το απλό και την μελλοντική λήψη ενημερώσεων λόγω της μεγάλης ram.

Παρόλα αυτά θα ήθελα να κάνω 3 ερωτήσεις πριν κάνω την αγορά του κινητού για όποιον έχει τη διάθεση να απαντήσει.

 

1. Λόγω ότι κάποιοι είχατε το galaxy s3 I9300 και μετά πήρατε το galaxy s3 I9305, θέλω να μου πείτε αν έχει διαφορά το 9305 με το 9300 στην κατανάλωση μπαταρίας. Ξέρω πως η μπαταρία του 9300 είναι σε ικανοποιητικά επίπεδα (βγάζει πάνω από 1 ημέρα με συνετή χρήση). Η μπαταρία του galaxy s3 I9305 έχει μεγαλύτερη κατανάλωση και αν ναι πόσο βγάζει περίπου.

 

2. Σκοπεύω το αγοράσω το I9305 από σκρουτζομάγαζο και θέλω να μου πείτε τι ερώτηση να τους κάνω για να αποφύγω να πάρω το Ν (Σουηδικό είναι αν δεν κάνω λάθος και το s3 I9305 Τ δεν έρχεται Ελλάδα απ’ ότι ξέρω). Ξέρω πως μέχρι στιγμής δεν παίζει κάποιο ρόλο στο σήμα 4G γιατί η cosmote και η Vodafone παίζει μόνο στα 1800 ΜΗΖ αλλά θέλω το καθαρό χωρίς Ν & Τ. Τι ερώτηση πρέπει να τους κάνω για να καταλάβω πως δεν μου στέλνουν το Ν & Τ;

 

3. Τέλος, το s3 I9305 που έχω καταλήξει να πάρω, πείτε μου αν έχει επιλογή σε 2g μόνο, 3g μόνο και g μόνο δηλαδή να θέλω να επιλέξω μόνο 2g όταν κάνω μόνο κλήσεις για να αποφύγω την αυξημένη κατανάλωση της μπαταρίας ή το 4g για να έχω γρήγορα δεδομένα ή το 3g για να το έχω όλη την ημέρα ανοιχτό για να έχω τα emails μου σε συγχρονισμό με τον πάροχο(Δηλαδή να μην έχει συνδυαστικά 3g & 4g αλλά μεμονωμένα 3g ή 4g). Αν δεν κάνω λάθος το 4g καίει πολύ μπαταρία έτσι δεν είναι; Θέλω να έχει αυτές τις επιλογές(2g, 3g, 4g) για να εξοικονομώ όπου μπορώ μπαταρία.

 

Αυτά τα λίγα..

 

Αν μπορεί οποιοσδήποτε να με βοηθήσει σε αυτά τα ερωτήματα θα ήταν το καλύτερο για να προχωρήσω στην αγορά του κινητού χωρίς άγχος γιατί δεν παίρνεις κάθε ημέρα τέτοια κινητά και με τόσα χρήματα(Ειδικά σε τόσο σφιγμένες εποχές)

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα,

 

3. Τέλος, το s3 I9305 που έχω καταλήξει να πάρω, πείτε μου αν έχει επιλογή σε 2g μόνο, 3g μόνο και g μόνο δηλαδή να θέλω να επιλέξω μόνο 2g όταν κάνω μόνο κλήσεις για να αποφύγω την αυξημένη κατανάλωση της μπαταρίας ή το 4g για να έχω γρήγορα δεδομένα ή το 3g για να το έχω όλη την ημέρα ανοιχτό για να έχω τα emails μου σε συγχρονισμό με τον πάροχο(Δηλαδή να μην έχει συνδυαστικά 3g & 4g αλλά μεμονωμένα 3g ή 4g). Αν δεν κάνω λάθος το 4g καίει πολύ μπαταρία έτσι δεν είναι; Θέλω να έχει αυτές τις επιλογές(2g, 3g, 4g) για να εξοικονομώ όπου μπορώ μπαταρία.

 

μπορείς να ρυθμίσεις αν θα είναι 2g, 3g,4g κανονικά

 

πρακτικά το 4g δεν παίζει και πουθενά αν δεν έχεις cosmote

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

εχω το ιδιο κινητο φιλαρακι ουτος και αλλο οταν θα μπενεις ιντερνετ θα λεει 4 g επανω το οικονηδιο αλλα αν δεν μπορει να τα βρει αυτο δεν ειναι κατι θα συνδεετε αυτοματα σε αυτο που μπορει, ειναι ολα αυτοματα εσυ δεν κανεις τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου απαντησω γενικα και με λιγες κουβεντες απλα τα σπαει φιλε! απο μπαταρια τα ακουω βερεσε εγω, μπενω συνεχεια ιντερνετ μηλαω ουτε και εγω δεν ξερω ποσες φορες την ημερα και το φορτιζω την επομενη το βραδυ απο θεμα μπαταριας κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω οι επιλογές που θέλω στο 2g, 3g, 4g απότι λέει ο φίλος είναι όπως τις θέλω και τις περιγράφω.

Η μπαταρία σύμφωνα με το φίλο κρατάει αρκετά( οι υπόλοιποι πως τη βλέπεται και σε σχέχη με αυτή του απλού s3;;;)

Με την έκδοση s3 I9305 Ν και πως να την αποφύγω έχει να μου πει κάποιος τι να προσέξω πριν το αγοράσω;;

Link to comment
Share on other sites

η φωτογραφίες του μου φαίνονται πολύ καλές

 

Οταν τις βλεπω στο κινητο ειναι μια χαρα, αλλα οταν τις περναω στο pc εκει φαινεται οτι δεν εχει καλη αναλυση..

