Jump to content

Ginius Driver (Don't Panic)


ea6gka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει βάση αυτό που λες, αν ήταν έτσι θα αγόραζε ένας ένα πρόγραμμα, θα ανέβαζε τους κωδικούς ενεργοποίησης στο internet και άμα ήθελε το έδινε και σε όλο τον πλανήτη.

Αν αγοράσεις ένα πρόγραμμα και αλλάξεις υπολογιστή δεν το βάζεις και στον άλλον νόμιμα;

Δεν έχεις δει κωδικούς που κυκλοφορούν σε όλον τον πλανήτη παράνομα; Αυτό είναι συχνό φαινόμενο, μπορεί να μην το ξέρεις..., ασχέτως αν είναι σωστό ή όχι.

Σε ενοχλει η διατύπωση και όχι η ουσία , θέλεις να πληρώσεις μια φορά και να το έχεις σε οποία συσκευη θέλεις οπότε θέλεις χωρις ελενχο ,Ε τότε ανεβασε κωδικούς και το λογισμικό να το εχει οποίος θέλει το ίδιο ειναι .

Τη παει να πει ότι το αγορασες απο το κατάστημα ,δεν σου είπε κανείς ότι το εκλεψες , αλλα το να έχεις την δυνατότητα να το χρησιμοποιήσεις σε άπειρες συσκευές αυτο ειναι παράλογο .

Μάλλον δεν καταλαβαίνεις την ουσία. Η ουσία είναι αυτή που σου γράφω. Αγοράζεις λογισμικό και είναι δικό σου χωρίς περιορισμούς. Τι θα πει είναι παράλογο να το χρησιμοποιείς σε άπειρες συσκευές; Θα σου βάλει κανείς όριο για το πως θα κινείσαι και θα δουλεύεις; Δεν το καταλαβαίνω. Αυτά δεν γίνονται και μάλιστα μου κάνει εξαιρετική εντύπωση η άποψή σου, σε σημείο που να σκέφτομαι αν κάνεις πλάκα ή αν τα γράφεις αυτά με κάποια σκοπιμότητα. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω.

Πρέπει να κλειδώνει στον gmail λογαριασμό και τέλος.Εδώ και 3 χρονια περίπου που χρησιμοποιώ android,έχω αλλάξει αρκετές συσκευές και όσες εφαρμογές αγόρασα 1 φορά απο το play store,τις έχω βάλει δωρεάν σε όλες τις νέες συσκευές μου.Βρίσκομαι και εγώ στην ίδια θέση με τον keras.Είχα αγοράσει το dont panic όταν πρωτοκυκλοφόρησε πριν 2 χρονια περίπου και απο τότε αλλαξα πάνω από 5 συσκευές και πλέον πρέπει να το ξαναπληρώσω για να το βάλω στη νέα μου συσκευή.Κάτι που θεωρώ απαράδεκτο

Συμφωνώ με τον Χρήστο που σέβομαι ούτως ή άλλως την άποψή του, ως ειδικού με σημαντική εμπειρία χρήσης κλπ συσκευών και λογισμικών πλοήγησης.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 82
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι, δεν το πληρωσα;

Το πηρα συνεταιρικα με κανεναν και δεν το ηξερα;

Το δανειστηκα μηπως; ...

Το αγορασα και το κανω οτι θελω. Το βαζω σε 150 συσκευες αμα μου αρεσει. Τι λεμε τωρα...

 

Όχι φίλε είσαι άσχετος τελείως. Το αγοράζεις για να το εγκαταστήσεις σε 1 άντε το πολύ 2 συσκευές. Η εταιρεία σε αφήνει για 5. Πάλι καλά να λες.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε είσαι άσχετος τελείως. Το αγοράζεις για να το εγκαταστήσεις σε 1 άντε το πολύ 2 συσκευές. Η εταιρεία σε αφήνει για 5. Πάλι καλά να λες.

 

Ε, τι να λέμε τώρα, άστο, αν υπάρχουν τέτοιες απόψεις, καλά κάνουν οι εταιρείες και μας εκμεταλλεύονται...

Καλά να πάθουμε λοιπόν.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Εχετε απόλυτο δίκιο ,μακάρι να σας ακούσουν οι αρμόδιοι και να το υλοποιήσουν .

