Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την μπαταρια την βαζω αμεσα στο δεπτερολεπτο...

 

το update_ICS_V970_V3.1MOD.zip το εχω απο πριν περασμενο χημα μεσα στο ροοτ φακελο της μνημης του κινητου , και το κινητο το συνδεω οπως περιγραφεται κλειστο , συνδεω usb και μπαταρια και δεν γινεται τιποτα. Μηπως αφου βαλω την μπαταρια να πατησω και το κουμπι να ανοιξει?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έπεσε και άλλο το κινητό. από 149$ πήγε 139$. και με τον κωδικό welcome παίρνεις 7 δολάρια επιπλέον έκπτωση. που σημαίνει ότι θα μας έρθει με κάπου 104-105 ευρώ (αναλόγως πόσα θα σου πάρει η τράπεζα για την μετατροπή).

 

Εκτός απροόπτου θα μάλλον αύριο θα το παραγγείλω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

τελικα υπαρχει ασυμβατοτητα με τα windows 8, μολις εκανα την διαδικασια σε ενα laptop με windows 7, περασε αμεσως η rom του bruno.

 

To προβλημα που εχω τωρα ειναι με το πληκτρολογιο που δεν εχει ελληνικα καθολου. πως περναω νεο πληκτρολογιο?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jb.gokeyboard&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5qYi5nb2tleWJvYXJkIl0.

κατέβασε και το πακέτο ελληνικής γλώσσας και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω 2 ερωτηματα : 1ον υπαρχει καποιος περα απο τον μπρουνο που να κανει ρομ; γιατι μεσα απο το 1676 ποστ καταλαβαινω οτι θα σταματησει....... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1856578&page=168

και 2ον εχουμε καμια πληροφορια αν θα εχει κουπονι 10 $ και αυτο το σ/κ το μερι;

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

απο καμερα το δοκιμασατε? σε συγκριση με ενα s3 πχ πως ειναι? τραβαει 1080p βιντεο?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εχω κολησει στο βημα 8. συνδεω το κινητο κανονικα απο usb και οχι απο hub , βαζω την μπαταρια, αλλα δεν γινεται τιποτα.

Εχω windows 8, μηπως φταιει αυτο?

 

Τι αλλο μπορω να κανω?

Καταρχάς δεν χρειάζεται να βάλεις τη μπαταρία στο V970. Επίσης στα Win 8 πρέπει να περάσεις χειροκίνητα τους drivers, που ναι πολύπλοκη διαδικασία κ δεν εχω ιδέα

απο καμερα το δοκιμασατε? σε συγκριση με ενα s3 πχ πως ειναι? τραβαει 1080p βιντεο?

τι πας να συγκρίνεις τώρα, πλάκα μας κάνεις; :p 720p τραβάει, κι από ποιότητα καμιά σχέση με S3

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω 2 ερωτηματα : 1ον υπαρχει καποιος περα απο τον μπρουνο που να κανει ρομ; γιατι μεσα απο το 1676 ποστ καταλαβαινω οτι θα σταματησει....... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1856578&page=168

και 2ον εχουμε καμια πληροφορια αν θα εχει κουπονι 10 $ και αυτο το σ/κ το μερι;

ευχαριστω πολυ

 

Lewa OS http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=39008741

 

Sent from my nexus 7 using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι πας να συγκρίνεις τώρα, πλάκα μας κάνεις; :p 720p τραβάει, κι από ποιότητα καμιά σχέση με S3

 

 

Δεν κανω πλακα , επειδη δεν ξερω ρωταω...

 

Γενικα ολα τα κινεζικα ειναι τοσο κατωτερα οσο αφορα το θεμα καμερα? υπαρχει δηλαδη πχ κινεζικο που να τραβαει 1080P?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ξερεις κανεις να μου πει γιατι μου βγαζει αυτο το μηνυμα οταν παω να εγκαταστησω μια εφαρμογη ενω εχω κανει το storage 2,5gb και εχω πανω απο 1gb ελευθερο ???

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δοκιμασμενη η ρομ...τρεχει καλα;

Υπαρχουν γνωστα bugs?

