Jump to content

Αγαπημενα snacks


NetSurfer_g7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προτυνω να γραφουμε εδω τα αγαπημενα μας σνακς,αλμυρα η γλυκα,τα σνακς που προτιμαμε στο σινεμα,στο σπιτι βλεπωντας τηλεοραση ή συνοδευοντας το ποτο μας.Για εμενα τα αγαπημενα σνακς ειναι τα chips με ριγανη ή barbecue,κατα προτιμηση lays ή ruffles,επισεις κατι χειροποιητα πατατακια που φερνει ο Βασιλοπουλος απο Αγγλια σε διαφορες γευσεις,extra τυρογαριδακια(παρολο που ειμαι 19 χρονων ακομα τα τιμαω που και που) , pringles με γευση παπρικα και απο ξηρους καρπους τα καπνιστα αμυγδαλα.Απο γλυκα,εκτος απο σοκολατες και σοκολατακια(για τα οποια υπαρχει ξεχωσιστο thread) που και που παιρνω κανα m&m's
Link to comment
Share on other sites

ε δεν αφησες και τιποτα για εμας:p πλακα κανω και εγω ειμαι παμφαγο.τα εξτρα ειναι τελεια μικρος μονο αυτα ετρωγα αλλα απο τοτε που κατι ειπαν, μακρια.τωρα μονο πατατακια,ποπ κορν και ξερους καρπους.τελευταια μου ανακαλυψη ειναι της τσιπιτα κατι τυρενια απο πατατα Crispy Pops με τσενταρ που λεει οτι ψηνονται σαν ποπ κορν οταν παρασκευαστηκαν.ειναι πολυ τελεια.ειμαι περισοτερο του αλμυρου και των φρουτων αλλα οταν ερθει η γλυκια ορεξη ενα λακτα λοβινιγκ ιτ με ηρεμει.

γενικα ομως τα εχω κοψει και μονο περιστασιακα.

Link to comment
Share on other sites

Ruffles bbq!

Και τα γαριδάκια όλων των ειδών μου αρέσουν, αλλά πιο σπάνια τρώω...

Από σοκολάτες crunch λευκή!

Link to comment
Share on other sites

Πακοτίνια!! Αυτό έτρωγα και τρώω ακόμη κάποιες φορές :-)

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

ραφλς κέτσαπ!!!:clap:

ντοριτος με λιωμενο τσενταρ :X:pig:

κάποτε έιχε και κάτι πατατάκια ξύδι αλλά τα σταματήσανε και το γυρίσαμε στην ρίγανη.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

κάποτε έιχε και κάτι πατατάκια ξύδι αλλά τα σταματήσανε και το γυρίσαμε στην ρίγανη.

 

Tα lays αλατι-ξυδι νομιζω υπαρχουν ακομα.Παντως ειναι κριμα το οτι εδω στην ελλαδα υπαρχουν τοσες λιγες γευσεις σε chips.Στην Αγγλια ,στην Aμερικη στην Ιαπωνια και σε αλλα κρατη υπαρχουν αμετρητες γευσεις σε lays,ruffles και pringles.Ιδιαιτερα στην Ιαπωνια ο'τι πιο τρελο και πιο περιεργο υπαρχει το βρισκεις σε πατατακια.Μεχρι και pringles με γευση ψητη γαλοπουλα εχουν.Εδω στην Ελλαδα δεν εχουμε ουτε το 15% των γευσεων που υπαρχουν στο εξωτερικο.Παλια υπηρχαν περισσοτερες γευσεις στα pringles στην Ελλαδα(π.χ. πιτσα,τυρι-κρεμμυδι,hot & spicy κ.α.).Τωρα μονο τις 3 βασικες βρισκω.

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

crunch λευκή!

Και lacta με Οreo μπισκοτο.

Ντονατς

 

Σκοτωνουν!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παντα οταν παω στο περιπτερο περνω και μια σοκοφρετα. Μισο ευρω γλυκισμα με σοκολατα υγειας, κανονικη η πρασινη. Δεν την αλλαζω με τιποτα..Εκτος και αν χειροτερεψουν τα οικονομικα οποτε θα τρωω φετα με μερεντα nuteza μισοτιμής..! :secret::drool:
Link to comment
Share on other sites

Παντα οταν παω στο περιπτερο περνω και μια σοκοφρετα. Μισο ευρω γλυκισμα με σοκολατα υγειας, κανονικη η πρασινη. Δεν την αλλαζω με τιποτα..Εκτος και αν χειροτερεψουν τα οικονομικα οποτε θα τρωω φετα με μερεντα nuteza μισοτιμής..! :secret::drool:

 

Πρασινη παλιακαρε.. ΣΑ την μπυρα.. :D

Link to comment
Share on other sites

.Εκτος και αν χειροτερεψουν τα οικονομικα οποτε θα τρωω φετα με μερεντα nuteza μισοτιμής..! :secret::drool:

 

....και θα το συνοδευουμε με σοκολατα necranch και αναψυκτικα fantasma:lol::p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...