 

Στο τέλος μαζι με εσάς και εγω κερδισμένος θα βγω .

:X:X

Κράτα τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.

Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι

θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία

Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσεις ένα πρόγραμμα και αλλάξεις υπολογιστή δεν το βάζεις και στον άλλον νόμιμα;

Δεν έχεις δει κωδικούς που κυκλοφορούν σε όλον τον πλανήτη παράνομα; Αυτό είναι συχνό φαινόμενο, μπορεί να μην το ξέρεις..., ασχέτως αν είναι σωστό ή όχι.

 

Συμφωνώ με τον Χρήστο που σέβομαι ούτως ή άλλως την άποψή του, ως ειδικού με σημαντική εμπειρία χρήσης κλπ συσκευών και λογισμικών πλοήγησης.

 

Μα γι'αυτό ακριβώς δεν σε αφήνουν να το βάλεις σε πάνω από 5 συσκευές για να μην συμβαίνει αυτό που λες.Τέλος πάντων θα συμφωνήσω και εγώ με τον φίλο που λέει για το κλείδωμα σε συγκεκριμένο email, αυτό θα ήταν και το πιο δίκαιο.

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη έκδοση giniusdriver για windows mobile,κλείδωνε πάνω στην κάρτα μνήμης.Ποιος με εμποδίζει εμένα να δίνω την κάρτα μου κάθε μέρα σε διαφορετικό φίλο που πήρε απο κίνα ένα pna των 50€ και να το τρέχει εκει ή να έχω εγώ 10 pna και να αλλάζω καθημερινά; Aπο εκει δεν χάνει η εταιρεία αν το δούμε με την ίδια λογική; Επειδή στο android όμως η κάρτα μνήμης ειναι είδος προς εξαφάνιση κυρίως στις high end συσκευές,το gmail ειναι η καλύτερη λύση.Και στη τελική αν πουλήσω τη συσκευή μου και πάρω άλλη,ο νέος κάτοχος δε θα επωφεληθεί το πρόγραμμα γιατι φυσικά κανείς δεν πρόκειται να αφήσει πάνω στη συσκευή το δικό του,προσωπικό gmail λογαριασμό ώστε να μπορεί να το τρέχει ο νέος κάτοχος της συσκευής.

Οσοι λοιπόν λέτε ότι καλά κάνουν έτσι όπως κάνουν,τους δίνετε πάτημα για να μην αλλάξουν πολιτική.Εγώ βαρέθηκα στο navimania να τους κράζω για απλά αλλά σημαντικά πράγματα όπως την έλλειψη εισαγωγής διασταύρωσης.Αν όλοι τους κράζατε,θα είχαμε όλοι κατά πάσα πιθανότητα ένα καλύτερο πρόγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε είσαι άσχετος τελείως. Το αγοράζεις για να το εγκαταστήσεις σε 1 άντε το πολύ 2 συσκευές. Η εταιρεία σε αφήνει για 5. Πάλι καλά να λες.

 

Εγώ χρησιμοποιώ το sygic το οποίο είναι εκπληκτικό και η εξυπηρέτηση είναι απλά άψογη έχω αλλάξει τουλάχιστον έξι συσκευές και μου έχουν ενεργοποιήσει τον κωδικό όλες τις φορές.

Και πολύ απλά τους στέλνω το νέο imei και το κλειδώνουν σε αυτό μέσα σε μια ώρα.

Τώρα στις νέες αναβαθμίσεις έχουν βάλει να το κάνεις απευθείας από το κινητό χωρίς να πρέπει να στέλνεις mail.