 

Αν διαβάσεις θα δεις ότι παίζει μια χαρά.... Έχει γίνει νομίζω πόρτ και η ρόμ του S3,αλλα είναι στα κινέζικα. Το κινητό το περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

Για 2,5 GB εσωτερική μνήμη κάνουμε τα εξής:

 

0) φλασάρουμε το recovery σύμφωνα με τις γενικές οδηγίες (αν δε το έχετε κάνει ήδη)

1) κατεβάζετε το αρχείο V970 extended userdata mod.zip από xda και το αποσυμπιέζετε

2) φλασάρετε χρησιμοποιώντας το scatter file που βρίσκουμε εκεί - ΠΡΟΣΟΧΗ χωρίς PRELOADER Μόνο με MBR, EBR1 & RECOVERY

3) συνεχίζουμε κανονικά την εγκατάσταση της ρομ του Bruno που την έχουμε αποθηκευμένη σε εξωτερική sd card (δηλ έχουμε μέσα στο τηλ. εξωτερική SD)

 

έχουμε 2,5 GB !!

 

leasedline ευχαριστώ για την επισήμανση στο βήμα 2. Αυτό ήταν το λάθος μου.

το πρόβλημα είναι ότι άμα περάσεις το back-up από το recovery δεν σου βλέπει την sd αλλά δεν είχα και πολλά δεδομένα να χάσω .

Ευχαριστώ πολύ leasedline και gerstavros2 για την βοήθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανω πλακα , επειδη δεν ξερω ρωταω...

 

Γενικα ολα τα κινεζικα ειναι τοσο κατωτερα οσο αφορα το θεμα καμερα? υπαρχει δηλαδη πχ κινεζικο που να τραβαει 1080P?

Όχι όλα, αλλά από κινητό των 115€ τι περιμένεις; υπάρχουν και κινέζικα άνω των 200€. Τα νέα τετραπύρηνα επίσης τραβάνε 1080p. Αλλά ότι θα πληρώσεις θα πάρεις από πλευράς ποιότητας κάμερας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω κατι??

 

Εγω το δικο μου το κινητο το παρηγγειλα με ΕΜS στις 18/3 ημερα Σαββατο.Η αποστολη εγινε στις 21/3 απο το meri.

 

Ποτε περιπου να το περιμενω???

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω κατι??

 

Εγω το δικο μου το κινητο το παρηγγειλα με ΕΜS στις 18/3 ημερα Σαββατο.Η αποστολη εγινε στις 21/3 απο το meri.

 

Ποτε περιπου να το περιμενω???

 

 

1-2 Απριλιου. Θα σου ελεγα 30-31 μαρτιου αλλα πεφτει σ/κ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα....

 

Σημερα παρελαβα και γω το δικο μου ZTE V970 απο Meri και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι θετικοτατες...

 

Επιβεναιωνω οσα εχουν ειπωθει νωριτερα για το τηλεφωνο...Απλα τα σπαει...Σε καμια περιπτωση δεν το κανεις για ενα τηλ των 100+ ευρω...

Η καμερα ειναι αρκετα καλη απο θεμα αναλυσης στα χρωματα ομως υστερει...(μικρο το κακο για μενα).Επισης σε πολυ χαμηλο φωτισμο δεν την πολυπαλευει...

Σε ολα τα αλλα ομως το κινητο πεταει...

Ειμαι πραγματικα πολυ ευχαριστημενος και θελω να ευχαριστησω πολυ ολα τα παιδια εδω που μου ελυσαν ολες τις αποριες μου και με ωθησαν να το παρω...Ιδιαιτερα το gestavros ο οποιος πραγματικα εχει ριξει απλετο φως πανω σε αυτο το τηλεφωνο ετσι ωστε να ξερεις τι σε περιμενει πριν καν σου ερθει το τηλεφωνο....

 

Εριξα απροβληματιστα και την Rom του Bruno συμφωνα με τις οδηγιες στην σελ 30.και ολα καλα μεχρι στιγμης...

 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι με την μνημη τι να κανω??Να την ενοποιησω???Θα κερδισω κατι??

Επισης αν ριξω τωρα το ζιπ της μνημης θα πρεπει να ξαναριξω την ρομ απο την αρχη ετσι??

Link to comment
Share on other sites

πωωωω παιδια εκει που ημουν ετοιμος να το αγορασω και εγω ληγει το κουπονι απο μερι....... μηπως ξερουμε αν υπαρχει καποιο αλλο κουπονι ; ή αν θα βγει καποιο συντομα; επισης το κιν εχει dlna ? τελος ΟΤΑν με το καλο το παραλαβω με την πρωτη φορτιση τι πρεπει να κανω ; να εξαντλησω την μπαταρια και να το φορτισω μετα φουλ ή κατευθειαν φορτιση;
Link to comment
Share on other sites

πωωωω παιδια εκει που ημουν ετοιμος να το αγορασω και εγω ληγει το κουπονι απο μερι....... μηπως ξερουμε αν υπαρχει καποιο αλλο κουπονι ; ή αν θα βγει καποιο συντομα; επισης το κιν εχει dlna ? τελος ΟΤΑν με το καλο το παραλαβω με την πρωτη φορτιση τι πρεπει να κανω ; να εξαντλησω την μπαταρια και να το φορτισω μετα φουλ ή κατευθειαν φορτιση;

με το κουπόνι welcome και με την πτώση τιμής που πήρε το κινητό, βγαίνει περιπου 103,40 ευρώ...

