Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το ακουστικο εν ωρα κλησης πως σας φαινεται;;; Η ποιοτητα του ηχου μου φαινεται πολυ χαλια δεν μπορω να συννενοηθω με αυτον που μιλαω!! (Σε συγκριση με αλλες δυο συσκευες που εχω διαφορετικης μαρκας)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια το ακουστικο εν ωρα κλησης πως σας φαινεται;;; Η ποιοτητα του ηχου μου φαινεται πολυ χαλια δεν μπορω να συννενοηθω με αυτον που μιλαω!! (Σε συγκριση με αλλες δυο συσκευες που εχω διαφορετικης μαρκας)

 

Η ποιοτητα του ηχου ειναι εξαιρετική . Καλυτερη από το S2 που ειχα. Παντως και σ΄εμενα το κινητο κάποια φορά (όχι από την αρχή) σαν να ειχε ηχώ και δεν μπορουσα να καταλαβω τα δικά μου λεγόμενα ενώ ο ακροατής μου με ακουγε κανονικά. Ή ξαναπερασα τη ρομ (μαμα ή custon δεν θυμαμαι) ή εκανα factory reset και όλα εστρωσαν. Δοκιμασε το ίδιο, αν θελεις.

Θα mini ή θα μου mini ? (στα χέρια)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και T-Mobile γερμανίας, το πήρα εγώ από emark.gr και ήταν T-Mobile. Όποιος το πάρει να ρωτήσει αν έχει κανα σηματάκι στο κινητό(αν τον ενοχλεί βέβαια), γιατί πριν πάρω το t-mobile ένας μου είπε πως είχε vodafone και το έγραφε πάνω στο καπάκι πίσω.
Link to comment
Share on other sites

στο mediamarkt.de το εχει στα 460 euro!

Πως γινετε να το παρουμε απο εκει? Δεν εχω και κανα φιλο που θα ταξιδεψει αυτο τον καιρο...:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι !

Καπου διαβασα οτι το 9305 με τη διπλασια μνημη του σε σχεση με του 9300 , εχει σχεδον μιση διαρκεια μπαταριας . Υπαρχει κανεις που ειχε και τα δυο κινητα να μας πει αν οντως ισχυει κατι τετοιο ?

Φανταζομαι σιγουρα θα εχει μικροτερη διαρκεια μπαταριας αλλα το θεμα ειναι ποση....Μηπως ειναι τοση ωστε να αξιζει τελικα η αγορα του 9300 ? Ευχαριστω ! !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι !

Καπου διαβασα οτι το 9305 με τη διπλασια μνημη του σε σχεση με του 9300 , εχει σχεδον μιση διαρκεια μπαταριας . Υπαρχει κανεις που ειχε και τα δυο κινητα να μας πει αν οντως ισχυει κατι τετοιο ?

Φανταζομαι σιγουρα θα εχει μικροτερη διαρκεια μπαταριας αλλα το θεμα ειναι ποση....Μηπως ειναι τοση ωστε να αξιζει τελικα η αγορα του 9300 ? Ευχαριστω ! !

 

Όχι δεν νομιζω να ισχυει κάτι τέτοιο. Προσωπικά μου βγάζει μιάμιση ημερα άνετα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι !

Καπου διαβασα οτι το 9305 με τη διπλασια μνημη του σε σχεση με του 9300 , εχει σχεδον μιση διαρκεια μπαταριας . Υπαρχει κανεις που ειχε και τα δυο κινητα να μας πει αν οντως ισχυει κατι τετοιο ?

Φανταζομαι σιγουρα θα εχει μικροτερη διαρκεια μπαταριας αλλα το θεμα ειναι ποση....Μηπως ειναι τοση ωστε να αξιζει τελικα η αγορα του 9300 ? Ευχαριστω ! !

 

Δεν ισχύει. Πολυ καλή διάρκεια μπαταριας

Θα mini ή θα μου mini ? (στα χέρια)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει. Πολυ καλή διάρκεια μπαταριας

 

Το μονο που μου την "σπαει" ειναι που παει απο το 100% στο 99% πολυ γρηγορα!! :((

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα μου δόθηκε η ευκαιρία να δοκιμάσω πρώτη φορά το lte. Είχα download μόνο 3,64 και Upload 26 περίπου. Κουφό?? Άσε που με το απλό ίντερνετ νομίζω πως άνοιγουν πιο γρήγορα οι σελίδες.
Link to comment
Share on other sites

Το upload το βλεπω καλο παντως! Καποιες φορες δεν πιανεις καλη ταχυτητα με τη πρωτη! Δοκιμασες κι αλλες φορες ή μονο μία;
Link to comment
Share on other sites

Το upload το βλεπω καλο παντως! Καποιες φορες δεν πιανεις καλη ταχυτητα με τη πρωτη! Δοκιμασες κι αλλες φορες ή μονο μία;