Οπότε αγαπητέ φίλε αν θέλει η εταιρία γίνεται και ο κωδικός είναι πάλι για μια συσκευή δεν μπορείς να ανεβάσεις τον κωδικό για να τον χρησιμοποιήσουν άλλοι.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βαρέθηκα στο navimania να τους κράζω για απλά αλλά σημαντικά πράγματα όπως την έλλειψη εισαγωγής διασταύρωσης.Αν όλοι τους κράζατε,θα είχαμε όλοι κατά πάσα πιθανότητα ένα καλύτερο πρόγραμμα

 

Την παροιμία στου κουφού την πόρτα πάρε την πόρτα και σηκω φύγε την γνωρίζεις;

 

Εκει στον χώρο που λες εχουν περισσέψει οι Εισαγγελείς , όσο και να φωνάζαμε δεν μας υπολογίζουν. ,εχουν κολησει στην ταχύτητα υπολογισμού και όλα τα υπόλοιπα στοιχεία του προγράμματος τα αφησαν να ειναι για τα μπάζα , μονο ο χάρτης σώζει την κατάσταση . Ποτε δεν λυπηθηκα για χρήματα που έδωσα εκτος απο το don't panic , Ε αυτο το προγραμμα δεν αξίζει ,χίλιες φορες το destinator .

Και να φανταστείς ότι ήμουν απο τους ποιο φανατικούς υποστηρικτες ,έλεγα ότι τις έλλειψης θα τις φτιάξουν σιγά σιγα αλλα εδω πλεον υπαρχη αδιαφορία ,δεν εχουν δικαιολογίες .

Edited by pavl_ser

Κράτα τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.

Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι

θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία

Link to comment
Share on other sites

παιδια χαλαρωστε.

Η καλυτερη πολιτικη θα ηταν να κλειδωνε στο google account. Προσπαθουν να το υλοποιησουν. Καποια στιγμη θα το κανουν...

Σαφως και δεν ειναι ο,τι καλυτερο να πληρωνεις αλλο license μετα απο 5 ενεργοποιησεις, αλλα αυτο δεν ειναι παγκοσμια πρωτη της Gi, ισχυει σε πολλα και -πανακριβα- λογισμικα.

All in all, η εφαρμογη ειναι πολυ καλη, τα παιδια της GI γενικα εξυπηρετικοτατα και το μειονεκτημα των ενεργοποιησεων καποια στιγμη θα το φτιαξουν. Προσωπικα δηλωνω ευχαριστημενος απο ο,τι τους εχω χρειαστει στο παρελθον...

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε είσαι άσχετος τελείως. Το αγοράζεις για να το εγκαταστήσεις σε 1 άντε το πολύ 2 συσκευές. Η εταιρεία σε αφήνει για 5. Πάλι καλά να λες.

Δεν θα πάρω θέση σχετικά με το θέμα που συζητάτε αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα να ξανά δω τέτοιους χαρακτηρισμούς απέναντι σε συνομιλητές σας και χρήστες του forum. Οι προσωπικοί χαρακτηρισμοί αφενός δεν επιτρέπονται αφετέρου δεν προσθέτουν τίποτα επι της ουσίας στην κουβέντα.

 

Ευχαριστώ και συνεχίζουμε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι πολύ ικανοποιημένος από την εφαρμογή, δε ξέρω τι λέτε. Την έχω εδώ και χρόνο, έχω πάρει 3-4 αναβαθμίσεις (και στο app και σε χάρτες) και δείχνει καλή και τίμια πρόταση.

 

ΝΑΙ θα ήθελα εισαγωγή διασταύρωσης, μα΄κάρι να υλοποιηθεί γιατί σε πολλές περιπτώσεις παίζει ρόλο.

Happiness resides not in possessions, and not in gold, happiness dwells in the soul.
Link to comment
Share on other sites

Μονο η διασταύρωση δεν ειναι πρόβλημα , βλέπεις τα POI επάνω στον χάρτη ; Πόσες κατηγορίες μπορείς να βάλεις ; γιατι δεν υπαρχη συμβατότητα στα POI με την προηγούμενη πλατφόρμα ; Δικιά τους δεν ειναι ;

Γιατι ξεχωρίζουν τους χρήστες ; που ειναι το TTS στο G1-1000 ;

Βάλανε πολλα καρπούζια στην ίδια μασχαλη .

Ακομη και έτσι την δουλεια σου την κανης ,αλλα ειναι κοροϊδία οταν βλέπεις το ίδιο προγραμμα σε άλλες πλατφόρμες , δεν το πληρώσαμε χάρη μας έκαναν.

 

Ο χάρτης και μονο αυτός σώζει τη κατασταση .

