Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου διαβασα το θεμα σας πηρα και εγω το V970 την περασμενη παρασκευη.

Περασα και την ρομ το bruno v3.1 αλλα ρε παιδια εχα JB με Ελληνικο πληκτρολογιο και πηγα σε ICS, και δεν εχω το Ελληνικο πληκτρολογιο (π.χ. δεν θελω να καταχωρω επαφες σε greeklish). Μήπως έκανα κάποιο λάθος? στο flashαρισμα???

Φιλικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εκανα και εγω παραγγελια το τηλεφωνο και αρχιζω να μετραω μερες για τη παραλαβη :):) . μια ερωτηση εχω. οταν με το καλο ερθει εχω μια καρτα sd απο το παλιο μου κινητο και ταιριαζει με αυτο . πριν τη βαλω τη σβηνω τελειως; και θα δημιουργηθουν μονα τους καινουργιοι φακελοι; γιατι ειναι απο se οποτε μαλον πρεπει να οριστει καινουργια διαδρομη απο το τηλ .
Link to comment
Share on other sites

Αφου διαβασα το θεμα σας πηρα και εγω το V970 την περασμενη παρασκευη.

Περασα και την ρομ το bruno v3.1 αλλα ρε παιδια εχα JB με Ελληνικο πληκτρολογιο και πηγα σε ICS, και δεν εχω το Ελληνικο πληκτρολογιο (π.χ. δεν θελω να καταχωρω επαφες σε greeklish). Μήπως έκανα κάποιο λάθος? στο flashαρισμα???

Φιλικα.

Οχι φιλε μου δεν εχεις κανει κανενα λάθος στο φλασαρισμα... Απλα πρέπει να κατεβάσεις ενα πληκτρολόγιο απο το μαρκετ και εισαι ετοιμος...

Εγω εχω αυτο και είμαι απόλυτα ικανοποιημενος αν θες δοκιμασε το... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.touchtype.swiftkey&hl=en&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dplay+store+swiftkey

Link to comment
Share on other sites

Στο παιδί που θέλει να του κρατά περισσότερο η μπαταρία, μιας και δεν χρησιμοποιεί ίντερνετ στο κινητό, στην sim που είναι 3G/GSM, να επιλέξει να χρησιμοποιεί μόνο το GSM δίκτυο! θα δει τεράστια διαφορά στην μπαταρία..

Επίσης παιδιά ποιος θα μου προτείνει μεμβράνη και μια θηκούλα για το κινητό; το παρήγγειλα το Σάββατο και σιγά σιγά πρέπει να παραγγείλω και αυτά. έχει καμία στο merimobiles που να αξιζει να την βάλω στο πακέτο;

Link to comment
Share on other sites

Αφου διαβασα το θεμα σας πηρα και εγω το V970 την περασμενη παρασκευη.

Περασα και την ρομ το bruno v3.1 αλλα ρε παιδια εχα JB με Ελληνικο πληκτρολογιο και πηγα σε ICS, και δεν εχω το Ελληνικο πληκτρολογιο (π.χ. δεν θελω να καταχωρω επαφες σε greeklish). Μήπως έκανα κάποιο λάθος? στο flashαρισμα???

Φιλικα.

βάλε ένα πληκτρολόγιο απ το play store, px smartkeyboard, touchpal, swiftkey κλπ

 

εκανα και εγω παραγγελια το τηλεφωνο και αρχιζω να μετραω μερες για τη παραλαβη :):) . μια ερωτηση εχω. οταν με το καλο ερθει εχω μια καρτα sd απο το παλιο μου κινητο και ταιριαζει με αυτο . πριν τη βαλω τη σβηνω τελειως; και θα δημιουργηθουν μονα τους καινουργιοι φακελοι; γιατι ειναι απο se οποτε μαλον πρεπει να οριστει καινουργια διαδρομη απο το τηλ .

