Jump to content

Microsoft Surface Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νεος κατοχος (απο χθες) και πλεον -εχοντας δοκιμασει τα περισσοτερα κορυφαια tablet pc's μπορω να εκφερω ολοκληρωμενη αποψη.

Θα την καταγραψω τις επομενες ημερες.

Ο wacom digitizer ηταν αυτος που με οδηγησε να αποχωριστω αμεσα το acer w700 (και οπως ειχα δηλωσει και συνειδητοποιησα και παλι, απλα δεν προκεται να ξαναγορασω συσκευη χωρις αυτον).

Πρωτες εντυπωσεις.

Το πιο elegant και ποιοτικο w8 tablet της αγορας.

Επισης αμεσως συνειδητοποιησα οτι αυτο το form factor (10.6) μου ταιριαζει καλυτερα, καθως το καθιστα πιο φορητο και ανετο κατα τη χρηση.

Τα υπολοιπα στην πορεια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νεος κατοχος (απο χθες) και πλεον -εχοντας δοκιμασει τα περισσοτερα κορυφαια tablet pc's μπορω να εκφερω ολοκληρωμενη αποψη.

Θα την καταγραψω τις επομενες ημερες.

Ο wacom digitizer ηταν αυτος που με οδηγησε να αποχωριστω αμεσα το acer w700 (και οπως ειχα δηλωσει και συνειδητοποιησα και παλι, απλα δεν προκεται να ξαναγορασω συσκευη χωρις αυτον).

Πρωτες εντυπωσεις.

Το πιο elegant και ποιοτικο w8 tablet της αγορας.

Επισης αμεσως συνειδητοποιησα οτι αυτο το form factor (10.6) μου ταιριαζει καλυτερα, καθως το καθιστα πιο φορητο και ανετο κατα τη χρηση.

Τα υπολοιπα στην πορεια...

Να ελπίζουμε στην Τρίτη και φάρμακερη πρόταση από την MS να κατασταλαξεις επιτέλους ;):p

Οι Haswell είναι προ το πυλών βλέπεις που θα δούμε ακόμα καλύτερες και πλήρεστερες προτάσεις από MS KAI OEM;)

Εδώ σε έχω λοιπόν :)

http://www.engadget.com/2013/04/25/intel-haswell-north-cape-hands-on-battery-life/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος (απο χθες) και πλεον -εχοντας δοκιμασει τα περισσοτερα κορυφαια tablet pc's μπορω να εκφερω ολοκληρωμενη αποψη.

Θα την καταγραψω τις επομενες ημερες.

Ο wacom digitizer ηταν αυτος που με οδηγησε να αποχωριστω αμεσα το acer w700 (και οπως ειχα δηλωσει και συνειδητοποιησα και παλι, απλα δεν προκεται να ξαναγορασω συσκευη χωρις αυτον).

Πρωτες εντυπωσεις.

Το πιο elegant και ποιοτικο w8 tablet της αγορας.

Επισης αμεσως συνειδητοποιησα οτι αυτο το form factor (10.6) μου ταιριαζει καλυτερα, καθως το καθιστα πιο φορητο και ανετο κατα τη χρηση.

Τα υπολοιπα στην πορεια...

Nα μαζευτούμε (οι δυο μας) να κάνουμε σύλλογο!

Με γεια!

Το μηχανάκι είναι αλλού, το έχω λατρέψει.

Συμβουλή: Βάλε του ένα skin, είναι ευαίσθητο στην κακομεταχείριση. Αν θες πληροφορίες, πες μου.

 

Πάντως αν μπλέξεις με αυτά τα μηχανάκια, δεν γυρίζεις πίσω. Αυτή τη στιγμή περιμένω για δεύτερο ένα W510. Για να σταματήσει να με ρωτάει η γυναίκα μου "καλά τι είναι αυτό το flash που μου ζητάει και γιατί δεν το παίρνει το Ipad που έκανε έναν σκασμό λεφτά..." :lol:

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Nα μαζευτούμε (οι δυο μας) να κάνουμε σύλλογο!

Με γεια!

Το μηχανάκι είναι αλλού, το έχω λατρέψει.

