Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα root με το toolkit και παρατηρησα οτι οταν ανοιγω το τηλεφωνο βγαζει ενα μικρο κοκκινο σαν θαυμαστικο πανω αριστερα. Αυτο μονο στην οθονη οταν ανοιγει και βγαίνει το λογοτυπο της samsung. Ειναι φυσιολογικο;

 

Καλημερα.Ναι ειναι φυσιολογικο.Το βγαζει και σε εμενα οταν μπαινω σε clockworkmod recovery.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γερμανία

το TCL που έχω εγώ ειναι Πορτογαλίας

Edited by iceman

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Εκανα root με το toolkit και παρατηρησα οτι οταν ανοιγω το τηλεφωνο βγαζει ενα μικρο κοκκινο σαν θαυμαστικο πανω αριστερα. Αυτο μονο στην οθονη οταν ανοιγει και βγαίνει το λογοτυπο της samsung. Ειναι φυσιολογικο;

 

Καλημερα.Ναι ειναι φυσιολογικο.Το βγαζει και σε εμενα οταν μπαινω σε clockworkmod recovery.:)

 

Aυτό το κάνει γιατί ο καινούριος bootloader καταλαβαίνει ότι έχει custom recovery. Φταίει ο τρόπος που έκανες root. Δε βλάπτει κάτι, απλά σου υπενθυμίζει (και στο service centre) ότι δεν έχεις πια εγγύηση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Και πως πρέπει να κάνουμε root για να μην έχουμε τέτοια θαυμαστικά και πρόβλημα με την εγγύηση

Μόνο να κάνουμε root δεν θέλω clockworkmod recovery

Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

Και πως πρέπει να κάνουμε root για να μην έχουμε τέτοια θαυμαστικά και πρόβλημα με την εγγύηση

Μόνο να κάνουμε root δεν θέλω clockworkmod recovery

 

Φλασάρεις αυτό με το Odin.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εμεις ειμαστε οι τυχερακηδες που εχουμε την βοηθεια σου και πολλων παιδιων ακομα Edited by gfilip
Link to comment
Share on other sites

PAIDIA POY MPORO NA VRO TO NAVIGON FREE

 

H KAPOIO ALLO XARTH FREE EXEI KAPOIOS NA MOY PROTINI KAI POY NA TON VRW

1) δεν γράφουμε με gkeeklish, απαγορεύεται απο τους κανονισμούς

2) δεν γράφουμε με Κεφαλαία, απαγορεύεται απο τους κανονισμούς (είναι σαν να φωνάζεις)

3) Δεν επιτρέπεται να ζητάμε ή να προσφέρουμε (πχ μέσω link) κρακαρισμένο λογισμικό.

 

Δωρεάν off line πλοήγηση με φωνητική καθοδήγηση δεν υπάρχει στο android.

Σου προτείνω να δώσεις ακόμα 20-30 Ευρώ να αγοράσεις ένα τέτοιο πρόγραμμα, να δουλεύει αξιόπιστα και να παίρνει άμεσα όλες τις αναβαθμίσεις (αν μου πεις ότι δεν έχεις 20 Ευρώ, δεν θα σε πιστέψω, ειδικά στο θέμα του SIII)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μετα το root που εκανα με το toolkit περα απο το μικρο κοκκινο θαυμαστικο μου εχει κανει και καποια κολληματα. Χθες σταματησε να κατεβαινει η πανω μπαρα και σήμερα μετα απο κληση το led εμεινε ανοικτο μπλε και η οθονη δεν αναβε. Το εκλεισα απο το κουμπι και επανηλθε αλλα στην πορεια μου ειχε χασει το ελληνικο πληκτρολογιο.

Να φταει το root; . Μπορω απο πανω να περασω αλλο η πρεπει πρωτα να κανω unroot το πρωτο;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Μετα το root που εκανα με το toolkit περα απο το μικρο κοκκινο θαυμαστικο μου εχει κανει και καποια κολληματα. Χθες σταματησε να κατεβαινει η πανω μπαρα και σήμερα μετα απο κληση το led εμεινε ανοικτο μπλε και η οθονη δεν αναβε. Το εκλεισα απο το κουμπι και επανηλθε αλλα στην πορεια μου ειχε χασει το ελληνικο πληκτρολογιο.

Να φταει το root; . Μπορω απο πανω να περασω αλλο η πρεπει πρωτα να κανω unroot το πρωτο;

Πέρνα ενα official firmware με odin και μετά κανε πάλι root με CF-Root

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω αυτο που παρατηρησα ειναι οτι οταν παταω το κουμπι να το ξεκλειδωσω ή οταν μιλαω και η οθονη εχει σβησει, καμιά φορα εμφανιζεται μια μπλε οθονη λιγοτερο απο 1 δευτερολεπτο και μετα κανονικα...ειναι κατι για το οποιο πρεπει να ανησυχω;;;;;

και το αλλο οταν παταω το κπουμπι για να το ξεκλειδωσω μετα απο ωρα αργει 2-3 δευερολεπτα.....