 

Δοκίμασα και άλλες φορές. Πάνω κάτω τα ίδια. Με H+ είχα πιάσει ταχύτητα download μέχρι 25 μια φορά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το διάστημα μου έχουν μπει σκέψεις πώλησης του i9305 μου. Δεν αντιλέγω, το κινητό είναι τούμπανο και πολύ όμορφο αλλά όταν το παίρνω μαζί μου έξω μου είναι εντελώς άβολο στη χρήση. Παραδείγματος χάρη, πάντοτε το έχω στη τσέπη του τζιν ή του μπουφάν και όταν οδηγώ το τοποθετώ σε μια θήκη μπροστά από τον λεβιέ ταχυτήτων. Όταν όμως δέχομαι μια κλήση τότε δεν υπάρχει περίπτωση κατά 90% να μη πατήσω κάτι κατά λάθος παρόλο που είναι μεγάλη συσκευή. Επίσης μου γλιστράει πολύ εύκολα απ'τα χέρια και παρά τρίχα δεν μου έχει πέσει.... Να αναφέρω πως το έχω εντελώς γυμνό χωρίς ζελατίνα - θήκη. Εσάς σας συμβαίνει κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

Όταν οδηγάς είναι παράνομη η χρήση του κινητού και κινδυνεύεις με πρόστιμο ή στη δημιουργία ατυχήματος. Άλλα, αν αυτό το παραβλέψουμε , τότε και εσύ βλέπεις ότι δεν είναι πλήρως λειτουργικό το μενού του τηλεφώνου. Μια λακουβα , λίγο ανώμαλος δρόμος σ΄εμποδίζει στη χρήση του τηλεφώνου. Γι΄αυτό η λύση είναι bluetooth. Εγώ χρησιμοποιώ bluetooth στο αυτοκίνητο πάντα. Τώρα αν σου γλιστράει τότε θα έπρεπε να σκεφτείς τη χρηση σιλικουνουχας θηκης.
Θα mini ή θα μου mini ? (στα χέρια)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το διάστημα μου έχουν μπει σκέψεις πώλησης του i9305 μου. Δεν αντιλέγω, το κινητό είναι τούμπανο και πολύ όμορφο αλλά όταν το παίρνω μαζί μου έξω μου είναι εντελώς άβολο στη χρήση. Παραδείγματος χάρη, πάντοτε το έχω στη τσέπη του τζιν ή του μπουφάν και όταν οδηγώ το τοποθετώ σε μια θήκη μπροστά από τον λεβιέ ταχυτήτων. Όταν όμως δέχομαι μια κλήση τότε δεν υπάρχει περίπτωση κατά 90% να μη πατήσω κάτι κατά λάθος παρόλο που είναι μεγάλη συσκευή. Επίσης μου γλιστράει πολύ εύκολα απ'τα χέρια και παρά τρίχα δεν μου έχει πέσει.... Να αναφέρω πως το έχω εντελώς γυμνό χωρίς ζελατίνα - θήκη. Εσάς σας συμβαίνει κάτι τέτοιο?

 

Αν σε οθονη 4,8" πατας λαθος κουμπια,τοτε με συγχωρεις αλλα δεν νομιζω να φταιει το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Αν σε οθονη 4,8" πατας λαθος κουμπια,τοτε με συγχωρεις αλλα δεν νομιζω να φταιει το κινητο

 

Γιατί να μην παταω λάθος κουμπιά; εσείς δλδ πως το βγαζετε το κινητό απο την τσέπη σας όταν χτυπαει; ανοιγετε τη τσέπη με το ενα χερι και το πιανετε απ την ακρουλα σιγά σιγά τραβώντας το εξω προσεκτικα με το αλλο χερι; Εκτός κι αν είστε υπερπτοστατευτικος με το κινητό σας (θηκουλες, flip covers, ζελατινες, βάσεις αυτοκινήτου, μαντιλακια στα τραπέζια). Συγγνώμη αλλά με οθονη 4.8" μου φαίνεται αναπόφευκτο να μην ακουμπησεις τη συγκεκριμένη περιοχή καποιες φορες (όχι παντα) και να πατηθεί κάτι κατα λάθος εν ωρα εισερχόμενης κλήσης έχοντας το σε κάποια τσέπη. Anyway ανουσιο το θέμα ο καθένας χρησιμοποιει το κινητό του με τον δικο του τροπο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το βημα ενα δεν το πολυ καταλαβα κανω σεταπ το kies και μετα;; αγνωστες πηγες και σφαλματα πως να τα εχω παιζουν κανεναν ρολο εδω;;

 