Συμβουλή: Βάλε του ένα skin, είναι ευαίσθητο στην κακομεταχείριση. Αν θες πληροφορίες, πες μου.

 

Πάντως αν μπλέξεις με αυτά τα μηχανάκια, δεν γυρίζεις πίσω. Αυτή τη στιγμή περιμένω για δεύτερο ένα W510. Για να σταματήσει να με ρωτάει η γυναίκα μου "καλά τι είναι αυτό το flash που μου ζητάει και γιατί δεν το παίρνει το Ipad που έκανε έναν σκασμό λεφτά..." :lol:

 

Περασα απο smart pc, smart pc pro (ativ), acer w700 και ειδα απο κοντα τα duo 11 για μια ημερα.

Ενα θα σου πω. Το MS με κερδισε για τα καλα.

Πραγματι δειχνει να ειναι ευαισθητο, ελεω magcase, οποτε για στειλε μια καλη προταση για skin.

ΥΓ Ποιο ipad?

Αυτα εσβησαν για μενα απο το Νοεμβρη που αγορασα για πρωτη φορα το ativ smart pc. Τα απλα ταμπλετακια διαγραφηκαν απο το χαρτη (θα παρω μοναχα το Note 8 για απλη συσκευη, για... point & shoot καταστασεις σε PIM).

@alextrela

Αλεξ, τετοια θελω να βλεπω. Να ειμαστε καλα και να εχουμε χρηματα και το χειμωνα θα εχουμε καθε λογο να αντικαταστησουμε τα μηχανακια μας. Για την ωρα ας απολαυσουμε αυτα που εχουμε...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Τι αξεσουάρ έχω αγοράσει...

1) Ένα touch cover γαλάζιο. Κάνει τη δουλειά του ως πληκτρολόγιο και προστατευτικό οθόνης μια χαρά. Το touchpad του είναι λίγο δύσχρηστο. Το παράξενο είναι πως η υφή του είναι ελαφρώς βελούδινη.

2) Μια τσάντα για να το έχω μαζί μου. Πήρα την STM Scout II. Το χωράει, μαζί με φορτιστή και ένα σωρό άλλα πράγματα. Μια χαρά και πολύ ποιοτική και προστατευτική.

3) Screen Protector. Vikuity DQCM30, 27 λίρες από το Ebay. Εξαιρετική ποιότητα αλλά με ματ υφή που περιορίζει τις γυαλάδες. Το κακό είναι πως δίνει μια παράξενη "υφή" στην εικόνα, σαν να περιέχει μικροσκοπικά κρύσταλλα, αν μπορώ να το περιγράψω κάπως. Υπάρχει και σε γυαλιστερή.

4) Skin από τη Stickerboy. Απλά, εκπληκτικό. Τέλεια εφαρμογή, τέλεια υφή, δεν φαίνεται καν πως υπάρχει. Πήρα μαύρο σετ που προστατεύει τα πάντα. Το καλό είναι πως συνδυάζεις αν θες, κομμάτια από διάφορα χρώματα. 45 δολλάρια.

5) Moko Rotatory case από το Amazon. Πολυ καλή, σε δυο κομμάτια. Το κομμάτι που προστατεύει την οθόνη αφαιρείται αν έχεις κάποιο πληκτρολόγιο για προστασία, αλλά αν θες μπαίνει και με αυτό. Αν προστάτευε και τις γωνίες καλυτερα και είχε και θέση για το stylus θα ήταν τέλεια. Το υλικό της είναι πολύ πλαστικό. 39 ευρώ.

Προσοχή στις θήκες. Αγοραζουμε μόνο όποιες λένε πως είναι αποκλειστικά για Pro. Αν λένε για RT/PRO ή απλα για Surface, τότε δεν θα ταιριάζουν στο Pro.

6) Wedge mouse. Το καλό του και το κακό του ταυτόχρονα είναι πως είναι μικροσκοπικό. Δεν τα πάει καλά με τα guestures, αλλά προσωπικά δεν με ενδιαφέρει. Μου αρέσει που δεν έχει διακόπτη on/off. Απλά το πετάς στη τσάντα και σβήνει.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

Επειδή με ενδιαφέρει η αγορά του Microsoft Surface Pro θα ήθελα να ρωτήσω από που το αγοράσατε και με τι τιμή.