:worry::worry::worry:

Addicted to Technology :wink:
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω αυτο που παρατηρησα ειναι οτι οταν παταω το κουμπι να το ξεκλειδωσω ή οταν μιλαω και η οθονη εχει σβησει, καμιά φορα εμφανιζεται μια μπλε οθονη λιγοτερο απο 1 δευτερολεπτο και μετα κανονικα...ειναι κατι για το οποιο πρεπει να ανησυχω;;;;;

και το αλλο οταν παταω το κπουμπι για να το ξεκλειδωσω μετα απο ωρα αργει 2-3 δευερολεπτα.....

:worry::worry::worry:

 

Και μένα μου το κάνει αυτό οπότε είμαστε 2 με την απορία :worry::worry:

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου το κάνει αυτό οπότε είμαστε 2 με την απορία :worry::worry:

 

Καλησπερα.Τρεις ειμαστε το κανει και εμενα καμια φορα.Να υπο8εσω εχετε Γερμανικη Συσκευη T-Mobile;

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου το κάνει αυτό οπότε είμαστε 2 με την απορία :worry::worry:

 

και μενα μου το ειχε κανει σε μια firmware δεν θυμαμε σε πια,τωρα φοραει την :I9305XXBMB4 δεν εχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

και μενα μου το ειχε κανει σε μια firmware δεν θυμαμε σε πια,τωρα φοραει την :I9305XXBMB4 δεν εχει προβλημα

 

Αυτή έχω και εγώ :lol:

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμένα φοράει την Ι9305ΧΧΒLL5

και νομιζω ειναι απο vodafone-πορτογαλια...ακριβως το ίδιο έχει και ο iceman

Τι λέτε να το προκαλεί;;;;;;

ΑΑΑΑΑΑ και κατι αλλο ρε παιδια...μηπως μπορουμε να βαλουμε ραδιοφωνο χωρις να χρειάζεται ιντερνετ;;;;;

Edited by commandersotos
Addicted to Technology :wink:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέραααα και πάλι. από χθες ανοίγει μόνο του το s voice σε απροσδιόριστο χρόνο και προς μεγάλη μου έκπληξη όλα ήταν στα γερμανικά και μιλούσε κιόλας!! χαχαχαχα μάλλον δαιμονισμένο είναι... ελληνικά ή αγγλικά δεν έχει αυτό να το δω τι είναι :confused::confused:

 

edit: εύρηκα, ευτυχώς κάτι μου θύμιζε το sprache σα λέξη και το πάτησα... εξορκισμός done and done :P

Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το θελεις απενεργοποιησε το απο τη διαχειρηση εφαρμογων....εγω αυτο εκανα.....!!!!:)
Addicted to Technology :wink:
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε γ@μωτο.......:wacko:

Μπορείς να αγοράσεις ακουστικά με ενσωματωμένο ραδιόφωνο οπότε λίγο το κακό!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αγοράσεις ακουστικά με ενσωματωμένο ραδιόφωνο οπότε λίγο το κακό!

 

Φιλε Iceman μπορεις να δωσεις μερικες πληροφοριες για τα ακουστικα, εχεις καποιο link?

 

Επισης ξαφνικα δεν μπορω να παρω τηλεφωνο.. βγαζει μηνυμα "μη εγγεγραμμενο στο δικτυο" , τι φταιει ρε παιδια??? (wind εχω)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Iceman μπορεις να δωσεις μερικες πληροφοριες για τα ακουστικα, εχεις καποιο link?

 

Επισης ξαφνικα δεν μπορω να παρω τηλεφωνο.. βγαζει μηνυμα "μη εγγεγραμμενο στο δικτυο" , τι φταιει ρε παιδια??? (wind εχω)

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/akoustika-handsfree-bluetooth/Turbo-X-Bluetooth-Clip-with-FM-function-PBL200-S201.htm

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/akoustika-handsfree-bluetooth/Sony-MW-1-Bluetooth-Clip-Fm-Radio-MP3-HD-1257-4559.htm

 

http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=220002244

 

Για τις παοσυνδέσεις μάλλον κάρτα sim μου μοιάζει

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Θα προτεινα τα Sony γιατι κατι ηχεια τουρμπο ξ για υπολογιστη που εχω παρει,ο ηχος ειναι απαραδεκτος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...