Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"Το μόνο που μπορείς να κανεις και έχει ουσιαστικό αντίκτυπο στην ταχύτητα του κινητού είναι οι ρυθμίσεις στο επιλογές για προγραμματιστές και το heapsize στο build.prop που το βάζουμε 90. Αυτά τα κάνεις και τώρα."

-----το heapsize που το βρισκουμε και το αλλαζουμε ?, στις ρυθμισεις-Ρυθμισεις προγραμματιστη- δεν εχει κατι τετοιο.

Δες σελ 70 post #1036

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκει κάτι transitions που έχει το πας από x1.0 σε x0.5

Εκεί τι πειράζουμε ? Μου ξέφυγε κάτι ?
Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

drberto1

Για να βλεπεις τη μπαταρια σε % κατεβασε το battery widget reborn.

 

Για το vm-dalvik-heapsize:κατεβαζεις το X-plore file manager απο το google playΣτη μεση της νεας σελιδας βρισκεις το dalvik.m.heapsize και το αλλαζεις σε 90.Πατας πανω δεξια στη δικεττα για αποθηκευση και εισαι ετοιμος.

 

!

 

το αναφερει σαν dalvik.vm.heapsize 128m ? ή ειναι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Εκει κάτι transitions που έχει το πας από x1.0 σε x0.5

Θενκςςς μου είχε ξεφύγει αυτή η ρύθμιση ....

drberto1

το αναφερει σαν dalvik.vm.heapsize 128m ? ή ειναι αλλο?

 

Αυτό είναι, άλλαξε το :superman:

Link to comment
Share on other sites

εχω στα χερια μου κι εγω τη συσκευη μου. ειμαι πολυ ευχαριστημενος μεχρι τωρα. το μονο προβλημα ειναι οτι δε μου ανοιγει το play store το οποιο εγκατεστησα χειροκινητα. μεχρι την επομενη εβδομαδα δε θα εχω προσβαση σε υπολογιστη για να εγκαταστησω καποια ρομ. καμμια ιδεα για το πως να το διορθωσω;
Link to comment
Share on other sites

εχω στα χερια μου κι εγω τη συσκευη μου. ειμαι πολυ ευχαριστημενος μεχρι τωρα. το μονο προβλημα ειναι οτι δε μου ανοιγει το play store το οποιο εγκατεστησα χειροκινητα. μεχρι την επομενη εβδομαδα δε θα εχω προσβαση σε υπολογιστη για να εγκαταστησω καποια ρομ. καμμια ιδεα για το πως να το διορθωσω;

https://www.dropbox.com/sh/lwrqy6d2f7z7qfm/8SY32wnuHg to googleloginservice εγκατέστησε

Link to comment
Share on other sites

Κερδίζεις 2,5gb αντί για 512 mb εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο για εφαρμογές. πολύ χρήσιμο.

 

Δοκίμασα τα πάντα... Εν τέλει έκανα φορματ και πάλι όλα απ την αρχή. φαινεται να διορθώθηκε.

 

edit. τελικα τζιφος! μου το ξαναεμφανιζει! :@ πως μπορώ να δω ποια εφαρμογή μπορεί να είναι που το βγάζει αυτό το μηνυμα;

 

Αυτο το θεμα το έχω και εγώ , το εχω πει εδώ και πολύ καιρό !! Δειχνει παντως σαν να έχει το οριο στο 1gb μνημης ...

Edited by kandreou

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Θενκςςς μου είχε ξεφύγει αυτή η ρύθμιση ....

 

 

Αυτό είναι, άλλαξε το :superman:

 

μετα τις αλλαγες με επιπλεον και 2 εφαρμογες που κατεβασα . παρατηρησα σταθεροτητα και μπορω να πω γρηγοραδα απο πριν.

Thanx

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.εχω το εξης προβλημα.παω να βαλω την ρομ του bruno στο κινητο αλλα κολλαω στο βημα 10 του οδηγου του σταυρου.οταν παταω το κουμπι εντασης το κινητο δεν ανοιγει στο recovery mode.τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.εχω το εξης προβλημα.παω να βαλω την ρομ του bruno στο κινητο αλλα κολλαω στο βημα 10 του οδηγου του σταυρου.οταν παταω το κουμπι εντασης το κινητο δεν ανοιγει στο recovery mode.τι πρεπει να κανω?
κρατάς το volume up και ανοίγεις το κινητό κανονικά με το κουμπί Power
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τελικά έγινε ship και το δικό μου τηλέφωνο με δωρεάν μεταφορικά. Ο Κινέζος μου έστειλε ένα κωδικό που ξεκινά με RB....... αυτό το κωδικό που το βάζουμε ρε παιδεία για να δούμε που είναι το δέμα?
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια.εβαλα την rom του bruno και εκανα εργοστασιακη επαναφορα στο κινητο και μου ζητησε να κανει επανεκκινηση.εκανε λοιπον αλλα δεν μου ξεκιναει.μια μου δειχνει το λογοτυπο της ΖΤΕ και μια το android να φορτωνει κατι τετοιο.δοκιμασα να μπω στο recovery αλλα τιποτα παλι τα ιδια μου κανει.τι πρεπει να κανω?

 

Σήμερα τελικά έγινε ship και το δικό μου τηλέφωνο με δωρεάν μεταφορικά. Ο Κινέζος μου έστειλε ένα κωδικό που ξεκινά με RB....... αυτό το κωδικό που το βάζουμε ρε παιδεία για να δούμε που είναι το δέμα?