Από μπαταρία πώς πάει;

Σήμερα είδα ότι το φέρνει το e-shop με τιμή 1159.00 € (128GB) .

Πως βλέπετε την παραπάνω τιμή σε σχέση με την τιμή που το αγοράσατε εσείς;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το έφερα από ΗΠΑ και μου πήγε γύρω στα 1200 το 128ρι, μαζί με τα έξοδα εκτελωνισμου.

Η τιμή το eshop μου ακούγεται πολύ καλή.

Αυτονομία δεν έχω μετρήσει με τη χρήση που του κάνω, μιας και έχω παντού ρεύμα. Απ ότι διαβάζω είναι κάτω από 5 ώρες.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Τι αξεσουάρ έχω αγοράσει...

1) Ένα touch cover γαλάζιο. Κάνει τη δουλειά του ως πληκτρολόγιο και προστατευτικό οθόνης μια χαρά. Το touchpad του είναι λίγο δύσχρηστο. Το παράξενο είναι πως η υφή του είναι ελαφρώς βελούδινη.

2) Μια τσάντα για να το έχω μαζί μου. Πήρα την STM Scout II. Το χωράει, μαζί με φορτιστή και ένα σωρό άλλα πράγματα. Μια χαρά και πολύ ποιοτική και προστατευτική.

3) Screen Protector. Vikuity DQCM30, 27 λίρες από το Ebay. Εξαιρετική ποιότητα αλλά με ματ υφή που περιορίζει τις γυαλάδες. Το κακό είναι πως δίνει μια παράξενη "υφή" στην εικόνα, σαν να περιέχει μικροσκοπικά κρύσταλλα, αν μπορώ να το περιγράψω κάπως. Υπάρχει και σε γυαλιστερή.

4) Skin από τη Stickerboy. Απλά, εκπληκτικό. Τέλεια εφαρμογή, τέλεια υφή, δεν φαίνεται καν πως υπάρχει. Πήρα μαύρο σετ που προστατεύει τα πάντα. Το καλό είναι πως συνδυάζεις αν θες, κομμάτια από διάφορα χρώματα. 45 δολλάρια.

5) Moko Rotatory case από το Amazon. Πολυ καλή, σε δυο κομμάτια. Το κομμάτι που προστατεύει την οθόνη αφαιρείται αν έχεις κάποιο πληκτρολόγιο για προστασία, αλλά αν θες μπαίνει και με αυτό. Αν προστάτευε και τις γωνίες καλυτερα και είχε και θέση για το stylus θα ήταν τέλεια. Το υλικό της είναι πολύ πλαστικό. 39 ευρώ.

Προσοχή στις θήκες. Αγοραζουμε μόνο όποιες λένε πως είναι αποκλειστικά για Pro. Αν λένε για RT/PRO ή απλα για Surface, τότε δεν θα ταιριάζουν στο Pro.

6) Wedge mouse. Το καλό του και το κακό του ταυτόχρονα είναι πως είναι μικροσκοπικό. Δεν τα πάει καλά με τα guestures, αλλά προσωπικά δεν με ενδιαφέρει. Μου αρέσει που δεν έχει διακόπτη on/off. Απλά το πετάς στη τσάντα και σβήνει.

 

Καλημερα.

Εγω με τη σειρα μου σκεφτομαι να παραγγειλω το Type Cover (καλομαθα απο το πολυ καλο πληκτρολογιο του ativ pro που ειχα) και ενα skin - θα τσεκαρω αυτο που προτεινεις.

Επισης θα αγορασω το wedge mouse. Ηδη του εχω ριξει και μια 64αρα καρτουλα που ειχα διαθεσιμη.

Επισης χρησιμοποιω ενα Samsung spen που ειχα και η αισθηση της γραφης ειναι καλυτερη και απο τη μαμα γραφιδα (λογω του "σκληρου" plastic tip του τελευταιου).