Εσυ φιλε Τna χρησιμοποιεις καποιο προγραμμα τυπου camerafix, fxcamera ή καποιο αλλο που δεν γνωριζω?

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι απο αμερικη το τηλ δηλαδη οπως το δικο μου at&t απλα να ειναι ξεκλειδωμενει εργοστασιακα, τιποτα αλλο απο ελληνικα και σε θεμαμενου και σε θεμαπληκτρολογιου με 2 προγραμματακια 90 κιλομπαιτ εισαι οκ το τηλ τα σπαει φιλε εχει διπλη ησχη απο το απλο s3 γνωμη μου! απο εκει και περα με τα 2g kai 3g που λενε εμενε δεν εχει καπου επιλογη να το αλλαξω και δεν με νοιαζει λεει 4g απο εκει και περα αν δεν τασ πιανει συνδεετε μονο του στο ταχυτερο δικτυο! μην σε ανχωνει οτι δηποτε θελεις απο το συγκεκριμενο τηλ at&t sgh-i747 στειλε μου ενα πμ και θα σε βοηθεισω αμεσα, σου δινω και το τηλ μου αν θες κανενα προβλημα φιλε.
Link to comment
Share on other sites

Οταν τις βλεπω στο κινητο ειναι μια χαρα, αλλα οταν τις περναω στο pc εκει φαινεται οτι δεν εχει καλη αναλυση..

Εσυ φιλε Τna χρησιμοποιεις καποιο προγραμμα τυπου camerafix, fxcamera ή καποιο αλλο που δεν γνωριζω?

 

Oχι δεν χρησιμοποιώ κάποιο πρόγραμμα αλλά να εξηγήσω τι εννοώ μια χαρά: Άπαξ και κάνεις zoom για να δεις τις λεπτομέρειες σε 100% των Pixel τότε έχει έντονο θόρυβο. Χρησιμοποιώ όμως τις φωτογραφίες των 8mp convert σε 6mp οπότε και γίνεται αυτόματα convert και έτσι έχω αποτέλεσμα και εκτυπώσιμο

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά όποιος έχει χρησιμοποιήσει και το απλο s3 και το lte, έχει διαφορά η μπαταρία τους; Κρατάει κάποια περισσότερο και αν ναι ποιά; Στο Ι9305 κρατάει πάνω απο μέρα η μπαταρία με normal χρήση; Ξέρει κανείς τι να προσέχω στην επικοινωνία μου με το σκρουτζομάγαζο για να μη μου έρθει το s3 I9305 Ν; Τι να τους ρωτήσω;
Link to comment
Share on other sites

απο σκρουτζομαγαζο φιλε δεν ξερω να σου πω εγω, απο θεμα μπαταριας ειναι ολα μπαρουφες ελεος σε νορμαλ χρηση? αν σου κραταει πανο απο μια μερα? φυσικα και ναι! και εμενα με τα 4g ειναι το λιωνο και αο μπαταρια δεν εχω μηνει, το φορτιζω καθε δυο μερες αλα να γεμιση οχι οτι εμεινα η θα τελιωνε, φυσικα δεν θα με εβγαζε την επομενη μερα δηλαδη 3 μερα, αλλα στο ξαναλεω το λιωνο!! και σε νορμαλ χρηση? δεν θα εχεις κανενα προβλημα, αν σε περνει παρε με τα 2 γιγα ραμ φιλε θα με θυμηθεις.
Link to comment
Share on other sites

Τρείς συμβουλές από εμένα για να πετάει το κινητό.

 

1. Απενεργοποιείς τώρα το S-voice .

2. Βάζεις το Exdialer

3. Βάζεις Nova launcher

 

και θά έχεις άλλο τηλέφωνο στα χέρια σου. ;)

Τα exdialer και nova launcher τα εχω κατεβασει κ γω κ ειναι ασυγκριτα καλυτερα σε σχεση με τις αντιστοιχες εφαρμογες του κινητου. Μπορεις ομως φιλε μου να μου εξηγησεις γτ αν απενεργοποιησω το svoice θα βελτιωθει το κινητο προς το καλυτερο;τι προβλημα δημιουργει το svoice;

Edited by alexandrosgou
Link to comment
Share on other sites

Τα exdialer και nova launcher τα εχω κατεβασει κ γω κ ειναι ασυγκριτα καλυτερα σε σχεση με τις αντιστοιχες εφαρμογες του κινητου. Μπορεις ομως φιλε μου να μου εξηγησεις γτ αν απενεργοποιησω το svoice θα βελτιωθει το κινητο προς το καλυτερο;τι προβλημα δημιουργει το svoice;

 

Αν θυμάμαι καλά , πέρασε σχεδόν 1 χρόνος από τότε, το s voice ενεργοποιείται με διπλό πάτημα του home button , οπότε όταν εσύ το πατάς εσύ μία φορά για να βγείς από κάποιο μενού ή κάποια εφαρμογή , αυτό περιμένει λίγο να σιγουρευτεί ότι δεν θα το ξαναπατήσεις για τυχόν ενεργοποίηση του s voice , με αποτέλεσμα να υπάρχει καθυστέρηση στην αποκρισή του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...