Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξαναρωτάω γιατί πέρασε έτσι

Στο billing information βάζετε τα στοιχεία απο το f2m ή αφήνετε αυτά από Ελλάδα;

 

Προσωπικά δεν απαντάω γιατί δεν παράγγειλα μέσω f2m και δεν ξέρω πως δουλεύει.

 

Γνωστός στην Αγγλία με εξυπηρέτησε, βάζοντας την δική μου ελληνική πιστωτική και διεύθυνση παράδοσης την δική του Αγγλική. Στο billing address νομίζω έβαλε ελληνική. Βέβαια επειδή με ενημέρωσε η τράπεζα ότι έγινε αίτηση ακύρωσης από την Google, στείλαμε ένα email εξηγώντας την κατάσταση και το έστειλαν κανονικά.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.pelop.gr/?page=article&DocID=78700&srv=10 "Μάλιστα έχει ήδη γίνει γνωστό πως η τιμή του μοντέλου με τα 16GB αποθηκευτικού χώρου 469 ευρώ" Αν παραβιαζω καποιον κανονα του φορομου με αυτο το λινκ,συγχωρεστε με και διαγραψτε το.Σημασια εχει η η ουσια.Ποτε εγινε γνωστο???
Link to comment
Share on other sites

http://www.pelop.gr/?page=article&DocID=78700&srv=10 "Μάλιστα έχει ήδη γίνει γνωστό πως η τιμή του μοντέλου με τα 16GB αποθηκευτικού χώρου 469 ευρώ" Αν παραβιαζω καποιον κανονα του φορομου με αυτο το λινκ,συγχωρεστε με και διαγραψτε το.Σημασια εχει η η ουσια.Ποτε εγινε γνωστο???

 

Δεν μας λεει απο που το ξερει, απλα το πεταει.... δεν ξερω αν εχει καποιο νοημα... μπορει οντως να ξερει κατι η μπορει να το εγραψε ετσι για τις προβολες της δημοσιευσης...!! Γενικα και αοριστα λεγονται πολλα...!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα έχει γίνει άλλο κουφό. Άλλαξα το billing address στο wallet σε αυτό που μου έδωσε το f2me και τώρα δεν δέχεται το play store την κάρτα μου για να αγοράσω εφαρμογές. Πήγα να αγοράσω σήμερα ενα παιχνίδι και δεν την δεχόταν. Πάω να αγοράσω ενα άλλο, μπάς και έφταιγε το συγκερκιμενο app και πάλι τα ίδια. Κάνω add card και ξαναβαζω την κάρτα μου με τα Ελληνικά στοιχεία και πάλι τίποτα. Μετά την ογδόη φορά που προσπάθησα με πήραν απο eurobank τηλεφωνο, λόγο υποπτης συμπεριφορας της καρτας μου, για επιβεβαίωση οτι εγώ χρησιμοποιώ την κάρτα και δεν έχει κλαπει.

Για την αγορά του Ν4 μου είπαν πως έχει δεσμευτεί το ποσό και περιμένουν τον έμπορο (Google) να τούς στείλει τα παραστατικά για να γίνει η πληρωμη.

Για το οτι δεν δέχεται το play store την κάρτα μου, καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα έχει γίνει άλλο κουφό. Άλλαξα το billing address στο wallet σε αυτό που μου έδωσε το f2me και τώρα δεν δέχεται το play store την κάρτα μου για να αγοράσω εφαρμογές. Πήγα να αγοράσω σήμερα ενα παιχνίδι και δεν την δεχόταν. Πάω να αγοράσω ενα άλλο, μπάς και έφταιγε το συγκερκιμενο app και πάλι τα ίδια. Κάνω add card και ξαναβαζω την κάρτα μου με τα Ελληνικά στοιχεία και πάλι τίποτα. Μετά την ογδόη φορά που προσπάθησα με πήραν απο eurobank τηλεφωνο, λόγο υποπτης συμπεριφορας της καρτας μου, για επιβεβαίωση οτι εγώ χρησιμοποιώ την κάρτα και δεν έχει κλαπει.

Για την αγορά του Ν4 μου είπαν πως έχει δεσμευτεί το ποσό και περιμένουν τον έμπορο (Google) να τούς στείλει τα παραστατικά για να γίνει η πληρωμη.

Για το οτι δεν δέχεται το play store την κάρτα μου, καμιά ιδέα;

 

Αρά λογικά και για αυτό σε εμένα ακυρώθηκε η παραγγελία. Τώρα τι κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Αρά λογικά και για αυτό σε εμένα ακυρώθηκε η παραγγελία. Τώρα τι κάνουμε;

Σε μένα ακόμα δεν έχει ακυρωθει η παραγγελία

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα έχει γίνει άλλο κουφό. Άλλαξα το billing address στο wallet σε αυτό που μου έδωσε το f2me και τώρα δεν δέχεται το play store την κάρτα μου για να αγοράσω εφαρμογές. Πήγα να αγοράσω σήμερα ενα παιχνίδι και δεν την δεχόταν. Πάω να αγοράσω ενα άλλο, μπάς και έφταιγε το συγκερκιμενο app και πάλι τα ίδια. Κάνω add card και ξαναβαζω την κάρτα μου με τα Ελληνικά στοιχεία και πάλι τίποτα. Μετά την ογδόη φορά που προσπάθησα με πήραν απο eurobank τηλεφωνο, λόγο υποπτης συμπεριφορας της καρτας μου, για επιβεβαίωση οτι εγώ χρησιμοποιώ την κάρτα και δεν έχει κλαπει.