 

sao.cn

track-chinapost.com

track-trace.com

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τελικά έγινε ship και το δικό μου τηλέφωνο με δωρεάν μεταφορικά. Ο Κινέζος μου έστειλε ένα κωδικό που ξεκινά με RB....... αυτό το κωδικό που το βάζουμε ρε παιδεία για να δούμε που είναι το δέμα?

 

http://www.track-trace.com/post

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν μου βγάζει κάτι σε αυτό το σαιτ λογικά είναι νωρίς ακόμα για να λεη μιας και σήμερα το στείλανε. Πάντως ο κωδικός ξεκινά με RB και στο τελος εχει CN

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια.εβαλα την rom του bruno και εκανα εργοστασιακη επαναφορα στο κινητο και μου ζητησε να κανει επανεκκινηση.εκανε λοιπον αλλα δεν μου ξεκιναει.μια μου δειχνει το λογοτυπο της ΖΤΕ και μια το android να φορτωνει κατι τετοιο.δοκιμασα να μπω στο recovery αλλα τιποτα παλι τα ιδια μου κανει.τι πρεπει να κανω?

 

καποιος παιδια?χρειαζομαι αμεσα την βοηθεια σας γιατι δεν ξερω τι να κανω.απο οτι βλεπω δεν εχει ξανασυμβει σε κανεναν αλλο αυτο.βοηθηστε με αν μπορειτε.εχω δοκιμασει τα παντα και συνεχιζει να μου βγαζει αυτες τις 2 εικονες,λογοτυπο ζτε και android

Link to comment
Share on other sites

καποιος παιδια?χρειαζομαι αμεσα την βοηθεια σας γιατι δεν ξερω τι να κανω.απο οτι βλεπω δεν εχει ξανασυμβει σε κανεναν αλλο αυτο.βοηθηστε με αν μπορειτε.εχω δοκιμασει τα παντα και συνεχιζει να μου βγαζει αυτες τις 2 εικονες,λογοτυπο ζτε και android

 

Εμενα μου ειχε συμβει,οταν ειχα περασει την JB του μπρουνο πανω στην ICS του ιδιου,χωρις να κανω full wipe (το ειχα ξετικαρει και στην εγκατασταση).Ξαναμπηκα στο recovery,εκανα full wipe,φλασαρα την JB και ολα ΟΚ.Δοκιμασε το,μπορει να σε βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειχε συμβει,οταν ειχα περασει την JB του μπρουνο πανω στην ICS του ιδιου,χωρις να κανω full wipe (το ειχα ξετικαρει και στην εγκατασταση).Ξαναμπηκα στο recovery,εκανα full wipe,φλασαρα την JB και ολα ΟΚ.Δοκιμασε το,μπορει να σε βοηθησει.

 

καλησπερα φιλε μου.εμενα ουτε καν στο recovery δεν μπαινει.εψαξα σε παλαιοτερες σελιδες αλλο ενα παιδι ειχε το ιδιο προβλημα και κατεβασε το εργοστασιακο firmware που του εδωσε ο σταυρος και καπως ετσι το εσωσε.το κατεβαζω και εγω και ο θεος βοηθος.

 

Τελικα το εσωσα με το εργοστασιακο firmware του σταυρου

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το θεμα το έχω και εγώ , το εχω πει εδώ και πολύ καιρό !! Δειχνει παντως σαν να έχει το οριο στο 1gb μνημης ...

Παράξενο μου φαίνεται που μόνο εμείς οι 2 έχουμε τέτοιο θέμα. Μόνο εμείς έχουμε φορτώσει τόσο την συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο μου φαίνεται που μόνο εμείς οι 2 έχουμε τέτοιο θέμα. Μόνο εμείς έχουμε φορτώσει τόσο την συσκευή;

 

Ίσως οι περισσότεροι δεν εχουν κανει ενοποίηση της μνημης ;)

Link to comment
Share on other sites

Ίσως οι περισσότεροι δεν εχουν κανει ενοποίηση της μνημης ;)

 

Μα και έμεις εχουμε κάνει... :blink: Να προσθέσω οτι το έχω παθει και στα 3 τηλεφωνα που εχω.. Ισως εχει καποια σχέση με τις ρυθμίσεις που έχω !!

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

 

Εμένα από 23/4 είναι αν κατάλαβα καλά Φρανκφούρτη.... (FRA βγάζει η αναζητηση και έχει κολλήσει εκεί τόσες μέρες)

Να κάνω dispute;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από 23/4 είναι αν κατάλαβα καλά Φρανκφούρτη.... (FRA βγάζει η αναζητηση και έχει κολλήσει εκεί τόσες μέρες)

Να κάνω dispute;

Περιμενε μεχρι την αλλη παρασκευη να δεις

ισως ειναι και λογω του πασχα.στην μερκελ ειναι παντως το κινητο σου

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε μεχρι την αλλη παρασκευη να δεις

ισως ειναι και λογω του πασχα.στην μερκελ ειναι παντως το κινητο σου

Πάσχα πάντως δεν έχουν αυτοί..

Ρε την κάμπια την Αγκελα .... μέχρι και τα κινέζικα κινητά μας έχει φάει...

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Πάσχα πάντως δεν έχουν αυτοί..

Ρε την κάμπια την Αγκελα .... μέχρι και τα κινέζικα κινητά μας έχει φάει...

 

ισως το εχουν φερει ελλαδα και απλως δεν φαινεται ακομα στο tracking.τσεκαρε απο τριτη και το ελτα-κουριερ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...