Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το κουπονι που υπαρχει ειναι το :zte σου δινει 10 % εκπτωση και λιγει στις 30 τους μηνος

Αυτο ισχυε ως τις 30/4.Ακομα ομως δεν το εχουν αφαιρεσει απο την πρωτη σελιδα.Αλλα αν πας να το χρησιμοποιησεις βγαζει "The coupon code you entered expired on 30th Apr 2013 so it can't be used".

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια ROM χρησημοποιεις;Εμενα αυτο δεν μου το βγαζει και απο οτι εψαξα λιγο στο ιντερνετ το GoSms δεν υποστηριζει dual sim στην JellyBean

 

Ics Bruno... Αν δεν στο βγάζει τότε μπορείς να πας sim management, SMS και τικαρε always ask ;)

Link to comment
Share on other sites

Ics Bruno... Αν δεν στο βγάζει τότε μπορείς να πας sim management, SMS και τικαρε always ask ;)

 

Κι αυτο το ειχα κανει φιλε μου...Περασα κι εγω την ICS και τοτε μου βγαζει κανονικα τις επιλογες για τις 2 καρτες.Εχει θεμα με την JB ομως.

Edit:με την ICS πεφτει ομως η αποδοση στο antutu....

Edited by drberto1
Link to comment
Share on other sites

Κι αυτο το ειχα κανει φιλε μου...Περασα κι εγω την ICS και τοτε μου βγαζει κανονικα τις επιλογες για τις 2 καρτες.Εχει θεμα με την JB ομως.

Edit:με την ICS πεφτει ομως η αποδοση στο antutu....

 

Και τι έγινε που πέφτει η απόδοση στο antutu? Από τη στιγμή που βλέπεις ότι η ics είναι πιο σταθερή, κρατάς αυτήν. Αν αργότερα λυθούν τα θέματα με την jb, τότε αλλάζεις. Δε χρειάζεται να κολλάμε τόσο με τα νούμερα. Μια μικρή διαφορά δε πιστεύω να την καταλαβαίνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα συμφωνήσω να μην κοιτάτε επιδόσεις σε antutu και τέτοια. δεν λενε τπτ αν έχεις πρόβλημα με την καθημερινή χρήση του κινητού. Σιγά την καλύτερη εμπειρία χρήσης που θα έχεις να χτυπήσεις λιγο υψηλότερο σκορ στο antutu. Εγώ χρησιμοποιώ την μια sim μόνο οπότε δεν έχω θέμα με την jellybean. Σας ευχαριστώ πολυ για την βοήθεια για το gosms. Κρίμα και είχα βολευτεί το handcent τόσα χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Και τι έγινε που πέφτει η απόδοση στο antutu? Από τη στιγμή που βλέπεις ότι η ics είναι πιο σταθερή, κρατάς αυτήν. Αν αργότερα λυθούν τα θέματα με την jb, τότε αλλάζεις. Δε χρειάζεται να κολλάμε τόσο με τα νούμερα. Μια μικρή διαφορά δε πιστεύω να την καταλαβαίνουμε.

 

Συμφωνώ πως η ICS είναι πιο ώριμη και γιαυτό τον λόγο σήμερα γύρισα σε αυτήν και δεν το έχω μετανοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θελω τη βοηθεια σας!!!!!

εχω ενα ZTE Grand X V970 Android V4.1.1 Jelly Bean εδω κ ενα μηνα απο etotalk ετοιμο flasharismeno κ σημερα το εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων με σκοπο να βαλω μετα καθαρη τη νεα rom που κυκλοφορει απο το μαρτιο.μετα το φορματ κ τη διαγραφη ολης της sd δε μπορουσα να μπω στο bootloader.προσπαθησα να κανω εκ νεου flash με το sp flash tool με απολυτη επιτυχια..απο κει κ περα δε μπορω παλι να μπω στο boot menu.οταν ανοιγω το τηλεφωνο μου κανει boot loop.help please εχω μεινει απο τηλεφωνο...δε μπορω να κανω τιποτα/...!!! :(:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

ερωτησουλα κ απο μενα

 

ειχα περασει μπρουνο,αλλα μεσω της εσωτερικης μνημης..εχω βαλει κ καρτουλα sd πλεον,αλλα δε μπορω να περασω εφαρμογες εκει

 

τι παιζει?μπορουμε να κανουμε κατι χωρις να επαναλαβουμε τη διαδικασια απ την αρχη?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες έλαβα κι εγώ το zte v970. Προσπαθώ να το φλασάρω. Έχω όμως φάει 7 ώρες διαβάζοντας στο ίιντερνετ και προσπαθόντας να περάσω το update αρχείο στην sdcard (εννοώ το βήμα 5 της σελίδας 30). Πειραματίστηκα με τους MT6577 USB VCOM drivers πρώτα σε win 7 και μετά σε winxp.

