Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι πρεπει να εχει θεμα..μπορει να εχω 80% και να πεσει στα 30% αποτομα οταν το συνδεσω στο ρευμα..

 

Φενεται φουσκωμενη; Γενικα ειναι φθηνες. Δες προηγουμενα ποστ και παρε μια απο αλιεξπρες που εχει τρακινγκ νουμερο αλλιως απο ιμπει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την περασα και φαινεται να πηγαινει το κινητο ασυγκριτα καλυτερα.με τη μπαταρια εχω ενα θεμα καθως η παλιωσε η θελει καλιμπραρισμα,θα δειξει τωβρα με τη ρομ

Απλά περνάμε τα αρχεία ROM: KitKat 4.4.2 [ KOT49I ] και 3.4.67 [MTK KitKat Kernel] στην sd cart και κάνουμε εγκατάσταση ?

Εδώ τι εννοεί ?

 

Run on terminal: ./mk ztev970_kk n k

 

Once finished, you will find:

The new kernel file in the out folder

Then, repack with ROM RamDisk

Αποσυμπιέζουμε το zip και τον φάκελο που προκύπτει τον συμπιέζουμε πάλι ?

Αν σου είναι εύκολο πες μου με ποια σειρά πρέπει να κάνουμε την διαδικασία.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Edited by tre
Link to comment
Share on other sites

Στην εκδοση 4,4 v1,2 στης 15/02 δεν χρειαζετε να περασης κερνελ ειναι μεσα στη ρομ. Την δοκιμαζω απο το πρωι και ειναι τελεια. Επισης βλεπω οτι και η φωτ.μηχανη εχει ανεβη κλιμακα με τα 8mpx interpolate.gps ποιο γρηγορο οπως και καλυτερη διαχειρηση μπαταριας.Νεωτερα στης προσεχης μερες αφου θα εχω καλυτερη αποψη απο την χρηση

Επισης ο ηχος θελει τροποποιησηη γιατι ειναιι χαμηλος. Δν ξερω αν θελη πειραγμα το dalvic size γιατι ειναιι στα 128

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα και την lenovo camera που είναι σε άλλο επίπεδο από δυνατότητες, αλλά έχει θέμα στο preview. Έχει απόχρωση μωβ.

Βέβαια οι φωτογραφίες είναι ΟΚ όταν τις βγάζεις... δεν έχουν θέμα. Απλά όταν σκοπεύεις να βγάλεις τη φωτογραφία, τα βλέπεις μωβ.

Στην μαμά κάμερα, κάνεις μια επιλογή από τις ρυθμίσεις και φεύγει το μωβ του preview, αλλά στην άλλη δεν έχει.

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές κάμερας έχουν θέμα πάντως. Η κόρη μου έβαλε την εφαρμογή Retrica και η κάμερα στο preview, δείχνει ανάποδα όταν είσαι σε portrait και τραβάει και ανάποδα μάλιστα, ενώ όταν είσαι σε landscape δείχνει σωστά το πάνω κάτω, αλλά σε φάση mirror! Edited by ALXGS
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την τελευταία έκδοση rom 4.42 του superdragonpt από εδώ http://d-h.st/X5vP. Είναι μάλον η καλύτερη rom, αλλά έχω ένα πρόβλημα. Δεν μπορεί πλέον να λάβει δεδομένα μέσω toy δικτύου κινητής thw vodafone. Πλέον δεδομένα λαμβάνει μόνο μόνο μέσω wifi. Έχει κανένας καμιά ιδέα για την επίλυση του προβλήματος;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα και την lenovo camera που είναι σε άλλο επίπεδο από δυνατότητες, αλλά έχει θέμα στο preview. Έχει απόχρωση μωβ.

Βέβαια οι φωτογραφίες είναι ΟΚ όταν τις βγάζεις... δεν έχουν θέμα. Απλά όταν σκοπεύεις να βγάλεις τη φωτογραφία, τα βλέπεις μωβ.

Στην μαμά κάμερα, κάνεις μια επιλογή από τις ρυθμίσεις και φεύγει το μωβ του preview, αλλά στην άλλη δεν έχει.

Την πέρασα την κιτ-κατ τελικά :)

Ποια ρύθμιση κάνεις στην κάμερα για να φύγει το μώβ ?

Την lenovo camera πως την περνάμε ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την τελευταία έκδοση rom 4.42 του superdragonpt από εδώ http://d-h.st/X5vP. Είναι μάλον η καλύτερη rom, αλλά έχω ένα πρόβλημα. Δεν μπορεί πλέον να λάβει δεδομένα μέσω toy δικτύου κινητής thw vodafone. Πλέον δεδομένα λαμβάνει μόνο μόνο μέσω wifi. Έχει κανένας καμιά ιδέα για την επίλυση του προβλήματος;

 

εχω το ιδιο θεμα.οχι παντα ομως,με τα απο reboot συνηθως στρωνει.

