Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θεμα ειναι να εισαχθει το κινητο σαν συσκευη, δεν μετραει αν η εκδοση ειναι 16GB ή 8GB...!!

Οσο για την εγγυηση, απο Ελλαδα δεν καλύπτεστε... εκτος αν το στειλει Αμερικη για επισκευη (αχρειαστο να ειναι) :Ρ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η απόδειξη έστειλε με mail το play store Αγγλίας,ειναι η απόδειξη που χρειάζεται για την εγγύηση;
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το κόλπο TunnelBear ψόφησε.Δεν προχωράει η παραγγελία όταν κάνετε signin με το gmail σας στο browser

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το κόλπο TunnelBear ψόφησε.Δεν προχωράει η παραγγελία όταν κάνετε signin με το gmail σας στο browser

 

το πηραν χαμπαρι λες??η μηπως υπαρχει καποιο αλλο τεχνικο προβλημα??

 

ολα ειναι πιθανα παντως..!!

 

κ οσοι τυχεροι προλαβαν....προλαβαν,,,,!!!

:lol::lol::lol:

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

το πηραν χαμπαρι λες??η μηπως υπαρχει καποιο αλλο τεχνικο προβλημα??

 

ολα ειναι πιθανα παντως..!!

 

κ οσοι τυχεροι προλαβαν....προλαβαν,,,,!!!

:lol::lol::lol:

 

Στον λογαριασμο μου gmail δεν προχωραει (η χωρα σας δεν υποστηριζεται κτλ κτλ).Αλλα με tunellbear εφτιαξα νεο gmail και εβαλα τα στοιχεια του f2me (στο κινητο που ζηταει να σου στειλει κωδικο επιβεβαιωσης για να δημιουργησει το gmai εβαλα το ελληνικο και δεν ειχα θεμα).Επειτα η αγορα μεσω playstore προχωρησε κανονικα (δεν την εκανα, το εχω το κινητο.Ετσι εγκυκλοπαιδικα)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

7 Φεβ Έχετε υποβάλει μια παραγγελία στον έμπορο Google Commerce Ltd στις 7 Φεβ.

20 Φεβ Ο πωλητής Google Commerce Ltd έστειλε την παραγγελία σας.

επιτέλους!!!

Rules are made to be broken...
Link to comment
Share on other sites

7 Φεβ Έχετε υποβάλει μια παραγγελία στον έμπορο Google Commerce Ltd στις 7 Φεβ.

20 Φεβ Ο πωλητής Google Commerce Ltd έστειλε την παραγγελία σας.

επιτέλους!!!

 

Οπότε εμείς που κάναμε την παραγγελία 15/2 έεεεεχουμε μέρες. :p

 

 

Παίδες τώρα που έχω υποτίθεται αγγλικό Playstore (και είναι ακόμα pending η αγορά του Ν4), μπορώ να αγοράσω εφαρμογές κανονικά (ας είναι σε λίρες δεν με ενοχλεί) ή πρέπει να μπώ με ΤunnelBear; Μήπως να το αφήσω ήσυχο μέχρι να γίνει η δουλειά με το κινητό; :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει κανονική απόδειξη του paly store όπως όλες οι αποδείξεις με όνομα και τα στοιχεία του τηλεφώνου σε χαρτί κανονικά.

 

Ήταν μέσα στη συσκευασία;Το shop and ship(σαν το f2me) δεν τη βρήκε

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι μέσα στη συσκευασία. Άλλωστε πρέπει να έχεις κάποια απόδειξη να δείξεις σε περίπτωση service. H απόδειξη είναι,φαντάσου, σε χαρτί Α4 πάνω αριστερά γράφει όνομα και παρακάτω όλα τα στοιχεία του τηλέφώνου και έχει το λογότυπο google play πάνω πάνω αριστερά.