Για την αγορά του Ν4 μου είπαν πως έχει δεσμευτεί το ποσό και περιμένουν τον έμπορο (Google) να τούς στείλει τα παραστατικά για να γίνει η πληρωμη.

Για το οτι δεν δέχεται το play store την κάρτα μου, καμιά ιδέα;

 

Και σε μένα ακριβώς το ίδιο έγινε!

Έστειλα mail και μου λέει ότι δεν έχω Payment method!! Ότι να'ναι δηλαδή...

Το n4 βέβαια δεν έχει ακυρωθεί!

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ακριβώς το ίδιο έγινε!

Έστειλα mail και μου λέει ότι δεν έχω Payment method!! Ότι να'ναι δηλαδή...

Το n4 βέβαια δεν έχει ακυρωθεί!

Ο,τι να'ναι. Έτσι ακριβώς.

Άντε, ας ακυρωθει η παραγγελιά του Ν4. Δεν πειράζει. Θα το πάρουμε από Ελλάδα όταν έρθει. Αλλά να μην μπορούμε να αγοράσουμε εφαρμογές απο play store; Μάλλον έχει μπερδευτεί το wallet με την αλλαγή διευθυνσης και μπλοκαρει την αγορά apps.

Ξέχασα να πω οτι δοκίμασα να αγοράσω apps και απο το Αγγλικό play store μέσω tunelbear, αλλά και πάλι η συναλλαγή είχε αποτύχει.

Link to comment
Share on other sites

Ο,τι να'ναι. Έτσι ακριβώς.

Άντε, ας ακυρωθει η παραγγελιά του Ν4. Δεν πειράζει. Θα το πάρουμε από Ελλάδα όταν έρθει. Αλλά να μην μπορούμε να αγοράσουμε εφαρμογές απο play store; Μάλλον έχει μπερδευτεί το wallet με την αλλαγή διευθυνσης και μπλοκαρει την αγορά apps.

Ξέχασα να πω οτι δοκίμασα να αγοράσω apps και απο το Αγγλικό play store μέσω tunelbear, αλλά και πάλι η συναλλαγή είχε αποτύχει.

 

Βασικα θα επρεπε να σε πειραζει γιατι αφου εχεις τις γνωσεις να το κανεις, ειναι κριμα να τα σκασεις χοντρα και να το παρεις απο Ελλαδα.

 

Ετσι για να γελασουμε και λιγο με μια peer reviewed ειδηση:

 

http://www.dete.gr/news.php?article_id=134569

 

:lol:

Edited by g47
Link to comment
Share on other sites

Ετσι για να γελασουμε και λιγο με μια peer reviewed ειδηση:

 

http://www.dete.gr/news.php?article_id=134569

 

:lol:

 

Copy/paste όλοι την "πληροφορία" χωρίς γράμμα αλλαγμένο και χωρίς καν την πηγή. Ελληνικό internet. :X:O

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Copy/paste όλοι την "πληροφορία" χωρίς γράμμα αλλαγμένο και χωρίς καν την πηγή. Ελληνικό internet. :X:O

 

http://www.newsbeast.gr/technology/arthro/485989/to-nexus-4-epitelous-stin-ellada/

Μια απο τα ιδια... CLOPY-PASTE...!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα θα επρεπε να σε πειραζει γιατι αφου εχεις τις γνωσεις να το κανεις, ειναι κριμα να τα σκασεις χοντρα και να το παρεις απο Ελλαδα.

 

Ετσι για να γελασουμε και λιγο με μια peer reviewed ειδηση:

 

http://www.dete.gr/news.php?article_id=134569

 

:lol:

Ναι, με πειράζει, δεν λέω. Αλλά πιο πολύ με πειράζει που δεν μπορώ να αγοράσω εφαρμογές απο το play.

Όσο για τις γνώσεις, τα έκανα ολα σύμφωνα με τις συμβουλές των παιδιών εδώ μεσα και θα δούμε σε λίγες μέρες αν θα έρθει ή θα ακυρωθει.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ο οδηγός δούλεψε μια χαρά! ευχαριστώ! μόλις ολοκλήρωσα την παραγγελία!

αλλά δυστηχώς δεν είχε διαθέσιμο την προστατευτική θήκη, μήπως ξέρετε κάποιο site? λογικά θα χρειαστώ 2 Screen Protector μπρος-πίσω, και την αυθεντική (αν γίνετε να την βρούμε) Bumper case. και εναν μετατροπέα για την τροφοδοσία ρεύματος.

έτσι ώστε να τα πάρω όλα από αγγλία και να δηλώσω την ίδια διευθυνσή στο forward2me για να μου έρθουν το κινιτό και όλα τα άλλα μαζι.