MicroSD παίρνει, όπως όλα τα τηλέφωνα πλέον. Δεν χρειάζεται να την σβήσεις, μπορείς απλά να σβήσεις τους φακέλους android, data και .android_secure, που θα χει δημιουργήσει το άλλο κινητό αν είναι android, για να μην υπάρχουν περιττά δεδομένα που τρώνε χώρο, από εφαρμογές που χες πριν

 

Επίσης παιδιά ποιος θα μου προτείνει μεμβράνη και μια θηκούλα για το κινητό; το παρήγγειλα το Σάββατο και σιγά σιγά πρέπει να παραγγείλω και αυτά. έχει καμία στο merimobiles που να αξιζει να την βάλω στο πακέτο;

Στο ebay ένα γερμανικό μαγαζί έχει διάφορες μεμβράνες, καθε τύπου και ποιότητας. Εγώ, αν θες άμεσα, έχω τις πιο απλές, καμιά 10αριά τουλάχιστον εδώ.

Θήκες δες αυτές -> http://www.aliexpress.com/item/free-shipping-good-quality-Silica-gel-cover-case-with-Protective-film-for-ZTE-V970-U970/643686399.html

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Στο παιδί που θέλει να του κρατά περισσότερο η μπαταρία, μιας και δεν χρησιμοποιεί ίντερνετ στο κινητό, στην sim που είναι 3G/GSM, να επιλέξει να χρησιμοποιεί μόνο το GSM δίκτυο! θα δει τεράστια διαφορά στην μπαταρία..

Επίσης παιδιά ποιος θα μου προτείνει μεμβράνη και μια θηκούλα για το κινητό; το παρήγγειλα το Σάββατο και σιγά σιγά πρέπει να παραγγείλω και αυτά. έχει καμία στο merimobiles που να αξιζει να την βάλω στο πακέτο;

 

Λοιπον το εβγαλα το 3g που λες .... Δεν νομιζω ομως να μου μειωσει το σήμα σε δυναμη?

Εντωμεταξυ απο το πρωι που το ανοιξα και για 8 ωρες ωρα με 3 κλησεις 2-3 λεπτα και ενα λεπτο ανοιγμα wifi μου επεσε μονο 3% η δυναμη μπαταριας και με 3g ανοιχτο.

 

Και κατι αλλο.... καμια θηκη σκληρη με ανοιγμα στα κουμπια εντασης, εχει βρει κανενας ..?.γιατι η σιλικονης που μου εδωσαν δωρο δεν πολυ πιανουν τα κουμπακια εντασης.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο.... καμια θηκη σκληρη με ανοιγμα στα κουμπια εντασης, εχει βρει κανενας ..?.γιατι η σιλικονης που μου εδωσαν δωρο δεν πολυ πιανουν τα κουμπακια εντασης.

δες ακριβως από πάνω

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες αυτές οι θήκες αλλά γμτ θέλω paypal γτ δεν εμπιστεύομαι να δώσω στοιχεία πιστωτικής πουθενά αλλού.

 

To v970 με το zte grand x in, εμφανισιακά δεν είναι ακριβώς ίδια ή κάνω λάθος; δλδ αν ψάξω για ζελατίνες και θήκη για zte grand x in, δεν θα κάνουν και για το v970;

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες αυτές οι θήκες αλλά γμτ θέλω paypal γτ δεν εμπιστεύομαι να δώσω στοιχεία πιστωτικής πουθενά αλλού.

 

To v970 με το zte grand x in, εμφανισιακά δεν είναι ακριβώς ίδια ή κάνω λάθος; δλδ αν ψάξω για ζελατίνες και θήκη για zte grand x in, δεν θα κάνουν και για το v970;

Sto Aliexpress δεν δίνεις τα στοιχεια της πιστωτικής στον έμπορο, αλλά στο aliexpress (alibaba), ειναι κατι σαν paypal, και λέγετε escrow, κι είναι απόλυτα ασφαλές.