Αναφορικα με την αυτονομια, μπορω να πω πως ανερχεται στις 5 ωρες.

Το ativ pro αγγιζε τις 06:40 και το w700 τις 7 ωρες (ισως και λιγο παραπανω).

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

Επειδή με ενδιαφέρει η αγορά του Microsoft Surface Pro θα ήθελα να ρωτήσω από που το αγοράσατε και με τι τιμή.

Από μπαταρία πώς πάει;

Σήμερα είδα ότι το φέρνει το e-shop με τιμή 1159.00 € (128GB) .

Πως βλέπετε την παραπάνω τιμή σε σχέση με την τιμή που το αγοράσατε εσείς;

ευχαριστώ

 

Αν κανεις λιγο υπομονη πιστευω μεχρι τελη Μαιου θα το βρεις και πιο φθηνα και σε αλλες Ευρωπαικες χωρες.

Απο την αλλη αν το θες πιο γρηγορα δεν εχεις αλλη εναλλακτικη επιλογη παρα μονο απο Αμερικη.

Μονο Γερμανια για προ-παραγγελια το 64ρι μοντελο στα 889 ευρω.

http://www.notebook.de/microsoft-surface-tablet-win-8-pro-64gb-p-51692

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις λιγο υπομονη πιστευω μεχρι τελη Μαιου θα το βρεις και πιο φθηνα και σε αλλες Ευρωπαικες χωρες.

Απο την αλλη αν το θες πιο γρηγορα δεν εχεις αλλη εναλλακτικη επιλογη παρα μονο απο Αμερικη.

Μονο Γερμανια για προ-παραγγελια το 64ρι μοντελο στα 889 ευρω.

http://www.notebook.de/microsoft-surface-tablet-win-8-pro-64gb-p-51692

 

αλεξη μόλις μου ηρθε mail απο το αμαζον οτι ειναι διαθεσιμο το book στα 1399

Για κοίτα το

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

αλεξη μόλις μου ηρθε mail απο το αμαζον οτι ειναι διαθεσιμο το book στα 1399

Για κοίτα το

 

Και μενα μολις.

Μπορεσε η Asus να δωσει επιτελους κανονικο release σε αυτη την πολυ καλη συσκευη...

On topic, unforgiven το skin που επελεξες ποσες μερες εκανε να σου ερθει και τι τροπο εφαρμογες εχει (με καποιο υδατικο διαλυμα)?

Link to comment
Share on other sites

αλεξη μόλις μου ηρθε mail απο το αμαζον οτι ειναι διαθεσιμο το book στα 1399

Για κοίτα το

Ναι το ειδα,αλλα το εχει και στην Γαλλια εξισου 200 ευρω κατω

http://www.amazon.de/Transformer-TX300CA-C4006H-Notebook-Intel-Touchscreen/dp/B009PKYTD0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1367051276&sr=8-1&keywords=transformer+book

http://www.ldlc.com/fiche/PB00137932.html

Δεν φτανει που αργησαν μηνες και μηνες και απο πανω η τιμη ειναι σταθερη.

Πως γινεται αυτο δηλαδη και μαλιστα εν οψει νεας γενιας επεξεργαστων.

Τεσπα οπως εχω ξαναπει θα περιμενω με τους Haswell αναλογη προταση,επιπλεον τα λεφτα του Book ηδη εχουν ξοδευτει αλλου και δεν σκοπευω να ασχολουμε αναλογα με τα καπριτσια της Asus:ninja:

1 χρονο μετα την ανακοινωση δεν ειναι δυνατον τωρα να το κυκλοφορει.

Εχω αναφερει και αλλα επιπλεον πραγματα για το Book απο αναφορες στο εξωτερικο που με αποθαρρυνουν επιπλεον και τα εχω αναφερει.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μολις.

Μπορεσε η Asus να δωσει επιτελους κανονικο release σε αυτη την πολυ καλη συσκευη...

On topic, unforgiven το skin που επελεξες ποσες μερες εκανε να σου ερθει και τι τροπο εφαρμογες εχει (με καποιο υδατικο διαλυμα)?

