Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire X


Musitsa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα win8 είναι πολύ καινούργιο λειτουργικό και κρινοντας από την προιστορία της Microsoft, είναι εντελώς φυσιολογικό να μην τρέχουν καλά ένα κάρο εφαρμογές

Πολλές εταιρείες (και αυτή που δουλεύω εγώ) ακόμα αναγκάζονται να χρησιμοποιούν win XP ακριβώς και μόνο γιαυτό το λόγο....

 

By the way:

γιατι να θελει κάποιος να συγχρονίσει μια android συσκευή με τα windows?

Αν το βάλεις ως σκληρό δίσκο, βλέπεις τα πάντα χωρίς πρόβλημα. (Αν το κάνεις και root...)

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 296
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γενικότερα το να αποκτήσεις δικαιώματα root είναι κάτι σα να μπαίνεις με το λογαριασμό administrator στα windows. Το πως γίνεται είναι διαφορετικό για κάθε συσκευή! Κοίταξε εδώ για περισσότερα ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με άλλη κάρτα sd, ώστε να εξακριβώσεις αν έχει το πρόβλημα η κάρτα ή κάτι άλλο;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος ώστε το όνομα των φωτογραφιών μου να είναι η ημερομηνία και η ώρα λήψης αυτών;

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
στο βγαζει με 4.1.1 που βγηκε προχτες

Που ακριβώς βρήκες την 4.1.1?

Εχω την 4.0.4 και μου λέει οτι δεν υπάρχουν νεώτερες ενημερώσεις (!)

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

το κανω συχνα αναζητηση και μου την εβγαλε.

καντο δυο τρεις απανωτες μπας και.

τωρα γιατι στο ενα και οχι στο αλλο δεν ειμαι και ειδικος για να σου πω

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, πήρα χθες το κινητό και παρατήρησα ότι λείπουν κάποια widgets. Πχ για τα προφίλ ήχου, φωτεινότητα, ράδιο κτλ.

 

Εσείς τα έχετε αυτά;

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω τα εχω αυτα. Εννοεις λειπουν σε σχεση με το προηγουμενο τηλεφωνο που ειχες??? Λογικο αυτο αφου το τι widgets εχει απο τη μανα του καθε android δεν ειναι standard
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω τα εχω αυτα. Εννοεις λειπουν σε σχεση με το προηγουμενο τηλεφωνο που ειχες??? Λογικο αυτο αφου το τι widgets εχει απο τη μανα του καθε android δεν ειναι standard

 

μου κανει εντυπωση το γεγονος οτι ενω μιλαμε για το sense 4 και στα 2 κινητα που εχω στο desire x λειπουν αυτα τα βασικα απλα widgets. πιστευα οτι υπηρχε καποιο θεμα αλλα απο τη στιγμη που δε τα εχει και αλλος τοτε τι να πω, ειναι επιλογη της HTC

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Άρα να περιμένουμε και εμείς εδώ την ενημερωση; γιατί είχα ακούσει ότι δεν θα αναβαθμιστεί..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα έγινα κάτοχος του εν λόγο κινητού και θέλω να ρωτήσω αν κατά την διάρκεια της φόρτισης ανάβει κάτι. Το έβαλα να φορτίσει, άναψε για λίγο ένα πορτοκαλί led και μετά τίποτα. Είναι φυσιολογικό ??
Link to comment
Share on other sites

Άρα να περιμένουμε και εμείς εδώ την ενημερωση; γιατί είχα ακούσει ότι δεν θα αναβαθμιστεί..

δειτε εδω:

http://www.phonesreview.co.uk/2013/03/15/htc-desire-x-4-1-jelly-bean-update-could-be-coming/

 

@makhs8: απλά, φορτίζει η μπαταρία σου....

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα έγινα κάτοχος του εν λόγο κινητού και θέλω να ρωτήσω αν κατά την διάρκεια της φόρτισης ανάβει κάτι. Το έβαλα να φορτίσει, άναψε για λίγο ένα πορτοκαλί led και μετά τίποτα. Είναι φυσιολογικό ??

 

Κατά τη διάρκεια ολης της φορτησης πρεπει να μενει αναμενο το πορτοκαλί λεντακι.οχι για λιγο μονο.

και στο τέλος οταν παει να ολοκληρωθει η φορτηση γινεται πράσινο,δεν στα κανει ετσι εσενα??

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη διάρκεια ολης της φορτησης πρεπει να μενει αναμενο το πορτοκαλί λεντακι.οχι για λιγο μονο.

και στο τέλος οταν παει να ολοκληρωθει η φορτηση γινεται πράσινο,δεν στα κανει ετσι εσενα??

Το τηλέφωνο τελικά είχε πρόβλημα και έγινε αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις του ηχου στην επιλογη ενισχυση ηχου δεν μπορω να την επιλεξω.πως γινεται να δυναμοσω τον ηχο;επισης ενω εχω τσεκαρισμο να ενισχυεται ο ηχος στην τσεπη νομιζω πως δεν κανει τιποτα οταν πχ το εχω σε θηκη
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σας...το τελευταίο καιρο το κινητό μετά από μόνο λίγη ωρα χρήση υπερθεερμενετε τόσο στο πίσω μέρος όσο και στην οθόνη..παλαιότερα δεν συνέβαινε αυτό και με ανησυχει..θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα και πως μπορώ να το αντιμετωπίσω..ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...το τελευταίο καιρο το κινητό μετά από μόνο λίγη ωρα χρήση υπερθεερμενετε τόσο στο πίσω μέρος όσο και στην οθόνη..παλαιότερα δεν συνέβαινε αυτό και με ανησυχει..θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα και πως μπορώ να το αντιμετωπίσω..ευχαριστώ

...οντως ετσι συμβαίνει, ειδικά όταν τρέχω παιχνίδια, πραγμα που το θεωρώ φυσιολογικό.

Θα έλεγα να ελέγξεις από την "Διαχείρηση εγασιών" (αντί εργασιών όπως λέει... :-)) ), αν εχεις κάποια μνημοβόρα εφαρμογή που τρέχει στο Background και χρησιμοποιεί πόρους του επεξεργαστή συνέχεια και στο ζεσταίνει.

Πχ εντοπισμός θέσης, καιρός, παιχνίδια, widgets περίεργα κλπ κλπ

Αν κάνεις επανεκκίνηση και το αφήσεις χωρίς να τρέξεις κάτι, πάλι ζεσταίνεται?

Η μπαταρία σου πόσο κρατάει?

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δεν κρατάει πολύ ειδικά αν χρησιμοποιώ για λίγη ωρα συνεχόμενα κάποια εφαρμογή για παράδειγμα ένα παιχνίδι τελειώνει παρά πολύ γρηγορα..(ανησυχητικά γρήγορα)...αν τώρα δεν το χρησιμοποιώ διαρκεί περισσοτερο..κατά βάση το φορτιζω μια φορά την μέρα οπωσδήποτε...λειτουργεί και η εύρεση θέσης και ο καιρός όπως με ρώτησες όμως όχι κάτι αλλο..γενικά πάντως δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν εξαιρέσεις όταν υπάρχει συνεχόμενη χρήση πράγμα που με ανησύχησε..ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και τον χρόνο που αφιερώσες
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...