Βλέπω έναν αφαιρούμενο δίσκο που όμως ζητά να εισάγω δισκέττα. Έκανα και προσπάθειες με το hyper terminal σε διάφορες coms.

Αν θέλει κάποιος συμφουρίστας ας δώσει έναν όσο γίνεται αναλυτικό οδηγό έχω αρκετή εμπειρεία από Pcs, όχι όμως από smartphones.

Edited by tasmyiannis
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θελω τη βοηθεια σας!!!!!

εχω ενα ZTE Grand X V970 Android V4.1.1 Jelly Bean εδω κ ενα μηνα απο etotalk ετοιμο flasharismeno κ σημερα το εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων με σκοπο να βαλω μετα καθαρη τη νεα rom που κυκλοφορει απο το μαρτιο.μετα το φορματ κ τη διαγραφη ολης της sd δε μπορουσα να μπω στο bootloader.προσπαθησα να κανω εκ νεου flash με το sp flash tool με απολυτη επιτυχια..απο κει κ περα δε μπορω παλι να μπω στο boot menu.οταν ανοιγω το τηλεφωνο μου κανει boot loop.help please εχω μεινει απο τηλεφωνο...δε μπορω να κανω τιποτα/...!!! :(:(:(:(:(:(

 

Έχεις ριξει το αρχείο της μνήμης στην sd?

Μπορείς να μπεις σε recovery mode?

Link to comment
Share on other sites

δε με βαζει σε recovery mode.ποιο αρχειο μνημης εννοεις?τη ρομ να ριξω στη καρτα μνημης?

 

Αν δεν εχεις τη ρομ στην καρτα, πως θα κανεις την εγκατασταση? Τη συσκευη τη βλεπει ο υπολογιστης?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ριξει το αρχείο της μνήμης στην sd?

Μπορείς να μπεις σε recovery mode?

 

δε με βαζει σε recovery mode.ποιο αρχειο μνημης εννοεις?τη ρομ να ριξω στη καρτα μνημης?

βασικα πως τα καταφερα το κανα bricked δεν ανοιγει καθολου τωρα.νεκρωσε.του κανα auto format με το flash tool κ δεν ανοιγει καθολου. :worry: :worry: :worry:

 

Αν δεν εχεις τη ρομ στην καρτα, πως θα κανεις την εγκατασταση? Τη συσκευη τη βλεπει ο υπολογιστης?

 

δεν την βλεπει.δε μπορω να βαλω μεσα υλικο.το μονο που κανει ειναι οταν ανοιγω το flash tool κανει το download στο scatter loading με επιτυχια!

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

δε με βαζει σε recovery mode.ποιο αρχειο μνημης εννοεις?τη ρομ να ριξω στη καρτα μνημης?

βασικα πως τα καταφερα το κανα bricked δεν ανοιγει καθολου τωρα.νεκρωσε.του κανα auto format με το flash tool κ δεν ανοιγει καθολου. :worry: :worry: :worry:

 

 

 

δεν την βλεπει.δε μπορω να βαλω μεσα υλικο.το μονο που κανει ειναι οταν ανοιγω το flash tool κανει το download στο scatter loading με επιτυχια!

 

βαλε το εργοστασιακο firmware αδερφε με το flash tool και μετα οποια ρομ θελεις εσυ

Link to comment
Share on other sites

Να την μπρικαρεις ειναι πολυ δυσκολο. Ο Stavros εχει δοκιμασει τα παντα και δεν επαθε τιποτα. Αφου φορτωσεις το scatter file, κανεις σωστα τη διαδικασια μετα?
Link to comment
Share on other sites

Να την μπρικαρεις ειναι πολυ δυσκολο. Ο Stavros εχει δοκιμασει τα παντα και δεν επαθε τιποτα. Αφου φορτωσεις το scatter file, κανεις σωστα τη διαδικασια μετα?

 

επαθε το παιδι αυτο που επαθα και εγω πριν λιγες μερες.επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων,reboot και μετα απολυτο κενο :worry:

ουτε σε recovery μπαινει ουτε πουθενα.μονο με το εργοστασιακο των κινεζων μπορει να ξαναξεκινησει το κινητο

Link to comment
Share on other sites

επαθε το παιδι αυτο που επαθα και εγω πριν λιγες μερες.επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων,reboot και μετα απολυτο κενο :worry:

ουτε σε recovery μπαινει ουτε πουθενα.μονο με το εργοστασιακο των κινεζων μπορει να ξαναξεκινησει το κινητο

 

μπορεις να με βοηθησεις αδερφε που να βρω το εργοστασιακο?κ πως το βαζω?ειμαι σε κενο...καποιο Link κατι...??