Rules are made to be broken...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ο οδηγός δούλεψε μια χαρά! ευχαριστώ! μόλις ολοκλήρωσα την παραγγελία!

αλλά δυστηχώς δεν είχε διαθέσιμο την προστατευτική θήκη, μήπως ξέρετε κάποιο site? λογικά θα χρειαστώ 2 Screen Protector μπρος-πίσω, και την αυθεντική (αν γίνετε να την βρούμε) Bumper case. και εναν μετατροπέα για την τροφοδοσία ρεύματος.

έτσι ώστε να τα πάρω όλα από αγγλία και να δηλώσω την ίδια διευθυνσή στο forward2me για να μου έρθουν το κινιτό και όλα τα άλλα μαζι.

Δεν θα σου έρθουν όλα μαζί, θα στα στείλει με διαφορετική αποστολή το f2me.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου έρθουν όλα μαζί, θα στα στείλει με διαφορετική αποστολή το f2me.

 

αα οκ φίλε μου δεν το ήξερα αυτό, τότε θα δηλώσω απευθείας την ελληνική διευθυνση στα site που θα μου προτείνετε.

επίσης θέλω να πω σε όλους όσους το σκέφτονται να κάνουν την διαδικασία και θέλουν να αποκτήσουν το κινητό αλλά τους φαίνεται βουνό... παιδιά πραγματικά δεν μου πήρε ουτε 10 λεπτά για να το κάνω! το χέρι (ή μάλλον το ποντίκι) πήγαινε απο μόνο του! piece a cake που λένε..

Rules are made to be broken...
Link to comment
Share on other sites

αα οκ φίλε μου δεν το ήξερα αυτό, τότε θα δηλώσω απευθείας την ελληνική διευθυνση στα site που θα μου προτείνετε.

επίσης θέλω να πω σε όλους όσους το σκέφτονται να κάνουν την διαδικασία και θέλουν να αποκτήσουν το κινητό αλλά τους φαίνεται βουνό... παιδιά πραγματικά δεν μου πήρε ουτε 10 λεπτά για να το κάνω! το χέρι (ή μάλλον το ποντίκι) πήγαινε απο μόνο του! piece a cake που λένε..

συμφωνώ απολύτως για την αγορά από uk με f2me και είμαι αντιθέτως για αγορά από usa με bongo international (έκανα το λάθος να ακούσω έναν φίλο και να πάρουμε δυο από usa τo πλαίσιο που δίνει η google για το nexus) μέχρι στιγμής έχουμε δώσει 117$ και ακόμα δεν τα έχουμε δει.....(50$ google play + 68$ στο bongo για μεταφορικά και φόρους)

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

σε μενα νεα εξελιξη στην παραγγελια μου..!!

 

7 Φεβ

Ο έμπορος Google Commerce Ltd έλαβε την παραγγελία σας.

τραβηξαν κ τα λεφτα απο την καρτα...αντε να δουμε..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια απο Γερμανια το Σαββατο απογευμα. Την καναμε με ενα ξαδερφο μου που σπουδαζει εκει.

Τριτη βραδυ που ανοιγει υπολογιστη, εχει ειδοποιηση απο ταχυδρομιο. Αποκλειεται να ειναι το δικο μου φανταζομαι, τσεκαρω την καρτα και το ποσο ειναι δεσμευμενο αλλα οχι χρεωμενο κανονικα.

Χθες μπορεσε να παει στο ταχυδρομιο και ναι το κινητο ηρθε!!!

Να σημειωσω οτι την ωρα της παραγγελιας αλλαξαμε τα στοιχεια της παραγγελιας, το billing address ειναι το δικο μου (Ελλαδας) αλλα σε χωρα Γερμανια. Οτι να 'ναι δηλαδη.:lol:

Link to comment
Share on other sites

σου εγραΦΕ στην παραγγελια σου σε εκρεμμοτητα και το κινητο ηρθε??

 

λετε να γινει κανα θαυμα κ σε μενα??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές από το PlayStore τώρα. Τους έχω στείλει 2 email και περιμένω απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

σου εγραΦΕ στην παραγγελια σου σε εκρεμμοτητα και το κινητο ηρθε??

 

λετε να γινει κανα θαυμα κ σε μενα??

 

Τα mail πηγαν στον ξαδερφο μου, δεν τα ειδα να σου πω την αληθεια, αλλα η συσκευη ηταν στο ταχυδρομειο και η καρτα δεν ειχε χρεωθει κανονικα!

Αν εχω καταλαβει καλα, οσοι εχουν παρει απο Γερμανια, εχουν εξυπηρετηθει πιο γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά χαράς σήμερα παραλάβαμε 2 nexus από UK play store χρησιμοποιώντας της οδηγίες στο forum. Κάναμε την παραγγελιά με ελληνική κάρτα και βάλαμε τη διεύθυνση του forward2me. Η παραγγελία έγινε την τρίτη το βράδυ σήμερα μόλις τα έχουμε στα χέρια μας. Να είστε καλά όσοι βοηθήσατε με τα post σας. Καλορίζικα τα τουμπανα!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...