Το ίδιο πακετάκι πάντως ο έμπορος το δίνει και στο ebay απ' όσο θυμάμαι, ψάξε, αλλά ειναι 2$ παραπάνω

Φυσικά, κάνουν και του Grand X in, και U970

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα και εγώ από MeriMobiles 24/3 με Singapore Post και μου γραφεί στο Track item του SP από 27/3 στο status INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article). Ποτέ θα ρθει,δεν θα πρεπε να έχει ενημερωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικός ο χρόνος, σήμερα ή αύριο θα αναχωρίσει. Και δεν είναι καθολικοί στη Κίνα :p
Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικός ο χρόνος, σήμερα ή αύριο θα αναχωρίσει. Και δεν είναι καθολικοί στη Κίνα :p

 

Το λέω για αποστολές προς Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο-σχετικό. Πριν λίγα λεπτά είχα στα χέρια μου ένα δίκαρτο alcatel. κοίταξα λίγο τις ρυθμίσεις αλλά δεν είδα επιλογή κάπου στην κάρτα που ήταν 3G/GSM να χρησιμοποιεί μόνο το GSM δίκτυο. Έτσι είναι και στο v970 ή έχει κάπου επιλογή και απλώς δεν την πρόσεξα;

 

edit. αυτή η θήκη +ζελατίνα θα ταιριάζει στο κινητό μας. σωστά;

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο-σχετικό. Πριν λίγα λεπτά είχα στα χέρια μου ένα δίκαρτο alcatel. κοίταξα λίγο τις ρυθμίσεις αλλά δεν είδα επιλογή κάπου στην κάρτα που ήταν 3G/GSM να χρησιμοποιεί μόνο το GSM δίκτυο. Έτσι είναι και στο v970 ή έχει κάπου επιλογή και απλώς δεν την πρόσεξα;

 

edit. αυτή η θήκη +ζελατίνα θα ταιριάζει στο κινητό μας. σωστά;

 

Φυσικά και ταιριάζει.

Για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση 3G πάμε ρυθμίσεις/περισσότερα/δίκτυα 2G-3G/υπηρεσίες 3G

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο-σχετικό. Πριν λίγα λεπτά είχα στα χέρια μου ένα δίκαρτο alcatel. κοίταξα λίγο τις ρυθμίσεις αλλά δεν είδα επιλογή κάπου στην κάρτα που ήταν 3G/GSM να χρησιμοποιεί μόνο το GSM δίκτυο. Έτσι είναι και στο v970 ή έχει κάπου επιλογή και απλώς δεν την πρόσεξα;

 

edit. αυτή η θήκη +ζελατίνα θα ταιριάζει στο κινητό μας. σωστά;

φιλε και εγω αυτη εχω βαλει στο ματι ειδικα σε καφε ειναι ΚΟΥΚΛΙ

Link to comment
Share on other sites

Ποιοτικά και από τις κοντινές φωτός φαίνεται απ τις καλύτερες που κυκλοφορούν για το συγκεκριμένο κινητό. Αν κάποιος την έχει ή έχει να προτείνει κάποια άλλη, κάθε γνώμη είναι ευπρόσδεκτη!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτήν απο ebay:

 

http://www.ebay.com.au/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200837826088&ssPageName=ADME:X:AAQ:AU:1123#ht_1597wt_1139

 

Αν σας ενδιαφέρει κλειστή θήκη δλδ. Δε φαίνεται και πολύ ποιοτική αλλά η τιμή είναι γελοία. 1.4 ευρώ περίπου μαζί με μεταφορικά και έρχεται και σχετικά γρήγορα :p.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες η θηκουλα του meri δεν σας αρεσει???Εμενα αυτη που μου εστειλαν μ'αρεσει παρα πολυ...Την θεωρω αρκετα ομορφη και ποιοτικη...μονο ελατωμα οτι δεν αφηνει εξω τα κουμπια και πατιουνται λιγακι πιο δυσκολα αλλα θα μαλακωσει πιστευω...αλλα ενταξει γουστα ειναι αυτα..
Link to comment
Share on other sites

Ποιοτικά και από τις κοντινές φωτός φαίνεται απ τις καλύτερες που κυκλοφορούν για το συγκεκριμένο κινητό. Αν κάποιος την έχει ή έχει να προτείνει κάποια άλλη, κάθε γνώμη είναι ευπρόσδεκτη!