 

γραψτε του στο χδα.

 

επισης εχω το θεμα με τη μωβ καμερα,αλλα το αποτελεσμα ειναι καλο

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

εχω το ιδιο θεμα.οχι παντα ομως,με τα απο reboot συνηθως στρωνει.

 

γραψτε του στο χδα.

 

επισης εχω το θεμα με τη μωβ καμερα,αλλα το αποτελεσμα ειναι καλο

 

Mπες στην κάμερα, άνοιξε τις ρυθμίσεις της και κλικάρισε το ΖSD option. Έτσι θα φύγει το μωβ.

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

παιδια δυστηχως η συσκευη μου εχει μπρικαρει! δεν μπουταρει ρεν μπαινει recovery παω να του φλασαρω την official rom και ο υπολογιστης βγαζει αγνωστη συσκευη.... Γενικα μονο το λογκο της ζτε μου εμφανιζει . Μπορω να κανω κατι για να το σωσω ;

ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλον έλυσα το πρόβλημα μου με την λήψη δεδομένων μέσω του δικτύου κινητής τηλεφωνίας. Επέλεξα άλλο λογαριασμό APN της κάρτας της αντισοιχης κάρτας κινητής. Το κινητό με αυτή την ROM πετάει...
Link to comment
Share on other sites

παιδια δυστηχως η συσκευη μου εχει μπρικαρει! δεν μπουταρει ρεν μπαινει recovery παω να του φλασαρω την official rom και ο υπολογιστης βγαζει αγνωστη συσκευη.... Γενικα μονο το λογκο της ζτε μου εμφανιζει . Μπορω να κανω κατι για να το σωσω ;

ευχαριστω !

 

Tα MTK δεν μπρικάρουν. Τρόπο θέλει και θα δουλέψει.

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Tα MTK δεν μπρικάρουν. Τρόπο θέλει και θα δουλέψει.

 

Με αυτη την ρομ το κινητη πεταη σε ολα τα θεματα.εγω ειχα ενα προβλημα με το κουμπι on-off και δεν δουλευη. Κατεβασα την εφαρμογη volume button και κλειδωνω το κινητο κσι το ξαναξυπναω την οθονη με τα πληκτρα της φωνης. Επισης ανεβασα τον ηχο κλησης μεσα απο το mob.tool εφτιαξα την καμερα και ειμαι αρχοντας. Βλεπω εχει και καλητερη διαχειρηση μπαταριας. Επισης περασα flash player αλλα με τον στοκ browser δεν παιζη. Του περασα τον dolphin και πεταη

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι πως ;!

Ότι και να πατήσεις δεν κάνει τίποτα ?

Δοκίμασες να το συνδέσεις χωρίς μπαταρία στον υπολογιστή ?

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πατήσεις δεν κάνει τίποτα ?

Δοκίμασες να το συνδέσεις χωρίς μπαταρία στον υπολογιστή ?

 

ναι πηγα να το φλασαρω και δεν το αναγνωριζει!

Link to comment
Share on other sites

usb driver για το τηλέφωνο, εγκατέστησες στον υπολογιστή?

 

Πάλεψέ το...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1943442

Edited by ALXGS
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, πώς έγινε αυτό? Τι του έκανες ή τι πήγες να κάνεις? Φλάσαρες κάτι και πώς?
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πως εγινε μιας και το ειχα δωσει στον πατερα μου , να το φλασαρε μονος του αποκλειεται χδ , του ειχα bruno 3.1 . Μου ειχε κανει παραπονα οτι μερικες φορες δεν βλεπει την καρτα σιμ την 2η....
Link to comment
Share on other sites

...και δεν μπαίνει ούτε recovery?

Δηλαδή το θεωρώ απίθανο αυτό να συνέβη χωρίς να προσπάθησε κάποιος να φλασάρει κάτι. Αυτό ας πούμε θα μπορούσε να συμβεί αν φλάσαρε κάποιος λάθος preloader ή κάποια recovery που δεν ήταν για το τηλέφωνο!

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

το παλεψα με 3 pc ενα με windows 8.1 και 2 με 7 , κανενα δεν το αναγνωριζει. Υπαρχει περιπτωση να θελει pc με xp?

Εγώ έκανα τη διαδικασία στη δουλειά που έχω xp. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

kostas123464 πως πάει το κινητάκι με την KK?

Είμαι σε σκέψεις να την περάσω, βλέπω ότι την βελτίωσε αρκετά ο τυπάς.

Μπορείς να μας κάνεις ένα mini review σε σχέση με την AOSP που είχες πριν?

Από αυτήν είχαμε μείνει όλοι ευχαριστημένοι.. Σ' ευχαριστώ εκ των προταίρων..:D

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...