Οι καινουργιες μπαταρίες πλέον δεν έχουν θέμα με πλήρεις φορτίσεις κλπ. ξεκίνα δούλευε το κανονικά χωρίς να σε ανυσηχεί αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα, έχω κάποιες απορίες.

Σκέφτομαι να το αγοράσω, ή από etotalk ή από merimobiles, τι μου προτείνεται?

Που υπάρχει αυτό το κουπόνι που αναφέρεται ποιο πάνω?

Ποιον τροπο αποστολής να διαλέξω, λέω για EMS ? αλλά βλέπω πως τα μεταφορικά είναι κοντά στα 40€, και το EMS λόγο τελωνείο, φαντάζομαι πως δεν θα σταματήσουν το πακετακι.

Να το πάρω με root έτοιμο ή να το κάνω μόνος μου, όπως και το γεγονός να βάλω την rom του etotalk?

Υπάρχει custom rom Jelly Bean ?

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις

Thanks

:)

Edited by Spirakos2

Xiaomi Redmi 5 Plus :lol:

ipad 3

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι με την μνημη τι να κανω??Να την ενοποιησω???Θα κερδισω κατι??

Επισης αν ριξω τωρα το ζιπ της μνημης θα πρεπει να ξαναριξω την ρομ απο την αρχη ετσι??

Με την ενοποίηση, έχεις μια μνήμη για τις εφαρμογές, στην εσωτερική μνήμη του κινητού, και την εξωτερική κάρτα μνήμης σου για τα αρχεία. Ναι, θα πρέπει να ξαναπεράσεις την ρομ και θα χάσεις αρχεία και εφαρμογές απ την εσωτερική

Καλησπέρα και από μένα, έχω κάποιες απορίες.

Σκέφτομαι να το αγοράσω, ή από etotalk ή από merimobiles, τι μου προτείνεται?

Που υπάρχει αυτό το κουπόνι που αναφέρεται ποιο πάνω?

Ποιον τροπο αποστολής να διαλέξω, λέω για EMS ? αλλά βλέπω πως τα μεταφορικά είναι κοντά στα 40€, και το EMS λόγο τελωνείο, φαντάζομαι πως δεν θα σταματήσουν το πακετακι.

Να το πάρω με root έτοιμο ή να το κάνω μόνος μου, όπως και το γεγονός να βάλω την rom του etotalk?

Υπάρχει custom rom JB ?

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις

Thanks

:)

από merimobiles. Με EMS είναι 12.5 παραπάνω. Περνάει τελωνείο αλλά δεν χρεώνεσαι τίποτα 99.9%

Και δίνει κουπόνια συνήθως κάθε Σ/Κ, ενώ για πρώτη αγορά δίνει το welcome όπως λέει ο kalair.

Και θα περάσεις την ρομ απ το xda που έχω κι οδηγίες πιο πίσω. Υπάρχει και Custom JB, αλλά είναι beta, έχει μερικά προβληματάκια

Link to comment
Share on other sites

με το κουπόνι welcome και με την πτώση τιμής που πήρε το κινητό, βγαίνει περιπου 103,40 ευρώ...

Οι καινουργιες μπαταρίες πλέον δεν έχουν θέμα με πλήρεις φορτίσεις κλπ. ξεκίνα δούλευε το κανονικά χωρίς να σε ανυσηχεί αυτό.

 

φιλε βαζω το welcome κια μου βγαζει : The coupon code you entered expired on 27th Mar 2013 so it can't be used. :( τελος παντων θα περιμενω το σ/κ επισης αν μπορει καποιος ας μου πει αν εχει dlna .Τελος παιδια τον τροπο αποστολης που τον διαλεγω στο μερι; καλυτερα ems ή Free Shipping Chinapost/Hkpost ?

ευχαριστω πολυ και σρυ που σας πριζω αλλα ειναι το πρωτο μου κινητο που παιρνω απο κινα.........

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...