 

μέσα στο κουτι ή κολυμένή πάνω του;Θα δύσκολευτω αλλά θα βρω συμβατή εφαρμογή με το xperia mini pro που έχω μόνο μαζί μου στις διακοπές να αλλάξω ip και να ζητήσω από τη google να τη στείλει

Edited by inactiveaccount54432
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζεσαι κανενα χαρτι για service.

Τουλαχιστον στο UK.

 

αυτό σκέφτηκα και εγώ αφού το nexus 7 βάση imei έχει διεθνή εγγύηση και το δέχονται και χωρίς απόδειξη

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει νοημα οντως.

Αυτο που σου δινουν απτο play δεν ειναι καν αποδειξη.

Anywayz, αν οι φωστηρες στην Ελλαδα θελουν αυτο το χαρτι οκ.

Αλλα απο την αλλη...αν δεν ειναι αγορασμενο απτην LG θα το καλυψουν η θα σου πουν στειλτο στη google ετσι κι αλλιως?

Ποιο το νοημα να ζητανε αποδειξη?

 

αυτό σκέφτηκα και εγώ αφού το nexus 7 βάση imei έχει διεθνή εγγύηση και το δέχονται και χωρίς απόδειξη

 

Εννοειται οτι ετσι γινεται, τουλαχιστον UK που μου εχει χρειαστει.

Αυτο ελειπε να χρειαζονται χαρτια.

Αποτι φαινεται δεν ισχυει το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Tουλαχιστον να μην κανουν φασαρια.

Γιατι φανταζομαι σκηνικο να βλεπουν χαρτι απο google, δηλαδη οχι απο wind η LG και να σου πουν στειλτο εκει που το αγορασες, πρεπει το καταστημα που το πηρες να αναλαβει την εγγυηση σου. :lol:

Λογικα οχι αλλα οι εγγυησεις στην Ελλαδη ειναι πικρο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ζητήσω να μου τη στείλει σε PDF η google μέσω mail όταν γυρίσω Αθήνα.Ενημερωτικά η μεταφορά του κινητού θα κοστίσει 8 ευρώ με το shop and ship και συνεργάζεται με τη γενική ταχυδρομική
Link to comment
Share on other sites

Θα ζητήσω να μου τη στείλει σε PDF η google μέσω mail όταν γυρίσω Αθήνα.Ενημερωτικά η μεταφορά του κινητού θα κοστίσει 8 ευρώ με το shop and ship και συνεργάζεται με τη γενική ταχυδρομική

 

Μια χαρά!

 

Απο UK έτσι; Πιο φθηνά και απο το να έχεις φίλο εκεί...

 

Τι άλλα έξοδα έχει;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά!

 

Απο UK έτσι; Πιο φθηνά και απο το να έχεις φίλο εκεί...

 

Τι άλλα έξοδα έχει;

 

50 δολάρια εγγραφή αλλά έφερα nexus 7 από Αμερική με 16 ευρώ και παρότι πέρασε τελωνείο δεν πλήρωσα τίποτα άλλο

Link to comment
Share on other sites

Στον λογαριασμο μου gmail δεν προχωραει (η χωρα σας δεν υποστηριζεται κτλ κτλ).Αλλα με tunellbear εφτιαξα νεο gmail και εβαλα τα στοιχεια του f2me (στο κινητο που ζηταει να σου στειλει κωδικο επιβεβαιωσης για να δημιουργησει το gmai εβαλα το ελληνικο και δεν ειχα θεμα).Επειτα η αγορα μεσω playstore προχωρησε κανονικα (δεν την εκανα, το εχω το κινητο.Ετσι εγκυκλοπαιδικα)

 

Βάζουμε το τηλέφωνο και την κάρτα που έχουμε στο παλιό μαιλ; τα δέχεται;

Link to comment
Share on other sites

Βάζουμε το τηλέφωνο και την κάρτα που έχουμε στο παλιό μαιλ; τα δέχεται;

 