Εγω έχω δυο συσκευές G1-1000 μεD.P και 6 άδειες του ginius driver Μονο το ginius χρησιμοποιώ ο λόγος ειναι αυτα που αναφέρω .

Κράτα τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.

Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι

θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία

Link to comment
Share on other sites

Μονο η διασταύρωση δεν ειναι πρόβλημα , βλέπεις τα POI επάνω στον χάρτη ; Πόσες κατηγορίες μπορείς να βάλεις ; γιατι δεν υπαρχη συμβατότητα στα POI με την προηγούμενη πλατφόρμα ; Δικιά τους δεν ειναι ;

Γιατι ξεχωρίζουν τους χρήστες ; που ειναι το TTS στο G1-1000 ;

Βάλανε πολλα καρπούζια στην ίδια μασχαλη .

Ακομη και έτσι την δουλεια σου την κανης ,αλλα ειναι κοροϊδία οταν βλέπεις το ίδιο προγραμμα σε άλλες πλατφόρμες , δεν το πληρώσαμε χάρη μας έκαναν.

 

Ο χάρτης και μονο αυτός σώζει τη κατασταση .

Εγω έχω δυο συσκευές G1-1000 μεD.P και 6 άδειες του ginius driver Μονο το ginius χρησιμοποιώ ο λόγος ειναι αυτα που αναφέρω .

 

Κοίτα, εγώ είμαι νέος χρήστης εδώ και 1 χρόνο. Πριν είχα κάτι mio τραγικά, και ένα Navigon απλά τίμιο.

 

Ερχ'όμενος σε Don't Panic, έχω χάρτες ανανεωμένους, updates κλπ και μια ομαλή εφαρμογή που με καλύπτει στις απλές μου απαιτήσεις. Δεν είμαι επαγγελματίας.

 

Όμως διασταύρωση θα ήθελα φυσικά. Για τα POI's δεν είχα πρόβλημα ποτέ, όταν ήθελα βενζινάδικο η απόσταση που μου έλεγε ήταν σωστή πρακτικά. Πάρκινγκ δεν χρειάζομαι να ψάξω. συμβατότητα με παλαιότερα δεν χρειάστηκα όπως σου είπα.

 

Με βάση αυτά είμαι ικανοποιημένος προσωπικά.

Happiness resides not in possessions, and not in gold, happiness dwells in the soul.
Link to comment
Share on other sites

Σεβαστή η άποψη σου ,δεν μπορώ να πω τίποτε .

Καλές και ασφαλείς διαδρομές

Κράτα τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.

Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι

θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία

Link to comment
Share on other sites

Εδω και εναν χρονο περιπου εχω εγκαταστησει το Ginius Driver που μου εδωσαν απο το Πλαισιο μαζι με το τηλεφωνο Samsung Galaxy Nexus που αγορασα.

 

Ενω δουλευε κανονικα χωρις προβλημα, εδω και μερικες μερες οταν παω να το τρεξω παει να φορτωσει η αρχικη οθονη και μετα μου βγαζει μηνυμα "Δυστυχως η εφαρμογη Mireo ViaGps εχει σταματησει" και με πεταει εκτος.

 

Τι πρεπει να κανω ;

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το εκανε αυτο οταν είχα πρόβλημα με την χωρητικότητα στην μνήμη ,αλλα στην ουσία δεν υπήρχε πρόβλημα μνήμης .

Έκανα καθαρή εγκατάσταση και προς το παρών δεν ξανά εμφανίστηκε .

Κράτα τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.

Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι

θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία

Link to comment
Share on other sites

Διαγραφεις ότι εχει σχέση με το προγραμμα και κανεις ξανά την εγκατάσταση ,αλλα πρόσεξε πρέπει να εχεις τους κωδικούς ενεργοποίησης ,μην την πατησεις όπως εγω που έτρεχα μετα στην GI .

Για το don't panic μιλάμε .

Κράτα τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.

Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι

θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αμφιβολία οτι μπορεί να είναι ένα καλό πρόγραμμα κλπ, εγώ πάντως αναφέρθηκα στην πολιτική "μετά την πώληση" της εταιρίας που θεωρώ οτι δεν είναι έντιμη. Αυτό δεν μου άρεσε και αυτό είναι που με έκανε να ανοίξω το θέμα, για να είναι ενημερωμένοι και άλλοι χρήστες.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Oι συσκευές που μπορει πλέον κάποιος να ενεργοποιήσει με την ίδια άδεια απο 5 έχουν γίνει 10.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
έχω πάρει το προγραμματάκι,δώρο μαζί με smartphone απο το Πλαίσιο,τον Δεκέμβριο και έως τώρα δεν μου έχει βγάλει κάποια αναβάθμιση,παρόλο που στο google play , υπάρχει η έκδοση 4,7,2 με νέες αναβαθμίσεις...
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση από πλαίσιο δεν έχει αναβαθμίσεις.Πρέπει να τις αγοράσεις.νομίζω 20€ και θα έχεις δωρεάν αναβαθμίσεις χωρίς χρονικό περιορισμό.
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση από πλαίσιο δεν έχει αναβαθμίσεις.Πρέπει να τις αγοράσεις.νομίζω 20€ και θα έχεις δωρεάν αναβαθμίσεις χωρίς χρονικό περιορισμό.

 

άρα μάπα το καρπούζι,εννοώ το "δώρο" του πλαισίου...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λογο προσφατης αγορας του εν λογο προγραμματος θα σας πω με λεπτομερεια τι ισχυει:

 

Οταν το αγορασεις απο το play store η απο πλαισιο η οπου αλλου πωλειτε και μονον με τα 20 ευρω δεν δικαιουσε καμια αναβαθμιση λογισμικου και χαρτη! Μπορεις οσες φορες θελεις να το εγκαταστησεις /απεγκαταστησεις αλλα μονο στην ιδια συσκευη! Αλλιως αν αλλαζεις συσκευες εχεις δικαιωμα μεχρι καποιον αριθμο ο οποιος ηταν 5. Επισης εχεις μονο τα basic pois τα οποια ειναι καπου 80000 και οχι τα premium που ειναι + αλλα 120000 (για ελλαδα)!

 

Αν ομως το αγορασεις απο την ιδια την εταιρεια η απο την Geointelligent με 39.90 ευρω εχεις αναβαθμισεις λογισμικου -χαρτη καθε 4 μηνες για 3 χρονια δωρεαν! Μετα τα 3 χρονια ξανα αγορα η μενεις ως εχεις! Το οριο που σου καθοριζε η εταιρεια σε ποσες συσκευες μπορεις να το ενεργοποιησεις αλλαξε και απο 5 συσκευες που ηταν τωρα εγινε 10!!

 

Επισης το λογισμικο "κλειδωνει" με το gmail σου οποτε και δεν μπορεις να το βαλεις σε συσκευη με αλλο mail. Eνα ακομα ειναι το οτι για να ενεργοποιηθη θα πρεπει το gmail μας (που δηλωσαμε αρχικα) να ειναι ο κυριος λογαριασμος και οχι καποιος δευτερος! Δηλαδη αν θες να το βαλεις σε καποιο τηλ με κυριο λογαριασμο διαφορετικο απο αυτον που εβαλες κατα την αρχικη αγορα του, και ας εχεις και αυτον τον λογαριασμο ενεργοποιημενο (αλλα να τον εχεις για δευτερευον λογαριασμο) δεν προκειτε να ενεργοποιηθη ποτε!

 

 

Υ.Γ: Οσο αναφορα για το αν ειναι η οχι σωστο οι 5-10 φορες που σου δινονται να το βαλεις σε αλλες συσκευες η γνωμη μου ειναι οτι ναι μεν το πληρωσες(α), αλλα και παλι εχει περιορισμους ως προς την ληξει του (διοτι αν ρωτησεις θα στο πουν), και γενικα μπορει να το χειριζεσαι εσυ, αλλα ανηκει στην εταιρεια που το παραγει (νομος περι πνευματικων δικαιωματων)! Διοτι και αιωνια να μπορουσα να ειχα αναβαθμισεις... , αλλα και να το βαζω οπου θελω οσες φορες θελω δεν θα υπηρχε η εταιρεια να τα κανω ολα αυτα λογο πτωχευσης απο τα πολλα εσοδα...!;)

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...