Έκανε μια εβδομάδα. Είναι απλά αυτοκόλλητο και πολύ εύκολο στην εφαρμογή.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Έκανε μια εβδομάδα. Είναι απλά αυτοκόλλητο και πολύ εύκολο στην εφαρμογή.

 

Κανε ενα κοπο να μου δωσεις και το λινκ γιατι με μια προχειρη αναζητηση δεν το βρηκα. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα κοπο να μου δωσεις και το λινκ γιατι με μια προχειρη αναζητηση δεν το βρηκα. Ευχαριστω.

http://www.stickerboy.net

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Οπως ανεφερα και αλλες φορες την πρωτη εβδομαδα του Ιουνιου στην Computex 2013 στη Tαιβαν θα γινουν τα αποκαλυπτηρια των Haswell απο την Intel και επισημα πλεον;)

Φανταζομαι θα γινει παρελαση απο αναλογα προιοντα σε ολη την γκαμα των προιοντων απο hybrid/tablet pc εως AIO:)

http://news.cnet.com/8301-1001_3-57581633-92/intel-confirms-haswell-chip-intro-at-computex/

 

http://img267.imageshack.us/img267/118/intelhaswellintrosmall.jpg

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

ok, σε ευχαριστω.

Πηρες το complete set (back, front, sides) και ποσο καλα εφαρμοζουν ολα τα parts?

Ειδικα για τα πλαϊνα εχω απορια πως ακριβως κολλανε σωστα...

Edit:

Τελικα χτυπησα αυτο:

http://www.decalgirl.com/skins/161313/Microsoft-Surface-Pro-Skin-Black-Woodgrain?utm_source=dg_email&utm_term=MISP-BLACKWOOD&utm_medium=email&utm_campaign=ops&utm_content=receipt

Ειναι πιο οικονομικο (25 ευρω με τα μεταφορικα απο Αμερικη) και εχω διαβασει καλες κριτικες.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

ok, σε ευχαριστω.

Πηρες το complete set (back, front, sides) και ποσο καλα εφαρμοζουν ολα τα parts?

Ειδικα για τα πλαϊνα εχω απορια πως ακριβως κολλανε σωστα...

Edit:

Τελικα χτυπησα αυτο:

http://www.decalgirl.com/skins/161313/Microsoft-Surface-Pro-Skin-Black-Woodgrain?utm_source=dg_email&utm_term=MISP-BLACKWOOD&utm_medium=email&utm_campaign=ops&utm_content=receipt

Ειναι πιο οικονομικο (25 ευρω με τα μεταφορικα απο Αμερικη) και εχω διαβασει καλες κριτικες.

 

ΕΊναι έτσι σχεδιασμένα που κολλάνε στην καμπύλη μια χαρά.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστω, πηρα της decagirl, μολις ερθουν θα ενημερωσω. Σημερα ηρθαν και τα screen protectors απο Αγγλια, οποτε ετοιμοι κι εκει.

Μονο το type cover περιμενω τωρα...

Link to comment
Share on other sites

''Microsoft said to be planning next-gen Surface announcement for June''

http://www.theverge.com/2013/5/2/4292676/microsoft-surface-next-gen-rumor-june

Ο Ιουνιος οπως φαινεται θα ειναι ο πλεον καυτος μηνας του καλοκαιριου και η MS θα ειναι σε αναβρασμο και με την RC των Windows Blue 8.1 αλλα και με τους διαδοχους των Surface που οπως φαινεται θα βγουν 2-3 παραλλαγες αναλογα σε ιντσες και δυνατα παιζει στις 7 και 9 ιντσες(το 9ρι πιστευω θα ειναι το ιδανικο για ipad mini replacement:);)

Και ολα αυτα με τους νεους επεξεργαστες της Intel που επισης ειναι προ το πυλων πλεον.

Βεβαια χλωμο το κοβω να ειναι με τους Haswell αυτα με 7 η' 9 ιντσες παρα ισως με τους Bay Trail και ισως σε 10 η 11 Surface παιζει με τους Haswell.