Δεν ειχα βαλει ποτε τηλεφωνο στο βασικο μου gmail.Στο gmail που εφτιαξα εβαλα τη πιστωτικη καρτα που εχω και στο βασικο gmail με διευθυνση του f2me (πολυ πιθανο να πρεπει να βαλεις τη διευθυνση την κανονικη) και οταν πηγα στο τελευταιο σταδιο της παραγγελιας,εβαλα διευθυνση παραδοσης τη διευθυνση του f2me. Καλα θα ειναι να αλλαξεις και στο f2me το email σου (εγω απο το κανονικο gmail το αλλαξα στο καινουργιο gmail)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Θα βάλω άλλο τηλέφωνο στο καινούργιο μου μαιλ. Θα το πάρω από Αμερική. Θα μου το στείλει ένας φίλος μου. Τα 2 μαιλ θα συνδέονται μεταξύ τους;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Θα βάλω άλλο τηλέφωνο στο καινούργιο μου μαιλ. Θα το πάρω από Αμερική. Θα μου το στείλει ένας φίλος μου. Τα 2 μαιλ θα συνδέονται μεταξύ τους;

 

Όχι

 

 

10chrs

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

Ειχα κανει προπαραγκελεια την συσκευη απο την wind με καλεσανε οτι εχουν την συσκευη και μου ειπαν οτι πέμπτη θα μου την στειλουν με courier,με ξαναλακεσανε σήμερα και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει,τι κανουμε τωρα?

koKVod
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

Ειχα κανει προπαραγκελεια την συσκευη απο την wind με καλεσανε οτι εχουν την συσκευη και μου ειπαν οτι πέμπτη θα μου την στειλουν με courier,με ξαναλακεσανε σήμερα και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει,τι κανουμε τωρα?

 

 

 

Ποτε σου πηραν τηλεφωνο απο την Wind και σου ειπαν οτι θα σου την στειλουν με courier;

Απο καταστημα η τα κεντρικα της Wind σε καλεσαν;

Ειχες κανει προπαραγγελια;

 

Εμενα σημερσ ηρθε στο καταστημα της Wind που ειχα επιλεξει!

Edited by alcateluser
Link to comment
Share on other sites

Ποτε σου πηραν τηλεφωνο απο την Wind και σου ειπαν οτι θα σου την στειλουν με courier;

Απο καταστημα η τα κεντρικα της Wind σε καλεσαν;

Ειχες κανει προπαραγγελια;

 

Εμενα σημερσ ηρθε στο καταστημα της Wind που ειχα επιλεξει!

 

πριν μια εβδομαδα ειχα κανει προπαραγκελεια και εκανα online αιτηση,με πηραν τηλ την τριτι και μου ειπαν την παρασκευη θα ερθει με courier και με ξαναπηραν σημερα και μου ειπαν οτι εξαντληθηκε.

koKVod
Link to comment
Share on other sites

πριν μια εβδομαδα ειχα κανει προπαραγκελεια και εκανα online αιτηση,με πηραν τηλ την τριτι και μου ειπαν την παρασκευη θα ερθει με courier και με ξαναπηραν σημερα και μου ειπαν οτι εξαντληθηκε.

 

κ τελικα..??ποσο θα περιμενεις..??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

πριν μια εβδομαδα ειχα κανει προπαραγκελεια και εκανα online αιτηση,με πηραν τηλ την τριτι και μου ειπαν την παρασκευη θα ερθει με courier και με ξαναπηραν σημερα και μου ειπαν οτι εξαντληθηκε.

 

Εννοεις προπαραγγελια αυτο που μαρκετινιστικα ονομασαν εκδηλωση ενδιαφεροντος γιατι ΔΕΝ ανεφεραν τιμη?

Και θα στο εστελναν σπιτι χωρις ουσιαστικα να σου εχουν πει τιποτα εκ των προτερων παρα μονο (υποθετω) στο ιδιο τηλεφωνημα στο οποιο θα στο εστελναν με courier? :lol:

Παρτο απτο google play, φθηνοτερα και τα ρεστα καραμελες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...