καλησπερα εδωσα το 4ς και πειρα το GT 19305Ν 4G πολυ καλο τηλ ηθελα μια χαρη απο ποια χωρα ειναι δαβασα τις 621 σελιδες αλλα δεν μπορω να το βρω δεν βαριεμε το CSC:19305NCOVALI7 οποιος μπορει ας βοηθηση δεν ξερω και πολλα απο αυτο το τηλ θελω να κανω αναβαθμηση τωρα εχει την εκδωση 4.1.1 ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εδωσα το 4ς και πειρα το GT 19305Ν 4G πολυ καλο τηλ ηθελα μια χαρη απο ποια χωρα ειναι δαβασα τις 621 σελιδες αλλα δεν μπορω να το βρω δεν βαριεμε το CSC:19305NCOVALI7 οποιος μπορει ας βοηθηση δεν ξερω και πολλα απο αυτο το τηλ θελω να κανω αναβαθμηση τωρα εχει την εκδωση 4.1.1 ευχαριστω

 

621 σελίδες...

Το επισημασμένο θέμα FAQ με τίτλο [ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΡΙΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ] με μεγάλα γράμματα το είδες; :p

To τηλέφωνό σου είναι από Σουηδία... και δεν έχει βγει αναβάθμιση ακόμα για σένα.

 

Aν δε σ'ενοχλεί να χάσεις την εγγύηση, μπορείς να βάλεις το γενικό Σκανδιναβικό firmware από εδώ ... αλλιώς περιμένεις την επίσημη αναβάθμιση.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εδωσα το 4ς και πειρα το GT 19305Ν 4G πολυ καλο τηλ ηθελα μια χαρη απο ποια χωρα ειναι δαβασα τις 621 σελιδες αλλα δεν μπορω να το βρω δεν βαριεμε το CSC:19305NCOVALI7 οποιος μπορει ας βοηθηση δεν ξερω και πολλα απο αυτο το τηλ θελω να κανω αναβαθμηση τωρα εχει την εκδωση 4.1.1 ευχαριστω

 

υπαρχει αναβαθμιση σε 4.1.2 απλα ειναι Leaked Firmware http://sampro.pl/firmware/android/samsung-gt-i9305n/

και ειναι απο σουηδια το i9305Ν

Edited by trifos2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εδωσα το 4ς και πειρα το GT 19305Ν 4G πολυ καλο τηλ ηθελα μια χαρη απο ποια χωρα ειναι δαβασα τις 621 σελιδες αλλα δεν μπορω να το βρω δεν βαριεμε το CSC:19305NCOVALI7 οποιος μπορει ας βοηθηση δεν ξερω και πολλα απο αυτο το τηλ θελω να κανω αναβαθμηση τωρα εχει την εκδωση 4.1.1 ευχαριστω

φιλε μου απο ''σκρουτζομαγαζο'' το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

621 σελίδες...

Το επισημασμένο θέμα FAQ με τίτλο [ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΡΙΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ] με μεγάλα γράμματα το είδες; :p

To τηλέφωνό σου είναι από Σουηδία... και δεν έχει βγει αναβάθμιση ακόμα για σένα.

 

Aν δε σ'ενοχλεί να χάσεις την εγγύηση, μπορείς να βάλεις το γενικό Σκανδιναβικό firmware από εδώ ... αλλιώς περιμένεις την επίσημη αναβάθμιση.

 

υπαρχει αναβαθμιση σε 4.1.2 απλα ειναι Leaked Firmware http://sampro.pl/firmware/android/samsung-gt-i9305n/

και ειναι απο σουηδια το i9305Ν

 

φιλε μου απο ''σκρουτζομαγαζο'' το πηρες?

 

Καλημερα.Φιλε δεν θελω να σε τρομαξω αν βεβαια σε ενδιαφερει αλλα μαλλον το I9305N εκδοση στην Ελλαδα δεν θα πιανει το 4G σημα αν και δεν εχει ξεκαθαρισει ακομα αυτο το θεμα απο οτι εχω διαβασει σε αυτο το topic.Ναι οντος ειναι Σουηδικο οπως σου αναφεραν και τα παιδια σε προηγουμενα post και εχει ως τελευταια εκδοση λογισμικου 4.1.1.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!γι'αυτο ρωταω απο που το πηρε γιατι ειμαι ετοιμος να αγορασω και εγω και θελω να αποφυγω το Ν και το Τ μοντελο....
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Φιλε δεν θελω να σε τρομαξω αν βεβαια σε ενδιαφερει αλλα μαλλον το I9305N εκδοση στην Ελλαδα δεν θα πιανει το 4G σημα αν και δεν εχει ξεκαθαρισει ακομα αυτο το θεμα απο οτι εχω διαβασει σε αυτο το topic.Ναι οντος ειναι Σουηδικο οπως σου αναφεραν και τα παιδια σε προηγουμενα post και εχει ως τελευταια εκδοση λογισμικου 4.1.1.

Το εκανα ανταλαγη με ενα ειδιοτη μεσο εφημεριδας με ενα 4ς το 19305Ν ηταν κλειστο στο κουτι του

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...