 

Εγω αυτη χρησιμοποιω και ειναι αψογη και πολυ ωραια. μοναδικο μειονεκτημα οτι δεν προστατευει την πανω και κατω πλευρα. Σαν δευτερη εχω παραγγειλει αυτη.

http://www.ebay.com/itm/Silicone-TPU-Gel-Cover-Case-LCD-Guard-For-ZTE-Grand-X-U970-N970-3G-Mimosa-X-MF-/140827471880?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item20c9f8b008

 

ο τυπος ειχε τις meifeng ομως τελειωσαν και απ' οτι μου ειπε τωρα εχει τις ιδιες αλλα χωρις το logo της meifeng.

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο-σχετικό. Πριν λίγα λεπτά είχα στα χέρια μου ένα δίκαρτο alcatel. κοίταξα λίγο τις ρυθμίσεις αλλά δεν είδα επιλογή κάπου στην κάρτα που ήταν 3G/GSM να χρησιμοποιεί μόνο το GSM δίκτυο. Έτσι είναι και στο v970 ή έχει κάπου επιλογή και απλώς δεν την πρόσεξα;

 

ναι έχει επιλογή

 

βασικά μόνο μία κάρτα παίζει 3g και το ρυθμίζεις απο ρυθμισεις-> περισσότερα->δικτυα 2G 3G-> υπηρεσια 3G -> τυπος δικτύου

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτη χρησιμοποιω και ειναι αψογη και πολυ ωραια. μοναδικο μειονεκτημα οτι δεν προστατευει την πανω και κατω πλευρα. Σαν δευτερη εχω παραγγειλει αυτη.

http://www.ebay.com/itm/Silicone-TPU-Gel-Cover-Case-LCD-Guard-For-ZTE-Grand-X-U970-N970-3G-Mimosa-X-MF-/140827471880?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item20c9f8b008

 

ο τυπος ειχε τις meifeng ομως τελειωσαν και απ' οτι μου ειπε τωρα εχει τις ιδιες αλλα χωρις το logo της meifeng.

και εγώ ανάμεσα σε αυτές τις 2 είμαι. ειδικά αυτή που θες να παραγκείλεις σαν 2η, σε λευκό χρώμα είναι πανέμορφη. αλλά με προβληματίζει το ότι είναι όλο κλειστή στα πλάγια κ θα πατιούνται δύσκολα τα κουμπιά. σε αλλες παρόμοιες, αυτό γινόταν.

Ρε παιδες η θηκουλα του meri δεν σας αρεσει???Εμενα αυτη που μου εστειλαν μ'αρεσει παρα πολυ...Την θεωρω αρκετα ομορφη και ποιοτικη...μονο ελατωμα οτι δεν αφηνει εξω τα κουμπια και πατιουνται λιγακι πιο δυσκολα αλλα θα μαλακωσει πιστευω...αλλα ενταξει γουστα ειναι αυτα..
είναι σαν αυτή του γιαννη από πάνω; θα παρέγγελνα απο το merimobiles αλλά δεν έχουν ουτε μισή φωτό την θήκη που δίνουν. αν σου είναι εύκολο, βγάλε την μια φωτογραφια να δούμε και μεις οι υπόλοιποι τι θηκη δίνουν. ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

ναι έχει επιλογή

 

βασικά μόνο μία κάρτα παίζει 3g και το ρυθμίζεις απο ρυθμισεις-> περισσότερα->δικτυα 2G 3G-> υπηρεσια 3G -> τυπος δικτύου

ωραιος. γτ δεν το έψαξα πάνω από 30" κιόλας το άλλο κινητό. Και θα ήταν μεγάλο φαουλ στην εξοικονόμηση μπαταρίας να μην μπορεις να κλείσεις το 3g αν δεν το θες. στην ρομ του μπρουνο έχει επιλογη στο notification widget για να βαλεις κουμπάκι για εναλλαγή μεταξύ 3G/GSΜ;

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να ανεβασει το wallpaper απο την 3.1 του Bruno;

αυτο που φαινεται στο avatar...

http://i48.tinypic.com/254x536.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...