 

Παραλληλα βγηκαν στην επιφανεια και τα πρωτα γραφηματα απο την Intel σχετικα με το ενσωματωμενο κυκλωμα γραφικων των Haswell που διακρινονται με καλυτερες επιδοσεις.

''Intel details 4th-gen Core's HD 5000, Iris and Iris Pro graphics: up to 3X faster, 3-display collage mode''

http://www.engadget.com/2013/05/01/intel-details-4th-gen-cores-hd-5000-iris-and-iris-pro-graphics/

 

http://img689.imageshack.us/img689/5310/haswellgpu1.jpg

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάλι λεφτά θα μας πάρουν το βλέπω εγώ...

 

Το πρωτο κυμα με τα υβριδικα tablet 2nd generation θα ειναι στη Computex αρχες Ιουνιου και το δευτερο κυμα θα ειναι στην IFA 2013 τελη Αυγουστου.

Οπως τα λες πρεπει να μαζευουμε λεφτα απο τωρα για να τιμησουμε οταν βγουν σε κυκλοφορια:p

Αυτη τη φορα πιστευω απο τη μια η MS με τα Windows 8.1 απο την αλλη η Intel με την παρουσιασει και κυκλοφορια των νεων επεξεργαστων θα συμπεσουν παραλληλα ετσι ωστε οι OEM να ειναι καλυτερα προετοιμασμενοι και με ζεστες μηχανες να κυκλοφορησουν και καλυτερα και πληρεστερα μοντελα και κυριως στην ωρα τους-να πιστευουμε δηλαδη:D

Ειδωμεν θα εχουμε ενα καυτο καλοκαιρι και απο τεχνολογικης πλευρας;)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα νέα releases είναι προγραμματισμένα για φθινόπωρο συμφωνα με τις πληροφορίες μου...;)

 

Για να δουμε απο το στομα σου και στους OEM τα αυτια:lol:

Παντως η ιδεα ενος Surface στις 7 η' και 9 ιντσες ειναι πολυ καλοδεχουμενη και ειναι κομματι της πιτας που πρεπει να ριξουν τη δεουσα προσοχη οι κατασκευαστες ;)

Εκει ειναι τα λεφτα και οχι μονο τα 11 η' 13ρια tablet που βεβαια θα ειναι αλλη κλαση με το αναλογο αντιτιμο.

Ενα 9ρι και ενα 11.6 με 13'3 ινστες Transformer στυλ ειναι ο ιδανικος συνδυασμος πιστευω αν και το 7.9 του ipad mini ειναι σουπερ βολικο ταμπλετακι.

Θα δουμε και στις 8 ιντσες πιστευω ηδη η Acer εργαζεται σε αυτο;)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε απο το στομα σου και στους OEM τα αυτια:lol:

Παντως η ιδεα ενος Surface στις 7 η' και 9 ιντσες ειναι πολυ καλοδεχουμενη και ειναι κομματι της πιτας που πρεπει να ριξουν τη δεουσα προσοχη οι κατασκευαστες ;)

Εκει ειναι τα λεφτα και οχι μονο τα 11 η' 13ρια tablet που βεβαια θα ειναι αλλη κλαση με το αναλογο αντιτιμο.

Ενα 9ρι και ενα 11.6 με 13'3 ινστες Transformer στυλ ειναι ο ιδανικος συνδυασμος πιστευω αν και το 7.9 του ipad mini ειναι σουπερ βολικο ταμπλετακι.

Θα δουμε και στις 8 ιντσες πιστευω ηδη η Acer εργαζεται σε αυτο;)

 

Ναι ειναι ωραιες διαστασεις, απλα πλεον Αλεξ καθισταται πολυ μικρο για να κανεις δουλεια.

Δηλαδη τι office να δουλεψεις στις 8 ιντσες?

Στις 10.6 του surface οριακα κανεις 1-2 ωρες δουλεια αν εισαι μακρια απο μεγαλη οθονη (του γραφειου μου, που το εχω μονιμα συνδεδεμενο).

Επισης εκει θα θυσιαζεται εντονα η αυτονομια, κατα συνεπεια πιστευω στις 8 ιντσες δε θα δουμε θηρια, παρα μονο τους διαδοχους του clover trail...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...