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να με βοηθησεις αδερφε που να βρω το εργοστασιακο?κ πως το βαζω?ειμαι σε κενο...καποιο Link κατι...??

 

κατεβασε αυτο http://d-h.st/DTN

φλασαρε το κανονικα και μετα περνα οποια ρομ θες

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να με βοηθησεις αδερφε που να βρω το εργοστασιακο?κ πως το βαζω?ειμαι σε κενο...καποιο Link κατι...??

 

 

κατεβασε αυτο http://d-h.st/DTN

φλασαρε το κανονικα και μετα περνα οποια ρομ θες

 

 

σταματαει στο 29 με 31 % κ βγαζει το κατω μηνυμα..

Edited by kostas727
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να με βοηθησεις αδερφε που να βρω το εργοστασιακο?κ πως το βαζω?ειμαι σε κενο...καποιο Link κατι...??

 

 

 

 

 

σταματαει στο 29 με 31 % κ βγαζει το κατω μηνυμα..

 

δοκιμασε να το ξανακανεις.ακολουθα τα βηματα της σελιδας 30 που λεει και ο σταυρος.αν στο ξαναβγαλει παλι στειλε στον gerstavros2 μηνυμα και πες του το

Link to comment
Share on other sites

τελικα τη φλασαρε...ανοιγει το κινητο αλλα κανει παλι boot loop.δε μπορω να μπω recovery τωρα.δεν εχω ρομ στην εσωτερικη μνημη αποθηκευμενη.καμια ιδεα πως να περασω τη ρομ?aggeletakis κερναω καφε!!!ευχαριστω!!

 

ωπα ωπα παιδια δουλεψε....ενα μεγαλο συγχαρητηρια στον aggelatakis!!ευχαριστω αδερφε!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ωπα ωπα παιδια δουλεψε....ενα μεγαλο συγχαρητηρια στον aggelatakis!!ευχαριστω αδερφε!

 

τα συγχαρητηρια στον gerstavros2 αδερφε γιατι εκεινος εδωσε το εργοστασιακο firmware στο forum.ολα καλα τωρα με το κινητο?εβαλες καινουρια rom?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, μήπως ξέρει κανείς τη διαφορά ανάμεσα στο v970m που πουλάνε στο αγγλικό ebay και amazon και στο v970 που έρχεται από Κίνα (aliexpress και etotalk)?ποιο είναι το γνήσιο και ποιο είναι το μούφα?

από φωτογραφίες είδα ότι το casing είναι ίδιο αλλά έχουν διαφορετικό κουτί και κάτω από τη μπαταρία το v970m γράφει αγγλικά και το άλλο κινέζικα. ακόμα στην περιγραφή γράφει ότι η μνήμη του αγγλικού είναι μικρότερη 512mb από 1gb του κινέζικου.

είναι κάποιος που έχει πάρει το αγγλικό για να μου πει εντυπώσεις?ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το v970m είναι αν θυμάμαι καλά η έκδοση με τα 512mb ram αντι για 1gb. τώρα δεν θυμάμαι που κυκλοφορεί. σίγουρα φιλιππίνες. Δεν υπάρχουν μούφα.. όλα της zte είναι. απλά ανά region είναι και διαφορετικό. πχ το ευρωπαϊκό μοντέλο έχει μπροστά κάμερα και intel επεξεργαστή (grand x in)

 

Παιδιά έχω φάει τον τόπο αλλά μαλλον δεν το έχει το πρόγραμμα σαν feature. Ξέρετε αν έχει επιλογή στο go sms pro όταν ανοίγει το μήνυμα σε popup, αμα πατήσω το κουμπί "Πισω" να σημειώνει το sms σαν αναγνωσμένο; Eίναι κάτι που είχε το handcent sms και είναι πολυ βολικό.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, μήπως ξέρει κανείς τη διαφορά ανάμεσα στο v970m που πουλάνε στο αγγλικό ebay και amazon και στο v970 που έρχεται από Κίνα (aliexpress και etotalk)?ποιο είναι το γνήσιο και ποιο είναι το μούφα?

από φωτογραφίες είδα ότι το casing είναι ίδιο αλλά έχουν διαφορετικό κουτί και κάτω από τη μπαταρία το v970m γράφει αγγλικά και το άλλο κινέζικα. ακόμα στην περιγραφή γράφει ότι η μνήμη του αγγλικού είναι μικρότερη 512mb από 1gb του κινέζικου.

είναι κάποιος που έχει πάρει το αγγλικό για να μου πει εντυπώσεις?ευχαριστώ.

 

Δεν υπάρχει μούφα, απλά το V970M είναι το Mimosa (από εκεί βγαίνει και το Μ) με 512mb μνήμη.

Το V970 έχει 1gb μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...